Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Lietuvos krepšinio legenda Artūras Karnišovas šiuo metu gali didžiuotis sėkminga karjera Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), kur užima generalinio vadybininko pareigas Denverio „Nuggets“ klube.

Šį sezoną metami dvitaškiai

52%
30,9
Pataiko: 30,9
Taiklumas: 52,0%
Vieta lygoje: 9
Geriausias pasiekimas: 40
Blogiausias pasiekimas: 17
Daugiausia pataiko: Nikola Jokic

Karnišovas viešėjo ESPN žurnalisto Adriano Wojnarowski tinklalaidėje „Woj Pod“, o tinklalapis „BasketNews.lt“ siūlo susipažinti su įdomiausiomis tinklalaidės ištraukomis.

Apie „Nuggets“ ateitį

„Be jokios abejonės laikysimės tęstinumo, – paklaustas, kokiu keliu eis „Nuggets“ sakė Karnišovas. – Dauguma komandų šią vasarą kardinaliai pasikeitė ir pasikvietė dideles žvaigždes. Kai kurie klubai dar veda derybas dėl teoriškai įmanomų sandorių.“

„Mūsų esama komanda praėjusį sezoną pasiekė 54 pergales ir užfiksavo geriausią rezultatą namų arenoje. Ji taip pat yra trečia jauniausia komanda visoje NBA, o Jeremy Granto atvykimas mus tik dar labiau sustiprino“, – tęsė Karnišovas.

Lietuvis taip pat pasidalijo būsima „Nuggets“ vizija, kurios pagrindas išlaikyti esamą branduolį.

„Išlaikėme Nikolą Jokičių, Jamalą Murray, prieš artėjantį sezoną bandome suburti tą pačią komandą, kurią ir turėjome, įskaitant ir trenerių štabą. Tęstinumas yra mūsų pagrindinis modelis“, – teigė Karnišovas.

„Žvalgomės į jaunus talentus bei stebime algų kepurės situaciją. Stengiamės atrasti gerą balansą tarp krepšininkų, kuriems reikia mokėti dabar ir jaunų talentingų žaidėjų (kurių atlyginimai nėra tokie dideli, red. past.). Taip pat bandome atrasti vertingų žaidėjų sudėčiai, kurie taip pat nereikalauja itin didelio uždarbio“, – pridėjo Karnišovas.

Nikola Jokic

Nikola  Jokic
Nikola  Jokic
MIN: 32.49
PTS: 20.74 (57.95%)
REB: 11.13
AS: 7.44
ST: 1.31
BS: 0.72
TO: 3.02
GM: 93

Apie Nikolą Jokičių

Karnišovas atskleidė, kada suprato, jog Nikola Jokičius gali būti klubą keičiantis krepšininkas.

„Jis nuolat stabiliai tobulėjo, – sakė Karnišovas. – Jis žaidė Vasaros lygoje, kur rinko po 10 taškų. Tai buvo pastovus progresas, bet trečiaisiais jo metais jis sužaidė mačą startinėje sudėtyje ir nuo to laiko pradėjo fiksuoti trigubus dublius, visada rinkdavo po dviženklį taškų skaičių. Tuomet supratome, kad jis gali tapti žvaigžde“, – pasakojo Karnišovas.

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Karnišovas taip pat pridėjo, kad tam, jog galėtų įvertinti Jokičiaus potencialą, jis su kitais „Nuggets“ štabo nariais žiūrėjo 18-mečio Marco Gasolio žaidimo ištraukas, kad susidarytų galimą žaidėjo paveikslą.

Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas papasakojo, kad žmonės kartas nuo karto prašo palyginti Jokičiaus galimybę perduoti kamuolį su Arvydu Saboniu. Karnišovas šiuo klausimu nepasisuklino, tvirtindamas, kad serbas kartelę iškėlė dar aukščiau.

„Žmonės prašo manęs palyginti Jokičiaus ir Sabonio galimybes perduoti kamuolį. Manau, kad Jokičius šį įgūdį perkėlė į visiškai naują lygį, nes jis taip pat gali persivaryti aikštę. Jis atkovoja kamuolį, jį persivaro ir pradeda mūsų puolimą. Kiek komandų NBA turi centrą, kuris likus 2 minutėms iki mačo pabaigos gali persivaryti kamuolį?“, – retoriškai klausė Karnišovas.

