Nuotr.: MKL/kmperkunas.lt
Nuotr. MKL/kmperkunas.lt

Šią vasarą Rolando Rakučio treniruojamos Lietuvos šešiolikmečių rinktinės laukia du dideli turnyrai – Europos jaunimo žaidynės Azerbaidžiane bei Europos čempionatas Italijoje.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ šįkart apžvelgs perspektyviausius būtent šios kartos krepšininkus. Apklaustieji tikino, jog ši karta išsiskiria būriu talentingų žaidėjų, kurie ateityje gali praverti ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės duris.

Perspektyviausių šalies jaunuolių reitingą „BasketNews.lt“ sudarinėjo konsultuojantis su jaunimo treneriais, gerai susipažinusiais su žaidėjų galimybėmis.

10.

Titas Sargiūnas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-03-26 Kaunas  185 Gynėjas KM „Žalgiris“

Krepšininkas seka brolio Igno pėdomis ir per „Žalgirio“ krepšinio mokyklą siekia praverti dublerių komandos duris.

Įžaidėjas praėjusi sezoną su Kauno komanda pasidabino sidabro medaliais Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), o pats vidutiniškai per 19 minučių pelnydavo po 8,8 taško, atkovodavo po 3,6 kamuolio, atlikdavo po 4,6 perdavimo ir rinkdavo po 12,3 naudingumo balo.

Kairiarankis gynėjas pasižymi puikiomis charakterio savybėmis ir drąsiai imasi iniciatyvos lemiamomis rungtynių akimirkomis. Titas taip pat pasižymi geru pataikymu iš toli bei stipriomis kojomis, kurios padeda asmeninėje gynyboje.

Kitą sezoną 185 centimetrų ūgio Sargiūnas turėtų išbandyti savo jėgas tarp vyrų ir bus labai įdomu stebėti, kaip fizinės jėgos stokojančiam gynėjui seksis adaptuotis prie kur kas didesnio kontaktinio krepšinio.

Nuotr. MKL

9.

Ugnius Jaruševičius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-06-04 Alytus  205 Puolėjas KM „Žalgiris“

Alytiškis prieš porą sezonų persikėlė rungtyniauti į Kauną, kur kasmet jo žaidimas progresuoja.

205 centimetrų ūgio krepšininkas MKL vicečempionų ekipoje vidutiniškai per 22 minutes pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo po 6,5 kamuolio ir rinkdavo po 11,8 naudingumo balo.

Sunkusis krašto puolėjas išsiskiria plastiškumu, geba žaisti nugara į krepšį bei turi technišką metimą, todėl yra naudingas situacijose, kuomet reikia išplėsti aikštelę.

Jaruševičius vis dar auga ir nors aikštėje jam dar trūksta patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis, jei toliau nuosekliai dirbs, gali tapti solidžiu šiuolaikišku aukštaūgiu.

16-mečiui labiausiai reikia gerinti asmeninę gynybą, nes greitesni oponentai šia puolėjo silpnybe dažnai naudojasi.

Nuotr. MKL

8.

Emilis Butkus

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-07-24 Vilnius  192 Gynėjas „Perlas“

Praėjusią vasarą krepšininkas solidžiai debiutavo Lietuvos šešiolikmečių rinktinėje (2002 m. gim.), o sezono metu netruko persikelti į antrąją pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą.

Vilniaus „Ryto“ sistemoje augantis gynėjas sezoną pradėjo Regionų krepšinio lygoje (RKL), o iškart po Naujųjų metų persikėlė į „Perlą“ ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė šešerias rungtynes.

Antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje Butkus vidutiniškai per 17 minučių rinko po 4,2 taško ir 3,5 naudingumo balo.

RKL vilniečio statistiniai rodikliai buvo gerokai solidesni – 11,3 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 12 naudingumo balų per 21 minutę.

192 centimetrų ūgio žaidėjas buvo sunkiai sustabdomas tarp bendraamžių ir MKL vidutiniškai per 32 minutes pelnė po 22,5 taško (trečias rezultatas), atkovojo po 11,1 kamuolio (penktas rezultatas), atliko po 4,1 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 27,2 naudingumo balo (trečias rezultatas).

Butkus yra ankstyvos brandos žaidėjas ir tarp bendraamžių dominuoja savo atletiškumo dėka. Vis dėlto, norint sėkmingai įsilieti į vyrų krepšinį, vilniečiui reikės pagerinti nemažai žaidimo elementų.

