Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Pastaraisiais metais vis kitą jaunąjį veidą savo sudėtyje muštravęs Vilniaus „Rytas“ šiame sezone dar daugiau šansų suteiks sostinės krepšinio sistemoje atsiskleidusiems talentams.

Tokiu keliu sporto direktoriaus Lino Kleizos iniciatyva vilniečiai nusprendė eiti klubą slegiant skoloms, bet tuo pačiu ir norėdami aukščiausiame lygyje išbandyti talentus, kurie buvo brandinami Vilniaus „Perlo“ ekipoje. 

Kleizos tikinimu, „Rytui“ tai yra ir papildomas šansas užsidirbti, kai komandos biudžetas dar labiau susitraukė – iki 3,5 mln. eurų, o stambiais rėmėjais sostinės komanda pasigirti negali. 

Labiausiai intriguojantis „Ryto“ jaunuolis – Deividas Sirvydis, išgyvenęs įvykių kupiną vasarą. 19-metis puolėjas pasibaigus praėjusiam sezonui persikėlė į JAV, kur stiprino kūną ir demonstravo savo galimybes NBA klubams, o vienas iš jų – Detroito „Pistons“, vilnietyje įžvelgė ateitis žaidėją.

Nuotr. BNS

37-u šaukimu NBA naujokų biržoje pakviestas Lietuvos talentas dar sezonui grįžo į Vilnių su aiškiu uždaviniu, kurį Kleiza su Adomaičiu mėgins įgyvendinti ir paruošti atletą stipriausiai planetos lygai, o paskui už išpirką perleisti.

„Mes artimai bendraujame su „Pistons“, gerai pažįstu ir trenerį Dwane’ą Casey, bet pagrinde Edą Stefanski (laikiną „Pistons“ prezidentą ir generalinį direktorių, – aut. past.), su kuriuo esame dirbę prieš tai ir turime gerus santykius, – kalbėjo Kleiza. – Jų pagrindinis tikslas yra, kad Deividas sustiprėtų, nes jam reikia stipraus kūno.

Jis turėjo gerą vasarą, ją išnaudojo, tikrai pridėjo ir kūnas sustiprėjo. Deividas nebėra tas vaikas, kuris buvo anksčiau. Praėjusiais metais jis iššovė, bet tas fiziškumas neleisdavo jam daug ko padaryti, ypatingai gynyboje. Matėme, kad kiekvienas klubas norėjo įį išnaudoti. Jis vasarą tikrai dėjo nemažą žingsnį į priekį. Dabar ateina sezono metas, aišku, reikia ir kantrybės. Nereikia tikėtis, kad iš karto bus kažkas, bet jis – vienas iš tų žaidėjų, kurie turėjo labai gerą vasarą.“

Linas Kleiza

Linas  Kleiza
Pozicija: SF, PF
Amžius: 34
Ūgis: 203 cm
Svoris: 108 kg
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

„Ryto“ komandoje taip pat liko praėjusį sezoną savo šanso vis sulaukdavę 17-metis Marekas Blaževičius ir 20-metis Einaras Tubutis bei vienu pagrindinių žaidėjų tapęs 22-ejų Martynas Echodas. Prie jų jungiasi 21-erių Karolis Giedraitis ir 17-metis Ąžuolas Tubelis, kartu su Blaževičiumi ir Tubučiu LKL ir NKL žaisiantys pagal dvigubą licenciją. 

Neatmetama galimybė, jog durys į pagrindinę sudėtį atsivers ir kitiems „Perlo“ žaidėjams. Pirmenybė bus teikiama 17-mečiui Augustui Marčiulioniui ir 19-mečiui Simui Jarumbauskui. 

Visus šiuos žaidėjus „Rytas“ nori globoti savo pašonėje, skirtingai nei jaunųjų krepšininkų ugdymo politiką vykdantis principinis varžovas Kauno „Žalgiris“. Klestinčią piramidę sustatę daugkartiniai šalies čempionai dublerių gretose išsiskiriančius talentus gludina tiek suteikdami šansą pagrindinėje komandoje, tiek skolindami juos kitiems LKL klubams.

Dėl pastarojo principo Kleiza turi skeptišką nuomonę, tačiau nekantrauja pamatyti, kaip atrodys dvi kardinalias permainas išgyvenusios LKL komandos, Prienų „Cbet“ ir Kėdainių „Nevėžis“.

Nuotr. BNS

Prieniškiai susikomplektavo priėmę „Žalgirio“ paskolintus krepšininkus, tuo metu Kėdainių komandą į savo rankas perėmė buvęs krepšinio agentas Virginijus Bulotas ir buvęs krepšininkas Mindaugas Arlauskas.

