Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Iš rotacijos iškritus Cameronui Bairstow ir Mindaugui Girdžiūnui, Vilniaus „Rytas“ sėkmingai susidorojo su LKL iššūkiu. Sostinės klubas savo aikštėje 86:65 pranoko Utenos „Juventus“ ekipą ir ne tik nuskynė ketvirtąją pergalę paeiliui, bet ir sukūrė situacijas jaunimui.

Fotogalerija

Likus žaisti pusantros minutės, Dainius Adomaitis nuo suolo pakėlė jaunuolių trijulę – Ąžuolą Tubelį, Karolį Giedraitį ir Mareką Blaževičių. Prie jų prisijungė Dovis Bičkauskis ir Deividas Sirvydis.

Pirmosios progos sulaukęs Giedraitis smeigė tritaškį, paskui pridėjo dvitaškį, o Tubelis išrašė bloką Vytautui Šulskiui. Gynyboje kamuolį sugriebęs Sirvydis persivarė į varžovų aikštės pusę ir asistavo Blaževičiui.

Tokį jaunuolių rokenrolą stebėjusi „Jeep“ arena su 2,2 tūkst. žiūrovų aistringai palaikė savuosius. Vieną iš jų – LKL debiutavusį Tubelį – išskirtinai skanduodami „Ąžuolas Tubelis“.

Vaizdas aikštelėje labai patiko ir šalia šoninės linijos triumfo nuotaikomis gyvenusiam Adomaičiui.

„Šaunuoliai jauni žaidėjai, įėjo, davė energiją, – po 86:65 iškovotos pergalės prieš „Juventus“ kalbėjo „Ryto“ specialistas. – Jauni žaidėjai duoda atsakymus. Manau, jie davė tokį atsakymą, kad „treneri, norime daugiau tų minučių“. Vėl gaus šansą kitose rungtynėse.“

Kojos raumenį patempęs Bairstow susitikimą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio, tuo metu Girdžiūno su komanda nebuvo. Gynėjas rungtynėse nedalyvavo dėl peršalimo.

„Cameronas ryte padarė dalį treniruotės su komanda ir po to dirbo individualiai. Jeigu būtų reikėję mirtinai žaisti, jis galėtų žaisti. Papildomos dvi dienos jam yra svarbios“, – kalbėjo Adomaitis.

12
17
3
6

Abu krepšininkai vyks kartu su komanda į Limožą trečiadienio Europos taurės rungtynėms ir tikimasi, jog bus pasirengę žaisti.

Sekmadienį pergalę griausmingai palaikomų savų sirgalių iškovoję vilniečiai pakilia nata užbaigė savaitę, kuri prasidėjo skambiu laimėjimu Europos taurėje prieš Krasnodaro „Lokomotiv“.

Anot Adomaičio, dalį tos emocijos komandai pavyko atsinešti į šias rungtynes, bet jų viduryje jo auklėtiniai išsimušė iš ritmo.

„Trečiajame kėlinyje tikrai pametėme ritmo kontrolę. Su „Lokomotiv“ turėjome praktiškai idealias oficialias rungtynes, kas liečia žaidimo ritmo kontrolę. Šiandien trečiajame kėlinyje koncentracija buvo pabėgusi iš salės.

Pasidavėme emocijoms, jie žaidė greitai, mes po geros gynybos norėjome greitai juos nubausti ir keletas sprendimų buvo tikrai blogų arba rizikingų. Faktas, kad turime eliminuoti šiuos dalykus.

„Juventus“ pelnė keturis taškus greitajame puolime, kai iki šiol vidutiniškai jie turėdavo po 15 situacijų greitame puolime. Dar beveik tiek pat situacijų ankstyvame pikenrole. Pavyko sustabdyti jų uraganinį puolimą, gynyboje buvo tikrai labai geras procentas, o kitoje pusėje stengėmės išnaudoti savo persvaras ir buvo tikrai labai gerų momentų, kai dalijomės kamuoliu, gerai žaidėme komandiškai“, – kalbėjo „Ryto“ vairininkas.

Tiesa, vienam auklėtiniui, Martynui Echodui, treneris rungtynių metu turėjo daug priekaištų, nors aukštaūgio statistinė eilutė ir atrodė solidžiai: 10 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 8 išprovokuotos pražangos ir 16 naudingumo balų per 17 minučių.

„Daug kas (nesisekė), užtat ir yra priekaištai, – teigė Adomaitis. – Statistika yra vienas dalykas, o tai, kaip tu žaidi, ką tau reikia atlikti aikštelėje, gynyboje, kokia yra tavo koncentracija, čia, deja, turime bėdų.“

Atrinkti (0) Visi (9)
Laimejom ir ramu
1. Žalgiris ŽALGIRIS 4 4 0 4 2. Rytas RYTAS 4 4 0 4 3. Lietkabelis LIETKABELIS 3 2 1 2 4. Neptūnas NEPTŪNAS 4 2 2 2 5. CBet CBET 4 2 2 2 6. Pieno žvaigždės PIENO ŽVAIGŽDĖS 4 2 2 2 7. Juventus JUVENTUS 4 1 3 1 8. Sintek–Dzūkija SINTEK–DZŪKIJA 4 1 3 1 9. Šiauliai ŠIAULIAI 4 1 3 1 10. Nevėžis NEVĖŽIS 3 0 3
2019-10-07
-1
x
šiaip Sirvydis pašauktas NBA komandos manau ne už grąžias akis , realiai turėtų rodyti rezultatą dar geresnį
2019-10-06
+7
Na bet zaidimas jo pasikeites lygonant su pernai tiek puolime, tiek gynyboje :)
2019-10-07
-1
Na Sirvydis sia prasme jau nebesiskaito jaunuoliu, o is kitu daugiau zaisti gavo tik Blazevicius, apie 10min :) manau tikrai galejo rasti ir Giedraiciui su Tubeliu bent po 5-8 mim daugiau :) O siaip kol kas rytas tikrai gerai atrodo, nepalyginsi zaidimo su pernai :) visi kalbejo, kad labai susilpnejo, bet man nei anksciau, nei dabar taip neatrodo :)
2019-10-06
+12
Gerai,kad jaunimui laiko davė,bet tos pusantros minutės tikrai mažai atrodo.Ketvirtam kėlinį jau viskas aišku buvo,tai galėjo išleisti ir likus penkioms ar šešioms minutėms.Nes kiekviena papildoma minutė jauniems žaidėjams daugiau pasitikėjimo duoda.
-7
Tegul tik nejuokina su pazadais sitas klounas. Isleido jaunima kai viskas buvo aisku.
2019-10-06
-7
:)
bet jei tas jaunimas žaistų visas rungtynes o rytas gautu tuomet ir vėl pašaipos. čia kaip sakoma jei norėsi or prie stulpo prisikabinsi :)