Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Anksti pranašumą susikrovusi Lietuvos jaunučių merginų (iki 16 metų) rinktinė (2-1) paskutiniosiose Europos čempionato A grupės rungtynėse 76:40 (26:5, 23:6, 16:13, 11:16) sutriuškino Danijos (0-3) komandą.

Lietuvaitės rungtynes pradėjo spurtuodamos 13:0. Per pirmąjį ir antrąjį kėlinius Lietuvos rinktinė varžovėms leido įmesti vos 11 taškų ir į ilgąją pertrauką ilsėtis patraukė turėdamos 38 taškų pranašumą – 49:11.

Trečiajame ketvirtyje lietuvės ir toliau tolo bei po jo pirmavo 65:24. Lemiamame kėlinyje abi komandos jau žaidė apylygiai, o ketvirčio pabaigoje netgi pranašesnės pasirodė danės, tačiau prieš tai susikrautas pranašumas leido Lietuvos rinktinei triumfuoti.

Dominyka Gerkytė buvo absoliuti Lietuvos komandos lyderė. Krepšininkė per 29 minutes pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 4/8 trit., 3/4 baud. met.), perėmė 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dar du kamuolius atkovojo bei taip surinko 27 efektyvumo balus.

Danijos krepšininkės po šio pralaimėjimo A grupės dugne liko be pergalių bei aštuntfinalyje varžysis su pirmąja B grupės komanda. Tuo metu lietuvių vieta grupėje spręsis po Vokietijos ir Prancūzijos rinktinių susitikimo.

Danijos rinktinė: Lisa Michaelsen 10, Natascha Pedersen ir Bianca Braikia po 7.

Lietuvos rinktinė: Dominyka Gerkytė 23 (5 rez. perd., 27 naud. bal.), Rusnė Augustinaitė 14, Audronė Zdanevičiūtė 9, Justė Jocytė ir Neda Pliatkutė (6 atk. kam.) po 7, Urtė Čižauskaitė 6 (6 atk. kam.), Viltė Andrunavičiūtė, Ema Januškevičiūtė, Gerda Raulusaitytė ir Gabrielė Sederavičiūtė po 2, Rusnė Bugaitė ir Ugnė Sirtautaitė po 1.

Atrinkti (0) Visi (4)
2019-08-25
Fpiz-2
Su saltesniais nervais nebutu buve -9 pries vokietes. Reikejo neprapilt daugiau kaip 4 taskais ir butu ramu. O dabar reik vokieciu pergales, o jei prancuzes islos pries vokietes, tai reikia, kad tai butu padaryta bent 14 tasku persvara. Kitu atveju lietuvaites trecios ir vietoj visai iveikiamu suomiu, gaus pajegesnes itales.
2019-08-24
+4
Fpiz-2
Opa, vengres isskalbe itales. Vengriu pralaimejimas suomems tebuvo labai blogas startas pasirodo.