• Barcelona“ namuose per pratęsimą 95:87 palaužė „Baskonia“

• Brandonas Daviesas pelnė 24 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus

• Buvusio žalgiriečio tritaškis pratęsimo pabaigoje įtvirtino katalonų pergalę

• „Baskonia“ penktadienį atvyksta į Kauną, kur žais Eurolygos rungtynes su „Žalgiriu“

Brandonas Daviesas surengė tiesiog fenomenalų pasirodymą, o jo vedama „Barcelonos“ ekipa šventė dramatišką pergalę.

Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai namuose 95:87 (24:19, 18:23, 16:21, 22:17, 14:7) palaužė Vitorijos „Baskonia“ ir įsirašė antrąją pergalę.

Buvęs žalgirietis per 32 minutes pelnė 24 taškus (6/11 dvitaškių, 2/3  tritaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo metimą, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 35 naudingumo balus.

„Barcelona“ ekipa itin sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Victoro Clavero taškų pirmavo 16:4, tačiau svečiai dar prieš pasibaigiant pirmajam kėliniui sumažino deficitą iki 5 taškų – 19:24.

Likusi rungtynių dalis vyko apylygiai, o nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Lemiamo ketvirčio pradžioje Patricio Garino smeigė tritaškį ir „Baskonia“ persvara padidėjo iki 8 taškų – 71:63.

Vis tik Rolands Šmits ir Brandonas Daviesas pataikė po dvitaškį, o Malcolmas Delaney smeigė du tritaškius iš eilės ir kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus (73:73). Iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, Garino dar kartą pataikė iš toli ir vėl persvėrė rezultatą savo ekipos naudai – 80:77.

Vis tik Adamas Hanga pataikė vieną baudos metimą, Cory Higginsas pridėjo metimą iš po krepšio ir, likus 38 sekundėms, išlygino rezultatą – 80:80.

Vitorijos ekipai rengiant lemiamą išpuolį, Youssoupha Fallas sužingsniavo ir prarado kamuolį, taip šeimininkams palikdamas 22,8 sekundės. Katalonai lemiamą ataką patikėjo Higginsui, tačiau šio metimas buvo blokuotas ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pratęsimo metu kova išliko apylygė ir, iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, „Barca“ turėjo 3 taškų pranašumą (87:84).

Vis tik likus 1 min. 20 sek., Pierria Henry užsidirbo nesportinę pražangą, Mirotičius įmetė vieną baudos metimą, o jau po kelių akimirkų Daviesas smeigė tritaškį ir užtikrino katalonų pergalę (91:85).

„Baskonia“ artėjantį penktadienį atvyks į Kauną, kur sužais pirmąsias Eurolygos sezono rungtynes su „Žalgirio“ klubu.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 24 (6/11 dvit., 11 atk. kam., 35 naud. bal.), Nikola Mirotičius 22 (4/10 dvit., 6 atk. kam.), Malcolmas Delaney 14 (2/4 trit.), Cory Higginsas 10 (4/10 dvit., 0/4 trit.).

„Baskonia“: Tornikė Šengelija 16 (4/9 dvit., 2/6 trit.), Patricio Garino 14 (4/6 trit.), Youssoupha Fallas (6/7 dvit., 12 atk. kam.) ir Shavonas Shieldsas (6/8 dvit.) po 12, Mattas Janningas 11.