Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

15 taškų deficitą panaikinusi Lietuvos rinktinė galiausiai 82:87 nusileido Australijai ir pasaulio čempionate patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Vos 6 klaidas padariusius lietuvius pražudė australų tolimi metimai, kurių jie realizavo 11 iš 26. Taip pat varžovai laimėjo kovą po krepšiais - 40 atkovotų kamuolių prieš mūsiškių 32.

Naudingiausiai Dainiaus Adomaičio treniruojamoje komandoje žaidė 19 efektyvumo balų surinkęs Domantas Sabonis. Aukštaūgis per 26 minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą nesėkmingai pasibaigusiose rungtynėse.

Domantas Sabonis – 9 balai
26 min., 12 tšk. (4/6 dvit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 19 naud. balų.

Nuotr. BNS

Jei ne paskutinės 70 sekundžių, per kurias Domas prametė metimą iš po krepšio bei užsidirbo nesportinę pražangą, aukštaūgis būtų gavęs aukščiausią įvertinimą ir tapęs mačo herojumi. Vis dėlto dvikovos metu Sabonis puikiai grūmėsi su varžovų aukštaūgiais gynyboje, pikenrole spėdavo su greitais australų gynėjais, o puolime terorizavo tiek Andrew Bogutą, tiek Aroną Baynesą, tiek Jocką Landale'ą.

Marius Grigonis – 8,5 balo
24 min., 19 tšk. (7/13 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Nuo pirmųjų mačo minučių Grigonis buvo tas žmogus, aplink kurį sukosi visas rinktinės puolimas. Lemiamu metu gynėjas drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir nors ne viskas pavykdavo, bet turint tokį perimetro žaidėją puolime rinktinė iškart pasidaro ženkliai universalesnė. Tiesa, Marius dar turi išmokti geriau pasirinkti situacijas, kada atakuoti krepšį pačiam, o kada atlikti perdavimą, o šioje dvikovoje jį kelis kartus iš vėžių išmušė ir neįprastas taisyklių traktavimas.

Lukas Lekavičius – 8,5 balo
17 min., 15 tšk. (7/9 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 3 rez. perd., 5 praž., 17 naud. balų.

Nuotr. FIBA

Fotogalerija

Lukui buvo labai paranki varžovų gynyba, kai australų aukštaūgiai pikenrole nepakildavo aukščiau baudos aikštelės ir gynėjas juos baudė tiek floateriais, tiek metimais iš vidutinio nuotolio, o jo +/- buvo didžiausias komandoje (+15). Tiesa, poroje atakų įžaidėjas papiktnaudžiavo individualiais veiksmais. Gynyboje pirmoje mačo dalyje matėme Lekavičiaus ir Mačiulio nesusikalbėjimą, tačiau bendrai krepšininkui neblogai sekėsi stabdyti tiek Matthew Dellavedovą, tiek Patty Millsą.

Renaldas Seibutis – 8 balai
17 min., 8 tšk. (4/7 dvit.), 1 rez. perd., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Seibučiui kaip ir Lekavičiui australų pikenrolo gynyba buvo itin paranki ir gynėjas savo firminiu metimu iš vidutinio nuotolio baudė priešininkus. Reno didžiausią laiko dalį skyrė Millso vaikymuisi ir nors klaidelių neišvengė, bet žiūrint bendrai, solidžiai atstovėjo prieš aukščiausio lygio varžovą.

Edgaras Ulanovas – 7,5 balo
24 min., 6 tšk. (2/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Nuotr. fiba.basketball

Vos žengęs į aikštę, Ulanovas iškart buvo naudojamas ant ūselio ir greitai išprovokavo dvi varžovų pražangas. Vėliau puolėjas žaisdamas nugara į krepšį susikūrė geras progas metimams, tačiau nepavyko pataikyti. Gynyboje Edgaras solidžiai dirbo su varžovų perimetro žaidėjais.

Mantas Kalnietis – 7 balai
23 min., 9 tšk. (4/6 dvit., 1/3 trit.), 2 rez. perd., 1 kld., 8 naud. balai.

