Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Eimantas Bendžius šį vakarą Vilniuje gali būti nešiojamas ant rankų.

Vilniaus „Ryto“ lyderis rungtynėse prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ pagerino taškų, per vienerias rungtynes pataikytų tritaškių, naudingumo balų asmeninius rekordus ir taip sostinės klubui nukalė pirmąją pergalę Europos taurėje.

Bendžius per 32 minutes pelnė 27 taškus (2/2 dvit., 6/11 trit., 5/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Visgi po mačo jis pirmiausia kalbėjo ne apie savo pasirodymą, o apie visos komandos darbą.

„Lokomotiv“ yra šviečiama pergalė Europos taurėje, todėl jie tikrai negalėjo žaisti visus keturis kėlinius taip, kaip žaidė pirmuosius du, kai mes įmetėme 56 taškus, – po dvikovos rūbinėje kalbėjo Bendžius. – Pirmojoje pusėje jie daug metimų iš gerų padėčių neįmetė, antrojoje – įmetė, bet mes išlikome susikoncentravę.

Iš 12 taškų pranašumo liko 4, treneris paėmė minutės pertraukėlę, sudėjo akcentus, ką reikėtų atakuoti. Mes gerai tai darėme – susirinkome taškus baudų metimais, metimais iš po krepšio ir vis tiek išlaikėme tuos šešis taškelius iki pat rungtynių galo.“

„Lokomotiv“ antradienio vakarą Vilniuje klydo itin daug. Krasnodaro klubas kamuolį prarado net 14 kartų, kai vilniečiai daugiau nei dvigubai mažiau – vos 6 sykius. Visgi Bendžius to, kaip pergalės priežasties, išskirti nenorėjo.

„Nemanau, kad tai nulėmė rungtynes. Jie žaidė draugiškas rungtynes, jau dabar turi gerą ritmą. Mes gerai gynėmės, nors klaidų ir buvo. Jie fiziški, dideli, todėl turėjome akcentą gerai atitverti varžovus nuo kamuolių. Tai darėme gerai, o tai vėliau leido pereiti į greitą puolimą, ten, kur esame stiprūs ir pelnyti lengvus taškus, kad jie vėliau eitų žaisti pozicinio krepšinio“, – kertinius rungtynių dalykus vardijo „Ryto“ žaidėjas.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antrojo ketvirčio pradžioje nuo varžovų atsiliko dešimčia taškų (22:32). Tuomet „Rytas“ pabudo, sužaidė nuostabią atkarpą, kai per ketvirtį pelnė 40 taškų ir į ilgąją pertrauką patraukė būdami priekyje 12 taškų – 56:44.

„Gera gynyba, iš kurios perėjome į greitą puolimą, mus užvedė. Žinoma, pataikėme savus tritaškius. Buvo klaidų ir jų gynyboje, kai keturis ar penkis kartus labai gerai tuo pasinaudojome. Pako (Cruzas) labai gerai išskaitė situaciją. Vėliau jie pakeitė gynybą, mes atakavome iš kitos vietos. Po truputį, po truputį ir susikrovėme tą pranašumą“, – spurto priežastis išsakė Bendžius.

Didžiuotis pagerintais rekordais pokalbio metu Bendžius nebuvo linkęs. Pasak jo, nors spindėjo puolime, gynyboje galėjo sužaisti geriau.

„Nebūtų pergalės, būtų blogai. Tas pats Johnny O‘Bryantas įmetė 24 taškus. Vienoje pusėje sekėsi gerai, tačiau kitoje norėtųsi dar geriau. Kalbant apie asmeninį pasirodymą – komandos draugai rado mane, pataikiau ir tiek“, – nedaugžodžiavo Bendžius.

Anot Bendžiaus, geriausio karjeros susitikimo jausmo šiandien jis nepajuto, o paklaustas, kada pastarąjį kartą žaidė tokias rungtynes, krepšininkas paminėjo praėjusio sezono dvikovą.

„Taškų prasme gal tai ir geriausios rungtynės, bet jei reiktų prisiminti tas tikrai geriausias rungtynes, tai turbūt būtų praėjusių metų pergalė prieš „Monako“ ekipą namuose. Ten buvo įspūdingiausios ir maloniausios rungtynės man“, – į praeitį mintimis sugrįžo Bendžius.

Galiausiai puolėjas pabrėžė šių rungtynių svarbą, teigdamas, jog visuomet pergalingas startas leidžia pasitikėti savo jėgomis.

„Pergalė kelia pasitikėjimą. Jeigu prisiminsime, praėjusiais metais laimėjome prieš Malagos „Unicaja“, kuri irgi buvo viena iš grandų, bet po to sekė pralaimėjimai silpnesniems klubams. Dabar reikia žiūrėti vaizdo medžiagą, susikoncentruoti kitoms rungtynėms.

Kalbame, kad dabar nėra jokių tolimesnių planų nei išeiti iš grupės. Yra kitos rungtynės, kurios yra pačios svarbiausios. Taip ir stengsimės daryti – žaisti po vienerias rungtynes, po truputį, po truputį ir judėti į priekį“, – kalbėjo „Ryto“ lyderis.