Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Dvejos draugiškos rungtynės su Serbija buvo skirtos testuoti Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio veikimą kartu ir per jas šis duetas aikšte dalijosi kiek daugiau nei 20 minučių. Ką per jas pamatėme? Ko iš jų žaidimo kartu galima tikėtis pasaulio čempionate?

Fotogalerija

Tiek kamuojant pražangoms, tiek ir galint laisvai varijuoti sudėtimi, abu kartus Lietuvos rinktinės bokštai aikštę dalijosi maždaug po 10 minučių. Pirmadienio rungtynių „Žalgirio“ arenoje atveju – 10 minučių ir 30 sekundžių, iš kurių didžioji dalis (6:57) buvo pirmajame kėlinyje.

Tai yra maždaug toks pat laikas, kokį jiedu kartu praleido šeštadienį Belgrade, nors tada iš trenerio Dainiaus Adomaičio buvo galima suprasti, kad jis juos norėjo matyti kartu ilgiau, tik tam sutrukdė pražangos.

Tos 10 minučių dviems pagrindiniams rinktinės vyrams žaidžiant kartu pademonstravo kelis blykstelėjimus, kai dydis baudos aikštelėje padėdavo atkovoti kamuolius puolime, tačiau dažnai stabdė kamuolio judėjimą ir darydavo puolimą statinį.

Ryškiausias to pavyzdys pirmadienio dvikovoje – viename aikštės kampe atsidūręs Renaldas Seibutis ir Valančiūnas, kai pastarasis nebežinojo, kur dėtis, atsitraukęs toliau nuo krepšio, baudos aikštelę palikdamas Saboniui.

Tokių nesusikalbėjimų, artėjant čempionatui ir jame, turėtų būti mažiau arba visai nebelikti, o ir ne visi varžovai bus tokie dideli kaip serbai, turintys bene aukščiausią rinktinę čempionate.

Ir visgi panašiau yra tai, kad Kinijoje JV ir Sabonio duetą dažniau matysime žaidžiant atskirai, o ne kartu. Tai, kad jiedu kartu daug nežais, praėjusios savaitės „BasketNews.lt podkaste“ paminėjo ir Jonas Mačiulis.

Valančiūnas ir Sabonis yra įpratę daugiau žaisti po krepšiu ir per kelias savaites pakeisti jų įpročių tiesiog yra neįmanoma.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
27
Naudingumas
30
Perimti kamuoliai
2
Tritaškiai
56%
5/9

Sabonio privalumas, žaidžiant kartu su Valančiūnu, turėtų būti gebėjimas kurti žaidimą iš tolėliau, kaip jis demonstravo dvikovoje su Suomija, atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus. Visgi žaidžiant su Serbija, per du mačus jis atliko vos 1 rezultatyvų perdavimą.

Saboniui nutolus nuo krepšio, gudresni varžovai nuo jo gali atsitraukti per žingsnį. Kol kas jo metimas iš tolėliau atrodo labai prastai – tiek per apšilimus prieš rungtynes, tiek per pačias dvikovas. Per tris draugiškus mačus jis prametė visus 4 tritaškius ir realizavo vos 2 baudų metimus iš 6.

Be abejo, tai – maža imtis ir šie skaičiai gali stipriai koreguotis po vienų-kitų rungtynių, tačiau Sabonio gebėjimas atakuoti iš tolėliau nei 4 metrai nuo krepšio kelia abejonių net stebint jo apšilimus. Galbūt tai fizinio pasirengimo pasekmė, bet matant tokį Sabonį, varžovai jį provokuos mesti iš tolėliau ir bus patenkinti, kai jis tai darys.

Valančiūno metimas iš distancijos atrodo kur kas labiau užtikrintas, per paskutinius kelis metus JV ištobulino ir dvitaškį metant atsilošus (Dirko Nowitzki stiliumi), tačiau sukinėtis ties tritaškio linija ir judėti be kamuolio atlaisvinant baudos aikštelę jis tiesiog nėra pratęs.

Gavę erdvės baudos aikštelėje, jie abu yra pavojingi, abu mato aikštę ir gali nusimesti perdavimą, abu nebijo kontakto ir gali pelnyti taškus prieš dvigubinamą ar (Valančiūno atveju) net prieš trigubinamą gynybą.

JV gynyboje yra pažeidžiamesnis, ypač keičiantis ginamaisiais po užtvarų, kaip pirmadienį darė serbai išnaudodami Bogdano Bogdanovičiaus sugebėjimus. Dėl to Valančiūnas aikštėje praleido mažiau nei 20 minučių, kai Sabonis – daugiau nei 27.

