Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos jaunimo rinktinė (iki 20 m.) Europos čempionate Izraelyje finišavo penktoje vietoje, o neabejotinu jos lyderiu buvo Arnas Velička.

Arnas Velička

Arnas  Velička
Arnas  Velička
MIN: 28.5
PTS: 16.43 (54.55%)
REB: 4.86
AS: 6.57
ST: 2.14
BS: 0.57
TO: 3.71
GM: 7

Krepšininkas nuo ankstyvos jaunystės buvo laikomas vienu perspektyviausių Lietuvos žaidėjų ir netruko atkreipti „Barcelonos“ vadovų akių, kurie pasikvietė tuomet 16-metį lietuvį į savo sistemą.

Vis dėlto pusantro sezono trukęs etapas Katalonijoje nebuvo toks sėkmingas, kaip tikėtasi, o tai parodė ir žaidimas Panevėžio „Lietkabelyje“, kur krepšininkas nesugebėjo rimčiau  išsiskirti ir daugiau laiko praleido ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Tikėjimą Velička išreiškė Kauno „Žalgiris“ – Lietuvos čempionai su įžaidėju praėjusią vasarą pasirašė ilgalaikį kontraktą ir iškart jaunąjį talentą išsiuntė pasistažuoti į Tartu „Ulikool“ ekipą. 

Atrodo, jog šis sprendimas pasiteisino ir gynėjas Estijoje atgavo pasitikėjimą savo jėgomis, o Europos jaunimo čempionate spindėjo ryškiausiomis spalvomis – 19-os metų 195 cm ūgio gynėjas vidutiniškai pelnydavo po 16,4 taško (devinta vieta čempionate) ir atlikdavo po 6,6 rezultatyvaus perdavimo (trečia vieta).

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia Veličkos pasirodymą Izraelyje vykusiame Europos čempionate bei išskiria jo stiprybes bei silpnybes.

Stiprybės

Pirmiausia, žvelgiant vizualiai, susidaro įspūdis, jog lyginant su ankstesniais metais Velička išsiryškino raumenis ir, atrodo, yra atsikratęs nereikalingų riebalų, kas jam leidžia laisviau judėti aikštėje.

Kalbant apie patį žaidimą, nors krepšininkas ir buvo minėjęs, jog po metų Barselonoje bei Panevėžyje prarado pasitikėjimą savo jėgomis, panašu, jog žaidimas Estijoje jį sugrąžino su kaupu ir Europos čempionate gynėjas iš žaidimo vidutiniškai atakavo net po 12,9 karto.

195 centimetrų įžaidėjas su kamuoliu jausdavosi užtikrintai net ir lemiamomis rungtynių akimirkomis, o šiuo bruožu Velička išsiskiria ne tik iš savo bendraamžių, bet ir bendrai Lietuvoje.

Žinoma, didelis pasitikėjimas savo jėgomis ne visada atnešdavo teigiamų vaisių, ką parodo ir pataikymo procentas iš žaidimo (37,8 proc., 34/90), tačiau atsižvelgiant į jauną žaidėjo amžių, galime tikėtis, jog su metais Veličkos metimų pasirinkimas tik gerės, o lyderio savybės labiau pasitarnaus ateityje.

Čempionate taip pat į akis krito solidus Veličkos žaidimas vienas prieš vieną, kur krepšininkas naudojosi savo geru pirmu žingsniu bei puikia kamuolio valdymo technika.

Nemažai kartų matėme, kaip lietuvis vienas prieš vieną situacijose pats užbaigdavo atakas, o jei pritraukdavo daugiau nei vieną gynėją prie savęs, numesdavo kamuolį laisvam likusiam komandos draugui, o tai lėmė ir didelį rezultatyvių perdavimų kiekį.

Velička geriausiai jautėsi greitajame puolime, kur visada po atkovoto kamuolio stengdavosi patraukti į priekį ir drąsiai su tiesioginiu oponentu eidavo į kontaktą, o tai lėmė, kad įžaidėjas čempionate išmetė daug baudos metimų (42, vid. po 6 per mačą).

