Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kai Benas Matkevičius užsivedė ir tris minutes be perstojo kalbėjo apie tai, ko negalima leisti daryti Senegalo komandai, tapo aiškūs du dalykai:

Fotogalerija

1. Lietuvos rinktinė taktiškai buvo pasiruošusi suvalgyti varžovus;

2. Čempionato laukimas užtruko taip, kad visiems pagaliau norėjosi pradėti žaisti.

Matkevičius šeštadienį, pirmojo pasaulio čempionato mačo išvakarėse, atskleidė peržiūrėjęs visas Senegalo draugiškas rungtynes ir su trenerių štabu išanalizavęs stipriąsias ir silpnąsias puses. Žurnalistams jis metodiškai išdėstė svarbiausius varžovų žaidimo akcentus ir viskas aišku tapo net telefonams, filmuojantiems rinktinės trenerį-skautą.

Buvo galima tik įsivaizduoti, kaip smulkiai informacija buvo pateikta krepšininkams. Šiems beliko žengti į aikštę ir visa tai įgyvendinti.

Todėl nors dvikovos su Senegalu statistikos protokolas pirmiausia rodo, kad septyni Lietuvos rinktinės žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o Mantas Kalnietis buvo išrinktas geriausiu mačo žaidėju, viskas prasidėjo nuo žaidimo plano paruošimo bei įgyvendinimo.

Patys krepšininkai buvo pirmieji, kurie tai pripažino.

„Mūsų veiksmai aikštelėje pirmoje mačo dalyje padarė rungtynes lengvesnes, – po dvikovos, kurią laimėjo 101:47, kalbėjo Kalnietis. – Supratome, kur einame, ką darome, kur rizikuojame, ir viskas labai pasiteisino. Savo pastangomis ir trenerių sukurtu žaidimo planu padarėme rungtynes lengvesnes.“

Nors nusileido varžovams ūgiu apskritai, lietuviai rinkosi variantą atakuoti varžovų aukštaūgius. Taip jau pirmoje atakoje Marius Grigonis išprovokavo pirmąją Hamady Ndiaye pražangą, o antrojoje atakoje tą patį padarė Domantas Sabonis. Varžovų priekinės linijos žaidėjas buvo priverstas sėstis ant suolo po 41 sekundės žaidimo.

13
22
11
2

Per pirmas 8 minutes Grigonis ir Kalnietis nuolat draskė varžovų puolimą įsiveržimais, abu surinko po 7 taškus, o Kalnietis dar pridėjo ir 3 rezultatyvius perdavimus. Kai starto penketo nariai ėmė sėstis ant suolo, Lietuvos rinktinė jau buvo įgijusi solidžią persvarą – 23:8.

Taip pat solidžiai mūsiškiai atrodė ir gynyboje. Aiškiai žinodami, ko negalima leisti, jie taip išrankiojo Senegalo puolimą, kad taškus varžovai rinkdavo tik atsitiktiniais metimais. Maža to, visa tai buvo daroma nepažeidžiant taisyklių.

Per pirmąjį ketvirtį lietuviai nė karto (!) neprasižengė, o pirmąsias baudas Afrikos atstovai metė tik po ilgosios pertraukos.

„Buvome susikaupę ir pradėjome agresyviai, jie atrodė kažkaip labai vangiai, mes ant to pasigavome ir jiems nebuvo šansų“, – po dvikovos reziumavo Grigonis.

„Be trijų situacijų gynyboje, kur paleidome juos gynyboje, tai buvo idealiai sužaista gynyba ir pagalbos, – sakė treneris Dainius Adomaitis. – Jie yra ta komanda, kuri labai daug taškų pelno sutraukdama pagalbą ir numesdama (kamuolį). Mūsų gynyba perimetre buvo vienas pagrindinių dalykų. Darbą žaidėjai padarė gerai.“

Solidi gynyba atrišo rankas puolime, kur lietuviai mėgavosi atlikdami ekstra perdavimus, pasirinkdami puikų metimą vietoje gero. Taip pirmoje mačo pusėje Kalnietis rado prie tritaškio linijos buvusį Joną Mačiulį, o Edgaras Ulanovas iškišo perdavimą Pauliui Jankūnui.