Matematika paprasta – priekinėje linijoje per rungtynes yra 80 minučių, iš kurių Valančiūnas ir Sabonis išnaudos 50-55, daugiausiai – 60. Likusias dalysis Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Mačiulis.

10-13 min. atrodo kaip maksimali riba, kiek JV ir Sabonis gali žaisti kartu čempionate. Tai nėra mažas skaičius (pvz. praėjusį sezoną „Žalgiryje“ puikiai veikęs Brandono Davieso ir Aarono White'o duetas kartu žaisdavo beveik po 16 min. per rungtynes), todėl daugiau tikėtis nereikėtų.

Niekas nesikeičia – Valančiūnas ir Sabonis pasaulio čempionate bus vienas pajėgiausių, jei ne pats pajėgiausias aukštaūgių duetas. Sulaikyti vienas prieš vieną juos galės retas varžovas, todėl kuo geriau šalia jų atrodys rinktinės metikai, tuo laisviau baudos aikštelėje operuos ir patys aukštaūgiai.

Tik veikiausiai jie dažniau keis vienas kitą, nei dalysis stačiakampiu prie krepšio.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (28)
hmm
Bagdanoviciaus nesugebejom sustabdyti, dare ka norejo.. Apie Jokiciu nekalbu, jeigu butu zaides pilna jega. Adomaitis visa 3 kelini islaike Kalnieti, tas vos kvapa atgavo.. Nezinau, kas dedasi su federacija, bet musu krepsinis rieda i apacia didziuliu greiciu.
2019-08-13
-12
Atsakyti
Mantas
man tai čia viskas aišku. Sabonis yra objektyviai geresnis, bet Valančiūnas negali kilti nuo suolo, šiek tiek pažeminimas būtų. Todėl vyksta teatras starto penkete.
2019-08-13
-5
Atsakyti
Geriausias puolimas
Yra su giedraici. Arba rinktine ta supras, arba vaziuosim namo.
2019-08-13
-5
Atsakyti
Balamutas
Pilsto pilsto iš tuščio į kiaurą tie "žurnalistai" apie tą rinktinę ir viskas visuomet tik gerai, jokių priekaištų niekam, tik čempionato metu visgi "netikėtai" paaiškės kad karalius visgi nuogas ir teks jau po grupių grįžti namučio. Aišku šlykščiasia tas Sabonio išsidirbinėjimas su visokiais ten neaiškiais namais ir kosminėm bilietų kainom, tipo nesiekiant silpnesnio mąstymo individus nugręžti vidury baltos dienos. Nu bet aišku, kas kam patinka.
2019-08-13
Atsakyti
ddadu
saunuolis Arvydas Sabonis,pagaidino ziauriai sirgalius...atejo tik 7 tukstanciai zmoniu ir Sabas pasake,susirinko tikri sirgaliai....manau po siu zodziu,galima teigti,kad Kaune tikru sirgaliu beveik nera....gerai sabas kauna pagaidino
2019-08-13
-15
Atsakyti
...
...pagaidino tik ryto trenerį, su kuriuo ši rinktinė niekam neįdomi. O ryto treneris pagaidino visus susirinkusius sirgalius, kurie kaip pats sakai ne kauniečiai. Tai kas čia ką pagaidino?
2019-08-13
+5
Atsakyti
Nuomonė
Kas matyti, kad jie dviese negali žaisti. Sabonis nepataiko toliau 3 metrų, tai valanciunui nera galimybių žaisti arti baudos aikštelės, Valančiūnas gal ir pataikytų, bet kaop ir kiti pastebėjo, letai masto ir šiaip nemato aikštelės.

Jų skillsetai nesiderina ir nelabai matau, kaip pries aukšto meistriškumo komanda ilgesnį laiko tarpa galėtų žaisti kartu.

