Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinė Europos čempionate 72:69 (24:18, 19:16, 14:16, 15:19) nugalėjo Čekijos krepšininkes ir antrą kartą istorijoje pateko į Senojo žemyno pirmenybių pusfinalį.

Tai reiškia, jog Lietuvos septyniolikmečių rinktinė pirmą kartą istorijoje turės galimybę dalyvauti pasaulio čempionate.

Ketvirtadienį 19 val. 45 min. pusfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su čempionate jau nugalėta Prancūzijos nacionaline komanda. Pirmajame tarpusavio mače lietuvės triumfavo rezultatu 66:61.

Jau pirmajame kėlinyje į priekį šovusios lietuvės tą patį darė ir antrajame ketvirtyje – nuo varžovių šiek tiek pabėgusi Lietuvos rinktinė po dvidešimties žaidimo minučių pirmavo 9 taškais (43:34).

Trečiajame kėlinyje lietuvaitėms taip gerai nebesisekė ir varžovės ėmė vytis. Vis dėlto kėlinio pabaigoje pavyko prislopinti čekių puolimą bei ketvirtį pralaimėti vos dviem taškais – po trijų kėlinių 57:50 pirmavo Lietuvos komanda.

Nors ir pralaimėjo lemiamą ketvirtį, lietuvės sugebėjo išlaikyti persvarą, susikrautą per pirmuosius tris kėlinius, ir šventė pergalę – merginų akys užsipildė ašaromis, o jas sekė džiaugsmo šokis ir riksmai.

Čekijos rinktinė Europos čempionate iki lietuvių iššūkio nė sykio nepralaimėjo.

Pirmasis istorijoje Lietuvos jaunučių merginų rinktinės pusfinalis vyko 2006 metais, kai Europos pirmenybėse buvo užimta trečioji vieta.

Lietuvos rinktinė: Audronė Zdanevičiūtė 26 (7 atk. kam., 5 per. kam.), Justė Jocytė 20 (10 atk. kam.), Urtė Čižauskaitė 17 (17 atk. kam.), Rusnė Augustinaitė 8, Neda Pliatkutė 1.

Čekijos rinktinė: Valentyna Kadlecova 18 (6 atk. kam.), Nikola Zdenkova 12, Laura Miksikova 10 (13 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (16)
2019-08-28
+2
Aiškiaregis
Stebėjau visas čempionato rungtynes. Tiesiog žaviuosiu Jocytės krepšinio talentu ir pasiektu lygiu. Driblingas, aikštės matymas, komandinė dvasia, ištvermė, metimo technika - gal dar ir ne visos gerosios savybės. O jai dar tik 13. Ne tik ji, bet ir Lietuvos krepšinio bendruomenė turi sudaryti visas įmanomas sąlygas jai tobulėti. Būtina dar sustiprėti fiziškai, tobulinti žaidimą nugara į priešininkę, užtvarų statymą.Tikrai šimtmečio talentas auga.
2019-08-28
+8
Naujas Big 3 su Jocyte priesaky ! :)
2019-08-28
+7
Argonas
pagaliau normali karta, eile metu vien zlugusios megejos draskes ir gavynejo pries visas iseiles
2019-08-28
-6
...
5 zaidejos pelne visus taskus :D Mldc kad ir 3 zaidejos svarbu pergale.
2019-08-27
-4
saunuoles, tik gali buti sunku laimet pusfinaly, nes kaip taisykle antra karta laimeti pries ta pati varzova 2x sunkiau
2019-08-27
+6
Bravo
Super pergalė! Tik labai keista, kai 87 proc. komandos taškų sumeta trys žaidėjos 🤔 Pergalė svarbiausia, sėkmės toliau!