• Lietuvos rinktinė antrą kartą šią vasarą įveikė Suomiją

• Lietuviai praleido mažiausiai taškų šią vasarą (46), tačiau suklydo 15 kartų

• Visi 12 aikštėje pasirodžiusių krepšininkų pelnė taškus

• Jonas Valančiūnas per 15 minučių surinko 18 taškų

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis kartu pelnė 27 taškus ir jų vedama Lietuvos rinktinė grįžo į pergalių kelią draugiškų rungtynių cikle. Mūsiškiai Suomijos Espo mieste prasidėjusiame turnyre 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10) nepaliko vilčių šeimininkų ekipai, taip įsirašydami antrą laimėjimą šią vasarą.

Fotogalerija

Visi 12 aikštėje pasirodę krepšininkai pasižymėjo, įskaitant vėliausiai nuo suolo pakilusius Žygimantą Janavičių ir Martiną Gebeną. Pastarasis ketvirtajame kėlinyje per keliolikos sekundžių atkarpą du kartus įdėjo į krepšį ir blokavo metimą.

Prieš tai baudos aikštelėje dominavo Valančiūnas ir Sabonis. Pirmasis per 15 minučių pelnė 18 taškų (7/11 dvitaškiai), antrasis per 20 minučių pridėjo 9 taškus (4/5 dvitaškiai).

„Šiandien buvo gera treniruotė, – po dvikovos sakė Valančiūnas. – Žaidėme, tvarkėme savo daromas klaidas, žiūrėjome, ką dar turime taisyti puolime ir gynyboje. Buvo gera treniruotė.“

Iš viso lietuviai baudos aikštelėje surinko 50 taškų, pataikydami 25 metimus iš 33.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (19:9) ir nuolat didino persvarą. Po Roko Giedraičio taškų dar prieš ilgąją pertrauką pranašumas viršijo 20 taškų (39:18).

Lietuvos rinktinės treneriai neregistravo Mindaugo Kuzminsko, Edgaro Ulanovo ir Mariaus Grigonio, todėl daugiau pasireikšti gavo Eimantas Bendžius ir Žygimantas Janavičius. Pirmasis pataikė 5 metimus iš 9 ir surinko 13 taškų, o antrasis atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Faktas kad norėjome žaidėjams duoti šansus, – sakė Adomaitis. – Sėsime, žiūrėsime, analizuosime ir jie visi duoda atsakymus.“

Po turnyro Suomijoje rinktinės žaidėjų skaičius sumažės iki 14.

Suomijos rinktinė: Antii Kanervo, Mikaelis Jantunenas ir Topiasas Palmi po 6.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 18, Eimantas Bendžius 13, Rokas Giedraitis 10, Domantas Sabonis 9, Arnas Butkevičius 8, Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius po 7, Martinas Gebenas ir Renaldas Seibutis po 4, Jonas Mačiulis 3, Paulius Jankūnas ir Žygimantas Janavičius po 2.