Nuotr.: fiba.basketball

39-erių Luiso Scola vedami bei puikiai gynyboje rungtyniavę Argentinos krepšininkai Kinijoje vykstančio pasaulio čempionato pusfinalyje 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) palaužė prancūzus ir iškovojo kelialapį į pirmenybių finalą.

Finale Argentinos rinktinė susitiks su Ispanijos ekipa, pirmajame pusfinalyje įveikusi australus.

Argentiniečiai paskutinį kartą pasaulio čempionato finale rungtyniavo 2002 metais, o planetos pirmenybes laimėjo dar gerokai seniau – tik 1950-aisiais.

Scola susitikimo metu pelnė 28 taškus (5/13 dvit., 3/4 trit., 9/10 baud. met.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei taip surinko 28 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje Scola uždegti argentiniečiai spurtavo 10:2, o pats puolėjas aikštėje sukosi lyg geriausiais savo laikais – pelnė 10 taškų ir atkovojo 3 kamuolius. Visgi tuomet žaisti pradėjo ir prancūzai, kurie prisivijo varžovus ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik 3 taškais (18:21).

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos išmetė daug neparuoštų metimų, tačiau kėlinio pabaigoje argentiniečiai ėmė juos pataikyti. Facundo Campazzo paskutinę kėlinio akimirką pataikė tolimą metimą ir dar labiau padidino Argentinos ekipos pranašumą – 39:32.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę argentiniečiai įjungė dar aukštesnę pavarą bei toliau sėkmingai tolo nuo prancūzų. Vienu momentu Argentinos krepšininkai buvo įgiję 15 taškų pranašumą (60:45), o po trisdešimties žaidimo minučių finišavo 60:48.

Ketvirtojo kėlinio viduryje prancūzai ir toliau vijosi varžovus – likus 6 minutėms argentiniečiai priekyje buvo 9 taškais (65:56).

Galiausiai Scola tritaškiai padėjo argentiniečiams pabėgti, o nuskambėjus finalinei sirenai jie ėmė šokti pergalės šokį – Pietų Amerikos valstybės rinktinė pateko į pasaulio krepšinio čempionato finalą.

Argentinos rinktinė: Luisas Scola 28 (13 atk. kam., 28 naud. bal.), Gabrielis Deckas 13, Facundo Campazzo 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Luca Vildoza 10.

Prancūzijos rinktinė: Evanas Fournier ir Frankas Ntilikina po 16, Nando De Colo 11, Louisas Labeyrie 8, Amathas M’Baye 4.