Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Lenkijos rinktinės (1-0) krepšininkai po 52 metų pertraukos ne tik grįžo į pasaulio čempionatą, bet ir šventė pirmąją pergalę.

Lenkai Pekine vykusiame pirmajame A grupės mače 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18) palaužė Venesuelos (0-1) dvyliktuką ir taip pergalingai atsidarė pasaulio pirmenybių sąskaitą.

Pirmajame kėlinyje lenkai sunkiai tvarkėsi su Venesuelos bandymais atakuoti iš toli – iš Pietų Amerikos šiaurinės pakrantės atvykusi rinktinė per dešimt minučių išmetė 8 tritaškius, 5 iš jų realizavo ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 24:22.

Antrajame ketvirtyje lenkai vadelių nė kiek neatleido – aukštaūgiai karaliavo baudos aikštelėje ir per pirmąją rungtynių pusę iš jos pelnė 20 taškų, o Venesuela į ilgąją pertrauką patraukė atsilikdama 8 taškais – 36:44.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusi Lenkijos rinktinė jau turėjo ir 14 taškų atsargą (60:46), tačiau kėlinio pabaigoje šiek tiek atsipalaidavo ir po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 9 taškais – 60:51.

Lemiamo ketvirčio pradžioje lenkai spurtavo 13:6, o vėliau tik sergėjo turėtą pranašumą. Galiausiai Mike'o Tayloro kariauna šventė pergale 11 taškų persvara (80:69).

„Aš labai didžiuojuosi savo vaikinais. Tai buvo puiki komandinė pergalė, nes žaidėme nesavanaudiškai. Taip pat norėčiau pagirti ir Venesuelą – jie tikrai parodė savo patirtį“, – po rungtynių kalbėjo Lenkijos rinktinės vyriausiasis treneris Michaelas Tayloras.

Lenkijos rinktinė: Michalas Sokolowskis 16 (9 atk. kam.), Mateušas Ponitka 15 (5 atk. kam.), Adamas Wačynskis 13, Aaronas Celas 12, Adamas Hrycaniukas 10 (10 atk. kam.).

Venesuelos rinktinė: Pedro Chourio 15, Nestoras Colmenaresas 14 (7 atk. kam.), Dwightas Lewisas 12.