Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionatą užtikrinta pergale pradėjo Lietuvos rinktinė.

25
24
64%
7/11
2

Donaldo Kairio auklėtiniai Tel Avive 101:71 (19:22, 27:13, 26:15, 29:21) sutriuškino bendraamžius iš Lenkijos ir įsirašė pirmąją pergalę D grupėje.

Lietuviai iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje. Danielius Lavrinovičius pataikė iš po krepšio, Lukas Uleckas smeigė tritaškį bei pridėjo taiklų metimą iš po krepšio, o lietuviai laimėjo atkarpą 13:5 bei įgijo dviženklę persvarą – 43:33.

Mūsiškiai visus reikalus sutvarkė po ilgosios pertraukos. Arnas Velička trečiąjį kėlinį pradėjo vienas pats surinkdamas 7 taškus paeiliui, prie jo prisijungė dvitaškį pataikęs Lavrinovičius, o dar vieną tolimą bombą atseikėjo Uleckas ir lietuvių pranašumas šoktelėjo iki 23 taškų (58:35).

Likusią rungtynių dalį Lietuvos 20-mečiai stabiliai didino persvarą, kuri ketvirtojo kėlinio pabaigoje siekė 38 taškus (99:61).

Nugalėtojų gretose geriausią pasirodymą surengęs Uleckas pelnė 25 taškus (2/4 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, triskart suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Lukas Uleckas 25 (7/11 trit.), Arnas Velička 17 (10 rez. perd.), Grantas Vasiliauskas 15 (7 atk. kam.).

Lenkijos jaunimo rinktinė: Mateuszas Szlachetka 12, Grzegorzas Kaminskis 11, Aleksanderis Lewandowskis ir Marcinas Woronieckis po 8.