Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Nors žaidė su Dominikos Respublika, Mantas Kalnietis mintimis vis dar buvo šeštadienio rungtynėse su Prancūzija. Skaudus pralaimėjimas po grubios teisėjų klaidos skaudžiai smogė jam ir Lietuvos rinktinei.

Fotogalerija

Pirmenybes baigus nieko nebelemiančia pergale, Lietuvos rinktinės kapitonas neatskleidė, ar planuoja ir kitą vasarą apsivilkti rinktinės marškinėlius.

– Mantai, kokie bus prisiminimai iš Kinijos?
– Blogi. Dabar norėjome prieš tuos žmones pasirodyti, kurie atvažiavo mus palaikyti. Galbūt dar kažkokių išskaičiavimų yra, bet man asmeniškai nelabai skiriasi devinta ar šešiolikta vieta.

– Ar tai jums vienas skaudžiausių čempionatų karjeroje?
– Nežinau, būna dažnai skaudu, kai iškrenti iš ketvirtfinalio ar aštuntfinalio. Visi jie skaudūs. Kalbant apie žaidimą, tai jis buvo kažkiek geresnis, bet sistema yra tokia negailestinga. Dėl to dar skaudžiau, bet tuo nepasiteisinsi. Žaidimas gal ir nieko, bet vis tiek viską lemia galutinis rezultatas. Prisimenu, kad ir 2013, ir 2015 metais prastai žaidėme grupėse, bet laimėjome sidabrą. Dabar padarėme, ką reikėjo ir viskas, važiuojame namo.

– Koks buvo žaidėjų požiūris į teisėjų klaidą pabaigoje ir kas vyko po to?
– Tai turbūt panašiai, kaip ir visų lietuvių. Buvo apmaudu, nemiegota, nervintasi. Toks gyvenimas ir nieko negali padaryti, tik susitaikyti.

– Kada sužinojote apie Dainiaus Adomaičio sprendimą trauktis?
– Mes iš jūsų pačių tai sužinojome. Aišku, buvo galima nujausti, kai jis pats pakomentavo, kad rezultatas Lietuvai yra prastas. Normalu. Keičiasi treneriai, nebuvo labai didžiulė staigmena, bet mes to nežinojome.

– Kuo Adomaitis pasižymėjo?
– Labai sunku vertinti, daug trenerių turėjau ir minėjau, kad jie keičiasi, bet nė su vienu nebuvo jokių problemų. Lietuvos rinktinėje yra puiki situacija, nors vieni išeina, kiti grįžta. Tu užsivilkai marškinėlius ar trenerio kostiumą ir lieki toje šeimoje. Žmonės keičiasi, bet Lietuvos rinktinė visada išliks.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
19
Naudingumas
27
Dvitaškiai
73%
8/11
Atkovoti kamuoliai
10

– Pats apie marškinėlių nusivilkimą minčių dar neturite?
– Nežinau, dabar sunku pasakyti. Dar mintys užvakar rungtynėse.

– Tai jau trečias čempionatas esant toli nuo medalių. Yra vietos nerimui, kad kažkas negerai?
– Sunku pasakyti. Nemanau, kad kažkas labai negerai. Sakyčiau, kad dabar turime stipresnę komandą nei prieš 4-5 metus, nes atėjo tie žaidėjai, tokie kaip Sabonis, Grigonis, Lukas, Ulė, kurie jau yra žaidėjai. Anksčiau būdavo, kad žaisdavome 7-8, o dabar turime labai ilgą suolą. Neturiu kompetencijos vertinti, kas vyksta jaunimo krepšinyje, bet ta mūsų rinktinė tuo žaidėjų skaičiumi, kurie svariai padeda, jų padaugėjo. Krepšinis tuo ir įdomus, kad keli sprendimai, kelios laimėtos rungtynių ir mes apie tai nekalbėtume.

– Abejose pralaimėtose dvikovose išsikapstėte iš didelių duobių – 15 ir 17 taškų deficitų. Dėl ko tokios duobės atsirasdavo?
– Nežinau. Man kažkaip įstrigo tai, kad kai išeiname daužytis, išeiname per švelnūs. Mus paima už gerklės ir primeta mums tai, ką nori primesti. Kai įjungiame aukštesnį agresyvumo, gal net nešvarumo pavarą, mūsų varžovai pradeda nervintis. O mes su tokiu krepšiniu ir pastangomis grįžtame į žaidimą. Čia nieko negali kaltinti, tik save. Nesame tokie talentingi ir patys žinome, kokie esame. Be dviejų talentingų žmonių visi kiti esame, kaip patys juokaujame, kirviai. Tik tokiu negražiu būdu galime nueiti iki to, ko norime. Tik tokiu būdu ir galime laimėti prieš tokias talentingesnes už mus komandas. Čia nėra jokių paslapčių – talentu mes tikrai stipriai nusileidžiame ir Prancūzijai, ir Australijai.

