Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Europos jaunučių čempionate Italijoje vyko įspūdingas trijų pratęsimų trileris tarp Izraelio ir Makedonijos 16-mečių.

Galų gale pergalę po 55 minučių kovos pergalę 99:90 (21:18, 10:18, 14:26, 27:10, 8:8, 8:8, 11:2) pasiekė Izraelio rinktinė, kuriai tai buvo antroji pergalė B grupėje.

Žydų pergalę dar įspūdingesnę daro faktas, jog prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, jų deficitas siekė 17 taškų (45:62).

Vis tik stabiliai atsilikimą mažinę Izraelio 16-mečiai savo pasiekė įpusėjus lemiamam ketvirčiui. Iki jo pabaigos likus daugiau nei 5 minutėms, Emanuelis Sharpas realizavo baudų metimus ir priartino savo komandą iki 4 taškų (58:62).

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Izraelis atsiliko 70:72, bet likus 33 sekundėms Ofekas Golas pataikė metimą viena ranka, išlygino rezultatą ir pasiuntė rungtynes į pirmąjį pratęsimą.

Jo metu makedoniečiai galėjo išplėšti pergalę. Likus penkiolikai sekundžių Izraelis pirmavo 80:79, o Teodoras Simičius stojo prie baudų metimų linijos. Kaip bebūtų, jis pataikė tik vieną metimą ir mačas persikėlė į antrąjį pratęsimą.

Jo metu mačas ir vėl vyko taškas į taškas, o Makedonija ir vėl turėjo galimybę laimėti. Arielis Aizikas pataikė metimą, išlyginusį rezultatą ir lemiama ataka priklausė makedonams. Likus 5 sekundėms Andrejus Mitrevskis atliko metimą viena ranka, bet jis tikslo nepasiekė.

Trečiajame pratęsime prasidėjo Izraelio dominavimas. Aizikas smeigė tritaškį, dvitaškį pridėjo Niras Taubas, o dar vieną metimą pridėjo Golas ir žydai šiame susitikime atgal nebesidairė (95:89).

Nugalėtojų gretose rezultatyvumu blizgėjo Sharpas, kuris pelnė 35 taškus (7/17 dvitaškiai, 1/12 tritaškiai, 18/23 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, 4 kartus suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

Fenomenalias rungtynes sužaidė ir Gokas. Jis pelnė 24 taškus (9/13 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 14 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius pardavimus bei surinko 44 naudingumo balus.

Izraelio jaunučių rinktinė: Emanuelis Sharpas 35 (1/12 trit., 18/23 baud.), Ofekas Golas 24 (9/13 dvit., 14 atk. kam., 44 naud. bal.), Benas Mamanas 16 (5/8 dvit.).

Makedonijos jaunučių rinktinė: Andrejus Mitrevskis 22 (8/20 dvit., 1/7 trit.), Rezartas Memedas 16 (2/7 trit.), Filipas Nakovas 13 (6/15 dvit.), Gorazdas Velichovskis 10 (3/11 metimai).