15-metis užtikrintai atakuoja iš vidutinio nuotolio, tačiau stokoja stabilesnio pataikymo iš toli. Taip pat gynėjas privalo pagerinti kamuolio varymo techniką bei gynybą 1x1. Butkus, nors ir pasižymi atletiškumu, ne visada geba tai išnaudoti arčiau krepšio.

7.

Rokas Jocius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-07-04 Kaunas  208 Centras KM „Žalgiris“

Dvigubo dublio vidurkius MKL fiksavęs kaunietis yra vienas atletiškiausių savo kartos krepšininkų.

Antroje KM „Žalgirio“ komandoje rungtyniavęs vidurio puolėjas MKL vidutiniškai per 35 minutes pelnė po 20,2 taško, atkovojo po 13,5 kamuolio (antras rezultatas), blokavo po 2,9 varžovo metimo ir rinko po 27,3 naudingumo balo (antras rezultatas).

Skaičiai išties įspūdingi, kurių didžioji dalis buvo surinkti dėl įspūdingų 208 centimetrų ūgio krepšininko fizinių savybių.

Vis dėlto kairiarankis turi problemų su žaidimo skaitymu ir tai parodo didelis vidurio puolėjo padarytų klaidų skaičiaus vidurkis – 3,4. Žaidimo skaitymo problemų netrūksta ir kitoje aikštės pusėje.

Norint išnaudoti visą potencialą, Jocius turi tapti universalesniu žaidėju, pagerindamas judesių arsenalą žaidžiant nugara į krepšį, nes šiuo metu centras savo žaidimą grindžia fizine jėga.

Tiesa, Jociaus fiziniai duomenys yra tikrai labai intriguojantys ir bus įdomu stebėti, kaip šio jaunuolio karjera klostysis artimiausiais metais.

6.

Liutauras Lelevičius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-05-28 Kaunas  197 Gynėjas KM „Žalgiris“

Dar vienas MKL praėjusio sezono sidabro medalininkas, kuris su kiekvienu sezonu daro didelę pažangą.

197 centimetrų ūgio gynėjas praėjusį sezoną atstovaudamas KM „Žalgirio“ komandai vidutiniškai per 25 minutes pelnė po 13,3 taško, atkovojo po 4,4 kamuolio, atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 13,4 naudingumo balo.

Kaunietis yra vėlyvo brendimo, turintis ilgas galūnes, o savo plastiškumu aikštėje gali priminti Ramūną Šiškauską.

Taip pat Lelevičius turi aukštą krepšinio supratimą, minkštą metimą bei gali žaisti per tris pozicijas (nuo įžaidėjo iki lengvojo krašto). Artimiausiu metu „Žalgiris“ turėtų įtraukti gynėją į dublerių komandą.

Šiuo metu 16-mečiui, kaip ir daugeliui, šio amžiaus krepšininkų labiausiai trūksta atletiškumo, tačiau jis pasižymi gera darbo etika, todėl ir tai turėtų pagerėti su laiku.

5.

Radvilas Kneižys

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

  

2003-01-23

Klaipėda

 185

Gynėjas

Knašiaus KM

MKL čempionu su V. Knašiaus ekipa tapęs klaipėdietis šią vasarą turėtų būti pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas šešiolikmečių rinktinėje.

Tai, kad gynėjas geba puikiai valdyti komandą, parodo ir skaičiai MKL, kur jis praėjusį sezoną vidutiniškai atlikdavo po 6,4 rezultatyvaus perdavimo.

Taip pat krepšininkas tarp bendraamžių pelnydavo po 12,4 taško, atkovodavo po 5,4 kamuolio, suklysdavo po 2,6 karto ir rinkdavo po 16,6 naudingumo balo per 27 minutes.

Be puikaus žaidimo organizavimo Kneižys turi gerą metimą iš distancijos, aukštą krepšinio supratimą bei yra solidus pikenrolo situacijose, kur susirenka didelę dalį rezultatyvių perdavimų vidurkio.

Būtent Kneižys ėmėsi iniciatyvos paskutinėmis mačo minutėmis MKL U16 finale bei padėjo Knašiaus krepšinio mokyklos komandai pateikti staigmeną ir palaužti favoritais laikytus žalgiriečius.

Gynėjas yra smulkaus kūno sudėjimo, todėl prieš žengiant į vyrų krepšinį jam reikės fiziškai sutvirtėti ir ūgio trūkumą kompensuoti kitomis stiprybėmis.

Nuotr. MKL

4.

