Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Įprastai kasmet su „Barcelonos“ klubu siejamam Šarūnui Jasikevičiui ši vasara yra kitokia. Šiltus jausmus Ispanijai ir Katalonijai jaučiantis Kauno „Žalgirio“ specialistas šį tarpsezonį daugiau stebi, kokius ėjimus atlieka buvusi ekipa, kai ankstesniais metais jo paties pavardė mirgėdavo Europos žiniasklaidos antraštėse šalia „Barcos“ pavadinimo.

Šį sezoną metami dvitaškiai

58%
22,1
Pataiko: 22,1
Taiklumas: 58,0%
Vieta lygoje: 3
Geriausias pasiekimas: 34
Blogiausias pasiekimas: 12
Daugiausia pataiko: Brandon Davies

Panašu, kad abipusė meilė šiek tiek priblėso – Barselonos ekipa toliau susiejo ateitį su Svetislavu Pešičiumi, kuris kartu su vadovais drebindamas Europos rinką kviečiasi vieną skambų krepšininką po kito.

Iš pradžių viliodama krepšininkus iš kitų Europos grandų, o paskui iš NBA pasikviesdama Nikolą Mirotičių, „Barca“ privertė visus aiktelėti – žado neteko ir Jasikevičius.

„Aš net nepatikėjau, – interviu dienraščiui „Mundo Deportivo“ savo reakciją į Mirotičiaus perėjimą atskleidė Šaras. – Man pasirodė keista, kad Nikola atsisakė didžiulių pinigų NBA. Tačiau nuo to tik geriau Europos krepšiniui, į kurį sugrįžta tokio lygio europiečiai bei gali pasirašyti didžiulius kontraktus. Tai – tik pliusas Europai.“

Penktą kartą Barselonoje jaunųjų įžaidėjų stovyklą rengiantis Jasikevičius taip pat pasidalijo savo mintimis apie kitus „Barcelonos“ sprendimus, savo ateities klausimą, „Žalgirio“ naujokus ir buvusius žalgiriečius Barselonoje.

– Praėjusiais metais „Žalgiris“ žaidė Eurolygos finalo ketverte, o šiemet nedaug kas tikėjosi pamatyti Kauno komandą atkrintamosiose, į kurias galiausiai buvo prasibrauta. Kokia yra šios sėkmės paslaptis? – „Mundo Deportivo“ paklausė Jasikevičiaus.
– Paslaptis – geras darbas su profesionalais, kurie yra „Žalgiryje“. Visada sakiau, kad nuo pat prezidento iki paskutinio personalo nario mes einame išvien, klube vyrauja labai šilta atmosfera. Dabar daug žaidėjų nori žaisti Kaune, kadangi mato, kaip daugelis čia patobulėja, tačiau, mūsų nelaimei, paskui pakelia sparnus į didesnius klubus. Trūkumus biudžete mes kompensuojame kitais privalumais. Jeigu žaidėjas ir jo agentas elgiasi protingai bei ieško komandos ne vienam sezonui, Kaunas taip pat gali būti išeitimi dėl žaidimo ir tobulėjimo. Visi pas mus atvykę labai patobulėjo ir tikėkimės, jog visa tai tęsis.

– Brandonas Daviesas, Aaronas White’as, Nate’as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Leo Westermannas… Prarasta tiek svarbių žaidėjų. Kaip tai atsilieps komandai?
– Kasmet mes turime visiškai naują komandą ir šiemet situacija bus netgi blogesnė. Sudėtyje pakeisime mažiausiai septynis žaidėjus, praktiškai visus aukštaūgius. Esame pripratę prie to, tačiau tai – labai sunkus procesas kiekvieną sezoną vėl mokyti tos pačios sistemos.

– Su Jocku Landale’u, Alexu Perezu, Luku Lekavičiumi ir Nigeliu Hayesu sutartys buvo pasirašytos labai greitai.
– Mes esame iš tų komandų, kurios arba labai greitai pasirašo žaidėjus, arba rinkoje laukia iki paskutinių sekundžių, kai kainos krenta žemyn. Esu realistas. Sudėties formavimo klausimu daug dirbame viso sezono metu, siekiame pasirašyti sutartis kaip galima greičiau, kad galėtume kuo greičiau pradėti dirbti. Kartais pavyksta, kartais – ne. Pavyzdžiui, praėjusiais metais įžaidėjo neturėjome iki rugsėjo pabaigos.

