Nuotr.: FIBA
  • Lietuvos 16-mečiai Europos čempionate per pratęsimą 80:83 nusileido Turkijai

• Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidęs Tautvydas Baltrušaitis pelnė 14 taškų

Italijoje vyksiančiame Europos čempionate (iki 16 m.) Lietuvos jaunučių rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę.

Fotogalerija

Rolando Rakučio auklėtiniai po atkaklios kovos 80:83 (23:19, 9:18, 18:18, 23:18, 7:10) nusileido bendraamžiams iš Turkijos, kurie tapo vienvaldžiais C grupės lyderiais.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai nuolat alsavo varžovams į nugaras, o likus kiek daugiau nei 4 minutėms, Olegas Kojenets galų gale persvėrė rezultatą (61:60).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Radvilas Kneizys smeigė tritaškį, tačiau turkai greitu tolimu metimu bei dvitaškiu ir įgijo 3 taškų persvarą – 71:68.

Lietuviai po paprašytos minutės pertraukėlės surengė sėkmingą išpuolį, tačiau tuo pačiu atsakė ir turkai. Vis dėlto likus 17,3 sekundės, Paulius Murauskas pataikė iš toli bei rezultatą išlygino – 73:73.

Paskutinė turkų ataka buvo itin neorganizuota ir lietuviams pavyko perimti kamuolį. Tiesa, lietuvių išpuolis taip pat buvo chaotiškas ir Tito Sargiūno neparuoštas metimas su sirena tikslo nepasiekė.

Pratęsimą kiek geriau pradėjo varžovai. Omeras Peksari pelnė dvitaškį, Batinas Tuna surinko 4 taškus iš eilės ir likus kiek mažiau nei 2 minutėms, turkų persvara išaugo iki 6 taškų (82:76).

Kaip bebūtų, lietuviai ginklų sudėti neketino. Kojenets pataikė baudą, Liutauras Lelevičius atseikėjo tritaškį ir likus kiek daugiau nei minutei, mūsiškių deficitas sumenko iki dviejų taškų – 80:82.

Lietuviams po turkų minutės pertraukėlės pavyko apsiginti, tačiau kitoje aikštelės pusėje Sargiūnas prarado kamuolį ir varžovus reikėjo stabdyti pražangomis. Hasanas Uzunas realizavo tik vieną metimą ir Turkijos pranašumą padidino iki 3 taškų (83:80).

Vis tik lietuvių du tolimi metimai skriejo pro šalį ir išlyginti rezultato mūsiškiams nebepavyko.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Tautvydas Baltrušaitis pelnė 14 taškų (3/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/8 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, dukart suklydo bei surinko 11 naudingumo balų.

Turkijos jaunučių rinktinė: Koralpas Turkas 17 (5/6 dvit., 9 atk. kam.), Yigitas Mestoglu 16 (5/10 dvit.), Batinas Tuna 15 (6/12 dvit.), Omeras Peksari (5/8 dvit.) ir Ademas Bona (12 atk. kam.) po 10.

Lietuvos jaunučių rinktinė: Tautvydas Baltrušaitis 14, Radvilas Kneizys 13 (3/9 trit.), Paulius Murauskas 12.

Atrinkti (0) Visi (9)
Basketas
nu ka sakiau , o dar nera play of
2019-08-10
+4
TDaY
pas turkus vienas juodas kaip anglis losia :D centras. garantuoju uz poros metu matysim ji Feneri arba Efese
2019-08-10
+9
1
Mielai stebeciau kaip jauniu komandos krenta 5-8 vietose jei tik jose butu bent vienas nba prospect. Visos Europos komandos atranda ir uzaugina NBA krepsininku, nors bendrau ju jauniu komandos atrodo silpniau. Kodel taip yra? Kodel latviai turi daugiau nba ar potencialiu nba krepsininku? LKF turetu atsakyti is siuos klausimus. Melskimes, jog neatiduotume Brazdeikio Kanadai.
2019-08-10
+10
P3
GaVos ne jauniausia ltu rinktine, bet zaidzia brandziausia krepsini jei kalbesim apie jaunius. Sitie, manau, dar nudziugins, kazkokios super kokybes tiketis naivu, bet ziuret ju graju buvo zymiai lengviau nei tu paciu u20.

Gaila, kad per visas rinktines neturim super talento. Gaila ir neramu
2019-08-10
+4
Kas
jiems yra,kad jie visiškai nepabėga? Atrodo,kad stebėtum veteranų varžybas.Turkų žaidėjai drasiai spaudžia mūsų gynėjus,nebijodami,jog mūsiškiai pirmu žingsniu juos apeis.Kada mes pagaliau baigsim tą savo taip vadinamą akademinį krepšinį? Bumsi vienas kamuolį,kiti keturi stovi apie tritaškio liniją,kai laikas eina į pabaigą tada arba lipama į medį,arba metama nesąmonė.Gynyboje taipogi tas pats-arba nespėjama išlysti iš užtvarų,arba nespėjama paskui varžovų puolėją.Velniai griebtų,taigi vyrukai jauni,pačioje jėgoje,o atrodo,kad žiūrėtum septyniasdešimų rungtynes.
2019-08-10
+20
Ta teisėjo klaida viena iš lemiamų buvo.Matė,kad turkas mynė liniją,bet nieko nešvilpė.Nesąmonė kažkokia.Nors mūsiškiai galėjnd laimėt,bet daug chaoso paskutinėj atakoj.Gaila,kad pralaimėjo,bet prieš slovėnus turėtų atsigriebti.
2019-08-10
+12
Galėjo
laimėti ir be teisėjų,jeigu būtų baudas sumetę.
2019-08-10
+8
Lapukas
Teisėjas paskutiniomis sekundėmis irgi šaunuolis: turkas prametė vieną baudą, tada teisėjas perspėjo, kad neperžengtų linijos mesdamas kitą baudą, ir mesdamas antrą baudos metimą akivaizdžiai peržengė ją dar iki tol, kol kamuolys palietė lanką. RESPECTS :)