Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Kovoje dėl Akropolio taurės Graikijos ir Serbijos rinktinėms neužteko 40 minučių kovos išsiaiškinti mačo nugalėtoją, o sausakimšai užpildytoje OAKA arenoje brolių Giannio ir Thanasio Antetokounmpo vedami graikai per pratęsimą 80:85 (19:17, 19:14, 19:21, 15:20, 8:13) nusileido be Nikola Jokičiaus žaidusiems serbams.

Gimimo vieta: Belgradas, Serbija

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Giannis padidino didžiają mačo dalį pirmavusių šeimininkų pranašumą iki šešių taškų (61:55), tačiau serbai neketino iškelti baltos vėliavos ir, laimėję atkarpą 17:3, likus 45 sekundėms po Bogdano Bogdanovičiaus tritaškio jau užtikrintai pirmavo – 72:64.

Vis dėlto tuomet graikai staigiai aptirpdė atsilikimą: Giannoulio Larentzakio tritaškis bei Giannio Antetokounmpo taiklūs baudų metimai sumažino šeimininkų deficitą iki trijų taškų – 69:72.

Aleksandro Džordževičiaus auklėtinių bėdos tuo nesibaigė – Vasilije Micičius prametė abu baudų metimus, o Thanasis Antetokounmpo, likus 12 sekundžių, smeigė tolimą metimą ir išlygino rezultatą – 72:72.

Bogdanovičiaus tritaškis paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę buvo netikslus ir išsiaiškinti laimėtoją prireikė pratęsimo.

Papildomoje penkių minučių atkarpoje ir toliau vyko lygi kova bei, likus minutei iki mačo pabaigos, Nickas Calathes sumažino Graikijos atsilikimą iki dviejų taškų (80:82).

Lemiamas lūžis papildomoje dvikovos atkarpoje įvyko likus 24 sekundėms, kuomet prieš iš toli atakavusį Marko Guduričių taisykles pažeidė Giannis, o serbas baudų metimais padidino svečių persvarą iki penkių taškų – 85:80.

Nugalėtojus į pergalę vedė 28 taškus (3/6 dvit., 5/9 trit., 7/7 baud.) pelnęs Bogdanovičius. Gynėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius ir išprovokavo 8 varžovų pražangas.

Šeimininkams 20 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit., 6/10 baud.) surinko ir 8 varžovų pražangas išprovokavo Giannis Antetokounmpo.

17 taškų (0/1 dvit., 5/9 trit., 2/4 baud.) šeimininkams pelnė ir 5 kamuolius atkovojo Giannio brolis Thanasis.

Antrajame mačo kėlinyje kairiojo kelio traumą patyrė Graikijos rinktinės gynėjas Giannis Athinaiou. Tik po išsamesnių tyrimų paaiškės traumos rimtumas, tačiau spėjama, kad graikas bus priverstas praleisti artėjantį pasaulio čempionatą.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 20 (8 išpr. praž.), Thanasis Antetokounmpo 17 (5/9 trit.), Nickas Calathes 15 (7 rez. perd.), Ioannis Bourousis 10.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 28 (5/9 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam., 8 išpr. praž.), Nemanja Bjelica 18 (14 atk. kam.), Nikola Milutinovas 14.