Nuotr.: FIBA
  • Dramatiškai išsigelbėjusi Lietuvos 20-mečių rinktinė 94:93 įveikė bendraamžius iš Kroatijos

• Rytoj lietuviai dėl 5-osios vietos kovos su Didžiosios Britanijos ir Turkijos poros nugalėtojais

• Pergalę lietuviams lėmė Luko Ulecko taiklūs baudos metimai

Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) rinktinė Izraelyje vykstančiame Europos čempionate po dramatiškos kovos 94:93 (16:27, 19:18, 31:23, 28:25) įveikė bendraamžius iš Kroatijos ir rytoj kovos dėl 5-osios vietos.

Lietuvių varžovais paskutinę Europos čempionato dieną bus Didžiosios Britanijos ir Turkijos poros nugalėtojas.

Dvikovą Donaldo Kairio auklėtiniai pradėjo vangiai ir jau 8-ąją mačo minutę turėjo aštuoniolikos taškų deficitą (7:25), tačiau bendromis pastangomis prisivijo varžovus ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė du taškai – 66:68.

Paskutinę mačo atkarpą sėkmingiau pradėjo kroatai ir, likus pustrečios minutės iki dvikovos pabaigos, jau turėjo devynių taškų persvarą (88:79), tačiau lietuviai nesudėjo rankų anksčiau laiko ir po Arno Veličkos dvitaškio sumažino deficitą iki penkių taškų – 86:91.

Kroatų problemos tuo nesibaigė ir tas pats Velička, likus 31 sekundei iki mačo pabaigos, dvitaškiu su pražanga sumažino atsilikimą iki minimumo (92:93), o kitoje aikštės pusėje Kroatijos jaunimo rinktinė nesėkmingai užbaigė ataką, o po jos pažeidė taisyklės prieš kamuolį sugriebusį Luką Ulecką.

Lietuvos jaunimo rinktinės gynėjas šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimus ir, likus penkioms sekundėms, išvedė savo komandą į priekį (94:93). Lemiamoje atakoje varžovai nespėjo atlikti metimo.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų (6/8 dvit., 0/3 trit., 5/5 baud.) pelnęs Vitalijus Kozys. Taip pat puolėjas sugriebė 6 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų per 25 aikštėje praleistas minutes.

Taip pat 17 taškų (6/12 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.) lietuviams surinko Grantas Vasiliauskas. Puolėjas per 28 minutes dar spėjo sugriebti 7 kamuolius bei surinkti 17 naudingumo balų.

Lietuva: Grantas Vasiliauskas ir Vitalijus Kozys po 17, Arnas Velička 15 (7/8 baud., 6 rez. perd.), Lukas Uleckas ir Ignas Sargiūnas po 12.

Kroatija: Darko Bajo 24 (10/13 dvit., 10 atk. kam., 30 naud. bal.), Janas Palokajus 20, Toni Nakičius 14, Antonio Jordano 11.