„Pažiūrėsime, ką duos „Žalgirio“ projektas Prienuose, kokius rezultatus. Taip pat, ką duos agentūros projektas Kėdainiuose. Bus įdomu pamatyti. Aišku, blogiau turbūt nelabai gali padaryti nei buvo, – komentavo Kleiza. – Mes, aišku, svarstome galimybę bendradarbiauti su kita LKL ekipa, bet kol kas net neturime tiek žaidėjų, kad galėtume sukurti antrą komandą. 

Mes visus žaidėjus, kurie yra pasiruošę žaisti pas mus, bandome turėti savo komandoje, kad dalyvautų treniruočių procese. Tas treniruočių procesas yra labai svarbus jaunam žaidėjui. Matome, kas atsitiko – Donatas Sabeckis su Laurynu Biručiu dominavo Šiauliuose, bet perėjus į kitą komandą atsiveria daugmaž tos pačios žaizdos. Kuo tas tobulėjimas pasvertas? Manau, turi būti labai stipri sistema, didelė darbo kokybė, geri treneriai šalia. Kol kas mums yra žymiai didesnė nauda laikyti žaidėjus pas save ir juos artimai kontroliuoti. Mūsų žaidėjai supranta, kad yra dideli šansai, didelės galimybės, žiūrint į Deividą. Ateina begalė kitų žaidėjų, kurie turės šansą pasireikšti ir kurie yra labai geri talentai eiti į krepšinio aukštumas per tam tikrą laiką.“

Kleiza taip pat džiaugiasi ir lietuviškuoju komandos branduoliu, kurį „Rytas“ subūrė per pastaruosius metus: iš Klaipėdos „Neptūno“ perviliojo Mindaugą Girdžiūną ir Arną Butkevičių, iš Ispanijos į Vilnių parvyko Eimantas Bendžius, tapęs klubo kapitonu.

Rugsėjo pradžioje „Rytas“ susigrąžino dar liepą atleistą Evaldą Kairį.

„Anksčiau čia buvo vadovaujamasi paprastu principu – pigiau nupirkti nei užauginti, – sakė Kleiza. – Tai – labai klaidinga, ypatingai, kai komanda naudoja tiek Vilniaus miesto savivaldybės pinigų. Sukurti pagrindą, kuris pagaliau duoda ganėtinai stiprių vaisių, užtruko. Buvo daug žaidėjų, kurie buvo paleisti išvažiuoti ir, matome, puikiai dabar žaidžia kituose klubuose, nors turėjo būti čia.

Mes iš tų klaidų tikrai pasimokėme ir, manau, parodėme, kad mes galime laimėti, mes dirbame link to. Praeiti metai, kas susiję su krepšiniu, buvo vieni geriausių: laimėta Karaliaus Mindaugo taurė, patekta į „Top 8“ Europos taurėje, žaidėme LKL finale, bet žaidėme jau šešiese. Su tiek traumų, kiek mes turėjome, ir kaip mes dar sugebėjome (tai pasiekti), tai – didelis trenerių ir žaidėjų nuopelnas. 