– Kaip reagavote į Dainiaus Adomaičio pasisakymą spaudos konferencijoje po rungtynių su prancūzais?
– Gerai reagavome. Jiems išeinant, ir Jonui Valančiui sakėme, kad žinome, kad tai nieko nepakeis, bet tikrai yra daug abejotinų FIBA sprendimų, ne tik dėl teisėjų parinkimo, o daug dalykų. Jūs patys rašote ir matote. Reikia sakyti ir būti išgirstiems. Buvome įsitikinę, kad niekas nepasikeis dėl mačo baigties, bet reikia tai viešinti ir kelti į viršų. Gal kažkada kažkokiu būdu FIBA pradės darytis išvadas, nes kol kas jie labai lėtai juda į priekį.

– Kaip galvojate, ar mūsų krepšinio federacija turėtų apie tai garsiau kalbėti?
– Manau, kad ir kalba. Nežinau. Nenoriu lįsti ne į savo daržą. Iš komandos, žaidėjų pusės galiu sakyti, kad mes tikrai norėjome. Nors čia gaunasi toks mojavimas kardais po mūšio, bet norisi išgirsti dėl tos ateities. Nes ir visa sistema tokia. Aišku, kai pralaimi…. Bet šioje sistemoje yra diskutuotinų dalykų. Ta langų sistema, tas FIBA krepšinis, atrodo, kad eina ne į tą pusę. Čia mano nuomonė.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (12)
Kaunas
Mantelis tiesa pasakė, kad talento juodai trūksta Lietuvos rinktinei. Lenkia mus totaliai, Ispanija, Prancūzija, Serbija, Australija. Nieko keisto, anščiau Eurolygoj galėdavai surinkti dar vieną komandą iš lietuvių žaidžiančių kituose Eurolygos klubuose. Ir daug kurie buvo žvaidždės Eurolygoj, toki kaip Macas, Šaras, Šiška, Štombergas, Timinskas ir kt. O ką dabar turim kituose Eurolygos klubuose vieną rimtą žaidėją Gudaitį. Kuzia mano nuomone net netraukia Eurolygos lygio ir daugiau nieko. Žalgiryje ir puse komandos legionieriai, kurie yra pagrindiniai žaidėjai, tai kur tie mūsų talentai? kur jie visi dingsta? tampa LKL vidutiniokais ir viskas. Gerai, kad dar Brazdeikis veržiasi už Lietuvą žaisti, tai dar vieną rimtą žaidėją turėsim. Grigonis ir progresuoja, tai ir gal puikiu žaidėju taps.
2019-09-09
-6
Atsakyti
NBA7
SEIBUTIS rinktinėje koks čia anekdotas...MAČIULIS rinktinėje absurdas, KALNIETIS rinktinėje kažkoks nesusipratimas... JANKŪNAS rinktinėje visiškas nupezimas...KUZMINSKAS rinktinėje ne nu nx viršūnė...MOTIEJŪNAS rinktinėje visiškas dugnas. Ypač kai yra tokie talentai ir nauji veidai kaip- /SIRVYDIS/GIEDRAITIS/BUTKEVIČIUS/JOKŪBAITIS/GEBENAS/GUDAITIS/LEKAVIČIUS/ULANOVAS/BENDŽIUS/GRIGONIS/MASIULIS/ PLIUS + pridėkime VALANČIŪNA su SABONIU, dar yra BRAZDEIKIS su LT pilietybę, tikrai galinga LT sudėtis nusimato.
2019-09-09
-11
Atsakyti
Boo
kur tu cia talentus matai Bendziuje ir Jokubaityje? Vienas absoliutus kiaurasamtis gynyboje, pas kita vejai galvoje...
2019-09-09
+2
Atsakyti
djgaffer
Talentu gal ir nusileidžiam,bet kovingumo ir didelės širdies pas mus į valias.Šitais aspektais dažniausiai pavyksta pasinaudoti,šį kartą kažkiek ir sėkmės pritrūko.Bet atmosfera visada gera rinktinėje,kad ir kas ją treniruotų.To iš mūsų nieks neatims ir pergalių bei medalių bus,net neabejoju.
2019-09-09
+14
Atsakyti
Ayo
