Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Savų žiūrovų palaikoma Kinijos rinktinė (1-0) sostinėje Pekine pergale pradėjo pasaulio krepšinio čempionatą.

Šeimininkai 70:55 (14:16, 15:13, 22:12, 19:14) pranoko iš Afrikos atvykusią Dramblio Kaulo Kranto rinktinę.

Prieš tai šioje grupėje Lenkijos rinktinė (1-0) rezultatu 80:69 nugalėjo Venesuelos ekipą (0-1).

Įdomi kova tarp ekipų vyko jau nuo pirmųjų minučių. Dramblio Kaulo Kranto rinktinės krepšininkai neišsigando pilnutėlės arenos ir šeimininkams kinams po krepšiu nenusileido – fizinis ir kova baudos aikštelėje pasižymėjęs krepšinis pirmajame kėlinyje žymėjo dviejų taškų Afrikos komandos pranašumą (16:14).

Antrajame kėlinyje abi panašaus meistriškumo komandos viena kitai nenusileido. Dramblio Kaulo Kranto rinktinės spurtas 7:0 (18:14) buvo greitai nuslopintas ir prisivijusi Kinijos komanda ketvirčio pabaigoje išlygino rezultatą – 29:29.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusi Kinijos rinktinė spurtavo 6:0 (35:29), o šeimininkų pranašumas toliau ėmė augti – po trisdešimties žaidimo minučių 13 taškų pelniusio Ailuno Guo vedama Kinija pirmavo 10 taškų (51:41).

Lemiamame ketvirtyje Kinijos rinktinė nei pernelyg tolo, nei leido priartėti varžovams. Visgi likus kiek mažiau nei dviems minutėms šeimininkai ėmė spartinti apsukas. Kėlinį jie laimėjo 19:14 ir taip deklaravo pirmąją pergalę namuose Kinijoje – 70:55.

Dramblio Kaulo Kranto rinktinėje rungtyniaujantis buvęs žalgirietis Deonas Thompsonas per 36 minutes pelnė 7 taškus (3/9 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud. met.), sugriebė 8 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Dramblio Kaulo Kranto rinktinė: Guy‘us Edi 10, Mohamedas Kone 9 (8 atk. kam.), Vafessa Fofana 8, Deonas Thompsonas 7 (8 atk. kam.).

Kinijos rinktinė: Yi Jianlianis 19 (8 atk. kam.), Guo Ailunas 17 (9 rez. perd.), Zhou Qi 12 (6 atk. kam.), Zhai Xiauchuanas 10 (8 atk. kam.), Wangas Zhelinas 7.