Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Iki pat pratęsimo pabaigos taškas į tašką kovoję Serbijos šešiolikmečiai po skaudžios klaidos krito Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionato ketvirtfinalyje prieš Ispaniją, o nuaidėjus sirenai jų strategas Saša Nikitovičius prarado savitvardą.

Likus rungtyniauti 1,9 sekundės, Stefanas Stefanovičius smeigė tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą 71:71, o persvarą praradusių ispanų vyr. treneris Danielas Miretas iš karto griebėsi minutės pertraukėlės.

Po jos Ispanijos šešiolikmečiai įgijo teisę išsimesti kamuolį varžovų aikštės pusėje. Prieš Toni Peraire'ui bandant tai padaryti, teisėjas perspėjo tai vienintelei sekundei aikštėje pasirodžiusį Marko Markovičių, jog šis laikytųsi taisyklių mėginant sutrukdyti varžovui.

Ispanui priėmus kamuolį iš teisėjo, strakalioti pradėjęs Markovičius galiausiai prarado pusiausvyrą ir po trečio šuolio išlėkė už šoninės linijos. Visiškai šalia buvęs arbitras nepasigailėjo serbų žaidėjo ir skyrė techninę pražangą.

Momentas, kai Markovičius mynė liniją

Prie baudų metimų linijos stojęs Juanas Garcia pataikė vienintelę baudą, bet paskui prarado kamuolį pažeisdamas vidurio linijos taisyklę. Sekundę lemiamai atakai turėjusių serbų ataka baigėsi netaikliu Ilija Milijaševičiaus tritaškiu ir ispanų triumfu po sirenos.

Tuo metu Serbijos šešiolikmečių treneris kartu su savo štabu ir dalimi žaidėjų atakavo techninę pražangą skyrusį arbitrą, o paskui ir kitus du šalia buvusius teisėjus. Serbai iškoneveikė arbitrų brigadą ir kurį laiką karštai reiškė emocijas.

Serbų jaunimas pasileido į ašaras, tačiau praėjus kelioms minutėms pasielgė garbingai ir pasveikino Ispanijos talentus su patekimu į pusfinalį.

Momentas nuo 2:07:47: