Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Ketvirtadienio vakarą pokyčius vaikų krepšinyje stebintis treneris Steponas Kairys socialiniame tinkle „Facebook“ išreiškė savo nuomonę apie moksleivių lygos taisykles, o tai sulaukė didelio dėmesio tarp jaunimo trenerių ir krepšinio visuomenės apskritai.

Šiuo metu Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) yra taikomi įvairūs ribojimai iki 15-os metų, o daugiausiai draudimų yra U12 ir U13 čempionatuose.

Šiose amžiaus grupėse yra įvesta trijų sekundžių gynyboje taisyklė (draudžiama baudos aikštelėje stovėti ilgiau nei 3 sek.), draudžiama statyti bet kokias užtvaras, taip pat dviguba gynyba leidžiama tik baudos aikštelėje, siekiant išvengti zoninio spaudimo užuominų jauname amžiuje. 

U14 ir U15 čempionatuose ribojimų jau yra mažiau ir kaip pagrindinis draudimas išlieka zoninė gynyba. Vis dėlto dviguba gynyba prieš puolėją jau yra leidžiama visose situacijose, kur yra statoma užtvara su kamuoliu.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) jaunimo rinktinių vyr. trenerio Rolando Radvilos teigimu, tokie draudimai atsirado siekiant skatinti puolančiųjų žaidėjų kūrybingumą ir siekiant tobulinti jų žaidimo vienas prieš vieną sugebėjimus.

„Per pastaruosius 10-15 metų problema atsirado ne tik įžaidėjo, bet ir universalaus metiko pozicijoje ir tik Marius Grigonis yra maloni išimtis, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Radvila. – Treneriai per daug koncentruojasi į komandinį žaidimą nuo pirmųjų vaikų žingsnių krepšinyje ir treneris Giedrius Žibėnas „Basketnews.lt podkaste“ labai gerai išvardino kitų šalių kūrėjus. Mūsų žaidėjai tampa ne kūrėjais, o robotais-išpildytojais.

Norint tai išjudinti, buvo įvesta keletas apribojimų. Mūsų treneriai per daug koncentruojasi į užtvaras ir derinius, dėl ko kenčia mūsų jaunų žaidėjų kūrybiškumas, ką pastebime per paskutinius keletą metų.

Trijų sekundžių taisyklė gynyboje įvesta, kad teisėjams būtų lengviau atskirti, kada komanda ginasi zona, ir kad anksti subrendęs žaidėjas nestovėtų po krepšiu nuo jauno amžiaus, nes tai visiškai neugdo krepšininko savybių.

Kodėl draudžiamos užtvaros? Visų pirma, turi būti laikomasi nuoseklumo principo. Iš pradžių vaikas turi išmokti judėti be kamuolio, atsidengti, turi išmokti įvairių varymosi su kamuoliu būdų, krypties keitimo, varymo-pauzės derinimo. Niekas nesako, kad pikenrolas yra blogai, tačiau tam turi būti nuoseklumas. Pikenrolo pagalba jau skirstome į mažus ir didelius, o jei vaikas nustos augti, pasiekęs 190 cm ūgį? Ir ar blogai bus, jei didelis žaidėjas mokės varytis kamuolį, mesti tritaškį ar žaisti 1x1?“

Nuotr. musukrepsinis.lt

Didžiausios Lietuvoje krepšinio mokyklos, Sostinės KM, direktorius Andrius Čerškus nesutinka su Radvilos ir federacijos pozicija. Anot jo, įvesti apribojimai iškraipo krepšinį.

„Diskutavome su federacija šiuo klausimu ir išsakėme savo poziciją, jog taisyklės turėtų būti liberalesnės. Manome, jog užtvaros turėtų būti leidžiamos, nes po jų atsiranda papildomi 7-8 pasirinkimai žaidėjui. 

