Nuotr.: ITAR-TASS – Scanpix
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix

Maskvos CSKA šią vasarą turėjo atsisveikinti su didžiąja dalimi krepšininkų, kurie praėjusiame sezone padėjo klubui iškovoti Eurolygos titulą, tačiau bent jau kol kas tinkamos pamainos išvykėliams taip rasta ir nebuvo.

Šį sezoną pelnomi taškai

49%
86,9
Pelno taškų: 86,9
Taiklumas: 48,7%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 107
Blogiausias pasiekimas: 68
Daugiausia pelno: Cory Higgins

CSKA klubo prezidentas Andrejus Vatutinas, bendraudamas su Rusijos žiniasklaida, aptarė susidariusią situaciją bei įvardijo, kas lemia CSKA sunkumus žaidėjų rinkoje.

– Eurolygos vadovai daug kalba apie didesnį biudžetą premijoms. Ar galima tikėtis pokyčių artimiausioje ateityje?
– Artimiausiam sezonui jokie pokyčiai nėra planuojami. 37 tūkst. eurų atiteks už pergalę reguliariajame sezone, 70 tūkst. – atkrintamųjų serijoje ir 1 mln. – Eurolygos nugalėtojams.

Šiuos skaičius pasiekėme 2016-aisiais, kuomet CSKA laimėjo Berlyne. Nenuostabu, jog norėčiau, kad premijos būtų didesnės, tačiau pasirodo, kad tai yra maksimumas, ką gali pasiūlyti Eurolyga.

– Tačiau Čempionų lyga nugalėtojams taip pat skyrė 1 mln. eurų.
– Žinau, jog organizatoriai prižadėjo gan dideles išmokas, tačiau nemanau, kad taip yra iš tiesų. Būtina aptarti šį klausimą su Bolonijos „Virtus“ ekipa.

– Jeigu Čempionų lyga savo prizinį fondą padidintų iki 2 mln. eurų, ar tai nelemtų klubų perėjimo iš Eurolygos į šį turnyrą?
– Mažai tikėtina, nes priziniai turnyrų fondai yra nedaug lemiantis faktorius. Pabrėšiu svarbiausią mintį, jog Europos krepšinyje vyrauja tikras chaosas. Eurolyga, Europos taurė, Čempionų lyga, FIBA Čempionų taurė, nacionaliniai čempionatai, rinktinių atrankos turnyrai ir jų sudaromi langai. Tai atbaido investuotojus nuo krepšinio.

Paradoksalu, kad visi yra patenkinti šia situacija. Kažkokiu būdu viskas nurimo. Nėra jokios tvarkos, jėgos, kuri galėtų nuvesti visus į bendrą sprendimą. Kiekviena pusė turi savo tiesą ir taisykles. Su tuo turėsime gyventi dar ne vienerius metus.

– CSKA fanai yra susirūpinę klubo pirkinių politika. Susidaro įspūdis, jog geriausi žaidėjai palieka komandą, o juos pakeičia tik pagalbininkų vaidmenį galintys atlikti krepšininkai. Kodėl taip yra?
– Toks gyvenimas – fanai savo jausmais yra prisirišę prie buvusios komandos. Vis tik vasaros darbai dar nėra baigti o treneriai ir vadovybė yra įsitraukę į derybas. Ši vasara yra ypatinga. Jeigu praėjusią vasarą rinka buvo bloga, šiemet ji neegzistuoja.

Dauguma klubų pratęsia sutartis su žaidėjais, kurių geriausi laikai jau praeityje, o nereikia pamiršti, kad turime laikytis ir finansinių taisyklių. Laimėjus Eurolygą, daugumos žaidėjų kaina išaugo ir teoriškai negalėjome išlaikyti visų krepšininkų, nes būtume pažeidę minėtąsias taisykles.

