Nuotr.: Valery Sharifulin/TASS-Scanpix
Nuotr. Valery Sharifulin/TASS-Scanpix

Praėjusį sezoną Turkijos čempionais tapę, o Eurolygoje iki finalo nužygiavę Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai šiemet sustoti neketina.

Ergino Atamano auklėtiniai kovoje dėl Prezidento taurės Gaziantepe 79:74 (19:20, 20:17, 25:15, 15:22) nugalėjo principinius varžovus Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkus ir apgynė pernai iškovotą taurę.

„Anadolu Efes“ šį trofėjų laimėjo jau 12 kartą klubo istorijoje.

Mačo lūžis įvyko po pertraukos, kai Atamano auklėtiniai laimėjo atkarpą 21:5 ir įgijo 16 taškų pranašumą – 62:46.

Lemiamoje atkarpoje Željko Obradovičiaus auklėtiniai neketino iškelti baltos vėliavos anksčiau laiko ir 37-ąją minutę Derrickas Williamsas sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 70:73.

Vis dėlto tuomet tris taškus paeiliui surinko Bryantas Dunstonas, iš toli pataikė Krunoslavas Simonas ir Atamano auklėtiniai tapo nebepavejami – 79:70.

Nugalėtojus į priekį vedęs Simonas per 34 minutes pelnė 22 taškus (2/3 dvit., 6/6 trit.).

Buvęs žalgirietis Vasilije Micičius surinko 16 taškų (4/8 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 22 (6/6 trit.), Vasilije Micičius 16 (9 rez. perd.), Bryantas Dunstonas 15 (7/13 dvit.), Alecas Petersas 12 (8 atk. kam.).

„Fenerbahče“: Derrickas Williamsas 16, Nikola Kaliničius 13, Melihas Mahmutoglu 11, Ahmetas Duverioglu 9, Kostas Sloukas (9 rez. perd.) ir Vladimiras Štimacas po 8.