Manau, kad visų šių ribojimų galėtų nebūti, jei būtų investuojama į trenerių licencijavimą ir specialistas per sąmoningumą tuo nepiktnaudžiautų, protingai naudotųsi žaidimo privalumais“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Čerškus.

Kaip ir Kairys, „Sostinės KM“ direktorius įvardino komandinės gynybos problemą jauname amžiuje.

„Dabar nauja taisyklė, kai pagalba gynyboje draudžiama, visiškai iškraipo vaikų krepšinį, krepšininkai statomi į kampus ir yra žaidžiama praktiškai tik 1x1. Manau, kad šią taisyklę reikia kuo greičiau naikinti“, – kalbėjo Čerškus.

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius

Tiesa, Radvilos tikinimu, pagalba gynyboje nėra draudžiama. MKL 2019-2020 metų sezono taisyklėse U12 ir U13 čempionatuose 1.1.1 nuostatoje teigiama: „Gynėjas gali stovėti kur tik nori, jei ištiestos rankos atstumu šalia jo yra dengiamas puolėjas.“

1.1.2 nuostatoje yra šios taisyklės papildymas, susijęs su trijų sekundžių gynyboje draudimu.

„Gynėjas, negali stovėti baudos aikštelėje ilgiau nei 3 sek, jei jo dengiamasis puolėjas yra toliau kaip ištiestos rankos atstumu, pvz., už tritaškio linijos. Gynėjas gali įbėgti į baudos aikštelę ir stovėti joje, bet ne ilgiau kaip 3 sek. Tada privalo išbėgti iš baudos aikštelės abiem kojoms į tą pusę, kur stovi jo dengiamasis. Išbėgus ir palietus grindis abiem kojoms už baudos aikštelės, gynėjas vėl turi teisę įbėgti į baudos aikštelę. Įbėgimų skaičius yra neribojamas.“

„Pagalba gynyboje tikrai nėra draudžiama, – sakė Radvila. – Nėra draudimo padėti gynyboje ir tai yra neteisingas taisyklių interpretavimas. Jei puolime yra žaidžiama sistema 1x4, tai yra ne taisyklių trūkumas, o trenerio žinių, kūrybos stokojimas ir besivaikymas greitų rezultatų. Pagalbos draudimas gynyboje nėra įteisintas, tik paprasčiausiai yra ieškoma lengviausio būdo, kaip apeiti kai kurias taisykles“, – teigė Radvila.

Sostinės KM direktorius Čerškus išsakė savo poziciją, jog vaikų komandoms, nuvažiavus į turnyrus užsienyje, patiriamas šokas, nes ten tokių draudimų kaip Lietuvoje nėra.

Pirmąjį reitingą tarp Lietuvos krepšinio mokyklų turinčios Sostinės KM vadovas siūlo ne kažką drausti aikštėje, o šviesti trenerius šalia jos, skatinti sąmoningumą ir investuoti į infrastruktūrą.

„Mano asmenine nuomone, tokie ribojimai MKL neskatina nei žaidėjų, nei trenerių kūrybiškumo. Tai tik skatina apgaudinėjimą. Aš laikausi nuomonės, kad viskas eitų per trenerių sąmoningumą: reikia daugiau kalbėtis, rengti seminarus ir, jeigu treneriai tarpusavyje vieningai susitars, tai paskatins vaikų kūrybingumą aikštelėje, apžaidžiant, pavyzdžiui, zoninį spaudimą.

Manau, jog didžiausios Lietuvos krepšinio problemos dabar yra infrastruktūros nebuvimas ir trenerių nekompetencija, todėl raginu atsigręžti į Vakarų Europos praktiką bei kuo greičiau įvesti trenerių licencijavimą, rengti jiems žinių testus. Tuomet žinosime, kad su vaikais tikrai dirbs kompetetingi specialistai ir atsirinksime trenerius, kurie dega krepšiniu, o ne tiesiog parazituoja ir tik ateina pasiimti pinigų“, – mintis dėstė Čerškus.

