Ketvirtadienį ULEB Eurolygoje žaidžiamos ketverios rungtynės. Antrojo etapo ketvirtajame ture pralaimėjęs "Žalgiris" prarado visas galimybes prasimušti į ketvirtfinalį. Tuo tarpu pirmoji ekipa, užsitikrinusi vietą tarp 8 geriausių lygos klubų, tapo Tel Avivo "Maccabi"

"Maccabi" varžovus palaužė antroje mačo dalyje

Keturios pergalės po ketverių rungtynių. Tokį rezultatą antrajame Eurolygos etape pademonstravo Tel Avivo "Maccabi" krepšininkai. Šarūno Jasikevičiaus ekipa ketvirtadienį svečiuose 83:67 (24:26, 19:18, 21:4, 19:19) įveikė Stambulo "Ülker" krepšininkus.

Du ketvirčius vykusi lygi kova visiškai pasikeitė po didžiosios pertraukos. Atrodė, kad į aikštę grįžo dvi visai kitos ekipos.

Po 20 minučių "Ülker" pirmavo 44:43, tačiau trečiąjį kėlinį pradėjo pralaimėdama atkarpą 0:9. Per kėlinį vos 4 taškus "sukrapštę" šeimininkai atsiliko 16 taškų (48:64) ir prarado galimybes kovoti dėl pergalės.

"Ülker" rezultatyviausiai žaidė: Serkanas Erdoganas 21 taškas, Tutku Ačikas 11, Eurelijus Žukauskas 8 (8 atkovoti kamuoliai, 3 blokai)... Virginijus Praškevičius 5, Saulius Štomberkas 4.

"Maccabi" rezultatyviausiai žaidė: Maceo Bastonas 17, Deonas Thomasas 13 (8 atk. kam.), Nikola Vujčičius 13 (8 atk. kam.), Anthony Parkeris 12 (8 atk. kam.), Talis Buršteinas 12, Šarūnas Jasikevičius 10 (7 rezultatyvūs perdavimai).

Keturias pergales turinti "Maccabi" pirmauja D grupėje. "Ülker" su vienu laimėjimu žengia trečia, lenkdama nė karto per tris mačus nelaimėjusią Zagrebo "Cibona" komandą.

"Cibona" iškovojo pirmąją pergalę

Pirmąją pergalę po trijų pralaimėjimų per D grupės varžybas pelnė Zagrebo "Cibona" ekipa. Kroatijos klubas savo aikštelėje 78:73 (25:13, 14:20, 22:18, 17:22) nugalėjo Sienos "Montepaschi" ekipą.

Pirmąjį kėlinuką geriau pradėjo svečiai, kurie po Vrbicos Stefanovo tolimo metimo pirmavo 8:4, tačiau antrąją ketvirčio pusę puikiai sužaidę "Cibonos" krepšininkai išsiveržė į priekį ir įgijo 13 taškų (25:12) pranašumą, kurį paskutinę kėlinuko sekundę MDP sušvelnino iki 12 taškų.

Per antrąjį ketvirtį Sienos ekipai pavyko susikaupti ir sumažinti varžovų pranašumą iki 3 taškų (29:26), tačiau "Cibona" persverti rezultato italams neleido ir padidino savo pranašumą. Panašus scenarijus klostėsi iki susitikimo pabaigos, kurio pabaigoje "Montepaschi" pavyko sumažinti skirtumą iki 5 taškų.

"Cibona" rezultatyviausiai žaidė: Branimiras Longinas 21 taškas, Martonas Baderis 17 (12 atkovotų kamuolių), Josipas Vrankovičius 13.

"Montepaschi" rezultatyviausiai žaidė: Marvis Thorntonas 11 taškų, Mindaugas Žukauskas 10 (4 atkovoti kamuoliai), Carltonas Myersas 10, Davidas Vantepoolas 10.

Pezare prireikė pratęsimo

Antrąją pergalę E grupėje pelnė Pezaro "Scavolini" krepšininkai. Jie namuose po pratęsimo 90:88 (21:17, 18:26, 18:18, 24:20, 9:7) nugalėjo Madrido "Real" klubą, kuris patyrė jau trečiąją nesėkmę.

Susitikimą šiek tiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie išsiveržė į priekį 16:7. Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo ispanai, kurie pelnę 7 taškus iš eilės persvėrė rezultatą savo naudai. Prieš pat ilgąją pertrauką "Karališkajam klubui buvo pavykę atirūkti 8 taškais (29:37, 31:39), tačiau baigiantis kėliniui "Scavolini" puolėjas Tomas Ressas sumažino varžovų persvarą iki 4 taškų.

Po pertraukos aikštelėje vyko atkakli kova ir nė vienai ekipai nepavyko įgyti didesnio nei penkių taškų pranašumo. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus dešimčiai sekundžių dviejų taškų pranašumą turėjo šeimininkai, tačiau neleistinai sustabdytas "Real" gynėjas Elmeras Bennettas taikliai metė abi baudas ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per jį šiek tiek labiau sekėsi šeimininkams, kurie ir laimėjo rungtynes.

"Scavolini" rezultatyviausiai žaidė: Hanno Mottola 23 taškai, Charlesas Smithas 19, Robertas Archibaldas 16 (5 perimti kamuoliai), Marko Miličius 12 (9 atkovoti kamuoliai).

"Real" rezultatyviausiai žaidė: Louisas Bullockas 17 taškų, Elmeras Bennettas 17, Patrickas Burke 16, Antonio Bueno 10.