Nuotr.: Facebook.com
Nuotr. Facebook.com

2017 metų pradžioje Mindaugas Kupšas Prienų-Birštono „Vytauto“ komandoje nežaisdavo daugiau 12 minučių, o netrukus vidurio puolėjas pasuko į Ispanijos antrąją lygą. Tai buvo žingsnis atgal, tačiau nuo jo 28-erių metų krepšininko žaidimas ir rinkos vertė ėmė sparčiai kilti į viršų.

Kitą sezoną jis Utenos „Juventus“ ekipoje LKL rinko po 13,6 taško ir 6,6 sugriebto kamuolio. „Juventus“ komandoje Kupšas per mėnesį uždirbdavo 4 tūkst. eurų, o tuomet keliems mėnesiams išvyko Kinijos antrąją lygą, kurioje per mėnesį susižerdavo 7,5 karto daugiau – 30 tūkst. eurų.

Praėjusį sezoną 216 cm ūgio centras vėl žaidė Lietuvoje, kai papildė Panevėžio „Lietkabelį“, LKL Top 4 klubą. Tuomet kaunietis prieš vieną ekipą žaidė taip, kad ji nusprendė lietuvį įsigyti.

FIBA Čempionų lygoje Jeruzalės „Hapoel“ komandai per dvejas rungtynes Kupšas vidutiniškai įmetė po 13,5 taško, atkovojo po 7,5 kamuolio ir rinko po 15,5 naudingumo balo.

Vasarą iš šios elitinės Izraelio ekipos jis sulaukė kontrakto pagal formulę 1+1, o metinis atlyginimas – 120 tūkst. JAV dolerių. Beveik tris kartus daugiau nei prieš dvejus metus „Juventus“ ekipoje.

„Nemanau, kad per tuos dvejus metus savo žaidime kažko pridėjau. Mano žaidimas nesikeitė, nepradėjau mesti po 5 tritaškius, žaidžiu taip pat. Manau, kad viskas taip susidėliojo dėl to, kad ateidavau į geras komandas, tokias, kuriose treneriai labiau akcentavo žaidimą baudos aikštelėje, o komandos draugai labiau manęs ieškojo“, – bendraudamas su „BasketNews.lt“ sakė Kupšas.

Trumpai apie „Hapoel“ pasiekimus per pastaruosius penkerius metus: du Izraelio lygos titulai, vienas Izraelio taurės ir trys Izraelio lygos taurės trofėjai, Europos taurės pusfinalis ir FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalis. 20 rungtynių su didžiausiu priešu Tel Avivo „Maccabi“ ir 12 pergalių.

Iš LKL ekipų pagal biudžetą su „Hapoel“ galėtų lygintis tik Kauno „Žalgiris“, suplanavęs 11,9 mln. biudžetą. „Hapoel“ biudžetas yra daugiau nei 10 mln. eurų.

Izraelyje Lietuvos krepšininkų nebuvo 12 metų, o čia atvykę tautiečiai pasižymėdavo laimėtais titulais. 2003-2005 metais Tel Avivo „Maccabi“ žaidęs Šarūnas Jasikevičius laimėjo du Eurolygos titulus, o 2006-2007 metais tame pačiame klube Simas Jasaitis laimėjo Izraelio lygą.

Izraelyje Kupšas jau gali pasidžiaugti vienu titulu. Jis su ekipa Izraelio lygos taurės finale 84:83 įveikė Tel Avivo „Maccabi“.

Lietuvis greitai pritapo komandoje: taurės ketvirtfinalyje surinko 15 taškų, pusfinalyje per 15 minučių įmetė 9 taškus ir atkovojo 6 kamuolius, o finale į „Maccabi“ krepšį taip pat įmetė 9 taškus, pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir 13 naudingumo balų.

Kupšas atsidūrė geriausioje komandoje nuo laikų Kauno „Žalgiryje“, kuriame žaidė 2013-2014 m. sezone. Pajėgioje komandoje jis žais ir tarptautiniame turnyre – FIBA Čempionų lygoje.

„BasketNews.lt“ interviu su Kupšu – apie savo karjeros kilimą, pirmuosius mėnesius Izraelyje, Šabo laikotarpį ir neužgesusį norą grįžti į Eurolygą.

