Rusijos krepšinio taurės savininke tapo Kęstučio Kemzūros treniruojama Maskvos srities „Chimki“ komanda, Kazanėje vykusiame finale 85:67 (14:19, 21:18, 23:8, 27:22) įveikusi nugalėtojos titulą gynusią Maskvos CSKA ekipą su Ramūnu Šiškausku.

Nugalėtojams Maciejus Lampe pelnė 23 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, Danielis Ewingas surinko 18 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, Antonas Ponkrašovas ir Kelly McCarty (11 atk. kam.) pridėjo po 16 taškų.

Nuo 2004 metų visus įmanomus titulus Rusijoje rinkusioje CSKA ekipoje Šiškauskas per 24 minutes pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 3/4 baudų) ir atkovojo 2 kamuolius.

Davidas Andersenas pelnė 17 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, Theodoro Papalouko sąskaitoje – 13 taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Po dviejų kėlinių CSKA ekipa dar turėjo trapią persvarą (37:35), tačiau po ilgosios pertraukos Ponkrašovas persvėrė rezultatą „Chimki“ naudai (40:39).

Sužaidus pusketvirtos minutės trečiajame kėlinyje, už kelio susiėmęs aikštę paliko Andersenas, o tuo pasinaudojęs Maskvos srities klubas ėmė stiprinti savo pozicijas. Įpusėjus ketvirčiui jų pranašumas padidėjo iki penkių taškų 46:41, o prieš lemiamas 10 min. šoktelėjo iki 13 taškų 58:45.

Ketvirtojo kėlinio viduryje CSKA deficitas jau siekė 19 taškų 51:70. Daugiausiai individualiais veiksmais rungtynių eigą bandę pakeisti armiečiai nieko nepešė. Likus 3 minutėms iki finalo sirenos „Chimki“ komandos pranašumas perkopė 20 taškų ribą 78:57 ir CSKA krepšininkams nebeliko jokių vilčių pagalvoti apie pergalę.

„Chimki“ Rusijos taurę iškovojo pirmą kartą. Iki šiol geriausias Maskvos srities klubo pasiekimas buvo 2006 metais šiose varžybose užimta antroji vieta.

Pusfinalyje trečiadienį „Chimki“ 73:71 įveikė Maskvos „Dinamo“ su Robertu Javtoku, o CSKA 51:50 palaužė finalo ketverto varžybų šeimininkę Kazanės „Uniks“ ekipą su Darjušu Lavrinovičiumi.