Nuotr.: fiba.basketball

Viena iš pasaulio čempionato favoričių Australija (2-0) H grupės rungtynėse sulaukė netikėto Senegalo (0-2) pasipriešinimo.

Okeanijos atstovai tik po pertraukos atitrūko ir 81:68 (18:16, 18:17, 24:17, 21:18) įveikė afrikiečius ir užsitikrino vietą kitame etape.

Dvikovą Andrejaus Lemanio auklėtiniai pradėjo vangiai ir devintąją mačo minutę turėjo penkių taškų deficitą (11:16) ir nors antrajame kėlinyje australai perėmė dvikovos kontrolę, didesnės persvaros susikrauti jiems nepavyko – 36:33.

Vaizdas aikštėje pasikeitė trečiajame kėlinyje, kai Patty Millso vedami australai 27-ąją minutę įgijo 13 taškų pranašumą (64:51), o prieš lemiamą ketvirtį užtikrintai pirmavo – 60:50.

Vis dėlto senegaliečiai baltos vėliavos kelti nežadėjo ir, likus šešioms minutėms iki mačo pabaigos, Youssoupha Ndoye sumažino atsilikimą iki penkių taškų – 59:64.

Kaip paaiškėjo vėliau, Moustapha Gaye auklėtiniams arčiau priartėti nepavyko ir australai iškovojo antrąją pergalę čempionate.

Nugalėtojus į priekį vedė šalia trigubo dublio buvęs Joe Inglesas. Puolėjas per 31 minutę 17 taškų (2/2 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 sykius ir surinko 32 naudingumo balus.

Dvikova nesusiklostė žalgiriečiui Jockui Landale'ui. Aukštaūgis aikštėje praleido 15 minučių, bet per jas taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, 4 sykius suklydo bei surinko -3 naudingumo balus.

Kitose grupės rungtynėse 14 val. 30 min. Lietuva (1-0) susitiks su Kanada (0-1).

Australija: Patty Millsas 22 (3/8 trit.), Joe Inglesas 17 (4/6 trit., 10 atk. kam., 9 rez. perd., 4 kld., 32 naud. bal.), Aronas Baynesas 12.

Senegalas: Xane Dalmeida 14, Youssoupha Ndoye (10 atk. kam.) ir Maurice'as Ndouras po 13, Mouhammadas Faye 12.

Atrinkti (0) Visi (12)
Pasaulio Taurė
Australams nelengavai teko prakaituoti su Senegalu, tai kad Senegalas nėro toks beviltiškas o australai labaim jau super stiprūs. Vienužodžiu, grupė bus mūsų - pirma vieta, ir mes Lietuva tapsim Pasaulio Taurės čempionais.