Nuotr. FIBA

Žalgirietis ir anksčiau gebėdavo provokuoti pražangas, tačiau su baudos metimų realizacija visą savo karjerą turėjo problemų. Krepšininkas, skaičiuojant visas rungtynes su Lietuvos jaunimo skirtingų amžiaus grupių marškinėliais, iki šios vasaros buvo pataikęs iš viso 61 baudą iš 110 (55,4 proc.) metimų.

Šią vasarą šioje statistikos grafoje įvyko ryškus pasikeitimas – 38 taiklūs baudos metimai iš 42 bandymų (90,5 proc.) ir dabar paskui Veličką nespėjantys oponentai nebegali rizikuoti bei specialiai siųsti atakų organizatoriaus prie baudų metimo linijos.

Silpnybės

Per čempionatą ryškiai atsiskleidė ne tik Veličkos stipriosios pusės, bet pasimatė ir silpnosios, kur krepšininkas privalo gerinti savo žaidimą.

Gynėjas čempionate buvo solidus taškų rinkėjas, tačiau kaip iš įžaidėjo norėtųsi didesnio stabilumo organizuojant atakas.

Taip, 6,6 rezultatyvaus perdavimo per mačą yra išties geras rezultatas, tačiau šie skaičiai neatspindi bendro vaizdo aikštėje. Velička per rungtynes nevengdavo paleisti žaidimo kontrolės, paskui jį ir likusi komanda ant parketo atrodydavo pametusi galvą, o dėl to Lietuvos rinktinės žaidimas tapdavo chaotiškas.

Nuotr. FIBA

Nors skaičiai ir ne visada parodo tiesą, tačiau 3,7 klaidų vidurkis per rungtynes yra per didelis, siekiant tapti elitiniu atakų organizatoriumi.

Labiausiai neramina tai, kaip didžioji dalis klaidų buvo padaroma – perdavimo metu. Klaidos buvo daromos tiek atliekant skersą perdavimą, tiek tiesiog netiksliai jį atiduodant, kai adresatu tapdavo ne komandos draugas, o krepšio lankas ar užribis.

Apie pataikymo procentą jau kalbėjome, tačiau atskiro paminėjimo verti tritaškiai metimai – vos 9 tikslūs bandymai iš 39 kartų (23,1 proc.).

Matosi, jog Velička turi savo firminį judesį, kuomet tarp kojų mušinėdamas kamuolį staigiai atšoka atgal (angl. stepback) ir atakuoja iš toli, tačiau šiuo veiksmu gynėjas neretai piktnaudžiaudavo, o tai stipriai numušė jo pataikymo procentą. Žinoma, jei pavyktų iki galo išdirbti šį judesį, tai būtų labai didelis žingsnis į priekį vyrų krepšinyje. 

Gynyboje krepšininkas perimdavo vidutiniškai po 2,1 kamuolio ir tai atrodo solidžiai, bet skylių savoje aikštės pusėje Veličkos žaidime netrūko.

Labiausiai 19-metis klaidžiodavo komandinėje gynyboje, kai neretai pamesdavo savo tiesioginį oponentą. Tai nebūtinai įvykdavo dėl įgūdžių trūkumo, dažniau – dėl koncentracijos stokos.

Nenorą žaisti gynyboje parodydavo ir krepšininko kūno kalba asmeninėje gynyboje – nepaisant greitų rankų, tvirto kūno ir plastiškumo, Veličką kartais galėdavome pamatyti prieš tiesioginį oponentą tiesiog ant tiesių kojų, kas trukdydavo efektyviau apsiginti.

Apibendrinant, nors Veličkos tobulėjimas vienu karjeros momentu buvo sulėtėjęs, tai – neeilinių savybių krepšininkas, kuris ateityje gali tapti solidžiu žaidėju vyrų krepšinyje.