Nuotr. LTeam/Vytautas Dranginis

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) jaunimo rinktinių vyr. treneris Radvila sutinka su Čerškumi, jog yra susiduriama su kai kurių trenerių kompetencijos stoka bei išaiškino, ko yra siekiama ribojimais jauname amžiuje.

„Šių taisyklių įvedimu yra orientuojamasi ne į 10-14 metų vaikų pasiekimus, o į tolimesnę ateitį, juk svarbiausia yra ne tai, kaip vaikai pasirodo jauname amžiuje, o kas iš jų išaugs ateityje.

Licencijavimo įvedimas yra gera idėja ir mes apie tai galvojame, nes jaučiame kai kurių trenerių kompetencijos stoką ir turime poreikį tai gerinti. Pavyzdžiui, treneris, norėdamas greitų rezultatų, apeidinėja įvestus ribojimus“, – sakė Radvila.

Kauno „Žalgirio KM“ vyriausiasis treneris Dalius Lubys pastaraisiais metais MKL susidūrė su aukščiau išvardintomis taisyklėmis ir, nors jis jas vertina tik teigiamai, ne visų, anot jo, yra laikomasi ant parketo.

„Trijų sekundžių taisyklė gynyboje jauname amžiuje yra gera, bet nelabai kas jos laikosi, – tinklalapiui „BasketNews.lt sakė Lubys. – Šis ribojimas gynyboje vis tiek leidžia dvigubinti baudos aikštelėje ir aš problemos joje nematyčiau. Deja, šis draudimas, sakyčiau, net negalioja, nes dauguma trenerių jos nesilaiko, o teisėjai to nestebi, o gal net nėra pajėgūs to sukontroliuoti.

Pagrindinė taisyklė iki 14 metų yra užtvarų nebuvimas ir aš ją vertinu tik teigiamai. Tai skatina vaikus judėti be kamuolio, jausti vienas kitą aikštėje, kūrybingumą ir čia nėra jokios problemos. Nuo U14 prasideda ir pikenrolas, ir užtvaros be kamuolio, todėl manau, kad iki pirmo rimto tarptautinio čempionato (U16) per šį laiką galima vaikus išmokyti ir pikenrolą žaisti, ir užtvarą teisingai pastatyti.“

Nuotr. Facebook

Dabartiniai taisyklių ribojimai įsigaliojo 2017-2018 metų sezone ir tai reiškia, jog šių draudimų vaisių dar gyvai neišvydome jokioje jaunimo rinktinėje. 

Kuomet galėsime vertinti ar šie ribojimai pasiteisina?

„Ar taisyklių pakeitimai pasiteisino sužinosime, manau, tik po aštuonerių metų, kai buvusiems dvylikamečiams bus 20 metų.