Lukas Gudavičius

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-04-05 Vilnius  200 Gynėjas „Rytas-2“

Ne dažnai Lietuvoje išvysi taip gerai kamuolį valdantį dvimetrinį krepšininką, o Gudavičius tarp bendraamžių būtent tuo ir išsiskiria.

Vilnietis yra labai įvairiapusiškas žaidėjas ir tai jam MKL leidžia žaisti nuo 1 iki 5 pozicijos.

Žinoma, gynėjas turi pagerinti daug krepšinio elementų ir tai įrodė debiutas RKL „Ryto-2“ komandoje, kur Gudavičius sužaidė penkerias rungtynes ir vidutiniškai per 14 minučių pelnė po 1,8 taško, atliko po tiek pat rezultatyvaus perdavimo bei rinko po -1,4 naudingumo balo.

Visai kitokius skaičius 16-metis demonstravo MKL. Atstovaujant Vilniaus KM krepšininko vidurkiai siekė 13,5 taško, 8,8 atkovoto kamuolio, 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir 15,3 naudingumo balo per 29 minutes.

Vis dėlto savo amžiaus grupėje Gudavičius darė net po 4,1 klaidos ir prieš persikeliant į aukštesnį lygį gynėjui būtina pagerinti situacijų skaitymą.

Taip pat Vilniaus KM auklėtinis nepasižymi stabiliu metimu iš distancijos, o asmeninėje gynyboje dažnai praleidžia tiesioginį oponentą.

Nuotr. MKL

3.

Mintautas Mockus

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Komanda

   2003-09-14 Panevėžys  197 Puolėjas Knašiaus KM

Knašiaus KM šiemet pasidabino aukso medaliais MKL čempionate, o vyriausiojo trenerio Mindaugo Mockaus sūnus Mintautas buvo pagrindinis tokios sėkmės kalvis.

Tarp bendraamžių puolėjas vidutiniškai per 25 minutes pelnė po 20,3 taško (penktas rezultatas), atkovojo po 7,4 kamuolio ir rinko po 21,2 naudingumo balo.

15-metis jau spėjo įrodyti, kad yra pasiruošęs rungtyniauti tarp vyrų – praėjusį sezoną Mockus debiutavo RKL.

Gargždų SC ekipai atstovavęs panevėžietis B divizione vidutiniškai per 30 minučių pelnė po 14,6 taško, atkovojo po 4,9 kamuolio ir rinko po 11,9 naudingumo balo.

197 centimetrų ūgio krepšininkas pasižymi universalumu, veržlumu bei puikia charizma, nepaisant jokių autoritetų aikštėje.

Panevėžietis praėjusį sezoną pagerino metimą, tačiau jo pataikymo procentas iš toli išliko vidutiniškas (27,7 proc. MKL ir 24,3 proc. RKL), todėl šį žaidimo komponentą dar reikia tobulinti.

Taip pat pastebima, jog Mockus susiduria su problemomis veržiantis į kairę pusę, todėl tiesioginiams oponentams yra lengviau gintis, uždarant stipriąją ranką.

Nuotr. kmperkunas.lt

2.

Tautvydas Baltrušaitis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2003-06-11 Kaunas  200 Puolėjas KM Perkūnas

Prieš porą metų Baltrušaitis buvo niekuo neišsiskiriantis žaidėjas, tačiau per šį laiką padarė milžinišką pažangą ir tik per plauką neatsidūrė šio reitingo viršūnėje.

Krepšininkas rungtyniauja ne pajėgiausioje KM Perkūno ekipoje, o tai jam MKL leidžia atsiskleisti visu gražumu.

Kaunietis tarp bendraamžių praėjusį sezoną vidutiniškai rungtyniavo po 30 minučių, pelnė po 23,7 taško (antras rezultatas), atkovojo po 12,1 kamuolio (trečias rezultatas) ir rinko po 27,1 naudingumo balo (ketvirtas rezultatas).

Tai, kad puolėjas bus vienas lyderių šią vasarą 16-mečių rinktinėje, Baltrušaitis jau įrodė sausio mėnesį vykusiame turnyre Turkijoje, kur Lietuva tapo nugalėtoja, o krepšininkas MVP.

200 centimetrų ūgio krepšininkas ateityje gali tapti šiuolaikišku sunkiuoju krašto puolėju, kuris išplės žaidimą ir baus varžovus tolimais metimais – MKL Baltrušaitis per dvikovą vidutiniškai išmesdavo po 6,5 tritaškio, o pataikymas siekė 36,8 proc.

