Vos pravėręs oro uosto duris naujasis žalgirietis Mamadou N‘Diaye pasiteiravo, kur galima įsigyti storų pirštinių. Senegale gimusiam vidurio puolėjui lietuviškais masteliais šilta žiema pasirodė žvarboka. Santūriai su žurnalistais Vilniaus oro uoste bendravęs krepšininkas daug atviresnis buvo pasakodamas apie save Kauno „Žalgirio“ internetinės svetainės lankytojams.

Tik po vidurnakčio Kauną pasiekęs M.N‘Diaye šiandien ryte jau prakaitavo ant bėgimo takelio Kauno medicinos klinikose, kur buvo patikrinta žaidėjo sveikata. Aukštaūgio širdies darbas ir atsistatymas po krūvių buvo ko ne idealus ir vienas geriausių tarp ši sezoną tikrintų krepšininkų.

Beje, pasak pačio M.N‘Diaye, teisingas jo vardo ir pavardės tarimas yra „Ma-Ma-Du En-Džai“.

- Mamadou, trumpai apibūdink save kaip krešpininką.
- Mano stiprioji pusė yra žaidimas gynyboje. Dėl to aš ir esu žinomas. Stengiuosi visada žaisti iš visų jėgų. Mėgstu blokuoti metimus, kovoti dėl kamuolių ir kitaip prisidėti prie pergalių. Galima sakyti, kad į aikštelę įnešu daug energijos.

- Kaip tapote krepšininku? Tiesa, kad krepšinį žaisti pradėjote sulaukęs pilnametystės?
- Tada man buvo 18 metų. Mano sesuo, kurios ūgis siekia 195 cm žaidė krepšinį jau kelerius metus ir vis mane įkalbinėjo ateiti į treniruotes. Tačiau aš nesusidomėjau, koncentravausi tik į mokslus, kadangi Senegale ką nors pasiekti be išsilavinimo yra labai sunku. Stengiausi išmokti kiek galima daugiau, kad galėčiau gauti darbą. Nenorėjau blaškyti savo dėmesio kitais dalykais, nes mokykloje nebuvo lengva. Turėdamas kitų užsiėmimų būčiau pakenkęs savo mokslams.

- Kas visgi Jus pastūmėjo į krepšinį?
- Tris metus mano sesė nedavė man ramybės, vis sakė, kad jos treneris nori mane pamatyti, nes iš kitų išsiskyriau savo ūgiu. Visada atrasdavau pasiteisinimų, kol galiausiai mano tėvo draugas, pažinojęs nacionalinės rinktinės trenerį, įkalbėjo mane pabandyti. Pradėjau po truputį treniruotis, bėgioti, mėtyti į krepšį, varytis kamuolį. Taigi būdamas 18-os pradėjau sportuoti.

- Ar greitai pramokote krepšinio pagrindus?
- Taip, manau, kad buvau gabus mokinys, tačiau taip pat aš tam skyriau labai daug laiko. Turėdavome vieną treniruotę po pamokų, bet aš atsikeldavau naktį, bėgiodavau paplūdimyje iki saulėtekio, tada nueidavau į krepšinio aikštelę ir vienas pakartodavau, ką darėme per vakarykštę treniruotę, kad viską gerai įsiminčiau. Grįždavau namo, pavalgydavau pusryčius, eidavau į pamokas ir po to vėl į treniruotę. Įdėjau tikrai daug laiko ir pastangų, kad tapčiau geru krepšininku.

- Kaip atsidūrėte JAV „Auburn“ koledžo ekipoje?
- Su sesės pagalba pradėjau treniruotis ir žaisti vienoje vietinėje Senegalo lygos komandoje. Kartą mano treneris užsiminė, kad į Senegalą yra atvykęs amerikietis treneris. Jis padėjo mūsų nacionalinei rinktinei, po kurios rungtynių jis surengė trumpą stovyklą. Į ją jis pakvietė visus aukštus Senegalo vyrukus. Tuo metu treneris Michaelas LaPlante‘as buvo trenerio asistentas Meino universitete. Jis matė, kad nesu patyręs, bet po dviejų treniruočių aš jam palikau įspūdį ir jis manęs paklausė, ar norėčiau vykti į JAV. Atsakiau žinoma, nors ir netikėjau, kad tai yra įmanoma. Gavau oficialų kvietimą atvykti į JAV, susitvarkiau vizą ir nuvykau į kitą žemyną. Vėliau treneris perėjo į „Auburn“ koledžą ir pasiėmė mane kartu su savimi.

- Ar lengvai apsipratote naujoje aplinkoje?
- Pakankamai lengvai. Koledže praleidau keturis puikius metus. Nežaidėme dėl pinigų. Stengėmės laimėti visas rungtynes dėl savo garbės. Mums patiko žaisti krepšinį, visi buvome puikūs draugai ir kovojome vienas už kitą.