Kauno „Žalgirio“ naujokas Jockas Landale'as NBA Vasaros lygoje gina Milvokio „Bucks“ garbę
Kauno „Žalgirio“ naujokas Jockas Landale'as NBA Vasaros lygoje gina Milvokio „Bucks“ garbę
Nuotr. AP – Scanpix

– Ką galite pasakyti apie komandos naujokus?
– Kol kas sunku kažką sakyti, kadangi Landale’as ir Hayesas vis dar gali palikti komandą iki liepos 15 d., jeigu gaus NBA kontraktą. Aišku, jeigu jie nutrauks sutartis, jiems teks sumokėti kompensacijas, o mes turėsime daugiau pinigų ieškant jiems pamainos. Landale’as – labai įdomus centras, kuris krepšinį žaidžia tik šešerius metus, bet kasmet žengia didelius žingsnius. Mums ir patinka būtent tokio tipo žaidėjai, kurie į „Žalgirį“ atvyksta tobulėti. Su Hayesu ir Perezu yra panašiai. Perezas ypatingai pasitempė per pastaruosius dvejus metus ir, manau, yra pasirengęs šuoliui į Eurolygą. Hayesas sužaidė labai gerą pirmąjį sezoną Europoje atstovaudamas Stambulo „Galatasaray“. Praėjusį sezoną mums trūko metikų, bet kartu su juo ir Lekavičiumi žengsime į priekį šiame aspekte.

– Ar šiuo metu galite užtikrinti, kad dirbsite „Žalgiryje“ kitą sezoną?
– Man priklauso sąlyga palikti „Žalgirį“ iki tam tikro laiko, kada aš noriu. Tačiau visada sakau tą patį: labai sunku ištraukti mane iš šio klubo, kadangi ši organizacija – numeris vienas Europoje, net neturint didelio biudžeto. Treneriai ir žaidėjai yra labai gerbiami, jie leidžia mums dirbti ir mus labai palaiko. Jaunas treneris privalo vertinti tai matant, kokia situacija yra su Eurolygos treneriais, kurie būna keičiami sezono viduryje. 

– Ar turėjote pasiūlymų iš NBA komandų?
– Taip, kalbėjomės su Memfio „Grizzlies“ komanda, tačiau galiausiai jie pasirinko kitą trenerį. Tokie pokalbiai man yra svarbūs, kad galėčiau įsitikinti, kaip kitos komandos žvelgia į tam tikrus dalykus, taip pat svarbūs susitikimai su savininkais, kurių mąstymas man yra įdomus. Galų gale, tai man leidžia tapti geresniu treneriu.

– Akivaizdu, kad jūsų išvykimas tėra tik laiko klausimas.
– Nežinau, negalima taip sakyti. Man asmeniškai klubo vardas nereiškia tiek daug. Aišku yra tai, kad visuomet gaunu daug dėmesio iš Atėnų „Panathinaikos“, „Barcelonos“ ir Tel Avivo „Maccabi“, tačiau dirbant treneriu yra skirtinga specifika. Man svarbu, su kuo teks dirbti, ar pavyks surinkti gerą komandą, ar tai bus laimintis klubas ir ar pavyks mėgautis tuo procesu. Krepšininkui pavadinimas ant marškinėlių yra labai svarbu, bet treneriui svarbiausia – turėti palaikymą. Visi esame toje pačioje valtyje.

– Ar kontaktavote su Europos klubais?
– Taip, kažkas buvo, bet kasmet vis mažiau, kad visi žino, jog labai sunku mane ištraukti iš Kauno. Jie supranta, kad man neverta keltis į panašaus lygio komandas kaip „Žalgiris“.

– Pastarąsias dvi vasaras buvote arti, kad persikeltumėte į „Barcą“. Ar šią vasarą dėl to kalbėjotės?
– Ne.

Nuotr. BNS

– Ką manote apie praėjusį Barselonos ekipos sezoną?
– Manau, kad jis buvo geras. Komanda laimėjo Karaliaus taurę, pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, o serijoje su Stambulo „Anadolu Efes“ galėjo laimėti bet kuri ekipa, galiausiai viską nulėmė namų aikštės pranašumas. „Anadolu Efes“ sužaidė puikų sezoną, o nugalėti Madrido „Real“ nėra taip lengva.

– Kaip vertinate Svetislavo Pešičiaus darbą?
– Viskas su juo gerai. Sunku pasakyti stebint tik iš šalies. Mano nuomone, jis dirbo gerai, komanda išvengė didelių duobių, pasitaikė tik keli nuosmukiai.

– Kokį įspūdį palieka „Barcelonos“ komplektacija?
– Nuostabu, ką šiemet išdarinėja „Barca“. Praėjo labai daug laiko, jog išvystumėme tokius ėjimus vasaros metu, sutartys pasirašytos su tiek daug naujų ir gerų žaidėjų. Dabar reikia iš tų žaidėjų sulipdyti šeimą. Pamatysime, kaip seksis.

– Ar šie ėjimai „Barcai“ suteikia favoritės laimėti Eurolygą statusą?
– Per anksti kalbėti. Pažiūrėkite į praėjusius metus, Stambulo „Fenerbahče“ buvo viena favoričių, tačiau sezono pabaigoje užklupo traumos. Madrido „Real“ ekipa turi panašią sudėtį, gal netgi geresnę. Jordano Mickey pasikvietimas jiems yra labai svarbus, kadangi jis yra kitoks nei Walteris Tavaresas. Bet „Barcelona“ bus tarp kandidačių laimėti. Panašiai buvo ir pastarąjį sezoną, o dabar tie šansai atrodo dar geresni.

