Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antrosiose pasaulio čempionato rungtynėse 92:69 nepaliko vilčių Kanadai ir užsitikrino vietą antrajame grupių etape.

Nuo rungtynių pradžios mačo kontrolę perėmę lietuviai dominavo po krepšiais ir atkovojo 46 kamuolius, kai tuo metu varžovai sugriebė tik 27.

Naudingiausiai mūsiškių gretose žaidė Jonas Valančiūnas. Vidurio puolėjas vos per 18 minučių spėjo pelnyti 13 taškų, atkovoti 8 kamuolius ir surinkti 20 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą pasaulio čempionato rungtynėse su Kanada.

Edgaras Ulanovas – 10 balų
28 min., 13 tšk. (6/7 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Edgaras sužaidė tobulą pirmąjį kėlinį ir uždavė gerą toną visoms rungtynėms. Kyle'o Wiltjero problemomis gynyboje naudojęsis Ulanovas varžovą baudė tiek veidu, tiek nugara į krepšį, o iki vyšnios ant torto trūko tik tikslių tritaškių. Gynyboje puolėjas taip pat žaidė užtikrintai, neskaitant situacijos, kai buvo praleistas Philas Scrubbas.

Mantas Kalnietis – 9,5 balo
25 min., 11 tšk. (4/6 dvit., 1/3 trit.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 0 kld., 17 naud. balų.

Nuotr. BNS

Dar vienerios labai solidžios kapitono rungtynės. Gynėjas puikiai kontroliavo dvikovos tempą, maitino kamuoliais JV ir pats baudė varžovus prasiveržimais bei metimais iš vidutinio nuotolio. Dar solidesniu šį Manto pasirodymą daro faktas, jog įžaidėjas per 25 minutes nė karto nesuklydo.

Jonas Valančiūnas – 9 balai
18 min., 13 tšk. (5/6 dvit., 3/3 baud.), 8 atk. kam., 2 kld., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Mačą Valančiūnas pradėjo neužtikrintai – iš pradžių gynyboje prašokęs stebėjo, kaip Khemas Birchas krauna kamuolį iš viršaus, o vėliau puolime nenusimetė kamuolio prie varžovų trigubinimo bei suklydo. Vis dėlto vėliau JV įsivažiavo ir, priimdamas teisingus sprendimus, rinko taškus tiek žaisdamas nugara į krepšį, tiek kartodamas komandos draugų metimus, tiek po pikenrolo. Du prieš du gynyboje Jonas tvarkėsi užtikrintai ir įsiminė tik viena klaida, kai buvo praleistas Cory Josephas.

Domantas Sabonis – 8,5 balo
23 min., 10 tšk. (3/7 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), 8 atk. kam., 4 rez. perd., 5 praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kartu su JV rungtynes startiniame penkete pradėjęs Domantas taip pat iš pradžių nesijautė užtikrintai. Vis dėlto vėliau Sabonis pradėjo dominuoti po varžovų krepšiu bei rinkti taškus po netaiklių komandos draugų metimų. Aukštaūgis demonstravo patikimą gynybą tiek perimetre, tiek arčiau krepšio ir tik dėl per didelio noro susirinko 5 pražangas.

Marius Grigonis – 7,5 balo
27 min., 8 tšk. (1/5 dvit., 2/4 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Marius šiandienos rungtynėse susikūrė gerus metimus, tačiau kamuolys tiesiog nenorėjo kristi į krepšį. Vis dėlto gynėjas savo žodį tarė – ketvirtajame kėlinyje pataikytas tritaškis galutinai nužudė varžovų šansus užsikabinti dvikovoje. Verta dar kartą pabrėžti Grigonio drąsą ir netradicinius sprendimus aikštėje.