Galbut būtų ir galima, jei gynėjai būtų igalus pataikyt, bet cia irgi problema.
2019-08-13
-5
Atsakyti
Anonimas
Sakykit ka norit, bet komanda visai simpatiskai atrodo. Belieka tik atleisti inkarus butke, janaviciu ir bendziu.
2019-08-13
-9
Atsakyti
...
...aha, svarbiausia atleisti tuos kur ant suolo sėdi. Ir tada skinsim pergales vieną po kitos
2019-08-13
+12
Atsakyti
...
Geriausiai isnaudot puolima kai JV ir Sabas kartu aikstej prie ju turi but ir Grigonis su Giedraiciu nes tai 2 geriausi snaiperiai rinktineje. Pries JV ar pries Saba bus dvigubinama nes abu 1x1 gali lauzt gynyba o atmetus reikia kas pataikytu.
2019-08-13
-3
Atsakyti
Ritas -čiamionas
Norim kad greičeu baiktu savo rinktinią ir visi Rito žadiejei ir trianiaris grištu po grupes varzibu.
2019-08-13
+3
Atsakyti
Marvinas
Dvejos rungtynes su Serbija parode kad laikas atsisveikinti su rinktines turistais Bendziumi, Butkeviciumi bei Janaviciumi.
2019-08-13
+11
Atsakyti
Anonimas
Juokinga skaityti kaip rašo, kad abu gerai mato aikštę, žinant kad Jonas yra lėtai mąstantis ir aklas žaidėjas, tai parodo ir NBA statistika. Ar man čia vienam atrodo kad visi vengia rašyti blogus dalykus apie rinktinę nors blogų ir taisytinų dalykų yra daugiau negu gerų
2019-08-13
+14
Atsakyti
Tiesa
Juk sabas spaudai ultimatumus iškėlęs buvo, nepamenat? Mane net verti vemčia, kai apie rinktinę ir federaciją jokių blogų žodžių, virsim tuoj futbolu, kai ten tylėjo visi, dabar čia taip bus. Ypač su tais krepšinio namais. žmonės nepirkdami bilietų, parodė ko jie nenori, bet spauda tyli...
2019-08-13
+8
Atsakyti
Mukas
Absoliuciu savanaudziu komanda. Vienas kita stengiasi uzgozti. Saboniukas konkretus medis, net kinietis radulica prasiverzia kaip pro stovinti. Kuzia tik viena kase mato, gintis tingi.
2019-08-13
-2
Atsakyti
Mukas
Absoliuciu savanaudziu komanda. Vienas kita stengiasi uzgozti. Saboniukas konkretus medis, net kinietis radulica prasiverzia kaip pro stovinti. Kuzia tik viena kase mato, gintis tingi.
2019-08-13
-2
Atsakyti
Realus
jv nelabai numetineja atgal. nesamone parasyta. jei gauna kamuoli netoli krepsio, tai tik ji ir mato.
2019-08-13
+14
Atsakyti
gta
parode viena - adomaitis yra visiskas fiasko.
2019-08-13
+22
Atsakyti
Poziciniame žaidime su Lekavičium kovojam keturiese prieš penkis.

Vienintelė galimybė, jei vyksta žaidimas dideliu greičiu, bet ne visada taip bus.

Gynyboje iš jo - tuščia vieta.
2019-08-13
+18
Atsakyti
...
...gaila Luko, turi lošti pingvinų komandoj, kur didžioji dalis žaidėjų be reakcijos, be orientacijos, lėtesni net ir už estus. Graudu...
2019-08-13
+3
Atsakyti
jei kur ir stojo kamuolio judėjimas, tai kai jį gauna Seibutis, SG nemetantis laisvas trajako yraa vežys šiais laikais, sudvigubina JV/Domą, išpasuoja apylaisviam Seibai, tas sustoja ir vėl suka kamuolį ant posto. Ule/Jonas iškart meta/veržias, nes taip ir turi daryt, baust varžovus, bandyt pasiekt tai, kad nerizikuotu dvigubint JV pirmam kelinį. Ule turėjo prastą labai graju, bet tikrai taip nebus ateitį, realiai ką vakar matėm, tai panaši rotacija ir bus, tik JV žais ilgiau, o Giedraitis sedės, nes ar aikštėj ar ant suolo jis, nauda vienoda.
2019-08-13
+16
Atsakyti
Giedraitis dar nepritapo, bet duomenis jis turi.
2019-08-13
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Lietuvos rinktinė
Serbijos rinktinė
47%
27/57
Metimai iš žaidimo
56%
32/57
27
Atkovoti kamuoliai
19
19
Rezultatyvūs perdavimai
23
4
Perimti kamuoliai
5
26
Pražangos
31
97
Naudingumas
99

Rungtynių žaidėjai

Jonas  Valančiūnas
18 PTS
5/7 FG
7/7 FT
Bogdan  Bogdanovic
27 PTS
10/16 FG
2/3 FT
Jonas  Valančiūnas
7 REB
5 DREB
2 OREB
Nikola  Jokic
5 REB
4 DREB
1 OREB
Renaldas  Seibutis
4 AS
2 TO
15 MIN
Vasilije  Micic
7 AS
2 TO
18 MIN
Jonas  Valančiūnas
26 EFF
67% 2P%
100% 3P%
Bogdan  Bogdanovic
30 EFF
71% 2P%
56% 3P%