Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Pastaraisiais metais finansinių sunkumų slegiamas ir LKL pirmenybėse tik užsikabinus už gelbėjimosi rato išlikdavęs Kėdainių „Nevėžis“ turi potencialo naujai atgimti per vienerius metus. Tokia ambicija tiki netrukus komandos valdymą kartu su Mindaugu Arlausku oficialiai perimsiantis Virginijus Bulotas.

Šį sezoną pelnomi taškai

43%
74,9
Pelno taškų: 74,9
Taiklumas: 43,3%
Vieta lygoje: 10
Geriausias pasiekimas: 98
Blogiausias pasiekimas: 55
Daugiausia pelno: Chauncey Collins

Šie bendražygiai ir naujai perrinkti dalininkai ateina į klubą, kuris eilinį kartą buvo priremtas prie sienos dėl turimų įsiskolinimų. Bendrai jie, kiek žinoma, šią vasarą siekė apie 200 tūkst. eurų, iš kurių 50 tūkst. – skola Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Likusią dalį sudaro neišmokėti atlyginimai anksčiau komandoje žaidusiems krepšininkams, įsipareigojimai agentams ir paslaugų tiekėjams.

„Nevėžio“ atstovai tam daug laiko neturi – dalinę licenciją startuoti kitą sezoną LKL gavęs klubas iki rugpjūčio 15-osios privalo rasti sprendimo būdus su jau kuris laikas pinigų laukiančiais asmenimis, kitu atveju Kėdainiai liktų be vietos aukščiausiame šalies divizione.

Visgi, anot Buloto, toks scenarijus yra sunkiai tikėtinas. Permainas krepšinyje teigiamai pasitikęs Kėdainių miestas su žinomais veidais priešakyje rengsis atgimti per sąlyginai trumpą laiką, atsižvelgiant į tai, jog galo šioms problemoms „Nevėžyje“ nėra jau ne pirmi metai.

„Jeigu mes viską sudėliosime tvarkingai, labai tikėčiausi, kad būtų galima išspręsti per metus, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Bulotas. – Situacija nėra tokia baisi, kokiose yra kiti klubai. Ne paslaptis, kad ir Klaipėda turbūt dar sprendžia tuos klausimus, ir Vilniaus „Rytas“, ir Prienai. Kėdainiuose tikrai nėra taip baisiai su skaičiais, kokia opinija galbūt buvo susidariusi. Čia buvo kažkokie vidiniai (dalykai), kurie, galvoju, paprasčiausiai susitvarkys laikui bėgant ir mums pavyks suvaldyti tą procesą.“

Realų tikėjimą apie galimą praeities skolų šleifo atsikratimą stiprina ir signalai iš nuo klubo nukentėjusios pusės. Visų pinigų pagal turėtus susitarimus negavę krepšininkai ir kiti atstovai pozityviai pasitinka permainas „Nevėžio“ administracijoje, su kuria iki tol praktiškai nebuvo vedamas joks dialogas.

Tokius atgarsius Bulotas kartu su Arlausku išgirdo inicijavę pirminius pokalbius.

„Naujųjų dalininkų ir mūsų pozicija – labai aiški: skolos, kurios yra, niekur nedingsta, vienaip ar kitaip jas reikės išsimokėti, – tikino Bulotas. – Bet tie žmonės žiūri pozityviai, nes sako, jog su jais prieš tai niekas nekalbėjo. Nežinau, kiek tame tiesos, ir nenoriu į tai gilintis. Kad ir kaip ten buvo, mes norime su jais kalbėtis, susitarti, sudetalizuoti realiai pagal klubo galimybes ir norus, ir vykdyti tuos įsipareigojimus, kuriuos mes prisiimsime.“

Nuotr. D. Lukšta

Bulotas tiesioginio darbo krepšinyje imasi po trumpos naujos patirties futbole – 2018-ųjų gegužę jis buvo paskirtas „Jonavos“ klubo direktoriumi. Ilgametis buvęs krepšinio agentas „Nevėžyje“ užims sporto direktoriaus pareigas, tuo metu Arlauskas sėsis į direktoriaus kėdę. 

Apie „Nevėžio“ gelbėjimosi planą, neišnaudotą finansinį potencialą Kėdainiuose, artėjančio sezono sudėtį ir komandos santykį su savivaldybe Bulotas bendravo su tinklalapiu „BasketNews.lt“.

– Kokia yra komandos ateities vizija, kurią pristatėte dalininkams? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Buloto. 
– Tai – minimum 4-5 metai, sustruktūrizuoti ir turėti viziją, kaip klubas gyvens ir iš ko gaus pajamų, kaip paruoš žaidėjus. Būkime teisingi, bet nustebinti pasakymu, kad tas pats „Nevėžis“ bus trejete Lietuvoje, nieko nenustebins, ar ne? Bet jeigu mes turėsime viziją ir paruošime žaidėjus, kurie išeis į kitą lygmenį iš tos jaunimo programos, kokia ji bus pas mus, manau, tada būsime įdomūs pasauliui ir vietiniams žmonėms, kurie turės kur ateiti, gerai praleisti laiką ir turėti gerą emociją.

Jeigu netikėtume, būtume nėję. Tas miestas ir rajonas yra turintis potencijos ekonomine prasme, ten yra ir pramonė, ir žemės ūkis, tik nežinau, ko trūko – komunikacijos, atvirumo ar dėmesio tiems dalykams. Yra puiki arena, miestas taip pat palaiko komandą, reikia tik atsižvelgti ir į miesto pageidavimus, bendradarbiavimą ir viskas turėtų būti gerai.