Dabar įsivaizduokime, jog po kitos vasaros iš rinktinės pasitraukia Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis. Kas juos pakeis? Šiai dienai perimetro linijoje turime atsivėrusią spragą, o būtent šios pozicijos diktuoja madas šiuolaikiniame krepšinyje, todėl naujų taisyklių įvedimais jauname amžiuje siekiame pasivyti nuvažiuojantį traukinį“, – baigė Radvila.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (35)
blogiausia, jog pas mus krepšinio mokyklos yra tragiškos, krepšinio mokyklų treneriai dar tragiškesni, čia išskirt galima tik Kauną, Vilnių ir Klaipėda, kurie susirenka geriausius ir perspektyviausius, pasidaro po 3-4 komandas, o tie regionų treneriai nenorėdami pralošinėt 50 ir pradeda per daug taktikuot ir reikalaut iš savo mažiau talentingų auklėtiniu. Iš regionu realiai nebeprasimuša niekas, jei ten lieka iki 16 metų, bet ir moksluose jie visiškai nežiba, tai lieka tik NKL + topsportas, sporto univeras ir Kūno kultūros mokytojas ateitį, be jokios motyvacijos ką nors išmokyti. Plius regionuose, ypač kur yra RKL komandų, neretai ten bent pora vietų bus jauni tų rajonų politikų vaikai, kurių šansai priklausyt nusikalstamai grupuotėj daug didesni, nei būti krepšininku. Ne pačias taisyklės ar sistema reik keisti, o švietima, nuo tų 12mečiu iki tų treneriu, kurie už 100 Euru duos žaist belekam :)
2019-09-18
+2
Atsakyti
hmm
per daug treneriai ima sau, laikydami 16m sportuojancius nuo 10-11m ar anksciau, vaikais krepsinyje, pasauly taip, bet 15-16m vaikis 4-5m krepsinyje besisukdamas pagrindus teorijos turi zinot kaip daugybos lentele ir moket pritaikyt komandoj ir tie ribojimai bendro vaizdo nesuteikia, lauko tenisa pazekit, teorija 16m visa zinoma, po to tik fizines/psichologines savybes lemia kas iskils kas nukris
2019-09-17
+8
Atsakyti
hmm
dadeciau, kad individualus darbas su kiekvienu duotu daugiau naudos, daugumos jaunimo komandu kojos medines, visos sporto sakos su kamuoliu/saiba be koju darbo neisivaizduojamos
2019-09-17
+3
Atsakyti
Atsakymas
Ribojimai skatina, tiek kuribinguma, tiek apgaudinejima. Taciau kvailiausi sioje situacijoje yra ribojimu kurejai. Nes jie pajegia kurti tik ribojimus
2019-09-16
+3
Atsakyti
Xl
Lengviausia butu nieko nekeisti ir palikti viska kaip yra. Gal issispres savaime, ane?
2019-09-17
+4
Atsakyti
Lietuva 2006 metais su Belgais futbole suzaide lygosiomis 1-1 ir aplamai belgu futbolas tuo metu buvo apverktiname lygyje , bet tada belgai emesi veiksmu . Jaunimas iki tam tikro amziaus zaidzia tik su trejais gynejais , nestato autobuso vartuose , o stengiasi zaisti kurybiskai net ir praleisdami ivarcius , to pasekoje susiformavo vieni geriausiu gyneju pasaulyje , atsirado puikus saugai ir puolejai , nes komanda buvo priversta mastyti . Manote tam nebuvo priestaravimu ir visokio plauko Kairiu ir kitokiu sukavimu? Zinoma buvo , bet praejo desimt metu ir belgai kiekvienoje pozicijoje turi po keleta pasaulinio lygio talentu . Jus manote ,kad musm nereikia nieko daryti? Talentai patys uzaugs? Ne , juos reikia formuoti nuo mazu dienu , nukreipti teisinga linkme , butent tai ir buvo padaryta .
2019-09-15
+17
Atsakyti
asas
visos siuksles prabudo kai akis rezia tiesiog slykstus lietuviu zaidimas nuo u16 iki vyru..slyskit atgal ir gerkit toliau padugnes
