Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Nuo ketvirtadienio sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ surengė pirmąją atvirą treniruotę žurnalistams, kurioje Šarūnas Jasikevičius papasakojo apie naujo sezono komplektaciją ir komandos dėlionės planus.

Šiuo metu komanda sportuoja be šešių rinktinėse esančių krepšininkų: Luko Lekavičiaus, Edgaro Ulanovo, Mariaus Grigonio, Pauliaus Jankūno, Martino Gebeno ir Jocko Landale'o.

Vietoje jų su komanda dirba devyni jaunieji krepšininkai.

– Kaip komandai sekasi dirbti treniruotėse? – žurnalistai paklausė Jasikevičiaus.
– Praėjo tik trys dienos, salėje dar nebuvome. Dabar tik fizinis pasiruošimas, traumų prevencija. Visi dirba šauniai.

– Ar pasiruošimą apsunkina tai, kad šeši žaidėjai yra rinktinėse?
– Taip, kaip ir kiekvieną vasarą. Būtų geriau, kad būtų visi, bet yra kaip yra.

– Kiek žaidėjų vešitės į turnyrą Turkijoje?
– Dar nenusprendėme, maždaug važiuos apie 13 žaidėjų. Jaunimui tai yra tikrai didelė galimybė, o mums – galimybė į juos pasižiūrėti. Tikrai malonu, kad vyksta toks procesas. Iš kitos pusės, jis galbūt nelabai malonus, kad nėra kitų žaidėjų. Žiūrint pozityviai, mes iš arčiau pačiupinėjame savo jaunuosius krepšininkus.

– Anksčiau „Žalgiryje“ būdavo 14-15 žaidėjų. Ar šį sezoną bus panašiai?
– Galvojame, kad panašiai, turėsime 13 ar 14 krepšininkų. Treniruočių procese idėjos lieka tos pačios – 11-12 pagrindinių žaidėjų ir du dubleriai, kad jiems suteiktume stimulą ir pagyvintume treniruočių procesą.

– Ar dėl jaunųjų žaidėjų jau yra sprendimai, kurie tikrai bus komandoje?
– Nėra. Kiek žinau, spaudoje yra nelabai teisinga informacija dėl kai kurių žaidėjų perleidimo į Prienų komandą. Sprendimai tikrai dar nėra priimti.

– Ar tai reiškia, kad Lukas Uleckas ir Arnas Velička dar nėra paskolinti Prienų komandai?
– Velička taip, o dėl Ulecko dar nepriimtas sprendimas.

– Ar buvo šansas įvertinti Jocko Landale’o žaidimą Australijos rinktinėje?
– Mažai mačiau, tik iš geriausių epizodų rinkinių. Vasarą daug krepšinio nežiūrėjau. Vasaros lygoje momentus irgi mačiau, jis atrodo maždaug taip, kaip ir galvojome.

– Landale’as rinktinėje daugiau žaidžia sunkiuoju krašto puolėju. Kaip jūs jį matote komandoje?
– Abejose pozicijose (ketvirtoje ir penktoje – aut. past.), prisitaikant prie varžovo ir atakuojant varžovą. Vėlgi, tikrai malonu, kad pasirašėme kelis žaidėjus, kurie gali rungtyniauti dviejose pozicijose. Tai tikrai leis kažkiek manevruoti sudėtimi.

– Taip pat kokioje pozicijoje matomas Zachas LeDay?
– Abiejose (ketvirtoje ir penktoje – aut. past.). Patinka, kad jis yra kitoks nei Nigelas Hayesas ir Landale’as. Dar labiau patinka, kad jau metus žaidė Eurolygoje. Tai labai svarbu, tokia patirtis yra neįkainojama. Kiti atėję žaidėjai nelabai supranta, kas ta Eurolyga ir su kokiu fiziškumu bei intensyvumu čia reikia žaisti. Bent turime vieną naujoką, kuris yra žaidęs Eurolygoje.