Kiek vėliau Mačiulis ore sugavęs numetė kamuolį po krepšiu buvusiam Jonui Valančiūnui, prieš tai dar sušukdamas šiam, kad būtent taip ir padarys.

Fejerverkai puolime sproginėti pradėjo ketvirtajame kėlinyje, kai mūsiškiai tris atakas baigė efektingais dėjimais. Iš pradžių Arnas Butkevičius užbaigė bene gražiausią šios vasaros rinktinės greitą ataką, o po to krepšio tvirtumą patikrino Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Kalnietis (13 tšk., 8 rez. perd.), Valančiūnas (13 tšk., 11 atk. kam.), Sabonis (13 tšk., 7 atk. kam.), Grigonis (12 tšk.), Mindaugas Kuzminskas (11 tšk.), Paulius Jankūnas (10 tšk.) ir Lukas Lekavičius (10 tšk.) buvo rezultatyviausi, bet puolime mėgavosi visi, kas tik norėjo. Pavyzdžiui, Jonas Mačiulis ir Edgaras Ulanovas atliko po 5 rezultatyvius perdavimus, o visa rinktinė – 28.

Lietuvos rinktinė surinko 137 naudingumo balus, kai varžovai – vos 25.

Kita vertus, Senegalas iš tiesų atrodė vangiai. Kaip kitaip paaiškinti tokį nesusipratimą, kai Kalnietis pačioje pirmoje trečiojo kėlinio atakoje liko visiškai laisvas prie tritaškio ir galėjo laisvai smeigti taiklų metimą?

Kapitonas iš viso realizavo 3 tolimus metimus iš 5 – abu skaičiai buvo didžiausi komandoje.

Vangumu, nepasiruošimu, netikėjimu savimi arba dar kažkaip galima vadinti ir Senegalo ataką po vienos iš minutės pertraukėlių, kai afrikiečiai per 24 atakos sekundes net nepriartėjo prie metimo fazės.

Visa tai puikiai matydami, rinktinės krepšininkai neatrodė apsvaiginti laimėjimo euforijos. Nors tai buvo didžiausia visų laikų rinktinės pergalė pasaulio čempionatuose ir antra didžiausia apskritai (neskaičiuojant tarpukario kovų), visi supranta, kad grupėje laukia du rimtesni testai.

„Mes atvažiavome čia ne laimėti vienas rungtynes grupėje, – sakė Valančiūnas. – Atvažiavome ir toliau žaisti taip, kaip žaidėme. Negalime atsipalaiduoti.“

Antradienį lietuvių laukia mačas su Kanada ir laimėjimas čia garantuotų vietą kitame etape. Kanadiečiai pirmajame grupės mače, priešingai nei lietuviai, turėjo gausybę problemų gynyboje ir australams nusileido 92:108. Visgi NBA čempiono Nicko Nurse’o treniruojami kanadiečiai bus kur kas rimtesnis testas nei Senegalas.

„Kokioje mes formoje kaip komanda ir asmeniškai pasimatys prieš Kanadą ir Australiją“, – sakė Grigonis.

„Padarėme, ką turėjome padaryti, o rytoj turime galvoti apie Kanadą, – kalbėjo Adomaitis. – Nėra kuo džiaugtis, laukia naktis išsianalizuoti jų rungtynes ir perteikti tai žaidėjams. Viena treniruotė, kitą dieną pasikartojame ir važiuojame toliau.“

Rungtynės Lietuvos rinktinei prasideda gerokai anksčiau nei nuskamba teisėjo švilpukas.

Atrinkti (0) Visi (3)
2019-09-02
+1
ekspertas
kloune, kai pralos 3iai kanados sudeciai, galesi vapet apie taktikas ir analizus :DDDDD laimejo budami su 1,01 kofu ir jau cypia visi slapiais klynais :DDD cempionatas dar neprasidejo.
2019-09-02
-2
Turėti Matkevičių trenerių štabe yra didžiulis mūsų rinktinės pliusas.Tikras darboholikas,naktim net nemiega beveik,puikiai varžovus išanalizuoja.Čia yra mūsų rinktinės vienas kozirių ir tikiu,kad Kanada bus taip pat puikiai išanalizuota.