Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionate išsaugojo vietą A divizione. Čekijoje vykstančiose senojo žemyno pirmenybėse lietuvės 9-16 vietų atkrintamosiose 64:44 (22:11, 16:6, 14:10, 12:17) nugalėjo Vokietiją ir toliau rungtyniaus dėl 9-12 vietų.

20
23
50%
4/8
6

Šeštadienį, 21:15 val., lietuvės dėl 9-12 vietų pratęs kovą su Latvijos ir Nyderlandų poros laimėtojomis.

Į B divizioną iškris trys prasčiausiai pasirodžiusios rinktinės, o lietuvių toje grupėje nebus.

Pirmajame kėlinyje lietuvės dėl traumos prarado 170 cm ūgio gynėją Klaudiją Serkevičiūtę, kuri susižeidė čiurną. Ji Europos čempionate renka po 7,2 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 2,4 rezultatyvaus perdavimo.

Lietuvės galingai pradėjo rungtynes ir sužaidusios pusę pirmo kėlinio užtikrintai šovė į priekį (10:2). Savo pranašumą mūsiškės išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos ir dar pavertė jį dviženkliu (21:11).

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė nemažino tempo (31:13) ir vertė varžovių trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlių. Likus 2 min. iki antro kėlinio pabaigos komandas jau skyrė 21 taškas – 36:15. Toks pranašumas degė švieslentėje ir po dviejų kėlinių, o lietuvės pirmoje pusėje pataikė 5 tolimus metimus.

Lietuvos rinktinė trečią kėlinį pradeda dar vienu spurtu – šįsyk 8:1, o sužaidus 6 min. komandas jau skyrė įspūdingas 30 taškų skirtumas  – 50:20. Treneris Dalius Ubartas jau išbandė ir šiame čempionate mažiau žaidusias krepšininkes.

Ketvirtas kėlinys buvo jau daugiau formalumas, o šiek tiek atsipalaidavusios Lietuvos rinktinės krepšininkės leido vokietėms sumažinti atsilikimą. Galutinis skirtumas – 20 taškų – ir pergalė 64:44.

Lietuva: Gabija Šegždaitė 20 (6 atk. kam.), Dominyka Paliulytė 8 (3 per.), Livija Sakevičiūtė 8 (10 atk. kam., 5 blk.), Eglė Zabotkaitė 6 (4 rez. per.), Dalia Donskichytė 6 (6 atk. kam.), Enrika Matiukaitė 6, Saulė Mikelionytė 5, Justina Miknaitė 3, Livija Kaktaitė 2.

Vokietija: Sophie Perner 9, Helena Eckerle 7, Leonie Kambach 6, Laura Schinkel 5.