„Žalgiris ir policija. Visi kartu už saugų miestą“ – tokiu šūkiu padabintais marškinėliais į aikštelę išbėgo Kauno „Žalgirio“ ir Kauno „Policijos“ komandos.

„Žalgirio“ treniruočių centras jau seniai nebuvo matęs tokio žiūrovų antplūdžio. Į 1200 vietų talpinančią salę susigrūdo apie pusantro tūkstančio krepšinio sirgalių, kurie savo akimis norėjo pamatyti kaip prieš žalgiriečius atrodys policininkai. Kauno policijos komandos sudėtyje žaidė net 6 pareigūnai, 2005 m. Kipre tapę Europos policijos čempionais.

Tuo tarpu „Žalgirį“ į priekį vedė pripažinti lyderiai: Marcusas Brownas ir Marko Popovičius bei jėgos nestokojantys Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas. Įdomu ir tai, kad Žalgirio gretose žaidęs Dainius Šalenga prieš dešimtmetį Ispanijoje yra taip pat tapęs Europos policijos čempionu.

Rungtynės prasidėjo taikliais policininkų tritaškiais, į ką žalgiriečiai atsakė tolimais Browno ir Popovičiaus šūviais. Sužaidus pora minučių švieslentėje dega skaičiai 9:9. Visą pirmąjį kėlinį pareigūnai niekuo nenusileido savo tituluotiesiems varžovams, pirmąjį kėlinį žaidusiems stipriausios sudėties. Pasibaigus pirmajam kėlinukui gana netikėtas rezultatas 30:30.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo greitomis atakomis ir greitai įgijo dviženklį pranašumą. Tačiau atkaklieji policininkai net nesiruošė taip lengvai pasiduoti ir taikliais tritaškiais neleido atitrūkti žalgiriečiams. Įpusėjus rungtynėms, rezultatas 60:50 „Žalgirio“ naudai.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ strategas Rimantas Grigas į aikštelę išleido jaunuosius žalgiriečius, kurie nemažino rungtynių tempo ir sirgaliams padovanojo daug gražių akimirkų. Nepaisant to, policininkai stengėsi neatsilikti ir taip pat kelis kartus įgrūdo kamuolį į žalgiriečių krepšį. Po trečio kėlinuko policininkai sumažino atsilikimą iki 6 taškų 78:84. Ketvirtajame kėlinuke rungtynių tempas nemažėjo, o savo atakas abiejų komandų žaidėjai dažnai užbaigdavo įspūdingais metimais. Nors pareigūnai labai stengėsi, žalgiriečiai neleido sukurti jiems intrigos. Galutinis rezultatas 113:103 „Žalgirio“ naudai.

Po rungtynių „Žalgirio“ vyr. treneris R.Grigas šypsodamasi sakė: „Esu nustebintas, kad tiek daug išlošėme, nes policija šioms rungtynėms galėjo ruoštis net 3 mėnesius, o mes tik vėlai vakare grįžome iš Šiaulių“. Treneris pabrėžė, jog matosi, kad policininkai ragavę krepšinio ir tikrai išmano šio žaidimo subtilybes. Sunkiausia, pasak R.Grigo, žaisti su tais, kurie nepraėję krepšinio mokyklos ir nežino pagrindų. Tuomet atsiranda tikimybė žaidėjams gauti traumą.

P.Jankūnas, paklaustas ar nebaisu buvo žaisti prieš policininkus, atsakė neigiamai. „Kiekvienas juk dirba savo darbą. Ir nors mes jiems nuolaidžiavome aikštelėje, manau jie mums tikrai nenuolaidžiaus kelyje“.

Krepšinio sirgalė Olgida sakė, kad ją į šias rungtynes paskatino ateiti domėjimasis krepšiniu ir noras vaikams parodyti, kad ir su policininkais galima gražiai bendrauti. Vaikai domisi tuo, jie mato, kad kartu su pareigūnais galima žaisti, draugauti ir jie visai kitaip žiūri į tuos dalykus.

Vienas iš žiūrovų Marius sakė, kad serga už „Žalgiriį“, nes nuo policijos yra nukentėjęs kelyje. Tuo tarpu jaunasis sirgalius Tomas sakė, kad serga už policiją, nes šioje komandoje žaidžia jo krikšto tėtis.

Kauno „Policijos“ komandos vadovas Giedrius Klimavičius teigė, kad komanda nuolat žaidžia Kauno mėgėjų lygoje ir specialiai šioms rungtynėms nesiruošė. Pasak jo, rungtyniauti su žalgiriečiais nebuvo sunku, nes draugiškose varžybose sportinės emocijos lieka kitur.