Dvikovos pradžioje Mantas kliuvo už tvirtų varžovų užtvarų, o tuo naudojęsis Dellavedova rinko taškus. Ir nors kapitonui dvikovos pradžioje pavyko pačiam rinkti taškus, jis buvo atkirstas nuo komandos ir atliko tik porą rezultatyvių perdavimų. Vis dėlto įžaidėjas per 23 minutes suklydo vos kartą, o tai yra solidus rezultatas.

Mindaugas Kuzminskas – 6 balai
10 min., 3 tšk. (1/2 trit., 0/2 baud.), 1 atk. kam., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kuzminskas aikštėje pasirodė tik 27-ąją minutę ir iškart pralaimėjo dvikovą po savuoju krepšiu kovojant dėl kamuolio, tačiau jam būnant ant parketo rinktinės žaidimas tapo mobilesnis, o tai lėmė ir galingą spurtą ketvirtajame kėlinyje. Mindaugui gynyboje pavyko išprovokuoti Boguto pražangą, tačiau ir pats ją užsidirbo puolime, įsirėžęs į varžovą, o dvikovos pabaigoje puolėjas nerealizavo itin svarbių baudos metimų.

Jonas Valančiūnas – 6 balai
23 min., 7 tšk. (2/5 dvit., 3/4 baud.), 7 atk. kam., 2 blk., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Valančiūnui varžovai neleido dominuoti baudos aikštelėje ir centras pirmuosius taškus pelnė tik 17-ąją minutę. Ketvirtajame kėlinyje JV kelis kartus buvo išvestas ant ūselio ir jam pavyko išprovokuoti oponentų pražangas, tačiau tokių epizodų dvikovoje buvo vienetai. Gynyboje Jonas porą kartų blokavo priešininkų metimus, tačiau pikenrolo gynyboje prieš staigius varžovų gynėjus vidurio puolėjas sunkiai suspėdavo, o taip pat yra atsakingas už Bayneso įsisiautėjimą.

Jonas Mačiulis – 4,5 balo
17 min., 3 tšk. (0/4 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Mačiuliui šiandien krepšys buvo kaip užkeiktas. Puolėjas ryžtingai veržėsi link jo bei susikūrė gerų progų metimams, tačiau kamuolys niekaip nekrito į skylę. Gynyboje Jonas turėjo gerų epizodų, tačiau labiausiai įsiminė nesusikalbėjimas su Lekavičiumi, po kurio puolėjas sulaukė Adomaičio priekaištų bei Nico Kay tolimas metimas, kai Mačiulis nespėjo prie jo sugrįžti iš pagalbos.

Arnas Butkevičius – 4 balai
14 min., 0 tšk. (0/0 met.), 2 atk. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Puolėjas dvikovą pradėjo startiniame penkete su specialia užduotimi prižiūrėti Patty Millsą ir jau mačo pradžioje išprovokavo Bayneso pražangą puolime. Vis dėlto po to Butkevičius kelis kartus leido per giliai įlįsti į baudos aikštelę Inglesui, o poziciniame puolime neturėjo, ką pasiūlyti varžovams.

Paulius Jankūnas – 3 balai
4 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 1 atk. kam., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Jankūnas aikštėje pasirodė antrajame kėlinyje, tačiau ta atkarpa nebuvo sėkminga veteranui. Aukštaūgis toliau turnyre niekaip neišpildo pikenpopo situacijų, o šįkart gynyboje vėlavo prieš puikiai kamuoliu besidalinusius australus.