– Ar yra kažkoks paveikslas, kas žais startinėje sudėtyje priekinėje linijoje?
– Ne. Šiai dienai sunku pasakyti. Reikia žaisti ikisezonines rungtynes, reikia žaisti pirmas rimtas rungtynes LKL ir tuomet žiūrėsime, kas su kuo tinka, kas geriau atrodo starto penkete, kas kylant nuo suoliuko, kas pražangų greitai prisirenka. Daug faktorių.

– Dažniausiai jūsų komandose daugiau laiko reikia įsibėgėti įžaidėjams. Kaip manote, kiek laiko gali prireikti Alexui Perezui?
– Sunku pasakyti, nes dar neturėjome nei treniruočių, nei rungtynių. Alexas yra puikus žmogus, sunkiai dirba. Žiūrėsime. Dabar spėlioti nėra tikslo.

– Ar gali būti, kad kol jam pavyks įsibėgėti, pirmoje pozicijoje daugiau žais Thomasas Walkupas?
– Yra variantų – turime keturis įžaidėjus, jeigu įskaičiuojame Walkupą. Dažnai būna, kad sezono pradžioje treneriai labiau remiasi žaidėjais, kurie žino sistemą, žino varžovus ir įvairiausias situacijas.

– Sakėte keturis įžaidėjus, tai reiškia, kad Rokas Jokubaitis komandoje lieka?
– Aš tikrai norėčiau, kad jis liktų. Sprendimas dar nėra priimtas, bet idėja tokia, kad Rokas būtų pirmoje komandoje.

– Pernai irgi buvo skelbta, kad komplektacija baigta, bet dar buvo įsigytas Derrickas Waltonas. Ar dabar dar žvalgotės į rinką?
– Nelabai. Nebent atsirastų variantas, liaudiškai sakant, iš lempos.

– Ar stebite rinktinę ir kokį įspūdį palieka Martinas Gebenas?
– Mažai žiūrėjau rinktinę. Žiūrėjau dvejas rungtynes su serbais. Martinas daro tai, ko ir tikėjomės. Jis tobulėja, džiugu už jį. Matosi, kad tikrai yra žaidėjas, kuris mums gali padėti.

– Kokia yra Lauryno Biručio situacija?
– Laurynas šiuo metu atlieka reabilitaciją. Trauma tikrai buvo sudėtinga. Mes jo neskubiname. Turime tikslą per mėnesį-du jį atstatyti, o tuomet jau žiūrėsime.

– Ką manote apie ties iškritimo iš LKL riba balansavusio Kėdainių „Nevėžio“ situaciją?
– Aš visada esu už kokybę, ne už kiekybę. Ne tik kaip lyga, bet visų pirma kaip žmonės turime gerbti save. Jeigu neišeina, tai neišeina. Nežinau, kodėl turi būti 10 komandų, kodėl reikia forsuoti. Manau, kad dalykai visų pirma turi būti daromi gerai. Jeigu neišeina, tai nedaryk.

„Žalgirio“ komplektacija:

Kauno „Žalgiris“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Alexas Perezas (naujiena) 26 191
PG Lukas Lekavičius (naujiena) 25 181
PG Rokas Jokubaitis 18 192
SG/PG Thomasas Walkupas 26 193
SG Marius Grigonis 25 198
SF/SG Artūras Milaknis (naujiena) 33 195
SF Edgaras Ulanovas 27 198
PF Paulius Jankūnas 35 205
PF Nigelis Hayesas (naujiena) 24 203
PF/C Zachas LeDay (naujiena) 25 202
C Martinas Gebenas 24 208
C Jockas Landale'as (naujiena) 23 211
C Laurynas Birutis 21 213
Treneris Šarūnas Jasikevičius
Sutartys baigėsi: Brandonas Daviesas (negrįš), Aaronas White'as (negrįš), Deonas Thompsonas (negrįš), Antanas Kavaliauskas (baigė karjerą), Leo Westermannas (negrįš), Nate'as Woltersas (negrįš), Donatas Sabeckis (negrįš)