- NBA naujokų biržoje buvote pašauktas aukštu 26-uoju šaukimu, bet lygoje pirmąjį sezoną Jus lydėjo nesėkmės...
- Žaisdamas „Auburn“ koledže nepraleidau beveik nė vienerių rungtynių, tačiau paskutiniajame sezone vienas žaidėjas sužeidė mano kelį. Turėjau nežaisti kelias savaites, bet mūsų laukė labai svarbios rungtynės ir į aikštelę išbėgau jau po 5 dienų. Žaisdamas viena koja, vis ką nors susižeisdavau ir pirmąjį sezoną NBA mane vis kamuodavo chroniškos traumos. Vėliau jas išsigydžiau ir kitais metais į aikštę išbėgdavau jau dažniau.

- Kokie maloniausi prisiminimai iš NBA lygos?
- Apart galimybės būti vienoje komandoje su Hakeemu Olajuwonu, išskirčiau rungtynes Toronto „Raptors“ gretose, kai blokavau 8 varžovų metimus. Taip pat viename mače buvo smagu įveikti Shaquile‘o O‘Nealo komandą. Tose rungtynėse nežaidžiau daug minučių, bet rungtyniavau pratęsime ir prisidėjau prie gražios pergalės.

- Kodėl po penkerių metų NBA lygoje pasukote į Europą?
- Tiesiog atsibodo sėdėti ant atsarginių žaidėjų suolelio ir nebūti tikrąja komandos dalimi. Kai komanda laimi ir aš galiu nors truputį prisidėti per pergalių, aš jaučiuosi gerai. Minutės aikštėje man nėra svarbiausias dalykas. Tačiau kai komandai nesiseka, tu manai galįs padėti jai būti geresnei, o tave vis tiek ignoruoja, nesijauti laimingas.

Turėjau keletą pasiūlymų iš NBA komandų, bet graikų siūlomas kontraktas buvo patrauklus, todėl išvykau į Salonikų PAOK. Manau, ten neblogai pasirodžiau. Kitą sezoną bandžiau grįžti į NBA ir atrodė, kad Los Andželo „Lakers“ klubas norės mane išlaikyti, bet vėliau situacija pasikeitė ir grįžau į Graikiją, kur rungtyniavau iki šiol.

- Kodėl priėmėte „Žalgirio“ pasiūlymą?
- „Žalgiris“ rungtyniauja stipriausioje Europos lygoje. Tai puikus klubas, turintis gerą organizaciją, kuri manimi domėjosi jau kurį laiką. Jaučiuosi labai laimingas, kad „Žalgiris“ norėjo mane matyti savo gretose.

- Papasakokite apie savo šeimą.
- Deja, mano tėtis jau yra iškeliavęs į Anapilį. Mano mama gyvena Senegale. Iš šios tėvų santuokos turiu 4 brolius, kurie visi yra vyresni už mane, ir 4 seseris, kurių dvi yra už mane jaunesnės. Taigi mano tikroji šeima yra iš 9 asmenų, tačiau mano tėvas turėjo keturias žmonas, todėl iš viso esame 21 brolis ir sesuo.

- Ar esate vedęs?
Taip, esu vedęs ir turiu dvi dukteris. Vyresniajai jau beveik keturi metukai, jaunėlei – pusantrų.

- Ar šeima gyvens kartu su Jumis Kaune?
- Žinoma, būtinai. Kai tik apsiprasiu komandoje ir įsikursiu Kaune, mano šeima atvyks čia kartu gyventi. Visos trys mano merginos buvo išvykusios namo Kalėdoms ir būtent vakar turėjo grįžti į Graikiją, tačiau dabar planai šiek tiek pasikeitė.

- Pasakėte žodį „namai“. Kur dabar yra Jūsų namai?
- Ne krepšinio sezono metu gyvename Orlande. Ilgą laiką gyvenome Sarasoroje, Floridoje, kur galėjau treniruotis netoli esančiame Bradentono mieste, ten esančioje AMG akademijoje. Ten beje treniruojasi ir garsi tenisininkė Marija Šarapova. Praėjusią vasarą persikraustėme į Orlandą, arčiau mano žmonos artimųjų. Dabar savo namais laikau ir Sarasorą ir Orlandą, bet abu miestai yra netoli vienas kito Floridoje.

- Senegalo nebelaikote savo namais?
- Visada nuvykstu į Senegalą, bet ten nėra sąlygų kokybiškai treniruotis. Kai aš esu ten, man tiesiog nelieka laisvo laiko ir turiu labai daug užsiėmimų. Todėl į Senegalą vykstu dviejų savaičių vizitams, aplankau savo šeimą, draugus, bet treniruojuosi JAV, kadangi likdamas ilgai Senegale pakenkčiau savo treniruotėms. Baigęs karjerą nuspręsiu ar gyvensiu Senegale, ar keliausiu pirmyn atgal iš ten į JAV. Šiuo metu gyvenu ten, kur galiu geriausiai treniruotis.