Kaip ir geresni, bet truko tik keliu tasku kad tuos pacius Australus ar Francus nugaletume, tad sitas toks pasakymas kad vo ant kiek anie geresni yra atmazu ieskojimas. Labai abydna kai pralosi keliais taskais, tai isivaizduokim jei butume abi tas rungtynes uzbaige gerai dbr butume pirmi toj grupej ir gautume Cekus.
2019-09-09
-5
Atsakyti
Jonas
nu skelei cia kalnai. ta zaliu durneliu gvardija su seklom priesaky tave laike geresniu ir uz fournie ir de cola ir millsa....cia akibroksta skelei. o Dzeii Vyyy aplamai neturi juk sau lygiu....tarp afrikos vaiku. kad netikeliu minkstakiausiu komanda be jokios minties ir deriniu mes jau matem ir zinom, nereikia to pasakot. ule lukas ir grigonis kazko verti , kiti mizniai pradedant Dzeiii vyyyy ir baigiant Ablomu Adomu.
2019-09-09
-16
Atsakyti
pasmirdo
žalia kurva
2019-09-09
-8
Atsakyti
Marco
Faktas. Šiai dienai Prancūzija, Australija, Ispanija, Serbija ir JAV vos ne kiekvienoje pozicijoje turi lygu, o dažniausiai ir žymiai pranašesni žaidėją. Ir vienintelė galimybė pasirodyti geriau turnyre arba apeit juos, kas nesenai mums padėjo iškovoti du sidabrus, nors vargiai tuose turnyruose mes buvom antri pagal žaidimą. Arba rasti kažkokia silpna vietelę, prigauti nepasiruošusius, sustacius geležinė gynyba kažkaip išgyventi. Bet neturim universalaus centro, kuris atstovetu gynyboj kaip Javtokas, o vienintelis sveikas pavojingas aukštaūgis, kuris galėtų išplėsti aikšte, dėl bb žino kažkokių kosminių priežasčių, net ne su rinktine. Kada Lietuvos istorijoje yra buvęs toks atvejis?
2019-09-09
+10
Atsakyti
dadu
Manau kaltes adomaitis,nes neiisnaudojo Giedraicio,tai pat kam imti reikejo butkeviciu??jis eurocupe ryte nepazaide rinko vos 6 taskus per maca,tai kam ji imti kai ta pozicija pergrusta?ir pasiziurekit,pries ka jis geriau pasirodo??ogi pries komandas kuris LT triuskina,senegala,Dominika..pries rimtesnes nulinis,tai pat nesupratau,kdl neeme Juskeviciaus..jis visados neblogai rinktineja zaisdavo,ir imesdavoo tritaskiu,ko siai rinktiniai pritruko,ir aisku,reikejo imti Gebena vietoj pencininko Jankuno
2019-09-09
-12
Atsakyti
Adekvatus
taip galvodamas absoliuciai eini i aikstele su -10. mes psichologiskai tikrai jiems nusileidziam.
2019-09-09
+5
Atsakyti
lol
zmogus tikrai neina i aikstele, taip galvodamas, pasiskaityk straipsni. Ir, kad talentu nusileidzia, tai pasake teisybe, nes pazek pats kiek komentatoriu stumia jau kelinti metai ant kalniecio, vadina klaidieciu ir tyciojasi is jo varymosi iki pazasties. Taip tikrai nebutu, jei talentu nenusileistu pasaulio elitiniams izaidejams. Nemanau, kad prancuzai panasiai stumia ant savo de colo, batumo ar fournier.
2019-09-09
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Dominikos Respublikos rinktinė
Lietuvos rinktinė
34%
21/62
Metimai iš žaidimo
56%
30/54
33
Atkovoti kamuoliai
35
15
Rezultatyvūs perdavimai
16
8
Perimti kamuoliai
5
37%
15/41
Dvitaškiai
65%
28/43
34
Naudingumas
74

Rungtynių žaidėjai

Rigoberto  Mendoza
14 PTS
5/13 FG
3/3 FT
Jonas  Valančiūnas
19 PTS
8/12 FG
3/4 FT
Sadiel  Rojas
6 REB
4 DREB
2 OREB
Jonas  Valančiūnas
10 REB
8 DREB
2 OREB
Gelvis  Solano
6 AS
1 TO
31 MIN
Mantas  Kalnietis
8 AS
2 TO
24 MIN
Sadiel  Rojas
16 EFF
33% 2P%
100% 3P%
Jonas  Valančiūnas
27 EFF
73% 2P%
0% 3P%