Buvo puikus šansas žingsniu atsitraukti, neperlipti stipriai per savo galimybes, nes pažiūrėjus aplinkui, kiek pinigų buvo išleista ne tik Eurolygoje, bet ir toje pačioje Europos taurėje, vien mūsų grupėje, tas pats Krasnodaro „Lokomotiv“, Belgrado „Partizan“… Tai – Eurolygos lygio pinigai.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (32)
Klaidza tikrai nekazka... zaisti dar zaide kelis sezonus normaliau ,... bet intelekto nebuvo nei ta da nei dabar... kvescionuojami priesininku komandos sprendimai? Kas tu toks, kad 5 galvom stipresnio priesininko ejimus... kalbu apie Motiejuna.. diplomai, patirtis ir rezultatai.. o ka turi sitas piemenelis? Ar jau baige karjiera? Dar nepaskelbe lyg.. is jo vadybininkas tai.. pakliauzet nebent :) na sekmes jam... tokie ir zaidejai pas juos .. ant logo patrypt, paspjaudyt.. tokia mokykla.. kur jis ten myzo? lyg ant prezidenturos ar kazkur senamiesti...?
2019-09-22
-3
Atsakyti
ulialia
Sprite\'as kalba bele kalbet. Ugdo jaunima - o geriausia jaunimo treneri paleidzia pas zalgiri. Lazdavoja Biruti, tipo tas nepritapo, o kad problema buvo traumoje, nutyli. Siaip ideja nera nauja su tuo jaunimu, bet kazkaip neatrodo kad butu ten kas juos ugdo. Jei patys atsiskleis tai valio, jei ne LKL vidutinioku duona laukia. Nu marekas pas tautiecius dar nebent :)))
2019-09-20
+6
Atsakyti
Yep
Kadangi sis ponas teigia "Prieniškiai susikomplektavo priėmę „Žalgirio“ paskolintus krepšininkus", tai anot jo, paskolinti buvo ir Devon Van Oostrum, Gediminas Maceina, Ernestas Mankauskas, Mindaugas Lukauskis bei Skylar Spencer ir n kitu :)
2019-09-20
+8
Atsakyti
stai kur didis protas
Sako, kad Prienai susikomplektavo komanda is 3 zaideju :)
2019-09-20
+6
Atsakyti
Saulius
ATSISAKIT-perspektivu GIGA,ir -atgal grazinti lopa-KAIRY,nu tikrai nera zodziu!
2019-09-20
+7
Atsakyti
Ramūnas
Ką jis vartoja? „Anksčiau čia buvo vadovaujamasi paprastu principu – pigiau nupirkti nei užauginti, – sakė Kleiza. – Tai – labai klaidinga, ypatingai, kai komanda naudoja tiek Vilniaus miesto savivaldybės pinigų. Sukurti pagrindą, kuris pagaliau duoda ganėtinai stiprių vaisių, užtruko. Buvo daug žaidėjų, kurie buvo paleisti išvažiuoti ir, matome, puikiai dabar žaidžia kituose klubuose, nors turėjo būti čia. Kleiza taip pat džiaugiasi ir lietuviškuoju komandos branduoliu, kurį „Rytas“ subūrė per pastaruosius metus: iš Klaipėdos „Neptūno“ perviliojo Mindaugą Girdžiūną ir Arną Butkevičių, iš Ispanijos į Vilnių parvyko Eimantas Bendžius, tapęs klubo kapitonu. Rugsėjo pradžioje „Rytas“ susigrąžino dar liepą atleistą Evaldą Kairį. Pats sau prieštarauja..
2019-09-20
+15
Atsakyti
Ceska
kasioras geras buvo, nu bet ne jam direktoriu dirbti, viskas tik i dugna eina. Su Saboniu tas pats, tik del del atuoriteto niekas jam to nepasako :D
2019-09-20
+5
Atsakyti
Ds
O kur dilys vis dar perle ?
2019-09-20
+3
Atsakyti
Ceska
priklausomybiu centre jis
2019-09-20
-3
Atsakyti
VIlnius
nesuprantu ko Rytas miegojo. taigi laisvas dabar yra. Carmelo Anthony, buvo galima paimt Teodosiciu, Dwighta Howorda, dabar isgys galetum paimt dar Cousina, Scola dar neblogai pasirode galejom situos surinkt visus ir jaunima prie ju pridet. galetume pakovot del LKL ziedu. isvis negalvoja vadyba
2019-09-20
-5
Atsakyti
Audrius
ar sitas pankariezas nesupranta, kad pas zalgiri netelpa visi tie jauni zaidejai, zalgiris nori ir rezultatu, tai kiek gali paima, kiek ne skolina kazkam, nes manau zaidejui jau geriau lost siauliuose tarkim lkl, nei kad ant suolo sedet zalgiri ar zaist nkl, vistiek daugiau naudos zaidejui. bet ne sitam debiloidui suprast, loja kaip suva ir bando ikast zaliem :D
2019-09-20
+25
Atsakyti
Paparazzi
nors biudžetas ir krito, bet realiai jis antras LT, todėl jei į finalą neišeis, rytui bus fiasko. Pats modelis sveikintinas, tikrai daugiau naudos iš tokios komplektacijos bus, nei kad būdavo pastaruosius 5-7 m. Galų gale - kam ta jaunimo piramidė, jei niekas iš jaunimo negauna šanso įsitvirtinti ?
2019-09-20
+13
Atsakyti
jo
Kelis jaunus dave zalgiris ir jau projektasJumoras kazkoks.
2019-09-20
+15
Atsakyti
nemeluosiu