Atrinkti (0) Visi (39)
R.G
koks tikslas karjieros pike buti tik rotacijoja, aukotis ir panasiai, turbut kaip ir kiekvienam auksto lygio krepsininkas noretusi dalyvauti veiksme. Stovi kampe prie tritaskio ir laukia kamuolio, jokio derinio ant jo nedaro, kaip daleiskim ulanovui. kuom tas ulanovas pranasesnis kuzminskas niekada nebuvo snaiperis, jo stiprybe greitam puolime,prasiverzimau ir zaidimas nugara, ko prakrisksi siame cempionate nera. Koks tikslas zaisti bet nedalyvaytu puolime. Adomaitis jam vietos puolime neranda tai kam jis ji eme i cempionata tikrai ne del ginybos.
2019-09-06
+3
paskubejo
2 atakos is eiles lukas suzaide ne pagal rinktines strategija .pasikarsciavo pabaigoje .bet taip reikia vistie zaisti su prancuzais nuo pradziu .laimesim .
2019-09-06
+2
jei vietoj jankuno butu vaziaves motiejunas,o vietoj maciulio-juskevicius,turetume ir po kasiu daugiau jegos,ir is distancijos galincius imest ir nedribanancius kinku.dabar gi genijus treneris pririnko pensininku kurie jau nepajuda,aiskino kad patirtis tai ogogo,ir kur ta patirtis isgaravo mace su australais?ir pries prancuzus bus tas pats,daug emociju ir 0 naudos nes kunas jau nepavelka.baisiausia kad vietoj to kad augint komanda olimpiadai,sitas klounas su LKF palaikymu visa atrankos cikla vaziavo su seniais,jaunimui sansu minimaliai suteike,ir dabar liko prie suduzusios geldos kai nei pasiekimu cempionate nebus,nei komanda rebuildinta.uztai krepsinio mauzoliejus statomas,va cia tai labai svarbi visiems zinia
2019-09-06
+7
...
kol pateks į olimpiadą, komandoje nebebus nei vieno esamo žaidėjo. Papezėjai čia ir tiek. Aikštelėje bėgioja penki krepšininkai, trenerio kaltė, jei jis nemoka išnaudoti žaidėjų nei gynyboj, nei puolime
2019-09-06
+4
Mar
tik del Grigonio ir verta ziuret rinktines zaidima, tikras lyderis su lyderio mentalitetu, Sabas dar per jaunas, nepatyres, o Valanciunas kaip jau 100x sakiau yra grybu grybas, kokia is jo nauda, kur NBA lygio zaidimas, jis kietas tik pries antraruses rinktines be centru.
2019-09-06
-10
D.
Jau Žalgirio trio (Kalnietis, Jankunas, Maciulis) laikai baigėsi. Du iš jų skandina komanda kolei kas, su nervais, neatstovejimais gynyboje. Panašu, kad ir Motiejūnas dėl tos mafijos nepateko į rinktinę. Laikas naujiems žmonėms įsilieti į komandą, tikėkimės per kita rimta čempionatą.
2019-09-06
-1
Mar
Maciulis per daug achujielines, nemanau kad jo toks sustrumas kelia nuotaikas rubineje
2019-09-06
+16
kunigas
Adomaitis labai nepairuoses buvo, australai puikiai atliko namu darbus. Del ko jusu manymu Adomaitis taip sokinejo is laimes po kanados rungtyniu. Deja tik treneris kaltas su savo sprendimais. Baisu
2019-09-05
+7
Ironunion
Rinktinė stipri, bet keitimai keisti..Ryto puolėjas Butke žaidė ilgiau už Olimpiakoso puolėją (13min prieš 10). Perlaikytas į minusą žaidžiantis veteranas Mačiulis (17 min). Bendras tritaškių pataikymas tik 26%, pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Pirmas įspūdis buvo toks, kad lietuviai atėjo į aikštę pridėję kelnes..Užkniso tie lemiami pralaimėjimai, turėjo imti tuos australus šiandien..
2019-09-05
+17
Aha
Su trajaku pataikymu tai kazkokia katastrofa tikrai. ir kas blogiausia, taip buvo visose rungtynese. Kas per velnias jiems yra, kad net laisvi ju nepataiko? Norint imt prancuzus, verkiant reikia tuos metimus sumest.
