Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Bogdano Bogdanovičiaus vedama Serbijos rinktinė pabudo tik antrojoje rungtynių dalyje, tačiau tuomet atsitiesė ir tapo penktąja pasaulio pirmenybių komanda.

31
31
58%
7/12
100%
4/4

Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate kovoje dėl 5 vietos rezultatu 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 20:16) palaužė Čekijos krepšininkus.

Serbų lyderis Bogdanovičius per 34 minutes pelnė 31 tašką (3/5 dvit., 7/12 trit., 4/4 baud. met.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei taip surinko 31 naudingumo balą.

Rungtynes pradėjo 5 taškus paeiliui pelnęs Bogdanovičius, o serbai spurtavo 7:2. Visgi čekai netruko pasivyti varžovų, o Martino Peterkos tritaškis kėlinio pabaigoje galutinai išlygino rezultatą – 20:20.

Vėliau čekai ėmė spausti varžovus bei skuosti į priekį. Jau dvyliktąją rungtynių minutę Čekijos ekipa buvo priekyje 27:21, o septynioliktąją minutę netgi pasiekė 13 taškų pranašumą (43:30). Galiausiai Čekija po dviejų kėlinių finišavo pirmaudama 9 taškais (50:41).

Pirmojoje rungtynių pusėje serbų gretose išsiskyrė Bogdanovičius, per pirmąsias dešimt minučių pelnęs 10 taškų, o po dviejų ketvirčių – 17. Čekijos rinktinėje Martinas Peterka per du kėlinius buvo pataikęs 4 iš 4 tritaškių ir surinkęs 14 taškų.

25-ąją susitikimo minutę Stefanas Jovičius smeigė tolimą metimą bei taip išlygino rezultatą – 58:58.

Serbai ėmė spartinti žaidimą, pataikė tolimus metimus ir taip tik smukdė Čekijos rinktinę – po trijų ketvirčių Serbijos rinktinė priekyje buvo 7 taškais (69:62).

Lemiamo ketvirčio pradžioje serbai spurtavo 10:2, o tai inicijavo Bogdanovičius, pataikęs du tolimus metimus paeiliui – 79:64.

Rungtynių pabaigoje serbai atsipalaidavo, daug improvizavo, laidydami tritaškius iš 7 ar 8 metrų atstumo, o nuskambėjus sirenai ėmė švęsti pergalę.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 31 (7/12 trit.), Nikola Milutinovas 14 (7 atk. kam., 6/6 dvit.), Stefanas Jovičius 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Nikola Jokičius (14 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Miroslavas Raduljica po 7.

Čekijos rinktinė: Patrikas Auda 16, Martinas Peterka 14 (4/5 trit.), Tomašas Satoransky 13 (6 rez. perd.), Ondrejus Balvinas 12 (10 atk. kam.), Vojtechas Hrubanas 9 (5 atk. kam.).

Bogdano Bogdanovičiaus žaidimo epizodai:

Rungtynių epizodai:

Atrinkti (0) Visi (5)
Ne to tikėjosi serbai.Jiems 5 vieta su tokia sudėtim tikra katastrofa.Neužteko ir gero Bogdanovičiaus žaidimo.Sakyčiau pritrūko Jokičiaus didesnio indėlio puolime ir pagalbos Bogdai.O čekams šešta vieta aišku didelis pasiekimas.Ir dar be Vesely žaidė.Netikėčiausia čempionato staigmena tapo.