– Mindaugai, kaip vyko derybos su „Hapoel“, apie kurias buvo pranešta tik rugpjūčio viduryje?
– Mes jau vasaros viduryje pradėjome su jais kalbėtis, viskas neįvyko labai greitai. Sužinojome, kad pats „Hapoel“ treneris (Odedas Kattashas) manęs norėjo. Iš pradžių pasikalbėjome ir viskas aprimo. Buvo kalbų su kitais klubais, bet mes laukėme „Hapoel“. Bendravome ir su Lietuvos klubais, bet aš turiu tokią nuomonę, kad kol gali, reikia išvykti ir pamatyti pasaulio, patirti naują patirtį. Į Lietuvą dar spėsiu grįžti.

O kai vėliau pasakė, kad tikrai atsiunčia kontraktą, apėmė ramybė. Sezonas jau artėjo, tai galvoji, kad pagaliau pasirašysiu sutartį ir dar su tokia komanda, kuri yra gero kalibro, žinoma organizacija. Džiaugiuosi, pačiam įdomu, kaip susidėlios šis etapas.

Nebuvo jokių dvejonių. Nemanau, kad kažkas kitas pastatytas į mano vietą irgi ilgai dvejotų, nes komanda yra gero lygio, žaidžia Europos turnyre, gera šalis. Klubas, į kurį daug kas važiuotų labai ilgai nesvarstę.

– Izraelyje Lietuvos krepšininkų nebuvo nuo 2007 metų. Ar radote ko pasiklausti apie lygą ir komandą?
– Nelabai buvo kieno pasiklausti, nes ten žaidusių pažįstamų nebuvo. Ten dažniausiai žaidžia amerikiečiai, o iš Europos atvyksta mažiau krepšininkų. Simo Jasaičio nebeklausiau, turbūt jau per daug viskas pasikeitę (šypsosi).

– Prieš tai žaidėte lietuvių neatrastoje Kinijos antroje lygoje, dabar – seniai lietuvių krepšininkų nemačiusiame Izraelyje. Kokių dar esate gavęs pasiūlymų iš neįprastų vietų, į kurias nevykote?
– Po Kinijos buvo ir pasiūlymas iš Taivanio. Esu turėjęs iš Artimųjų Rytų, Saudo Arabijos pasiūlymą. Galbūt yra ir daugiau, bet agentas dar juokingesnių nė nesakydavo.

– O į kokią lygą dar pats norėtumėte patekti?
– Kai buvau Ispanijos antroje lygoje, tai galvojau, kad norėčiau ir pirmoje lygoje pažaisti. Vietinis jų čempionatas būtų labiausiai norimas variantas. Kalbant apie tarptautines varžybas, tai labiausiai norėtųsi pažaisti Eurolygoje, bet ji yra stipriai pasikeitusi nuo tada, kai čia rungtyniavau „Žalgirio“ laikais.

Stengiuosi galvoti realiai. Galbūt dar pavyks kažkiek palypėti, bet suprantu, kad lygis yra labai pasikeitęs ir turi būti išskirtinis krepšininkas su puikiais sugebėjimais, kad ten papultumei. Kai kurie sako, kad labai noriu ir ten papulsiu, bet realybė būna kitokia.

– Sezoną pradėjote laimėdami Izraelio lygos taurę. Kaip buvo sutiktas toks laimėjimas?
– „Maccabi“ kaip ir didžiausi mūsų priešai. Čia kaip Lietuvoje „Žalgiris“ ir „Rytas“. Visi labai norėjo laimėti, visi supranta, kad tai yra Eurolygos komanda. Sezono pradžioje ir mes turėjome problemų, bet ir jie nebuvo susižaidę, taip pat turėjo traumų. Tiesiog tuo pasinaudojome ir labai džiaugiamės, kad galėjome nugalėti.

– Kaip pačiam pavyko greitai įsilieti į komandą?
– Visi žaidėjai malonūs, draugiški. Visi gyvename viename daugiabučių komplekse. Komandos chemija yra labai gera. Nėra taip, kad kažkas negerai ir žmogus būtų paliktas nuošalyje. Aikštėje irgi gauni situacijas, stengiesi jas išnaudoti. Man priimtina trenerio filosofija. Tiek komanda, tiek treneris, tiek komandos draugai.

– Praleidote dvejas pirmąsias Izraelio lygos rungtynes. Kokio to priežastis?
– Kai pasirašinėjau kontraktą iškart buvo kalba, kad manęs sezono pradžioje neregistruos vietinėje lygoje, nes čia gali žaisti tik penki legionieriai. Tai mes dabar dviese esame neregistruoti. Žiūrėsime, galbūt sezono eigoje tai pasikeis. Trečiadienį FIBA Čempionų lygoje galėsiu rungtyniauti.