– Mažai tikėtina, kad tokie žodžiai nuramins CSKA gerbėjus.
– Nesu gydytojas, galintis išrašyti vaistus. Pasikartosiu, kad mes, kaip klubas, tai jau jaučiame, o gerbėjai turi suprasti, kad komandos gyvena naujame pasaulyje, nes Eurolygos finansinės taisyklės yra griežtos, o ateityje jos bus dar griežtesnės.

Šiame ir artėjančiame sezone klubo savininkų parama negali siekti 65 proc. biudžeto, o ateityje Eurolyga šį skaičių nori sumažinti iki 40 proc. Planas yra skatinti klubus uždirbti daugiau. Tuo pačiu metu svarbu atkreipti dėmesį, kad klubai krepšininkų algoms negali išleisti 65 proc. biudžeto. CSKA artėjantį sezoną atlyginimams išleis 26 mln. eurų.

– Tuomet, ką galite pasakyti apie „Barceloną“, kuri sudarė sutartis su tokiais brangiais krepšininkais?
– Mes esame skirtingose situacijose. „Barcelona“ šalia savęs turi futbolo klubą, kuomet mes esame priklausomi tik nuo savęs. Tuo pačiu metu uždirbti Rusijoje yra itin sunku. Europos klubų pajamos susidaro iš televizijos transliacijų, reklamos sutarčių ir bilietų pardavimo. Negalime ir nenorime didinti bilietų kainų, nes bandome padidinti lankomumą namų arenoje.

Pagal atliktus kolegų skaičiavimus, įtraukiant „Megasport“ arenos nuomą ir faktą, jog visose rungtynėse surinksime pilną salę žmonių, mūsų sezono pajamos siektų apie 4 mln. eurų. Pakartosiu, jog tai su sąlyga, kad į visas rungtynes surinksime pilną areną, kas realistiškai nėra įmanoma.

Uždarbis iš televizijos transliacijų taip pat yra mažas. „Match TV“ kontraktas su Eurolyga siekia 350 tūkst. eurų, iš kurių praėjusį sezoną gavome 98 tūkst. Palyginimui, „Maccabi“ iš transliacijų uždirbo 3,5 mln. eurų, „Barcelona“ ir „Real“ – 2 mln. Rusijoje nėra jokios paklausos krepšiniui, žiūrimumo reitingai yra neįtikėtinai maži. 

– Dauguma įsitikinę, jog jeigu CSKA neprisivilios daugiau žvaigždžių, tuomet klubo maksimalus rezultatas gali siekti tik Eurolygos atkrintamąsias. Ar sutinkate su tuo?
– Aš turiu kitą klausimą: ką kviesti į komandą? Įvardykite žaidėjus, kurie yra laisvieji agentai ir tuo pačiu savo karjeros pike arba tuos, kurie turi nustatytą išpirkos sumą Europoje. Tokių žaidėjų nėra. Pirmą kartą per daugelį metų nėra gandų susijusių su mumis, nes Europoje nėra gerų krepšininkų.

Būtent todėl sudarėme sutartį su NBA veteranu Kosta Koufos, kuris niekada nežaidė Europoje. Kai galutinai suformuosime sudėtį, apie komandos tikslus galėsime pakalbėti daugiau.

Vatutinas taip pat atkreipė dėmesį ir tai, jog CSKA prisivilioti žaidėjus yra sunkiau nei kitiems Europos grandams ir dėl tokios elementarios priežasties, kaip oro sąlygos.

„Per praėjusį NBA lokautą mums buvo pasiūlyta aukščiausio lygio žvaigždė. Jog jis atvyktų į Rusiją, mėnesinis jo atlygis turėjo siekti 1 mln. JAV dolerių. Neatskleisiu, kuris žaidėjas tai buvo, tačiau jis vis dar yra superžvaigždė ir neseniai pakeitė komandą.

