Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Nandzinge prasidėjo F grupės pasaulio čempionato kovos, o jas pergale pradėjo Brazilijos rinktinė (1-0), kuri 102:94 (21:20, 29:30, 28:12, 24:32) palaužė Naująją Zelandiją (0-1).

Pirmoje mačo dalyje zelandai sugebėjo varžovams primesti savo žaidimą ir po dviejų kėlinių niekuo nenusileido labiau patyrusiems brazilams – 50:50.

Nieko blogo Naująjai Zelandijai nežadėjo ir trečiasis kėlinys, kuriam įpusėjus Okeanijos atstovai dar pirmavo (58:55), tačiau tuomet Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai puspenktos minutės atkarpą laimėjo 23:4 ir prieš lemiamą kėlinį susikrovė solidžią persvarą – 78:62.

Paskutiniame ketvirtyje zelandams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio (85:93), o likus 29 sekundėms Tomas Abercombie sumažino deficitą iki šešių taškų – 92:98.

Vis dėlto brazilų rankos prie baudų metimo linijos nedrebėjo ir jie į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę pirmenybėse Kinijoje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė veteranas Leandro Barbosa. 36-erių buvęs NBA krepšininkas per 25 minutes pelnė 22 taškus (3/9 dvit., 3/5 trit., 7/7 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Zelandų neišgelbėjo puikus Corey Websterio pasirodymas. Gynėjas aikštėje praleido 32 minutes ir per jas pelnė 19 taškų (2/7 dvit., 5/12 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 18 naudingumo balų.

Kitose grupės rungtynėse 15 valandą susikaus Graikija ir Juodkalnija.

Brazilija: Leandro Barbosa 22 (7/7 baud.), Rafa Luzas 15 (6 rez. perd.), Alexas Garcia 14, Marquinhosas Sousa 12.

Naujoji Zelandija: Corey Websteris 19 (5/12 trit., 6 rez. perd.), Isaacas Fotu 17, Shea Ili 16 (6 rez. perd.), Tai Websteris 12 (7 atk. kam., 6 kld.), Robas Loe 11 (10 atk. kam.).