noretusi tiket, kad sitas modelis pasiteisins prisiminus kaip rytas buvo issoves su tokiais, tada dar jaunikliais, kaip siska, macas, jasaitis, javtokas. bet visgi dabar kitokie laikai ir talentai vien del savo perspektyvu yra perviliojami i didesnius klubus. pvz sirvydis jei jis zais gerai po sezono kelsis i nba, o tiketis kad jau si sezona bus pergaliu garantu nerealu. po to visu nekenciamas tubelis taip pat yra labai perspektyvus zaidejas ir greiciausiai bus draftuotas tad vos tik suzais gera sezona bus parduotas uz ispirka, nes jos siais laikais beveik visada numatytos kontrakte. klubui nera galimybiu islaikyti pacius perspektyviausius zaidejus ilgam laikui, o maziau talentingiems reikia daugiau laiko rezultatams pasiekti, jie pradeda solidziai zaisti 26-27 metu. anyway, nors klubas skambiu pergaliu turbut netures, sitas modelis geriau nei prisipirkti vidutiniu legionieriu, o jaunima pudyti ant suolo. jei sita komanda nebus laiminti as bent zinosiu, kad tai del geresnio rytojaus, o ne del to, kad legionieriai neranda motyvacijos, deda skersa po sunkesniu sezono atkarpu ir susikrove lagaminus laukia kol gales skristi namo.
2019-09-20
+20
Atsakyti
Anonimas
jaunus zaidejus ima,kad mazai moket reikia,Siauliai,Nevezis ir ta pati daro ir man juokinga kai vis ugdo ugdo ir nieko neiseina ne is bet kokio molio padarysi gera krepsininka,talentingas turi buti is prigimties
2019-09-20
+17
Atsakyti
Anonimas
Juokdarys rytfanis. matosi grynas mazvaikis nes nesupranta jog butent per kleiza ir skolos gileja. Ka sitas dievukas nuveike per tris sezonus kai niekaip vasara nesurenka sudeties? Toliau turekites sita locha ir Zalgiris ir toliau jus prievartaus per visus galus o kliauzius sedes ant suolo panarines galva:DD
2019-09-20
+25
Atsakyti
Asdas
Kleiza be Zalgirio negali.NEBUVO dar jo interviu kai su rytu susidejo, kad nepaminetu Zalgirio...
2019-09-19
+37
Atsakyti
Anonimas
jo, cia panasiai kaip matijosaitis, per savo visa kadencija nebuvo nei karto, kad nepaminetu Vilniaus
2019-09-20
+7
Atsakyti
Na
Pati Ryto idėja investuot į jaunus talentus bei juos užaugint yra sveikintina, bet yra vienas rimtas Bet - tokiam reikalui Adomaitis yra per silpnas treneris. Kad augint jaunimą, turi būt treneris, kuris turėtų daug įvairiausios patirties, na tokie ale Jasikievičius, Kurtinaitis, Sireika. O Adomaitis gali dirbt tik su jau paruoštais žaidėjais, todėl jis ir surinko visą legioną, kuriam ~30m, nes tokio amžiaus krepšininkai jau viską moka bei žino ir su jais lengviau dirbt. Žodžiu skeptiškai žiūriu į visą šitą reikalą skeptiškai vien Adomaičio vyr trenerio poste
2019-09-19
+18
Atsakyti
Hh
tu debilas ar kas? apie kokia tu treneriu patirti gali sneket interpretuodamas jasikeviciu? kur ten pas ji patirtis? kausas geriau patyletum su savo expertiniais pasisakymais. saras dar nei vieno zaidejo neisugde, tai koki s tu cia mali cia
2019-09-19
-25
Atsakyti
Anonimas
Nu joo... Kleiza su savo super treneriais uzaugins super talentus :D viska ka zalgiris daro yra blogai o ka jie daro viskas gerai :D tik vienas klubas tapo didesnis 2x nei visos lkl komandos sudejus kartu o kitas degraduoja kasmet
2019-09-19
+43
Atsakyti
Galėtų drąsiai rytule imti serbišką modelį jauni žaidėjai iki 23 ir 2-3 ramsčiai vyresni žaidėjai. Būtų statoma vizija 2-5 metų suprantant kad artimiausių metų skambių pergalių nebus. O čia draskytis nori kad tik 2 vietą užimti
2019-09-19
+17
Atsakyti
Anonimas
nieks nesupras jei rytas staiga kristu i lenteles viduri.
2019-09-19
-14
Atsakyti
Anonimas
na ka,belieka palinket sekmes Rytui auginant zaidejus rinktinei.neturint pinigu kitos strategijos ir negali but,tas pats Zalgiris kai buvo ant bankroto ribos atsisake daugumos legionieriu ir prisirinko jaunimo is kurio uzaugo Maciulis,Kalnietis ir Jankunas.sekantis kartas Zalgiriui buvo pasitraukus Romanovui,tada irgi $ nebuvo ir pagrindiniu izaideju tapo Lekavicius,sansu gavo Gudaitis.del ko neramu tai treneris,Adomaitis net su praejusiu metu sudetim pastoviai buksavo,reiktu Rytui koki Kemzura ar Kairi kviestis
2019-09-19
+7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 32

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.