2019-09-06
+2
kasioguru
ir dar ziopliam vaikam, cia rasinejantiem ant trenerio. nu ok, su Butkevicium cia paeksperimentavo nelaiku gal, bet jis su jam iskelta uzduotim prilipt prie Ingleso manau susitvarke gerai. varzybas is esmes pralose patys zaidejai - pirmoj pusej buvo kokios 5 atakos, kur gynyboj kazkas kazka pramiegojo ir neissirinko varzovu, ko pasekoj lengvi taskai is po kasio. ir dar musu super duper NBA zviozdos, kur palikdavo Baynesa ant trajako, lyg pries Celtics niekad nezaide ir nezino, kad tas gali sumest. va ir viskas. treneris cia isvis ne prie ko.
2019-09-05
+16
O tu galvoji ne treneris sake rizikuot su Baynes prie trajako? O tu galvoji ne treneris prastai isaiskino ir paruose kaip gynyboj ka keistis reikes? Po pertraukos kai pakeitimus padare iskart susitvarke. O tu galvoji ne treneris gale Valanciuna isleido kai jis negali 2x2 apsigint ir Millsas tritaski imete? O kas Jankuna isleido?
2019-09-05
+9
kasioguru
su tokia pavarde tik tokius straipsnius ir galima parasyt. :) alioska autoriau, visu pirma vertint galima tik zinant, kokias uzduotis zaidejui iskele treneriai ir kaip jis jas ivykde. antra, kas cia per vertinimas 8,5? tai gal dar reikejo rasyt pvz 8,423 balo. :) nu tai rasai 8 ar 9, kokie cia dar puse balo? ir trecia - Sabonis tipo geriausias zaidejas? :) jis is esmes ir prasiko varzybu gala - neimete laisvas is po kasio ir uzsidirbo nesportine. zodziu slepkis po labais, bo grybu grybas. :)
2019-09-05
-14
Ne_emygeriams
o gal uztenka tik 5 balu vertinimo? Kodel butent skale tik deeimt gali but, o ne dvideseimt vertinant kas puse balo iki 10? puse balo yodel, kad tiksliau butu
2019-09-05
-1
Atvirai, tai nuo pat pradžių teisėjai leido žaisti regbį ir australams tas labai tiko 2 kėlinukus, o paskui kai lietuviai atsiliepė ir pradėjo atsikirsti tuo pačiu 3 ir 4 kėlinukuose, tai staiga atsitokėjo, susiėmė ir pradėjo ketvirtam kėlinyje švilpti prieš Lietuvą -aiškiai buvo nupirkti. federacijai būtina pareikšti protestą prieš tokius teisėjus iš Pietų Amerikos, kad išvis užkirstų kelią jų teisėjavimui ateityje. lietuvą
2019-09-05
-1
Lekavičiaus žaidimas kelia vis didesnį įspūdį.Reikėtų gal jį dar daugiau aikštėje laikyti,kad aukštas tempas būtų.Prieš francus jo staigumo tikrai reikės,nes ir francai turi greitų,staigų žaidėjų.Ir Giedraičiui pagaliau reikia rimtą progą suteikti,nes tritaškiai kol kas nekrenta.O jam derinių tikrai yra.Juos pagaliau pramušus atsirastų daug laisvesnis žaidimas ir daugiau opcijų puolime.
2019-09-05
+21
kada nustosi fantazuot? ar dar nesupratai kad toks zaidimas tinka tik pries suomijas ir senegalus? 6dieni baigsis sita vargo vakariene
2019-09-05
-11
Ka jus sikat i kelnes? pralaimejo galingai komandai, jie zaidzia panasiai kaip mes, nieko cia baisaus, visa komanda aplamai galejo geriau suzaist o ne kazkuris zaidejas...smagu uz vyrus kad sugebejo is -15 iki +3 padaryt, nu biaki neuzteko nera ka kaltint
2019-09-05
+2
kuom
O kuom ji tokia galinga ? Ir ko cia dziaugtis, kad is -15 padare +3 ? Galutinis rezultasas- pralaimejimas. Nebutu treneris nusigrybaves, butume laimeje. Butu laiku atlkikes keitimus, ir protingus, galejom net ir nesunkiai laimet.
2019-09-05
+16
nu