Lukas Lekavičius – 7,5 balo
15 min., 11 tšk. (4/7 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kalnietis ir vėl turėjo tvirtą užnugarį. Lekavičius yra kitokio tipo įžaidėjas, dažniau iniciatyvos mėgstantis imtis ant savęs bei pagreitinantis žaidimą, o Lietuvos rinktinei būtent tokio perimetro žaidėjo ir reikia. Puikiai į rinktinės paveikslą gynėjas įsipaišė ir šiandienos dvikovoje. Tiesa, rungtynėse su Kanada kelis kartus Lukas sužaidė savanaudiškai ir pasirinko sudėtingus metimus, vietoje perdavimo.

Arnas Butkevičius – 7 balai
13 min., 3 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Rungtynių pabaigoje Arnas privertė išsigąsti visus Lietuvos rinktinės sirgalius, tačiau po skaudaus kritimo ant galvos atsistojo ir iškėlė nykštį į viršų. Kovingumu trykštantis Butkevičius šiose rungtynėse itin pravertė, kai kiti lengvieji kraštai buvo naudojami ketvirtojo numerio pozicijoje. Per galvas šokęs ir visose aikštelės vietose buvęs 26-erių krepšininkas per 13 minučių spėjo atkovoti 3 kamuolius puolime.

Mindaugas Kuzminskas – 6,5 balo
16 min., 9 tšk. (3/4 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), 4 atk. kam., 2 kld., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Puolime Mindaugas porą kartų prasižengė, tačiau varžovams pridarė problemų tiek žaisdamas nugara į krepšį, tiek kartodamas komandos draugų netaiklius metimus. Didžiausių problemų puolėjas turėjo gynyboje, o daugiausiai jų pridarė Wiltjeras, kurį Kuzminskas kelis kartus prašoko ir kanadietis pelnė lengvus taškus.

Jonas Mačiulis – 6,5 balo
13 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 2 per. kam., 2 kld., 5 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Jonas dviem galingais reidais pradėjo rungtynes ir atrodė, kad surengs labai solidų pasirodymą. Vis dėlto vėliau krepšininkas buvo atsakingas už Wiltjero tritaškį, suklydo įvesdamas kamuolį į baudos aikštelė bei prisirinko pražangų. Už paskutinę pražangą pylos gavo ir Lekavičius, kuriam Mačiulis apeliavo už tai, kad priešininkas nebuvo sustabdytas anksčiau.

Paulius Jankūnas – 5,5 balo
8 min., 3 tšk. (1/2 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pauliui Kanados aukštaūgiai nebuvo labai parankūs ir jis buvo naudojamas tik centro pozicijoje. Krepšininkas porą kartų pralaimėjo mikrodvikovas po krepšiu bei buvo nubaustas pražanga puolime, bet pademonstravo savo sumanumą bonuso situacijoje antrajame kėlinyje, kai iškart pergudravo mažiau patyrusį varžovą ir stojo prie baudų metimo linijos. Vis dėlto veteranui niekaip nepavyksta pramušti savo metimo pikenpopo situacijose, o tai ateityje gali būti labai svarbu.

Renaldas Seibutis – 5 balai
14 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit.), 1 atk. kam., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Reno dvikovoje pasižymėjo sudėtingu metimu kaire ranka, tačiau nerealizavo sau įprasto metimo iš vidutinio nuotolio. Krepšininkas suteikė reikiamų poilsio minučių Grigoniui, o tai ir yra veterano pagrindinė užduotis čempionate.

Rokas Giedraitis aikštėje pasirodė mačo pabaigoje, todėl objektyviai negalime įvertinti jo pasirodymo.

