Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Angolos rinktinė (1-2) kovas šių metų pasaulio čempionato D grupėje baigė pasiekdami pirmąją ir itin dramatišką pergalę.

Williamo Voigto auklėtiniai 84:81 (21:20, 17:14, 18:12, 17:27, 11:8) pranoko Filipinų (0-3) krepšininkus ir pogrupyje finišavo treti bei tęs kovas dėl 16-32 pozicijų.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, Gersonas Domingosas bei Reggie Moore‘as realizavo baudų metimus, Leonelis Paulo įkrovė iš viršaus, o Jaquesas Coceicao smeigė tritaškį ir Angolos persvarą padidino iki 10-ies taškų – 54:44.

Vis dėlto prasidėjus lemiamam ketvirčiui Kieferas Ravena įmetė tris baudų metimus, Andray Blatche‘as smeigė tritaškį ir filipiniečių deficitas sumenko iki 4 taškų (59:63).

Neilgai trukus Jaymaras Perezas pataikė dar vieną tolimą metimą, Blatce‘as pridėjo dvitaškį, o Rogeris Pogoy taip pat pasižymėjo iš toli ir likus kiek daugiau nei 3 minutėms, Filipinai persvėrė rezultatą – 67:65.

Prasidėjus paskutinei minutei, rezultatas jau buvo lygus (70:70), o savo ataką rengė Angola. Carlosas Moraisas įsiveržė į baudos aikštelę, pelnė taškus su pražanga ir vėl sugrąžino persvarą savo komandai (73:70).

Minutės pertraukėlės paprašę filipiniečiai ilgai netruko ir likus 33,1 sekundės išlygino rezultatą bei smeigė tritaškį (73:73). Angoliečiai po savosios minutės pertraukėlės bandė atsakyti greitu išpuoliu, bet Conceicao nepataikė iš toli.

Filipiniečiai atkovojo kamuolį ir pasileido į puolimą. Vis tik Leonelis Paulo tyčia prasižengė ir paliko varžovams 5 sekundes lemiamam išpuoliui, bet Perezo tritaškis tikslo nepasiekė ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu ir vėl vyko atkakli kova, bet galų gale mačo eigą perlaužė Angola. Moore‘as pataikė iš toli, Moreira pridėjo metimą iš po krepšio ir likus daugiau nei 2 minutėms, Afrikos ekipa išsiveržė į priekį 80:76.

Likus 31 sekundei, Domingosas realizavo baudą bei padidino Angolos persvarą iki 5 taškų (83:78). Vis tik Pogoy atsakė taikliu tritaškiu ir palikdamas 24,2 sekundės išlaikė intrigą rungtynėse – 81:83.

Moraisas pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau Ravenos tolimas šūvis nebuvo tikslus ir finalinė serija paskelbė Angolos pergalę.

Angolos rinktinė: Valdelicio Joaquimas 20 (5/8 dvit.), Reggie Moore‘as ir Yanickas Moreira po 12 (6/11 dvit.), Carlosas Moraisas 11.

Filipinų rinktinė: Andray Blatche‘as 23 (6/12 dvit., 12 atk. kam.), Jaymaras Perezas 17 (3/8 trit.), Robertas Bolickas 10.