Šalia užtikrinto metimo žaidėjas pasižymi ir gera kova dėl kamuolių, kas jam leidžia fiksuoti dvigubo dublio vidurkius ir kartoti metimus antraisiais šansais.

Tiesa, nepaisant staigaus progresavimo pastaraisiais metais, kauniečiui dar reikia patobulinti nemažai žaidimo elementų prieš persikeliant į vyrų krepšinį.

16-metis stokoja judesių arsenalo žaidžiant nugara į krepšį, o veržiantis turi problemų su kaire ranka dėl neužtikrinto kamuolio varymo. Taip pat kaip ir daugeliui šio amžiaus jaunuolių Baltrušaičiui reikia gerinti asmeninę gynybą.

Sezono metu ne pirmaujančioje komandoje žaidęs kaunietis yra intriga tiek apklaustiesiems treneriams, tiek žiūrovams, todėl jo žaidimą rinktinėje šią vasarą bus įdomu sekti.

Nuotr. MKL

1.

Olegas Kojenetsas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2003-01-11 Kaunas  210 Centras KM „Žalgiris“

Karjerą „Žalgirio“ dubleriuose baigusio Aleho Kojenetso sūnaus Olego gatvėje būtų sunku nepastebėti – krepšininko ūgis siekia 210 centimetrų, o rankų ilgis – 220 centimetrų.

Dar įspūdingiau tai daro faktas, jog fantastiškų duomenų 16-metis yra vėlyvo brendimo ir vis dar auga.

Kojenetsas, nors ir yra 210 centimetrų ūgio, aikštėje pasižymi įvairiapusiškumu, o tai išskyrė ir apklaustieji treneriai.

„Kaip vidurio puolėjas Olegas pasižymi geru kamuolio varymu ir aikštės matymu. Tarp bendraamžių aukštaūgis yra dažnai dvigubinamas, tačiau jis geba puikiai nusimesti kamuolį laisviems komandos draugams.

Universalumo krepšininkui suteikia ir tai, jog jis pasižymi minkštu metimu bei geba pataikyti iš toli“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo U16 Lietuvos rinktinės treneris Rakutis.

Praėjusį sezoną Kojenetsas savo talentą demonstravo MKL šešiolikmečių ir septyniolikmečių čempionatuose ir abiejose amžiaus grupėse buvo rezultatyviausias savo komandos žaidėjas.

KM „Žalgirio“ garbę ginantis aukštaūgis tarp metais vyresnių krepšininkų vidutiniškai per 28 minutes pelnė po 13,2 taško, atkovojo po 9,5 kamuolio (antras rezultatas) ir rinko po 16,7 naudingumo balo.

Tarp bendraamžių Kojenetso statistiniai rodikliai buvo dar geresni – 16,7 taško, 11 atkovotų kamuolių ir 21,1 naudingumo balo per 27 minutes.

Puikia darbo etika ir geru žaidimo supratimu pasižymintis krepšininkas kitą sezoną turėtų praverti „Žalgirio“ dublerių duris, tačiau norint blizgėti vyrų krepšinyje, jam dar reiktų pagerinti kelis žaidimo elementus.

Nors praėjusį sezoną Kojenetso sprendimų pasirinkimas aikštėje pagerėjo, kaunietis kartais dar piktnaudžiaudavo individualiais veiksmais. Vis dėlto tai turėtų pagerėti su patirtimi.

Taip pat 210 centimetrų ūgio bokštas dar stokoja fizinės jėgos, tačiau atsižvelgiant į vėlyvą brendimą ir į tai, kokį galingą kūno sudėjimą turėjo jo tėtis Alehas, ateityje Olegui tai problemų kelti neturėtų.