Atrinkti (0) Visi (17)
va va
Įdomūs čia vertinimai. Vis bandoma pateisinti Butkevičiaus paėmimą. 1 naudingumo balas tikrai ne itin geras rezultatas. Chaoso kėlimas nėra itin geras dalykas, bet dėl kovingumo pliusas iš tikrųjų jam, tačiau protingesnės komandos tą kovingumą (kartais be galvos) lengvai į minusus pavers. O štai Gebeno žaidimas prieš Erolygos komandą, pataikant 8 iš 11 metimų ir siautėjant abejose aikštės pusėse rodo, kad Adomaitis gerokai prašovė su savo pasirinkimu ir vėlesniu bandymu neleisti pasireikšti Martynui. Manipuliatoriai vis tiek anksčiau ar vėliau pralaimi, bet rinktinei tik sėkmės reikia palinkėti. Jos žaidėjai ir branduolys puikūs, Mačiulis ir Ulanovas labai daug duoda rinktinei savo labai solidžiu ir protingu žaidimu, tad Manipuliatoriaus padėjėjai, čia triūsę prieš čempionatą, buvote neteisūs :)
2019-09-04
-9
:D :D Nu ir ką tokiam debilui pasakyt reik. Vienas žaidžia PČ gyvenk/mirk graju prieš NBA/EL žaidėjus. Kitas draugiškas, prieš žaidėjus kurie 3 mėnėsius visiškai nežaidė krepšinio :))) Bligiausia, kad čia netrolinimas, o nuoširdus tikėjimas :(
2019-09-04
+1
nu jo
Na viskas normalia. Bet man nesuvokiama, kodel Giedraitis marinuojamas ant suolo ? Suprasciau, kad butu veztas, kaip 12-as zaidejas, eksatsarginis. Bet jis tam nebuvo imtas. Jis imtas butent kaip snaiperis, kuris savo trajakais neleistu susispausti varzovams baudu aiksteleje ir ja uzkisti. Dabar tokia situacija, kad su trajakais pas mus ziaurine beda, ner kam ju mest, o paimtas snaiperis pudomas ant suolo. As logikos nematau Pablo mastysenoj.
2019-09-04
Tau viskas gerai?
komanda suzaide dvi rungtynes ir abi laimejo triuskindami varzovus, kokias tu dar matai problemas? kai prireiks Giedraicio, manau treneris ji isleis, o kolkas ir bejo aiksteleje viskas vyksta labai sklandziai. Rokas ir Arnas buvo imti kaip 11-12 tas zaidejai, kolkas komanda meta vid. beveik po 100 tasku, tad puolimui pagalbos visai nereikia, todel Rokas sedi ant suolo, o gera gynyba visada reikalinga, todel Arnas ir gauna tas keleta minuciu, nes jis puikiai gali ten pastoveti, treneriai is jo tasku tikrai nereikalauja, o Roko gynyba yra jo silpnoji puse tad negauna nei tu keliu minuciu, per kurias varzovas puikiai galetu uzsikabinti.
2019-09-04
+5
veteranas
Kai minusinis Seibutis zaide uz Senegala dar buvo galima nekreipti demesio, bet kai pradejo losti Kanados naudai jau nervai nebelaiko. Nelike visai isgirtosios jo gynybos.
2019-09-04
-4
Berastis
Kur jus gaunate statistka? Kodel FIBA raso kad Ulanovas pelne 15 tasku ir atkovojo 6 kamuolius o jus tik 13 tasku ir 5 kamuolius? Negi oficiali statistika nieko nereiskia?
2019-09-03
+5
Supas
Nu man A. Butkevicius pervertintas.. Klaidos, 3 kamuoliai.. Laksto ne i tema. Nezinau, nelimoa ir viskas
2019-09-03
-30
Bolas
Tai kad 0 klaidu, ka cia kliedi?
2019-09-03
-5
Labai patinka mūsų įžaidėjų skirtingi stiliai.Mantas visada tokios ramybės ir tvirtumo įneša,laiku sulėtina tempą.O Lukas daug greičio ir netikėtų improvizacijų.Puikiai papildo vienas kitą.Smagu,kad ir Ulia pagaliau pramušė.Tikėkimės,kad čia bus ne vienkartinis toks jo pasirodymas.
2019-09-03
+12
komandos į kita etapa eis su turimais taškais, jeigu Australus nugalės turės 3 - 0
2019-09-03
-3
Rx
nesimes tik rezultata su Australais (1-0 arba 0-1). kanados ir senegalo taskai dings
2019-09-04
-8
Prasau papasakokit
Ar yra verta pirma vieta grupeje uzimti. Ar del to yra gaunami kokie taskai. Nes jei ne tai tada net neverta butu su Australija kovot stipriai, jei visvien kitam etape susitinkam