- Esate religingas?
- Taip. Esu musulmonas ir tai yra geriausias dalykas, kuriuo galiu didžiuotis. Dėkoju Dievui, kad esu musulmonas, nes aš tikiu didžiąja tiesa.

- Minėjote Hakeemą Olajuwoną. Ar su juo esate geri draugai?
- Mes buvome susitikę ir iki jo atvykimo į „Raptors“, bet Toronte kartu žaidėme visą sezoną. Kadangi abu esame vienos religijos, turime panašius įpročius ir gerbiame panašius dalykus, mes tapome labai gerais draugais. Susitinkame kiekvieną vasarą, jis visad padėdavo man tobulėti kaip krepšininkui ir kaip žmogui. Esu žaidęs su daug gerų žaidėjų, bet su Hakeemu mes iš karto radome bendrą kalbą, galbūt dėl to, kad abu esame iš Afrikos ir išpažįstame tą pačią religiją.

- Numerį 34 ant marškinėlių irgi renkatės dėl Hakeemo?
- Be abejo. Daugumai bepradedančių žaisti afrikiečių krepšininkų jis buvo idealas. Koledže pasirinkau 34 numerį, norėdamas parodyti pagarbą geriausiam visų laikų Afrikos krepšininkui. Jei yra galimybė, visada stengiuosi žaisti su marškinėliais, pažymėtais 34 numeriu.

Komentarai:
trolis
tai manau, kad Bradley jau galima pasakyt ATIA :D nemanau kad jis lb jau reikalingas db ZALGIRIUI :D
2008-02-10
-3
Atsakyti
tokio zaidejo zalgiriui ir reikia kuris viska atidirba ginyboje o ne kabinasi is karto i rankas kaip bredley
2008-02-10
Atsakyti
Geras žaidejas jis ;)
2008-02-10
+7
Atsakyti
Jonas
nitro23 > ... Pagal tave musulmonai ne zmones ?
2008-02-09
+3
Atsakyti
aaa>> yra rasistu ir ten
2008-02-09
Atsakyti
aaa
Allenazz "tikiuosi kauno forsiukai,rasistai neuzsipuls musulmono"

Forsiukai rasistai? :D Dar vienas klounaas neturi ka pasakyti tai svaicioja belka.. Rasistai yra skinai! O kaune ju nera! O kur jie? Taip, sostineje! Gavo Baista, gavo Price'as.. Todel ir neperka Vainauskas juodaodziu daugiau :D
2008-02-09
+1
Atsakyti
oho.... didele seimina.. :D:D:D:D
2008-02-09
+2
Atsakyti
Gucas
Jus turit kaska pries musulmus? (lopai)
2008-02-09
-1
Atsakyti
supratau...
2008-02-09
-2
Atsakyti
nitro23
musulmonas...nu ka zn musulmonus perka..
2008-02-09
+2
Atsakyti
TO Modis:

Ar tu matai logika,kad i ta bendra 21 broli ir viena seseri ieina 4 broliai ir 4 seserys ? -kaip taip gali but? - Ash nerandu kito paaishkinimo ,kaip tik - Visishka nesamone ten uzhrashyta
2008-02-09
-1
Atsakyti
Gucas
as irgi tikiuosi kad Kaunas priims juos svetingai... Tikiuosi kad jis bus antrasis Arvydas Sabonis...

gal ka zinot apei tanoka Beard???
2008-02-09
Atsakyti
tikiuosi kauno forsiukai,rasistai neuzsipuls musulmono
2008-02-09
+1
Atsakyti
panasiai kaip tam filme :D per tv3 neseniai rode
2008-02-09
+1
Atsakyti
CBB
:D
2008-02-09
-3
Atsakyti
Mmodis
cia gi bendrai 21 brolis ir sesuo
2008-02-09
-2
Atsakyti
[quote]Iš šios tėvų santuokos turiu 4 brolius, kurie visi yra vyresni už mane, ir 4 seseris, kurių dvi yra už mane jaunesnės. Taigi mano tikroji šeima yra iš 9 asmenų, tačiau mano tėvas turėjo keturias žmonas, todėl iš viso esame 21 brolis ir sesuo.[/quote]

Kaip cia seseru sumazhejo ? -nepagavau prikolo
2008-02-09
+6
Atsakyti
pritariu,kad tikrai idomus be galos zmogus.. protingas atrodo lb ir siaip matosi apratsas zmogus,kuris nori atiduoti visas jegas del savo komandos,kad irodytu savo verte.. tikiuosi zalgiryje jis greit pritaps ir bus vienas is didziausiu ramsciu.. be galo noriu tiketi,kad jo indelis bus didelis per rungtynes.. na nors gynyboje..
2008-02-09
-2
Atsakyti
Idomus zmogus, jauciasi, kad is kito pasaulio krasto..
2008-02-09
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.