Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Kuomet atrodė, jog Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir Kinijos konfliktas pradeda slopti, žibalo į ugnį šliukštelėjo „Lakers“ superžvaigždė LeBronas Jamesas.

LeBronas apie susiklosčiusią situaciją kalbėjo pirmą kartą ir, skirtingai, nei didžioji dalis NBA atstovų ar JAV politikų Hjustono „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morey ginti nestojo.

„Nenoriu veltis į žodžių karą su Darylu Morey, bet manau, kad jis tuo metu nebuvo deramai informuotas, – sakė LeBronas. – Dauguma žmonių galėjo nukentėti ne tik finansiškai, fiziškai, emociškai ar dvasiškai. Taigi, reikia būti būti atsargiems dalinantis žinutėmis ar kažką sakant. Taip, mes turime kalbos laisvę, bet su ja gali būti ir daug negatyvių dalykų.“

Paklaustas, kodėl mano, jog Morey nebuvo deramai informuotas, LeBronas atsakė, kad tai yra jo asmeninis įsitikinimas.

„Manau, kad jis nebuvo deramai informuotas arba nepakankamai apsišvietęs šioje situacijoje, – tęsė Jamesas. – Neturiu žalio supratimo (kaip yra iš tikrųjų), bet tai mano nuomonė. Kuomet darai ar sakai tam tikrus dalykus ir žinai, kad tai gali paveikti tam tikrus žmones, šeimas ar atskirus individus, kartais tie dalykai gali būti pakeičiami. Taip pat socialinė erdvė ne visada yra geriausias būdas išreikšti savo nuomonę.“

Po kiek laiko savo mintis „Lakers“ lyderis perkėlė ir į tviterį.

„Netikiu, kad buvo pagalvota apie galimas žinutės pasekmes. Aš nekalbu apie jos (žinutės) turinį“, – vėliau savo „Twitter“ paskyroje rašė LeBronas.

„Mano komanda ir ši lyga turėjo labai sunkią savaitę. Manau, žmonės turi suprasti, ką žinutė ar pareiškimas gali padaryti kitiems. Ir esu įsitikinęs, jog niekas nestabtelėjo ir nepagalvojo, kas gali nutikti. Su šios žinutės išsiuntimu buvo galima palaukti savaitę“, – pratęsė Jamesas.

„Lakers“ Kinijoje žaidė dvejas draugiškas rungtynes su Bruklino „Nets“, o situacija ten buvo kaip reikiant įkaitusi. Atvykusios į Šanchajų, komandos nežinojo, ar susitikimas apskritai įvyks, o remiantis ESPN duomenimis, susitikimas tarp žaidėjų ir NBA komisaro Adamo Silverio buvo itin įtemptas.

Susitikimo metu krepšininkai išreiškė nusivylimą, jog jie yra pastatyti į NBA ir Kinijos konflikto epicentrą bei buvo nepatenkinti, kad vietiniai Kinijos reporteriai uždavinėjo klausimus, susijusius su šia situacija prieš įvykstant Silverio konferencijai.

„Kai kalbame apie politiką, manau, tai yra labai delikati ir jautri situacija. Jūs žinote, kad kai aš apie kažką kalbu konkrečiai, esu įsigilinęs į situaciją. Jaučiuosi, kad šioje vietoje nebuvau pakankamai informuotas. Manau, jog tuo metu, kai buvome Kinijoje, tą patį būtų galėję pasakyti ne tik aš, bet ir komandos draugai bei mano organizacija („Lakers“), kurie neturėjo pakankamai informacijos, kad galėtų apskritai pasisakyti šiuo klausimu. Taip pat jaučiamės ir dabar“, – sakė LeBronas.

Minėtojo susitikimo metu keli krepšininkai paklausė Silverio, ar Morey gresia sankcijos, mat kai kurių žaidėjų įsitikinimų, jeigu krepšininko žinutė NBA atsieitų milijonus, tuomet jie sulauktų nuobaudų.

Vis tik Morey jokių bausmių nei sankcijų nesusilaukė, o LeBronas susitikimo detalių nekomentavo.

„Manau, jog tai dar viena situacija, kuri turėtų likti už uždarų durų. Galvoju, kad pasimokysime iš šios situacijos ir suprasime, ką galime sakyti ar rašyti tviteryje. Visi kalbame apie kalbos laisvę. Taip, mes turime kalbos laisvę, tačiau ji gali turėti neigiamų pasekmių, kai galvojama tik apie save“, – teigė Jamesas.

