Antrąją nesėkmę iš eilės patyrė Europos ir LSKL čempionai VDU krepšininkai. Kauniečiai šįsyk savo aikštelėje nesugebėjo pasipriešinti VPU ekipai, kurią į priekį vedė įspūdingai rungtyniavęs, 45 taškus pelnęs ir 13 kamuolių atkovojęs Janas Jurgo.

VPU netikėtai įveikė čempionus

Fantastiškas Jano Jurgo žaidimas lėmė netikėtą Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipos pergalę Kaune, kur rezultatu 98:89 (23:17, 25:29, 25:13, 25:30) įveikti antrąją nesėkmę iš eilės patyrę čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai.

Jau dvikovos pradžioje svečiai iš Vilniaus ėmė diktuoti sąlygas aikštėje ir po Jano Jurgo bei Tado Šablinksto metimų trečiąją minutę pirmavo 9:1. Nors po VDU minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai atsakė spurtu 8:0 bei atstatė pusiausvyrą (9:9), VPU krepšininkai atsakė dar viena sėkminga atkarpa ir po pirmojo kėlinio pirmavo – 23:17.

Antrajame ketvirtyje VPU komanda pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (31:21), bet po Vaidoto Pečiuko, Gedimino Navicko ir Andriaus Daugvilos metimų skirtumas beveik ištirpo (36:33). Įsibėgėję VDU krepšininkai ir nebuvo linkę sustoti. Du tritaškius iš eilės pataikė G.Navickas ir VDU pirmą kartą išsiveržė į priekį - 41:40. Visgi J.Jurgo pastangomis VPU dar kartą susigrąžino persvarą ir įpusėjus dvikovai svečiai ir sostinės vėl priekyje - 48:46.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo VPU spurtu 12:2, po kurios svečiai gerokai atitolo - 60:48. Įpusėjus kėliniui technine pražanga buvo nubaustas Gediminas Navickas, o po  "Lietuvos ryto" žaidėjo Mindaugo Lukauskio brolio Aurimo metimo VPU dar labiau padidino savo pranašumą – 73:57. Po trijų kėlinukų svečiai pirmavo keturiolikos taškų skirtumu - 73:59.

Paskutinį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo VPU komanda, o po VDU nesportinės pražangos ir Tado Šablinsko dvitaškio pirmavo 79:63. Bandydami gelbėtis, VDU studentai spaudė varžovus po visą aikštelę. Laimėję atkarpą 15:5 šeimininkai gerokai priartėjo – 78:84. Tačiau technine pražanga nubaustas Vaidotas Pečiukas, o Janas Jurgo tiksliais metimais įtvirtino vilniečių pergalę - 98:89.

VDU: Gediminas Navickas ir Tomas Rakauskas po 20, Vaidotas Pečiukas 17 (tritaškiai 2/10), Andrius Daugvila 11.

VPU: Janas Jurgo 45 (13/23 dvitaškiai, 10/15 baudos metimai, 13 atk.kam.), Aurimas Lukauskis 18 (7/11 dvitaškiai), Tadas Šablinskas 14 (15 atk.kam.).

KU ekipą traukė "Neptūno" krepšininkai

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai tik po atkaklios ir permainingos kovos namuose 93:87 (24:20, 29:30, 19:16, 21:21) palaužė septyniese atvykusius Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentus.

Šeimininkai jau nuo pirmųjų minučių greitomis ir taikliomis atakomis perėmė iniciatyvą į savo rankas ir įgijo 8 taškų persvarą 16:8. Po kelių akimirkų "Neptūno" krepšininkų Deivido Gailiaus ir Evaldo Dainiaus pastangomis klaipėdiečiai jau susikrovė ir dviženklę persvarą – 20:8.

Tačiau klaipėdiečiai pirmavo labai trumpai. Netrukus, sužaidę tragišką atkarpą 4:18, jau atsilikinėjo – 24:26. Vėliau rezultatas kelis kartus keitėsi tai vienos, tai kitos ekipos naudai. O į didžiąją pertrauką klaipėdiečiai iškeliavo turėdami trijų taškų rezervą – 53:50.