2019-09-15
-3
Atsakyti
lol
is taves toks asas, kaip is myzalo - bealkoholinis vynas :D
2019-09-16
+1
Atsakyti
Smashed cheesy batata
Dar vienas vezinis dalykas musu krepsinyje - kas vyksta per vasaras, visi U15-U19 cempionatai, universiados. Ivertinkite, kad milziniska JAV ten net nesiuncia geriausiu zaideju, o pas mus yra pamisimas del tu bereiksmiu cempionatu, kur gyvas tas pats treneriu mastymas, kaip ir MKL, kad reikia laimeti , o ne ruosti zmones krepsiniui. Vasara buna laisvesne krepsinio pasaulio zmonems, butu palankus metas rengti tikras krepsinio stovyklas, kviestis trenerius is JAV, Ispanijos, Prancuzijos susirinkti geriausia jaunima. Ir dar vienas dalykas is uz suvokimo srities Lietuvos krepsinyje yra Universiados, i jas vaziuoja LKL zaidejai!! Turbut galima daryti isvada, kad musu klubai aplamai net neturi kazkokiu minciu kazka daryti vasaromis? Tai jau yra neprofesonalu, paiimkit Pacers, iskyre Saboniukui trenerius ir dirbo vasara- po vasaros grizo daug geresnis zaidejas, pas mus klubai tokio pacio amziaus zaidejai isleis i Universiada, kad jis su megejais pasizaistu.
2019-09-15
+8
Atsakyti
siek tiek
paklauskite treneriu G.Glikmano (Plunge) , R, Juskos (Palanga) manau del kuriu ir ivedibejami ribojimai...
2019-09-14
+13
Atsakyti
Georgy Cekovsky
Aš sutinku, kad reikėjo permainų, nes kad neišugdom net Eurolygos lygio pg tai yra faktas. Man, kaip, gatvės, o ne krepšinio mokyklos, krepšinio atstovui, dar nesuvokiama, kaip moko ir dirba mokyklose treneriai dėl taisyklingo ir greito metimo. Kurtis, Marčė, Štomba, Sabas, Šaras, Kleiza taisyklingai, greit mesdavo. Dabar, beveik visa reiktinė su tragiška metimu technika ar ne-technika:Mačiulis( riestas), Ulė-plyta, Jankis nuo bambos stumia, JV ir Seibutis nuo smakro stumia. Lukutis, Kuzia, Grigonis- žemi, nuo petuko metimai..Žodžiu, žiūrint mūsiškius, kur visoj komandoj nebeliko nei vieno žaidėjo, galinčio išmest staigų džemperį iš po driblingo yra liūdna. Aš metu taisiklingiau ir greičiau už daugumą dabartinės rinktinės grajokų- tai yra absurdiška! Iš savo patirties tik galiu pasakyt, kad būdami vaikais, mes stumiam kamuolį, bet pradėjus augt ir sustiprėjus, kai užbaigimo fazei atsiranda pakankamai jėgos užbaigt riešu, tai mokyklų treneriai turi stebėt savo auklėtinių pokyčius ir neleist jiems stumdyt tų rachitiškų metimų.
2019-09-14
+10
Atsakyti
boum
jooo šiais laikais niekas nebemoka mest džemperio :DD
2019-09-15
Atsakyti
Ta prasme iki 13 metu moko zaist vienaip tada sako nu zinai is tikro tai mes cia neteisingai zaidem ir moko is naujo visko, tada 15 metu vel sako nu zinot is tikro krepsini cia dar yra tokiu dalyku, nu blet budamas vaiku man tikrai stogas pavaziuotu, ar jus ten visai blet su galva draugaut nustojot?
2019-09-14
+6
Atsakyti
efe
Na ne. Ismoksti viena dalyka, kaip varytis kamuoli, zaisti 1x1. Po to pridedi daugiau. O ka ismokai anksciau naudoji ir toliau.
2019-09-15
+9
Atsakyti
Geriausi zaidejai
jasikevicius ncaa, siskauskas, kaukenas kieme ismoko zaist, kiti ncaa arba daug dirbo individualiai, like lkl mokosi is legionieriu
2019-09-14
-3
Atsakyti
Šmikis