Pagal kontrakto sąlygas, būtume gavę visas pajamas už parduotus marškinėlius su žaidėjo pavarde ir agentas tikino, kad tokiu būdu mums būtų atsipirkęs beveik visas mėnesio atlyginimas, tačiau manau, kad jie vis dar nesupranta, kodėl atsisakėme pasiūlymo. Jiems buvo neįmanoma paaiškinti, kad NBA veikiantis mechanizmas nepritaptų Rusijoje“, – prisiminimais dalijosi Vatutinas.

„Eurolyga savo modelį stato aplink Vakarų Europą, kur yra Europos sąjunga, panašūs mokesčiai visose šalyse ir žmonių mentalitetas. Mes ir Turkijos klubai turime prie to prisitaikyti, šokti pagal kažkieno dūdelę.

Jeigu „Barcelona“ ir klubas iš Maskvos pateiktų identiškus pasiūlymus, kurį variantą pasirinktų krepšininkas? Žinoma, jog Ispaniją. Oras ten geresnis, nėra sniego ir saulė šviečia 300 dienų per metus. Rusijos klubai permoka dėl klimato. Nesu prieš naujas Eurolygos finansines taisykles, tačiau mes šioje situacijoje pralaimime“, – teigė CSKA prezidentas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (18)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-02
+3
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-6
Atsakyti
GTR
Na CSKA tarkim galėtų auginti savus krepšininkus (rusus) ir remtis 3-5 užseniečiais. Tada ir komanda būtų sava, gal ir žiūrovų būtų. Matyt rusams nelabai įdomu matyti kaip už juos kaunasi legionieriai.
2019-07-23
+5
Atsakyti
kremliaus banditų valdoma valstybė ašarėlę spaudžia?
2019-07-23
+2
Atsakyti
Penktadienis13
Kremlius nutarė, kad gražos nėra po pergalės Eurolygoj ir pataupė, o Vata tai kalba bilekokį šūdą. Chimkam tai toks vaizdas kad EL taisyklės negalioja :)
2019-07-23
+3
Atsakyti
Uno
Ne klimatas esmė. Politika. Tas ir atbaido daugelį.
2019-07-22
+17
Atsakyti
ddadu
nusisneki zmogeli...krepsininkams ta politika px visiskai...tu isties paveiktas delfi ir t.t....krepsininkams svarbiausia,miestas,oras,ir zinoma pinigai...jei CSKA ir barca siule panase suma,aisku kad krepsininkas su seima rinksis Ispanija del geresnio oro...jam px ta politika
2019-07-22
+11
Atsakyti
Hah
Gazpromo duju islaikomu vaikeliu bedavojimasis turint limonus kisenej. Praktiskai niekam toj Maskvoj neidomus krepsinis vien matant lankomumo skaicius.
2019-07-22
+9
Atsakyti
Smashed cheesy batata
Sitoje vietoje reiktu atsakyti i klausima, kokia cska egzistavimo prasme??

Rusijos zmonems cska tiesiog nera idomi, nei jie bilietu perka, nei per televizija ziuri rungtynes. Turimi pinigai isleidziami ne savu zaideju auginimui, bet tiesiog perkant uzsienio talentus..
2019-07-22
+13
Atsakyti
swiss
Georgas, Westbrookas
2019-07-22
+18
Atsakyti
ne
George 2011 metais nebuvo zvaigzde , 2010/11sezone 7.8 tasko , 2011/12sezone 12.1 tasko.
2019-07-22
+2
Atsakyti
CP3? Ne?
„Per praėjusį NBA lokautą mums buvo pasiūlyta aukščiausio lygio žvaigždė. Jog jis atvyktų į Rusiją, mėnesinis jo atlygis turėjo siekti 1 mln. JAV dolerių. Neatskleisiu, kuris žaidėjas tai buvo, tačiau jis vis dar yra superžvaigždė ir neseniai pakeitė komandą.
2019-07-22
-4
Atsakyti
arba
durantas, irvingas
2019-07-22
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.