Trečiąjį ketvirtį KU studentai vėl šiek tiek atitrūko – 60:52. Tačiau paskutiniojo kėlinio viduryje Mindaugas Tamušauskas dviem baudos metimais išvedė LKKA ekipą į priekį – 79:77.

Svarbius tolimus metimus KU ekipai pataikė Mindaugas Mockus ir Marius Kasiulevičius. Svečiai dar bandė gelbėti padėtį pražangomis. Nors M.Kasiulevičius nepataikė dviejų paeiliui baudos metimų, tačiau varžovai pavyti aikštės šeimininkų jau nebepajėgė.

KU: Marius Kasiulevičius 20 (6 atk.kam.) Evaldas Dainys 17, Deividas Gailius 17, Mindaugas Mockus 16 (6 atk. kam.), Valdemaras Sevostjanovas 12.

LKKA: Vidmantas Užkuraitis 24 (9 atk.kam.), Raimundas Danys 19, Mindaugas Tamušauskas 15 (8 atk.kam.), Paulius Kleiza 14.

KTU iškovojo itin sudėtingą pergalę

Sudėtingą pergalę žaisdami praktiškai be priekinės linijos žaidėjų ir lyderio Vilmanto Dilio iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai, kurie panaikino 16 taškų deficitą ir rezultatu 75:72 (23:24, 13:16, 11:20, 28:12) įveikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

Nuo pat susitikimo pradžios kauniečiai žaidė greitą krepšinį ir po kelių sėkmingų atakų išsiveržė į priekį 5 taškų skirtumu (9:4), bet Martyno Girniaus taškai išlygino rezultatą (9:9). Skubėdami KTU auklėtiniai darė nemažai klaidų, todėl ramesnį žaidimą demonstravę vilniečiai persvėrė rezultatą savo naudai (13:12).

VGTU ekipa daugiausiai žaidė baudos aikštelėje, nes kauniečiai rungtyniavo be sunkiųjų krašto ir vidurio puolėjų. Tačiau perimti iniciatyvos vilniečiams nepavyko – rezultatas buvo apylygis, o pirmaujanti ekipa kelis kartus keitėsi. Po pirmojo kėlinuko – minimali VGTU persvara 24:23.

Antrajame kėlinuke tęsėsi lygi kova. KTU krepšininkai kelis kartus išsiveržė į priekį, bet sužaidus pusę ketvirčio rezultatas buvo lygus – 31:31. Kėlinuko pabaigoje kauniečiai kelis sykius suklydo, o tuo pasinaudoję VGTU krepšininkai susigrąžino persvarą – 40:36.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai negalėjo pelnyti taškų, o svečiai sėkmingai atakavo krepšį, dominavo po krepšiais ir padidino persvarą iki 9 taškų (46:37). KTU buvo sumažinę atsilikimą, bet vilniečiai dar sykį spurtavo ir pirmą sykį padidino pranašumą iki dviženklio (56:45). VGTU studentai įgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir po trečiojo kėlinuko pirmavo 60:47.

Paskutinį kėlinuką kauniečiai pradėjo susikaupę ir pasiryžę sumažinti skirtumą, tačiau padarę klaidų puolime leido varžovams pataikyti tritaškį ir deficitas ne tik nesumažėjo, bet tik padidėjo – 63:47.

Vis dėlto spurtas prasidėjo. Rokas Ūzas pataikė du tolimus metimus, o spausdami varžovus po visą aikštelę KTU auklėtiniai perėmė kelis kamuolius, tačiau tas pats R.Ūzas pataikė tik vieną baudos metimą iš 4, o skirtumas tarp komandų siekė 7 taškus (58:65).

Įtampa aikštelėje nemažėjo, atgijo KTU sirgaliai, o kauniečiai pamažu artėjo – likus žaisti 3 minutes KTU deficitas siekė 6 taškus (65:71). Intriga vis didėjo, o Armino Šaulio tritaškis likus žaisti 50 sekundžių išlygino rezultatą (72:72).