Apie Arvydą Sabonį ir požiūrį į pirmuosius europiečius JAV

Iš karto po šio atsakymo, Karnišovo buvo paprašyta pasidalinti prisiminimais apie Lietuvos krepšinio legendą.

„Sabonis buvo neįtikėtinas talentas. Kai baigiau savo karjerą, pasakiau jam, kad augdamas žiūrėjau jį žaidžiantį, tuomet žaidėme krepšinį kartu ir jis dabar tebežaidė, kai aš baigiau karjerą. Jis žaidė labai ilgą laiką itin aukštame lygyje“, – prisiminimais pasidalijo Karnišovas.

Karnišovas taip pat prisiminė, kaip į europiečius buvo žiūrima pačioje jų migravimo į JAV pradžioje.

„Buvo manoma, kad esame minkšti, – sakė Karnišovas. – Draženas Petrovičius, Šarūnas Marčiulionis, Vlade Divacas buvo krepšininkai, kurie padarė nemažą įtaką europiečių įvaizdžiui. Tačiau, kai aš buvau koledže buvo manoma, kad europiečiams trūksta fiziškumo. Dabar visi bando surasti naująjį Dirką.“

„Žaidžiau Sovietų sąjungos jaunimo rinktinėje ir buvau jos kapitonu. Atvykome į JAV žaisti draugiškų rungtynių. Žaidžiau gerai ir koledžo komandos mane pamatė, tačiau iki tol nebuvo atvejo, kad Sovietų sąjungos žaidėjas būtų išvykęs į NCAA. Niekas nemanė, kad tai įmanoma. 

Kim Bohuny man padėjo itin daug, jog galėčiau žaisti koledže, o baigęs karjerą pamenu, kad apie jos įtaką buvo pasisakęs ir Masai Ujiri (Toronto „Raptors“ generalinis vadybininkas). Man atvykti iš Lietuvos į JAV ir viską palikti nuošalyje būnant 18-os buvo didelis įvykis. Esu dėkingas visiems žmonėms, kurie prisidėjo prie to, jog galėjau rasti antruosius namus“, – prisiminė Karnišovas.

Apie kelionę į JAV su Sovietų sąjungos jaunimo rinktine

„Veikiausiai visos kelionės grožis ir buvo tame, jog apie JAV nieko nežinojome. Manau, jog iš vienuolikos rungtynių laimėjome vos dvejas. Atsivežėme ilgas kojines, trumpus šortus ir dėlto žmonės iš mūsų juokėsi. Mums buvo švilpiami žingsniai, kai darydavome eurostepą. Dabar tai pasikeitė. Tai buvo neįkainojama patirtis, kuri prisidėjo prie mano koledžo karjeros“, – sakė Karnišovas.

„Apsigyvenau su lietuvių Amerikos šeima ir tais pačiais metais pradėjau eiti į „Seton Hall“ universitetą“, – pridėjo Karnišovas.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Paklaustas, apie anglų kalbos žinias prieš studijų pradžią, Karnišovas teigė, kad mokinosi žiūrėdamas televiziją.

„Išmokau anglų kalbos žiūrėdamas televizijos laidas. Trenerio P.J. Carlesimo žodynas taip pat buvo ribotas, taigi jis taip pat padėjo išmokti naujų žodžių. Lietuvoje mokiausi gan neblogai, tačiau mano žinios buvo paremtos matematikoje. Kai atvykau į pirmąją paskaitą koledže, ji buvo apie JAV istoriją. Žmonės aplink mane nuolat kažką užsirašinėjo ir aš pastebėjau, kad man to daryti taip gerai nesiseka. Taigi, pasiėmiau knygas, palikau paskaitą ir pasakiau sau, kad daugiau niekada taip nebesijausiu. Užtrukau metus, kol galėjau kalbėti derama anglų kalba“, – apie iššūkius atvykus sakė Karnišovas.

Apie 1992-ųjų Barselonos olimpines žaidynes

Wojnarowski taip pat paprašė prisiminti ir 1992-uosius, kuomet Lietuvos rinktinė pirmą kartą dalyvavo olimpinėse žaidynėse.

„Tai buvo 1992-ieji, metai po to, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. Lietuvoje nebuvau trejus metus ir mano tėvai buvo gavę begalę laiškų, jog jeigu neatvyksiu į kariuomenę, būsiu pasodintas į kalėjimą“, – pradėjo Karnišovas.