Grigonis yra pavyzdys jaunimui,kaip nereikia žaisti. Pažaidus su silpna komanda pasijunta lyderiu ir žaidžia vienas, tampa visos komandos klaidų lyderiu. Jam jau ne krepšinio trenerio reikia, o psichologo, kad didybės maniją nesuėstų
2019-09-14
-15
Atsakyti
lol
Nesamones raso cia, apie tai kad blogai kad neleidzia statyt uztvaru. Sienele pastatyt didelio proto nereikia, o be sieneles susikurt proga metimui, zymiai sudetingiau tikrai, tai kad as sakyciau gal isvis riboti tas sieneles iki u16 net.
2019-09-14
+4
Atsakyti
vilnius
O gintis prieš pikenrolą, sieneles nereikia išmkti, vat taip ir prasileidžiam trajakus nuolat
2019-09-17
Atsakyti
zem.
viskas priklauso nuo treneriu. gali buti tie ribojimai .juk niekas nedraudzia treniruotese uzsiimineti aukstoju sportiniu meistriskumu kaip driblingas iki 9 prakaito .apgaulingi judesiai auksto ligio .prasiverzimas ir metimas isvengiant bloko .ir uzaugs ir izaidejai ,ir gynejai geri ir kiti like nr .o pergaliu irgi butinai reikia siekti ,ir aukstesni divizijona reikia siekti ,nes kitu atveju treneriai durniu ijungs ,tipo niekas nesvarbu ,\'\'ruosiu ateiciai \'\'
2019-09-14
-2
Atsakyti
Van Basten
Protingiau būtų daryti eksperimentą su viena nedidele grupe, ir esant aiškiai geriems rezultatams, taikyti visoje šalyje. O dabar iškarto eksperimentuojama visos šalies mastu. Kas atsakys, jei po 8 metų paaiškės, kad pokyčiai nepasiteisino?
2019-09-13
-3
Atsakyti
Anonimas
kam isradinet dvirati?paimkim amerikieciu metodikas ir dirbkim pagal jas jei savu neturim.faktas su gyneju trukumu cia verkiant kazka reikia daryt,bet daryt reikejo jau pries 10 metu.pas mus gi per tiek taip ir neatsirado nei vieno nba lygio gyneju kokie savo laiku buvo marciulionis,siskauskas,macas ar jasikevicius.po ju viskas,pilkos vidutinybes ale kalnietis ar seibutis,o dabar net tokiu nerasta.o Sabas patenkintas,krepsinio mauzolieju stato
2019-09-13
+3
Atsakyti
Anonimas
puikus tekstas, aciu bnews. leido suprast situacija o ne tik pono kairio nuomones, kur viskas nupiesta juodai. jau geriau bandyt kazka daryt tokiais ribojimai, negu toliau ziureti talentu bada perimetre kuris jau yra uzsiteseses ir jei ne grigonis isvis butume pajuokos objektu varzovams perimetre. low postu nelaimesime kazko rimto, reik kurybiskumo
2019-09-13
+12
Atsakyti
qqq
siaip mes mazai domimes kaip yra kitose salyse,pvz amerikoje visa laika buvo mokyklu,univeru ir nba taisykles skirtingos. ten jau tada buvo galvojama,kad krepsinis yra skirtingas pagal metus ir jis turi tureti tam tikra krypti,iki vyru krepsinio reikia eiti tikslingai. beabejo skirtingas atletiskumas,amerikonams tai parankiau nei mums. bet pradzia turi buti padaryta,galbut ne viskas cia pasiteisins bet manau,kad bandyti verta nes laukia niuri ateitis..
2019-09-13
-3
Atsakyti
Brisius
Debiliski ribojimai. As ir galvoju, kodel u komandos pries presinga nebemoka kamuolio pervest i puolima. bando driblingu pereit pries 2 zmones ir praranda kamuoli. radvila reik siust i lidla vezimeliu stumdyme pasistazuot.
2019-09-13
-13
Atsakyti
Fanas