Maža to, kauniečiai tris sykius apsigynė, o po vieną baudos metimą pataikė Laurynas Pečiukaitis, Arminas Šaulys ir R.Ūzas – KTU šventė sunkią pergalę rezultatu 75:72.

KTU: Rokas Ūzas 23 (8 atk.kam.), Edgaras Stanionis 14 (6 atk.kam.), Arminas Šaulys 13, Vygantas Metelica 12 (4 atk.kam., 7 rez.perd., 4 kld.).

VGTU: Andrius Fiodorovas 19 (9 atk.kam., 5 kld.), Arūnas Pranevičius ir Martynas Girnius (5 atk.kam., 7 kld.) – po 12, Mindaugas Norkus 11 (8 atk.kam.), Saulius Žurauskis 8.

MRU įtikinamai nugalėjo "žemkę"

Turnyro lentelės kaimynų dvikovoje pergalę rezultatu 96:69 (20:16, 22:15, 29:24, 25:14) iškovojo Mykolo Romerio universitetas (MRU). Būsimi teisininkai savo aikštėje įtikinamai nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) atstovus.

Susitikimą komandos pradėjo atkakliai, bet greito puolimo dėka šeimininkams pavyko atitrūkti – 10:4. Tačiau kauniečiai išlygino rezultatą (12:12). MRU ekipa į aikštę išleido dar vieną "profesionalą" – Marių Pociukonį. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo tik 20:16.

Svečiai antrą kėlinuką pradėjo 5 taškais be atsako (21:20). Jų pastangas taikliu tolimu metimu jau kitoje atakoje užbraukė Paulius Parachomikas. Vis daugiau jėgų komandos skyrė gynybai, o atakos dažniausiai baigdavosi netaikliais metimais. Ketvirčiui įpusėjus žaidimą vėl pagyvino MRU krepšininkai, atitrūkę po M.Pociukonio baudos metimų - 33:24. Kėlinio pabaigoje A.Labucko dvitaškis leido teisininkų persvarai pirmąjį kartą peržengti 10 taškų ribą - 42:31.

Trečiajame kėlinyje siurprizų nebuvo – persvara ir žaidimo kontrolė priklausė MRU ekipai. Visas "žemkės" pastangas priartėti niekais vertė taiklūs teisininkų metimai. Sužaidus pusę ketvirčio šeimininkai pirmavo 57:44, o po Modesto Šidlausko klaidos A.Labuckas pranašumą padidino dar dviem taškais. Viską šiame mače MRU atstovai praktiškai baigė spręsti iki trečiojo kėlinio pabaigos, po kurios turėjo 16 taškų persvarą - 71:55.

Nors noro kauniečiai nestokojo, mažinti skirtumo jiems nesisekė, o MRU krepšininkai ir toliau didino atotrūkį. Likus 5 minutėms iki susitikimo pabaigos šeimininkų persvara tapo triuškinanti – 26 taškai. Paskutinėmis minutėmis MRU krepšininkai šiek tiek atsipalaidavo, todėl svečiams pavyko rezultatyviai ir nesunkiai užbaigti kelias atakas. Tačiau "paskutinis pasispardymas" rungtynių eigos nepakeitė ir finalinė sirena užfiksavo įtikinamą teisininkų pergalę - 96:69.

MRU: Arnas Labuckas 17 (13 atk.kam., tritaškiai 0/8), Paulius Parachomikas 14 (8 atk.kam.), Marius Pociukonis ir Alanas Dzeranovas - po 11, Tomas Steikūnas ir Mantas Kibildis - po 9.

LŽŪU: Arvydas Šikšnius 22 (7 atk.kam.), Modestas Šidlauskas 19 (8 atk.kam., 6 kld.), Marius Giedraitis (6 atk.kam.) ir Marius Gužauskis (8 atk.kam.) – po 7.