Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Domanto Sabonio NBA ikisezoninių rungtynių maratono startas pažymėtas solidžiu dvigubu dubliu, vienu svarbiausių rungtynių metimu, pralietu krauju ir pergale.

Indianos „Pacers“ kontroliniame mače Indijos mieste Mumbajuje per pratęsimą 132:131 (29:39, 30:33, 33:25, 26:21, 14:13) įveikė Sakramento „Kings“ krepšininkų pasipriešinimą.

Domantas susitikimą pradėjo starto penkete ir per 31 minutę pelnė 21 tašką (9/14 dvit., 0/2 trit., 3/4 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą ir penkis sykius suklydo.

Iki pratęsimo pabaigos likus 32 sekundėms „Pacers“ pirmavo tik vienu tašku (130:129), o Sabonis puolime sugriebė kamuolį ir pelnė dvitaškį, savo komandai suteikdamas 3 taškų persvarą, kurios oponentai nebepanaikino.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7 minutėms ir 51 sekundei treneris Sabonį jau buvo pasodinęs ant suolo, tačiau pratęsimo pradžioje jis nusprendė aukštaūgį grąžinti į aikštę. Taip lietuvis pasiekė dvigubą dublį – per pagrindinį laiką jam trūko vieno kamuolio.

Sabonis mačą pradėjo dviem dėjimais, tačiau sužaidus penkias minutes jis priverstinai turėjo palikti rungtynes. Tarp kelių krepšininkų atsidūrusiam lietuviui vienas iš varžovų trinktelėjo į galvą, o Sabonis apsipylė krauju.

Puolėjas skėsčiojo rankomis epizodo nepastebėjusiems teisėjams, valėse kraują ir netrukus išėjo į rūbinę, o į aikštę grįžo jau įsibėgėjus antrajam kėliniui.

„Kings“ rungtynėse iškart šovė į priekį ir pirmavo 17:7, o antrajame ketvirtyje pabėgo iki 21 taško (59:38).

Komandos į ilgąją pertrauką išėjo po tokio Yogi Ferrello šūvio iš savo aikštės pusės:

Trečiajame kėlinyje „Pacers“ kelis kartus priartėjo iki 1 taško deficito, tačiau rezultato taip ir nepersvėrė. Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Kings“ pirmavo 9 taškais, tačiau „Pacers“ pakilo į kovą ir likus 9 sek. T.J. Warrenas tritaškiu rezultatą išlygino bei ekipos turėjo žaisti pratęsimą.

„Kings“: Buddy Hieldas 28, Harrisonas Barnesas 21, De’Aaronas Foxas 16, Bogdanas Bogdanovičius (7 rez. perd.) ir Nemanja Bjelica po 14.

„Pacers“: T.J. Warrenas 30 (5/6 trit.), Domantas Sabonis 21 (12 atk. kam.), Jeremy Lambas 20, Malcolmas Brogdonas 15, Mylesas Turneris 11 (13 atk. kam.).