„Nežinojau ar pateksiu į komandą, taigi grįžus po trejų metų pertraukos, Lietuvoje viskas buvo nauja. Laisvės jausmas, po ilgos pertraukos pamačiau šeimą, draugus. Grįžti buvo ir baisu, nes nežinojau, kuo viskas pasibaigs su kariuomene. Vis tik po pirmųjų savaičių supratau, kad viskas yra gerai – Lietuva nepriklausoma“, – tęsė pašnekovas.

Karnišovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvos rinktinė į pasirengimo stovyklą susirinko porą mėnesių prieš Barselonos olimpines žaidynes ir dar turėjo žaisti atrankos turnyrą, kurį sudarė vienuolika rungtynių.

„Laimėjome visas 11 rungtynių ir atvykome į Barseloną. Kitoje barikadų pusėje stovėjo ir treneris Carlesimo, kuris buvo „Svajonių komandos“ trenerių štabe, taigi patirtis buvo neįkainojama. Žaisti prieš „Svajonių komandą“ ir žaidėjus, kuriuos žiūrėjau augdamas buvo kažkas nuostabaus“, – prisiminė Karnišovas.

„Turime prisiminti, kad tuo metu skirtumai tarp rinktinių buvo milžiniški. Pamenu, jog prieš JAV pralaimėjome 40-45 taškais. Tuo metu mes buvome tiesiog laimingi, kad esame ant parketo kartu su tokiais žaidėjais. Aš turėjau dengti Charlesą Barkley, kas nebuvo įmanoma. Pataikiau kelis metimus, tačiau išnaudojau asmeninių pražangų limitą“, – papasakojo Karnišovas.

Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Podkasto metu trumpa akimirka buvo skirta ir Šarūnui Jasikevičiui. Wojnarowski užsiminė, jog Kauno „Žalgirio“ strategas bendravo su pora NBA komandų, kuomet Karnišovas išskyrė buvusio įžaidėjo galimybes aikštelėje.

„Sunku patikėti, jog dabar esu NBA klubo generalinis vadybininkas, o Šaras – potencialus treneris. Išskirti galima ir Vlade Divacą, Masai Ujiri. Jasikevičius visada buvo žaidėjas, kuris turėjo vieną iš didžiausių krepšinio IQ per mano karjerą. Jo perėjimas į trenerio postą manęs labai nenustebino. Jis visada turi didelius lūkesčius, bet tai normalu, nes jis didelius tikslus kėlė ir sau, kai dar buvo žaidėjas“, – teigė Karnišovas.

Visą tinklalaidės įrašą galite perklausyti čia.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (8)
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-04
+2
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sеkso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-02
Atsakyti
Kviečiu jus i privatų sekso klubą http://go-4.net/e1UJ
2019-08-01
-6
Atsakyti
Sveiki, ar jus domina tikros sеkso pažintys jūsų mieste? Taigi išbandykite šį puslapį - http://go-4.net/e1UJ Mano prоfilio vаrdas yra Аnna24, laukiu tavęs, be to, yra mano іntymios nuоtraukos :)
2019-07-31
-9
Atsakyti
apmaudu, bet ką bepakeisi
Jasikevičius NBA buvo nulis. Tiesiog Artūras to nepastebėjo ar pamiršo.
2019-07-30
-3
Atsakyti
apmaudziausia yra tai kad sitas portalas apsikrete tom siuklem, kur savo porno puslapius reklamina vos ne po kiekvienu straipsniu ir niekas nesunaikina ju...
2019-07-30
+6
Atsakyti
Rimvi
Apmaudu,kad didziausias krepsinio tinklalapis atmestinai skelbi naujienas... Visa interviu liepia perklausyti.. Neigaliam, su klausos negalia sudetinga.. O interviu uzkabina... Bet kaip suprantu ne visas parasytas... Manau,kad yra kur tobuleti ir pasistengti ateityje pateikti pilnas naujienas ir rastu. :)
2019-07-29
+15
Atsakyti
Anonimas
tikra legenda,gaila traumos anksti suede karjera bet net ir baiges sportininko pats prasimuse iki nba gm.
2019-07-29
+19
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Nikola Jokic

Nikola  Jokic
Komanda: Denver Nuggets
Serbijos rinktinė
Pozicija: C
Amžius: 24
Ūgis: 208 cm
Svoris: 113 kg
Gimimo vieta: Serbija