Brisiau tu gal esi vaiku krepšinio treneris, kuris nemoka dirbti su nauja sistema ir taip iškovot pergalių? Kitaip negaliu paaiškint tavo komentaro. Rašai, kad debiliški ribojimai? Kad U- komandos nemoka dabar žaisti? Bet tiesa ta, kad dar nei viena jaunino rinktinė, kuri žaidė šią vasarą, nesitreniravo pagal šį modelį. Jie vis dar mokėsi būti viena banda be lyderio. Rezultatą matome. Ai nors atsiprašau, merginų rinktinės lyderė Jocytė jau turi tame patirties, manau labai gerai matosi.
2019-09-14
-1
Atsakyti
Vilmis
Sporto mokyklos savo paciu netobulas treneriu kokybes vertinimo problemas bando isspresti sukurdamos naujas problemas, kurdamos savo taisykles, savo antikrepsinio hibrida. Jeigu tokias taisykles sugalvojote, tai tada ir pravedinekite 1x1 lietuvos cempionatus, kam tada tie kiti 4 zaidejai kampuose? Jeigu tarkim yra komandoje vienas individualiai stiprus zaidejas kuris gal anksciau subrendo ir yra fiziskai pajegesnis tai tik per ji viena ir galima zaisti, tada likusiem kitiem zaidejam atsibos lankant treniruotes tik kamuolius is auto ismetineti ir jie mes treniruotes, pereis i kitas sporto sakas ar tiesiog i gatve. Gal prarasit busimus jasikevicius ar macijauskus. Beja tikskas yra islavint garus puolejus, o kaip del gynybos? Gynybos nereikia jauniems zaidejams mokytis?? Dabar kai ateina pagalba tai zaidejas supranta kad kazkas vienas yra laisvas ir lavina igudi surast laisva zaideja kuriam galetu atlikt perdavima.
2019-09-13
+7
Atsakyti
liuks komentarai
garsiai nuskambejes ROKAS JOCIUS 55tasku vidurkis tai kaip jum atrodo ka veike kiti zaidejai... paziurekit statitika metimu skaiciu jo ir komandos.... ir paziurekime ta komanda yra kur?? rokui isvaziavus komanda gauna nuo visu nes is uzribio issimetinet teismoko... ir kitas dalykas kaip tada palangos treneris ka moke?? kaip is out ismetinet?
2019-09-13
-3
Atsakyti
pinigai...
siais laikais pinigai turi daryti pinigus,nebere jau is idejos dyrbanciu zmoniu kurie sugebetu netik paruosti vaika kaip krepsininka, bet ir kaip asmenybe..Visi tik nori uzsidyrbti pinigu ir greitai, tame ir blogybe...visos sporto mokyklos bando kuo greiciau paruosti individualius krepsininkus kurie sugebetu kaip sako "1 ant 1" apeit ir greiciau ta vaika prakisti kad gautu kokias tj ispirkas, bet cia tinka tik gatves krepsiniui...laikui begant tokie indivualai pranyksta ir lieka tipiniai vidutiniokai...
2019-09-13
+7
Atsakyti
galetu
galetu pakalbinti ir tuos trenerius kurie "apeidineja taisykles" jei jau viesinam tai pakalbinkit visas barikadu puses. plius kalbinam KAUNA, VILNIU (daugiau Lietuvoje nera krepsinio miestu?). padiskutuokime apie LKF pasakyma vaikas turi zaisti 1 divizione, kad butu matomas ir kad butu vertinamas bei turetu galimybe patekti y rinkties ar talentu kartas, bet tai negalioja jei esi Kauno Vilniaus elitiniu mokyklu zaidejas... gal todel treneriai zut but nori patekti y 1 diviziona pamindami principo ir garbes kodeksus? Nes juk jei nezaidi 1 divizione vaiaks pabega is trenerio y koamnda kuri zaidzia Elitinej lygoj ir komandos rezultati krenta tuo paciu krenta rezultatai ir sporto mokyklose treneriai netenka valandu (tolygu netenka algos). yra daugybe niuansu tad nereiktu teisti nei vienos nei kitos puses o diskutuoti bei atkreipti demesy y bendra nuomone o ne 2-3 zmoniu pasamprotavima.
2019-09-13
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 35

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.