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Zalgiris
tai ko jie laukia nepriema sprendimo del ulecko jokubaicio
2019-08-26
-7
Atsakyti
Vienai nakvynei ieškau vaikino, mano telefono numeris ir nuotrauka yra čia - https://302.su/ID65691
2019-08-26
+2
Atsakyti
Vienai nakvynei ieškau vaikino, mano telefono numeris ir nuotrauka yra čia - https://302.su/ID65691
2019-08-26
+1
Atsakyti
Egis
Teisingai elgiasi Š.Jasikevičius norėdamas pasilikt pagrindinėj "Žalgirio" komandoj R.Jokūbaitį, nes jis jau seniai, kaip yra sakoma "išaugo" "Žalgirio" dublerių aprangą, o Prienų klube kuris nežais jokiam Europos taurių turnyre, o tik LKL būtų jam , kaip ir žingsnis atgal gerinant meistriškumą. L.Uleckui vis tik geriau būtų atžaist bent vieną sezoną gaunant kuo daugiau žaidybinio laiko Prienų klube, nes jei tik treniruotis su "Žalgirio" žaidėjais ir pažaist gale rungtynių keletą minučių šiam žaidėjui būtų stovėjimas vietoj gerinant savo žaidimą, o štai K.Lukošiūną reikėįtų pasilikt pagrindinėj "Žalgirio" sudėtyj, nes šiam perspektyviam, technišką, staigų metimą turinčiam būsimam snaiperiui reikėtų suteikt kuo daugiau žaidybinio laiko LKL rungtynėse ir išbandyt Eurolygoj išleidžiant sužaist bent 5-10 minučių . Na tas žurnalistų klausimas Š.Jasikevičiui, ar stebi rinktinės draugiškas rungtynes, kai jau prasidėjo pasiruošimas Eurolygos sezonui, tai ne visai logiškas, kai treneriui reikia stebėt treniruočių procese žaidėjus, įvertinant ypatingai naujokų galimybes, kai prasidės Pasaulio taurės oficialios rungtynės ir stebės kartu su kitais, ir pats Šarūnas. Mano nuomone gerai, kad vistik išliko "Nevėžio" klubas galbūt pasikeitus klubo vadovybei ir investuotojam baigsis tas nesiskaitymas su žaidėjais neišmokant laiku atlyginimo ir nebeliks skolų, o ir kitiem klubam nenuplauks tos ketverios rungtynės LKL per sezoną, nes vistik su kiekvienom rungtynėm už parduotus bilietus klubai pasipildo pinigais į biudžetą, taip, kad nėra taip vienareikšmiškai blogai turėt ne devynis, o dėšimt klubų.
2019-08-26
-2
Atsakyti
egiui
Tai nori pasakyt , kad Ulecko metimas ne techniškas? ne staigus?? Ar Uleckas ne perspektyvus? juokini tik :)) nėra ką lyginti jų metimų, Ulecko daug geresnis ir staigesnis ir jis perspektyvesnis, dar jaunesnis :)))
2019-08-26
-1
Atsakyti
Anonimas
– Ar tai reiškia, kad Lukas Uleckas ir Arnas Velička dar nėra paskolinti Prienų komandai? – Velička taip, o dėl Ulecko dar nepriimtas sprendimas. Tai ir nesupratau iš šito klausimo-atsakymo. Velička yra TAIP, PASKOLINTAS, ar Velička yra TAIP, DAR NEPASKOLINTAS.
2019-08-26
-1
Atsakyti
Mindaugas
Velička paskokintas ir jau treniruojasi Prienuose
2019-08-26
+9
Atsakyti
Petras
Žalgiris pirmyn ,mes su tavimi !!!
2019-08-26
+8
Atsakyti
Joa
kodel nebuvo uzklausta apie pokstininka hayes?
2019-08-26
-7
Atsakyti
Žinoma Šarui naudingiau, kad 9 komandos loštų lkl, nes tuomet mažiau rungtynių būtų Žalgiriui. Viskas logiška - žalgiriui nėra jokio intereso lošt su silpnom lkl komandom. Tik Šaras galėtų taip tiesiai ir sakyt o ne sukt per aplink
2019-08-26
+3
Atsakyti
Anonimas
grazu. O gal kas kokiu gandu apie kita ,"granda" girdejo?
2019-08-26
+6
Atsakyti
antanas
kur interviu live??
2019-08-26
-24
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.