– Kėdainiai – vienas didžiausių pramoninių miestų, tačiau komandą remia maža dalis tų bendrovių. Gal teko išgirsti jų pusę, kodėl taip yra?
– Su Mindaugu dar nesusitikome su verslininkais, kurie yra kaip ir dalininkai tame mieste, bet jie sako, kad nebuvo darbo su vietinėmis kompanijomis, koks jis turėtų būti kasdieninis. Ir tame yra daug potencijos. Aš galvoju, kad mums tas tikrai pavyks. Aišku, ten yra tam tikrų niuansų, kai įmonių savininkai yra kitose šalyse ir jie turi tam tikras strategijas, bet nemanau, kad per laiką tos strategijos negali keistis. Jos keičiasi, kaip ir gyvenimas.

Todėl manau, kad juos galime turėti kitame statuse – jeigu neturime jų šiandien, galime turėti rytoj. Jeigu tie, kurie buvo vakar, negali šiandien, jiems negali sakyti, kad jie yra patys blogiausi, nes dabar neduoda pinigų. Jie gal bus geri po mėnesio, po dviejų, nes galbūt pasikeis požiūris, situacija, pamatys kitą klubo veidą. Mes galvojame, kad jis turėtų keistis tik į gerąją pusę.

– Kokios bus sudėties gairės?
– Žiūrėkime gyvenimui tiesiai į akis – Kėdainiuose šiai dienai nelabai yra jaunimo, kuris galėtų papildyti komandą. Formuoti komandą vietinių žaidėjų pagrindu nėra iš ko. Komandoje vienintelis Regimantas Miniotas yra iš Kėdainių ir jeigu žiūrėsime į kitus kėdainiečius, kurie galėtų žaisti LKL, tai jų nėra tiek daug – vieni jau su kontraktais kituose klubuose, kiti yra dar laisvi, bet mums šiai dienai, esant tokiai ekonominei situacijai, yra neįperkami. Mes labai norėtume turėti kuo daugiau Kėdainių žaidėjų, bet dabar, manau, neturėsime daugiau nei vieno. Daugiau sudėties detalių galėsime paskelbti, kai prasidės realūs darbai pasirašinėjant kontraktus, nes dar reikia išspręsti santykius su buvusiais žaidėjais, kurių klausimai dar nėra uždaryti, ir su jais turėti susitarimus.

– „Nevėžio“ vadovybės santykis su savivaldybe paskutiniu metu nebuvo pats geriausias. Kaip dabar miesto vadovai žiūri į jūsų atėjimą į komandą?
– Mes, aš ir Mindaugas, dar nebuvome susitikę su savivaldybe, nes galvojame, kad pirmiausiai reikia sudėlioti dalininkų ir klubo uždavinius, kuriuos savivaldybė pasakė, kad turime išsispręsti. Iš pradžių norime tai išspręsti ir atitikti minimalius reikalavimus, kuriuos šiai dienai kelia LKL ir tuo pačiu savivaldybė. Iš kitų dalininkų ir LKL prezidento (Remigijaus Milašiaus) žinau, kad kurie buvo susitikę su savivaldybe ir kalbėjosi, tai savivaldybė tikrai palaiko krepšinį, nori, kad vyktų krepšinis, ir tikrai manau, kad Kėdainių savivaldybė turi potencijos ir galimybių, išskyrus tai, kiek jie jau padėjo prieš tai, padėti ne mažiau negu, kaip pavyzdys, kokia Prienų savivaldybė. To visiškai užtenka, kad būtų galima sukurti struktūrą ir komandą, kuri turėtų būti konkurencinga kitoms LKL komandoms.

– Kiek į jūsų darbo procesą bus pasijungęs jūsų sūnus, krepšinio agentas Tadas Bulotas?
– Šiai dienai jis (agento darbe) turi daugiau žinių nei aš. Mano gal tik patirtis didesnė. Mes ne tik be jo, bet ir be kitų agentų neišsiversime. Tik gal su juo man bus lengviau susiderėti dėl sąlygų negu su kitais (juokiasi). Bet šioje situacijoje nebus taip, kad viskas į vieną pusę. Mes turime pasiūlymų tiek iš jo, tiek iš kitų agentų, turime savo supratimą, kaip apie tai susirinkti informaciją ir kaip atsirinkti tuos žmones.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (11)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
-6
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-02
-8
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sekso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-01
-3
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-5
Atsakyti
Sveiki, ar domitės realia sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslаpį - http://fastmeet.tk Mano profilis yra Anna24, laukiu tavęs, taip pat yra mano intymios nuotraukos :)
2019-07-29
-5
Atsakyti
Lifosa
Tegul pirma ką nors padaro, o paskui giriasi... ekspertai. :D Kiek Kėdainiuose tokių Milašiaus siųstų gelbėtojų buvo, tiek dar didesnių bėdų pridarė, visokių lažybų prisuko ir dingo. Kai miesto vadovams nusispjaut, tai ir naudojas visokie praėjūnai.
2019-07-29
+9
Atsakyti
true
cia tipo Kalvaitis?
2019-07-29
+1
Atsakyti
Iš NKL simbolinio penketuko tik Džiaugys laisvas, ko tas Nevėžis laukia ?
2019-07-28
+12
Atsakyti
Renesansas tai grizimas i 7-8 vietas?
2019-07-28
+8
Atsakyti
ekspertas
kol kas zinome tik tai, kad yra 2 direktoriu kėdės. bet nei apie remejus, nei apie naujus pinigus - nieko negirdime, dar ir su savivaldybe nebuvo susitike :DDDDD bet gelbejimas vyksta :DD
2019-07-28
+23
Atsakyti
v pyzdu ta nevezi
kuo maziau neveziu tuo geriau
2019-07-28
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.