Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Beveik tris kėlinius su brazilais vargusi JAV rinktinė galiausiai pademonstravo klasę ir išliko nepralaimėjusi pasaulio čempionate.

Greggo Popovichiaus auklėtiniai paskutiniame antrojo etapo mače 89:73 (21:18, 22:21, 24:17, 22:17) palaužė be vyr. trenerio Aleksandro Petrovičiaus likusius Brazilijos krepšininkus ir eliminavo juos iš tolimesnių turnyro kovų.

JAV ketvirtfinalyje susitiks su Prancūzija, kuri pirmadienį po dramatiškos kovos 98:100 krito prieš Australiją.

Amerikiečiai taip pat užsitikrino vietą 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Brazilai amerikiečiams ant kulnų lipo iki pat trečiojo ketvirčio viduryje, kada po Alexo Garcios taiklaus dvitaškio jų deficitas siekė tik 6 taškus (46:52).

Po kitos sėkmingos atakos Brazilijos krepšininkai suklydo, Derrickas White'as pelnė du taškus, Khrisas Middletonas pridėjo tritaškį ir Popovichiaus kariauna atitrūko 59:48.

Ketvirtajame kėlinyje šešiais taškais iš eilės startavusi JAV susikrovė 15 taškų pranašumą (73:58), kuris po Kemba Walkerio taiklaus tolimo šūvio ketvirčio viduryje perkopė 20-ies taškų ribą (83:62).

Brazilų strategas Petrovičius iš rungtynių buvo diskvalifikuotas antrajame kėlinyje sužaidus beveik tris minutes, kuomet dėl priekaištų teisėjams užsidirbo antrąją techninę pražangą.

Mylesui Turneriu iki dvigubo dublio pritrūko dviejų atkovotų kamuolių: jo sąskaitoje – 16 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

Brazilams 4 iš 5 tritaškių realizavęs Vitoras Benite įmetė 21 tašką.

36-erių Andersonas Varejao pridėjo 14 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

JAV rinktinė: Mylesas Turneris (8 atk. kam.) ir Kemba Walkeris (5 rez. perd.) – po 16, Jaylenas Brownas 11 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Harrisonas Barnesas 10.

Brazilijos rinktinė: Vitoras Benite 21 (4/5 trit.), Andersonas Varejao (8 atk. kam.) ir Leandro Barbosa (6/14 metimai) – po 14.