– Kokie yra komandos sezono tikslai?
– Tikslai visada yra titulas. Čempionų lygoje norisi papulti į ketvertą, o vietinėje lygoje žaisti finale ir kovoti dėl titulo.

– Komandoje turite talentingą krepšininką ir garsaus trenerio Davido Blatto sūnų Tamirą, kuris Izraelio lygoje pelno po 13,5 taško ir atlieka po 6 perdavimus. Kokį įspūdį apie jį susidarėte?
– Jis dar jaunas, bet tikrai turi talento, turi sugebėjimus. Manau, kad gali tapti puikiu krepšininku. Jis gerai skaito žaidimą. Aišku, dar jaunas, būna, kad perdega, bet viskas yra gerai.

– Kas komandoje yra svarbiausias krepšininkas?
– Visi užsieniečiai yra paimti tam, kad darytų rezultatą. Didžiausia pavardė yra Jamesas Feldeine’as. Jis gali paimti į savo rankas žaidimą, jeigu kažkas nesiklijuoja, reikia įmesti taškus ar uždaryti rungtynes paskutiniu metu. Taip pat J'Covanas Brownas (vid. 18,5 tšk. – aut. past.). Prie lyderių priskirčiau mažiukus, metikus, kurie gali atlikti paskutinį metimą.

– Izraelyje kiekvieną savaitę vyksta Šabas, kuomet nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio vakaro viskas užsidaro – parduotuvės, viešasis transportas ir kita. Kaip sekasi prie to priprasti?
– Iš pradžių buvo keista, nes viskas užsidaro. Jeruzalė yra labai tikintis miestas ir čia per Šabą viskas kitaip nei Tel Avive ar kitur. Turi viskuo pasirūpinti iš anksto, ko tau reikės, pavyzdžiui, maistu. Dažniausiai penktadienį treniruotė vyksta tuo metu, kad tu dar spėtum nuvažiuoti ir susitvarkyti visus reikalus. Klubo žmonės apie viską galvoja, supranta mus, užsieniečius.

Spalio 8-9 dienomis vyko Jom Kipuras (didžiausia žydų religinė šventė – aut. past.), tai ne tik niekas nedirbo, bet ir su automobiliu negali važinėti. Nei viešasis transportas važiuoja, nei pats gali važiuoti. Įstatymai to nedraudžia, bet čia pagarbos ženklas. Gatvės yra tuščios, visi važiuoja tik su dviračiais. Net pats klubas pasakė, kad nevažiuokite automobiliais, nes bus didžiulė nepagarba, žmonės net gali apmėtyti akmenimis. Kadangi gyvename toje šalyje, tai gerbiame jų taisykles.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
Bamba
Beje Mindaugas ne kaunietis, kad jis karjerą pradėjo Žalgiryje, dar netapo tokiu. Šiaip jis gimęs Plikiškiuose, Joniškio rajone.
2019-10-15
+13
Atsakyti
Kupšas
Po to, kai pradėjau dažytis lūpas, mano karjera sparčiai ėmė kilti į viršų. Mokykitės.
2019-10-15
-7
Atsakyti
Kupsas
jus neturit ka veikt:D as net nepastebejau tu lupu, kol komentaru nepasakaiciau :D negalit i Kupseli atsiziuret? LKL\'e pasiilgot?:D
2019-10-14
+19
Atsakyti
Na
Basketnews, gerą bei įdomų interviu "sukalat", tai galėtumėt darbą padaryt ir iki galo - Kupšas su tokiom ryškiai raudonom lūpom tikrai atrodo nekaip, ir manau jam pačiam nelabai smagu save patį matyt taip atrodant. Juk pakoreguot fotkėj tą spalvą juokų darbas. O dabar šaukštas deguto( viena foto ) sugadino visą statinę medaus( visą straipsnį )
2019-10-14
+6
Atsakyti
Antanas
matyt gerai kazkam paciu..lpe
2019-10-14
-2
Atsakyti
to antanas
ir vėl tu išlindai iš urvo, besmegeni
2019-10-14
+18
Atsakyti
...
Apmėtyti akmenim... ir tai skaitosi Europos valstybė? Nelabai nuo arabų skiriasi
2019-10-14
-4
Atsakyti
Izraelis
siaip Izraelis ne Europoj:D
2019-10-14
+18
Atsakyti
Ali
saunuolis kupsas
2019-10-14
+8
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.