Nors architektas Eugenijus Miliūnas, parengęs Kauno sporto arenos Nemuno saloje techninį projektą, tikino, jog jis – nepriekaištingas, projektą analizavę ekspertai pateikė pastabų, kurias surašyti prireikė aštuonių popieriaus lapų.

Koreguodamas savo kūrinį, Miliūnas turės, ekspertų siūlymu, pagrįsti ne tik statinio aukštį, bet ir liftų skaičių bei jų pritaikymą neįgaliesiems. Taip pat – konkrečiai atsižvelgti į apsaugos, triukšmingumo sumažinimo reikalavimus, numatyti tinkamus išėjimus į laiptinę bei kitus svarbius dalykus.

Pagal arenos statybos darbo grupės suplanuotą darbų grafiką, techninis projektas turėjo būti baigtas vasario pradžioje.

Savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas mano, kad "Ekspertikos" specialistų nurodytas pastabas ir pasiūlymus Miliūnas spės „sudėti“ į techninį projektą iki vasario pabaigos, ir turint tinkamą projektą, bus galima toliau rikiuoti arenos saloje statybos darbus bei su ja susijusias problemas. Iš jų šiandien svarbiausia – finansavimo.

Nors miesto valdžia iš sostinės jau gavo patikinimą, kad galima prašyti Europos Sąjungos fondų lėšų, nors sulaukė ir šalies Premjero pažado dėl „numatyto arenos statybos dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto“, atsakingų Vyriausybės pareigūnų parašais tie pažadai dar nėra patvirtinti.

Pagal pirminį sporto arenos Nemuno saloje projektą, ją pastatyti kainuos 168 mln. litų, tačiau infrastruktūrai dar reikalingi 63 milijonai. Kol kas šios Kaunui sunkiai įgyvendinamos vizijos kaina – 231 milijonas litų. Tiesa, kol nebaigta techninio projekto korekcija, kol neįvertinti šio objekto galimų statytojų konkretūs siūlymai – darbų, medžiagų, paslaugų kainos - sunku apskaičiuoti, kiek ji gali padidėti.

Komentarai:
Anonimas
nu va,kol praeis ekspertize,tai dar keli metai praeis
2008-02-13
-1
Atsakyti
Taigi rašė kokios klaidos, kažkas dėl triukšmo, neįgalių žmonių, pastato aukščio, liftų, apsaugos ir t.t.

Bet šiaip nemanau, kad čia esminės klaidos. Pats projektuoju, tai pastabų iš ekspertų visada būna. O kai buvo tiek forsuotas laikas kaikurias smulkmenas gal ir pražiūrėjo.
2008-02-13
+2
Atsakyti
va ir vel prasideda :) pasaka be pabaigos.
2008-02-13
+2
Atsakyti
er
tai kokios tos klaidos?
2008-02-12
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.