Per savo karjerą 19-metis atstovautose komandose turėdavo didžiulę laisvę, o tai atsispindi ir jo žaidime, kur dažnai yra prarandama kontrolė. Vis dėlto milžinišką pasitikėjimą savo jėgomis būtų galima paversti žymiai didesniu privalumu, o naudingiausia dabar Veličkai būtų patekti pas griežtą trenerį, kuris apribotų judesių laisvę ir šalia lyderio savybių gynėjas susipažintų su disciplina.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
-6
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-02
-3
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-6
Atsakyti
Augustas
Pas šara tegu nueina :D Jei toks savanaudis bus kaip ir dabar tai be kiaušinių liks:D Pajaus ką reiškia spaudimas iš trenerio ir pasitaisys gal
2019-07-28
-2
Atsakyti
aaa
Galva turi, charakteri turi, gyslele taip pat yra.. tik dirbk :)
2019-07-23
-2
Atsakyti
Anonimas
butinai jam prie saro pazaist reikia. pas ji yra talento tikrai. saras ikaltu i galva taisiklinga krepsini
2019-07-23
-8
Atsakyti
ttd
ka jus cia snekat nieko nebus , nieko nebus... Gal zmogus stebuklingai tekina arba pvz murija, o gal fura vaziuoja neuzmigdamas.
2019-07-23
+6
Atsakyti
kazkas
bus, jei neprisidarys bedu iki 25m, o pas Sara reiktu, net Kalnietis jau subrendes(rinktinei jau sedejo) stebejos, kiek is Saro gavo pamokymu, ko anksciau nepastebedavo
2019-07-24
-6
Atsakyti
...
deja bet nieko is jo nebus, tegul stebi Rediko karjera nes jis rieda ta pacia linkme.
2019-07-23
-23
Atsakyti
Anonimas
su galva jam susitvarkytit reikia,visa kita ateis savaime nes akivaizdu kad bicas neatlaike aplinkos spaudimo del i ji sudetu lukesciu.
2019-07-23
+15
Atsakyti
nesuprates
tai kokia ta išskirtinė savybė, kur pavadinime rašo?
2019-07-23
+7
Atsakyti
Anonimas
skaitei teksta?

195 centimetrų įžaidėjas su kamuoliu jausdavosi užtikrintai net ir lemiamomis rungtynių akimirkomis, o šiuo bruožu Velička išsiskiria ne tik iš savo bendraamžių, bet ir bendrai Lietuvoje.

Vis dėlto milžinišką pasitikėjimą savo jėgomis būtų galima paversti žymiai didesniu privalumu, o naudingiausia dabar Veličkai būtų patekti pas griežtą trenerį, kuris apribotų judesių laisvę ir šalia lyderio savybių gynėjas susipažintų su disciplina.

o siaip tikrai retas lt zaidejas su tokiu pasitikejimu savo jegomis ir individualiomis savybemis. vienas idomiausiu, jei ne idomiausias jaunasis talentas, labai idomu pas koki treneri paklius. sernius gal ir nieko variantas butu kita sezona
2019-07-23
+30
Atsakyti
jo
Jis jau prienuose.
2019-07-23
+4
Atsakyti
Vycka
Manau jam reiktų bent jau per pasiruošimą pabūti Žalgiryje ir būti patreniruotam Jasikevičiaus, nes tai būtų kol kas geriausias treneris jo Karjeroje, pamatytų kaip viskas iš tikro turi būti, nes chaose Veliška moka žaisti, dabar reikia disciplinos
2019-07-23
+15
Atsakyti
asas
mano nuomone kad jis jau mire..sorry visiems bet jis net ginybos neturi..nu ta prasme matosi kad smegeneliu nera
2019-07-23
-5
Atsakyti
--
Joo, juk visi žinom, kad krepšininkai nustoja tobulėti sulaukę 19-os. Atsipeikėk.
2019-07-23
+8
Atsakyti
Saras
Manau, kad Zalgiryje gerb treneris Sarunas Jesikevicius padarytu is sio vyruko gera zaideja. Jau mateme, kaip neeiliniais ataku organizatoriais tapo Pangos ir Lekavicius, dabar, manau, Velickos eile
2019-07-23
+7
Atsakyti
Matyt del stiprios trenerio ranko zaide Estijoje , matyt ten treneriai labai griezti . Matyt greitai ismoks imesti 3/10 , o ne 1/10 :)
2019-07-23
-14
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.