Man tai nesuvokiami Adomaicio manevrai. Jis net ne sendien pralose, jies jau formuodamas komanda pralose. Kas gali atsakyt, kam jis eme Giedraiti >??? Kaip jis aiskino pries cempa- tai bus vienintelis tikras isreikstas snaiperis. Jei varzovai spausis baudos aiksteleje, jis bombarduos trajakais. Tai mlin, ko jam nedave zaist ? Valanciunas su Sabu uzdaryti, o kam trajakus mest ner. Tai jei dedi i kelnes ir bijai rizikuot, tai gal isvis reikejo neimt, o paimt sava Bendziu ? Arba pakviest Mila, ar bent palikt Juske ? Zaidziam be snaiperiu, apie kokias pergales pries rimtas komandas mes snekam ? Ir ka reikia susapnuot pries rungtynes, kas pakeist starta ir ileist Butkeviciu ??? Buvo susizaides startinis penketas, kuris uzmesdavo tonusa visom rungtynem, Tai ne, sumaste paeksperementuot. Kada ? Per svarbiausia kertini maca. Dabar net ir abi ringtynes laimejes, gali likt uz borto, aisku abieju nelaimes. Susiko visa pradzia, paskum kapstykis. Kas jam pasidare, kad pakeite gale Luka Mantu ??? Galima aiskiai pasakyt. Treneris pralose. Komanda gera, paciam zaidimui taktiskai paruosta (asistentu gera priesininku analize ir t.t.), bet rungtyniu valdymas- ziaurus. Visu pirma veluoja priiminet sprendimus, o kai priimineja, dar ne i tema. Jis i situacijas reaguoja, kaip ryte. Kol sumasto ka daryt, prasileidiz bent 10 sausu tasku.
2019-09-05
+27
gaga
Giedraitis, berlyno albos lyderis, perspektyvus zaidejas. o jo neleidžia nes prasta ginyba, tip seibutis geriau ginasi, kaip ten yra dar neaišku. Betčia tik Lietuvos treneriai dėl tos ginybos apsimyže, neleisti žaidėjo kuris gali dominuoti, vien dėl to kad jis prasčiau ginasi už kažkoki tai seni, nu čia ir logika. Tada daug krepšinio pasaulio žvaigzdziu isvis nežaistu krepšinio nes prasciau ginasi. Tarkim Giedraitis apsigina prasčiau už Seibuti, bet kur vis kita? Žaidimo dinamika? IQ? atletizmas? taškų darimas. Tie dalykai katrie gali buti naudingesni nei kažkur geriau sužaistas centimetras ginyboje. Visiškai nepateisnu, kad Giedraičiu neduoda progos isižaisti. Juolab jog jam pats jegu zidejimas nusimato per artimiausius metus. Kita vasara rinktinej jau galetu buti prie lyderiu, o kvaili treneriai nusodins tiesiok, eurolygos startinio pennketo žaidėja.
2019-09-05
+7
...
P.S. jau ne pirma maca kuzia iseina i aikste kaip apsisikes koks atrodo tuoj apsiverks persigandes. Laikas kiausinius atrast o ne verkslent aikstej.
2019-09-05
-1
Kada Kuzminskas buvo aikštej +12 (jeigu skaita ir tos 2 taškus, kurius teisējai pavoge) ! Vienas iš gerausiu, ir dar ne apšiles išejo!!! Gal tu ir Adomaitis apsišiko???
2019-09-05
+5
...
Laikas atsisakyt kai kuriu pensininku. Uz ka Sabui 9 balai, o 8,5 Grigoniui? Nes tevas tribunose sedi, abu buvo geri gal net Grigonis geresnis. o dudmaisis Adomas prasove su savo rotacijom siandien.
2019-09-05
+21
seniai buvo aisku kad nei jankunas,nei maciulis netempia cempionato lygio bet kosmonautai seke pasakas apie ju patirti.na ir kur ji isgaravo kai jos labiausiai reikejo?aisku zaidejai nekalti,jie nori zaist,bet myzalinis treneris geriau principus rodys nei ims geriausius(Motiejunas).kas del ivertinimu,tai visi zaide taip pat kaip ir su senegalu ar kanada,tiesiog varzovas visai kito lygio,automatiskai jiems nesigavo padaryt ka lengvai isdarinejo pries antraruses komandas.sestadieni dar prancuzai atbels ir vaziuos namo jau po grupiu etapo,cempionate su tokiu senamadisku zaidimu nera ka veikt