Nuotr. BNS

– Prieš metus į Barseloną persikėlė Kevinas Pangosas, dabar – Brandonas Daviesas. Ar „Žalgiris“ yra „Barcelonos“ komandos dalis?
– Taip, ir man tai suteikia daug džiaugsmo. Manau, kad Pangosas susidūrė sunkumais, kadangi Kaune jis buvo žaidėjas numeris vienas, o Barselonoje toks nėra. Tačiau antrieji metai būna lengvesni. Brandonas – puikus papildymas, taip pat kitoks žaidėjas nei Ante Tomičius ir Artiomas Pustovijus ar netgi Pierre'as Oriola, galintis žaisti tiek po krepšiu, tiek toliau nuo jo. Davisas Kaune praleido nuostabius dvejus metus.

– Kaip galėtumėte įvertinti Cory Higginsą?
– Gerai. Jis – kitoks krepšininkas nei „Barca“ turėjo antrojoje pozicijoje. Pastaraisiais metais jis žaidė elitiniu lygiu, gerai rungtyniauja abiejose aikštės pusėse, labai gerai atakuoja ir ginasi. Be abejo, tai – puikus pasipildymas.

– Ar, jūsų akimis, „Barca“ susprogdino Europos rinką?
– Kol kas sunku pasakyti. Tačiau malonu matyti, jog Europa gali kovoti dėl NBA laisvųjų agentų. Tikėkimės, jog krepšinio ekonomika auga ir bus galima pasiekti dar daugiau.

– Barselonos komandos fanai šiuo metu yra eurofijoje, tačiau tuo pačiu daugelis ir apgailestauja, kadangi trūkstama dėlionės dalis esate būtent jūs.
– Barselona visuomet išliks ypatinga vieta man. Čia praleidau daug gerų metų, tačiau viskas priklauso ne tik nuo manęs. Man svarbu, su kuo man tenka dirbti, kiek aš galiu turėti įtakos klube pasirašant žaidėjus, pasikviečiant savo patikimus žmones ir paprasčiausiai noriu dirbti ramioje aplinkoje. Būtent dėl to mes pastaraisiais metais ir nepasiekėme susitarimo. Negali žinoti, kas nutiks ateityje, bet aš turiu labai aiškias idėjas, kaip noriu dirbti, ir pagal jas dirbsiu, ne pagal kitų.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
-5
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-3
Atsakyti
b
verkia, kad pasikeite puse komandos ir nera testinumo, nors pats su motiejunu nieko nepadare, kad issaugotu woltersa, westermana, thompsona, net su white buvo galima bandyt pratest sutarti, uz kokius 500k butu likes, bet visus uz dyka arba uz minimalia ispirka paleidzia
2019-07-11
-12
Atsakyti
Zalgirio pergale
saras sako pakeisime maziausiai 7 zaidejus o tai kas dar turetu iseit kad 7 zaideja pakeist kaip skaiciavau davies wolters westerman kavaliauskas white thompson 6 o kas dar 7
2019-07-11
-3
Atsakyti
NS
Birutis?
2019-07-11
+4
Atsakyti
Marius
Pagarba Sarui. Ir toliau kitam sezone varys i nevilti raudona qurwa ir jos faniukscius.
2019-07-11
+13
Atsakyti
Antanas
as sitam ispurteliui linkiu tik vieno. kad greičiau kepenis pragertu arba uzsika.latotu is pachmielo po daugiadieniu nes morda tinsta dienom
2019-07-11
-40
Atsakyti
Anonimas
Kiek babkiu kitam sezonui paruosei, konteinerini?
2019-07-11
+10
Atsakyti
idomucha
Kadreikia sf tai faktas, o del auksto??? Gabenas, Birutis manau abu antra atstotu.....
2019-07-11
+11
Atsakyti
Dzo
dievu jautiesi tik kaime, kitur butum eilinis nepraustaburnis
2019-07-11
-23
Atsakyti
Paulius07
Nu va saro zodziai tik patvirtina, kad bus ieskomas ne tik aukstas zmogus dar vienas kaip javtokas sake. 7 zaidejus pakeis, tai faktas, kad bus arba pagrindinis pg dar pasirasytas, arba combo galintis sg/sf zaist. O jeigu ir ta ir ta paimtu butu isvis super !
2019-07-11
+17
Atsakyti
Fanas
Šaras sako pakeisime mažiausiai septynis žaidejus tai ka sake Javtokas PF/C niekaip negal but tada paskutinis naujokas
2019-07-11
+1
Atsakyti
x
na ką patys didžiausi Barselonos fanai šiemet bus žalgirio fanai. Laimi taurę Barsa - Pesičius lieka , Jasikevičius lieka kaune. praloš na tai tada...?
2019-07-11
+15
Atsakyti
Anonimas
pagarba Šarui ir ne kitaip, tikra Lietuvos patriotas, tikiuosi, kad matysim kada prie rinktinės vairo, nes jai turi vadovauti geriausi :)
2019-07-11
+18
Atsakyti
Anonimas
Gautun milijona ir tu taptum patriotu
2019-07-11
-15
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.