Tokių fizinių duomenų žaidėjai kaip Kojenetsas Lietuvoje nesimėto ir jei aukštaūgis toliau sunkiai dirbs, ateityje gali tapti labai įdomus žaidėjas, kurio pavardę teks kartoti ne sykį.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (72)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
-5
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
+6
Atsakyti
Alfredas
Kažkaip daug kas kalba komentaruose apie Baltrušaiti ir Olega ir labai praleido pro akis kitus žaidėjus kurie 10-tuke yra, Radvilas Kneižys puikus įžaidėjas puikiai mato aikštele ir išskirsto perdavimus, Lukas Gudavičius aukštas galintis žaisti 1-3 numeriu aikštelėje, Mintautas Mockus kupinas drąsos ir lipantis per galva visiems nežiurint kokio ūgio ar sudejimo.
2019-07-20
-8
Atsakyti
Penikas
Įdomiai čia nepaminėjo Baltrušaičio prastos disciplinos ir palaido gyvenimo būdo. Sunku jam bus siekti aukštumų kol nepradės gyventi kaip tikras sportininkas...
2019-07-18
-1
Atsakyti
Expert
ūgis 210, ištiestų rankų ilgis 220... nėra daug sakyčiau, arba aš esu bezdžionė... 183 ūgis, ištiestų rankų ilgis 203 :D
2019-07-17
+7
Atsakyti
Kaunas
greičiausiai tu beždžionė :)
2019-07-17
+4
Atsakyti
Šamanas
nr 8 pasirodys geriausiai cempijonate, zinau ka sakau
2019-07-17
+1
Atsakyti
ekspertas
tas pirmas idomus, talentingesnis uz Mareka. Pirma karta matau, bet veidu i kasi juda ir meta i kasi kaip ilgauskas. nedaziurejau ar nugara losia, tingiu. per U16 cempa paziuresiu kas kaip
2019-07-16
-2
Atsakyti
kibiras
butkus
2019-07-16
-2
Atsakyti
:3
uztat grazus
2019-07-16
-4
Atsakyti
Anonimas
kam idomu vaiku lygos zvaigzdutes?nebent tik draugams ir giminems.luka doncic ir panasus jau su vyrais ant lygiu losia tokiam amziuj,kai pas mus atsiras panasiu-parasykit
2019-07-16
-2
Atsakyti
Egis
Tokių, kaip L.Dončič, net ir pačioj Slovėnijoj gimsta per kokius 10-20 metų vienas, ar du, o Lietuvoj anksčiau tokių jaunų žaidėjų buvo kurie galėjo stebint savo žaidimu ir tarp vyrų, kaip A.Sabonis, Š.Marčiulionis. Todėl belieka džiaugtis bent jau perspektyvesniais.
2019-07-16
+2
Atsakyti
Kodel
dar nera straipsnio apie Tubeli?
2019-07-16
-6
Atsakyti
Anonimas
NEKENCIU NEKENCIU KAIP tubucio NEKENCIU
2019-07-16
-5
Atsakyti
:)
ir uz visus juos geresnis, bei ju cempe dominuoja , metais jaunesnis Paulius Murauskas

2004 va sitie tai auksine karta
2019-07-16
+3
Atsakyti
Nejaugi
😂😂😂
2019-07-16
-2
Atsakyti
S
Nei vienas auksčiau eurocopo nepakils. Lietuvoi savam kieme visi perspektyvus bet kai tik tenk po pasauli paklaidziot ir dinkst visi perspektyvumai
2019-07-16
+2
Atsakyti
Kas
tu, Nostradamusas nuspejantis ateitį? 😱
2019-07-16
+6
Atsakyti
Narkobaronas
Olegas Konektikutas atrodo isties daug zadantis zaidejas.. Manau ateityje gali praverti ir nba duris, ten jau greiciausiai igautu ir pravarde OLEGTIKUTAS
2019-07-16
+12
Atsakyti
nuomonė
atrodo, kad nereikėtų pervertinti šių vaikinų, kol kas statistika net ir tarp bendraamžių tik vidutinė. Oi kiek dar daug darbo reiks.... Nereikėtų apsiriboti vien tik dešimtuku, nes objektyviai labai sunku pasakyti kas vertas dešimtuko ir kurios vietos. Būtų gerai paminėti dar bent keletą perspektyvių kurie nepateko į šį sąrašą, tada gal kažkiek būtų objektyviau...
2019-07-16
+14
Atsakyti
Anonimas
Olega Kojotą Šaras jau galetų pamėginti ir LKL kovose, nemanau, kad kam nors nusileistų..
2019-07-16
+9
Atsakyti
Gal
tiesiai į nba 😇
2019-07-16
+10
Atsakyti
Viens
Olegas Kojonecasas vienas perspektyviausiu savo kartos zaideju Europoje...
2019-07-16
+3
Atsakyti
silimE
blec emilis blec butkus ka jis cia veikia....
2019-07-16
-13
Atsakyti
Džeimsas23
pimpa tampo
2019-07-17
+12
Atsakyti
Viens du trys
viens du trys Jaruševičius pavarys!!
2019-07-16
+20
Atsakyti
Mama
viens du trys jarusevicius zioplys
2019-07-16
Atsakyti
XXX
Lelevičius top1
2019-07-16
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 72

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.