„Adamas (Silveris) visada buvo supratingas ties tuo, ką žaidėjai, treneriai, savininkai ir bet kas kitas gali pasisakyti apie mūsų lygą. Tai buvo sunki situacija Adamui, mat jis turėjo užgesinti gaisrą, kurio nesukėlė“, – pratęsė LeBronas.

Pačioje pabaigoje Jamesas patikino, kad į Kiniją grįš, kai tik atsiras galimybė.

„Mane ten visada pasitikdavo išskėstomis rankomis. Kinijoje buvau 15-20 kartų, o pagrindinė priežastis, kodėl visada norėjau ten nuvykti yra krepšinis. Krepšinis subūrė daugybę šalių ir žmonių kartu“, – sakė Jamesas.

„Keliauti į Kiniją ir sutelkti žmones visada buvo mano tikslas. Būtent todėl ir surengėme tokią kelionę šiemet. Aš, „Lakers“, „Nets“ – visi vykome, kad reklamuotume krepšinį. Tą darysiu ir toliau, nes šis sportas man davė labai daug“, – baigė Jamesas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (34)
Geras
Visų pirma nesupratot kaip taktiškai sulošė Bronius antra tai buvo pasakyta ne laiku...
2019-10-15
+3
Atsakyti
V.
o aš manau kad tai nera Lebron mintis, o jo padėjėjų, kurie faktiškai tvarko twiterio ir kitas paskyras, ir atidžiai apgalvoja ką kaip ir kada pasakyti.
2019-10-15
-1
Atsakyti
JJ
Kokios jis ten spermos ant virsutiniu dantu uzsimetes?
2019-10-15
-2
Atsakyti
Trump
Trump Says Hong Kong Protest Movement Will \'Take Care of Itself\' Soon Čia šūdas tam pačiam Morey į akį. O žurnaliūgos tik lot moka, nes jiems pinigus už lojimą ir clickus moka. Tūlas žurnaliūga – nūdienos kūrva. Iš ten ir randasi tokie straipsniai, žaidėjus su šūdais maišantysi išvis ne į temą reikalų klausimais :))
2019-10-15
-5
Atsakyti
Gintis
o Tu jankiu ir eurogeju burzujams laizai liansbergini burzujau
2019-10-15
+1
Atsakyti
is esmes
Atsiribojus nuo situacijos Hong Kong\'e reikia pastebeti, kad tokie zurnalistu klausimai yra lose/lose is zaideju ar treneriu puses. Norisi kad jie sukiltu ir darytu spaudima Kinijai ir kol mes plosim jie praras Kinu pinigus, jiems tai svetimos problemos tas Hong Kong\'as ir ko cia jiems kistis? Nemanau kad cia ju karas kuri jiems reikai kariaut, ypac kai tai jiems kainuotu. Ir be to jie tera marionetes kaip ir mes visi savo darbuose. Kazkaip bandau isivaizduoti save sioje pozicijoje, tikrai nesinoretu pasisakyt apie kazka kas man kainuotu darba, galu gale matyt liksi vienas toks ir niekas salia nestos. Deja tokiame pasaulyje gyvenam, dziaugiames kol musu kieme tas nevyksta, bet neaisku kada ir pas mus tai pasibels.
2019-10-15
-5
Atsakyti
Ka tu cia grybas save su lebitch lygini? :D Varyk komunistam ir tu sikna palaizyt. bronius galejo patylet, bet sikna palaize komunistam.
2019-10-15
+8
Atsakyti
Na sia situacija galima pakomentuoti taip. Kazkuri is Fox berods zurnaliusciu: Uzsiciaupk ir varykis kamuoli Lebronas: Diskriminacija! Rasizmas! Sportininkas turi laisve reiksti savo politines mintis! Vergijos laikai bagesi! Tai mano ir visu sportininku izeidimas. Nuzmogejimas! As to nepakesiu! As- Kinija: Uzsiciaupk ir varykis kauomuoli. Lebronas: Toujau pat, sere!
2019-10-15
+12
Atsakyti
Opapa
Man tai visuomet lengvas žvengas suima, kai kašioras, kuris faktiškai neturi nieko bendro su aukštuoju išsilavinimu bando aiškinti apie neigiamas laisvo žodžio pasekmes arba šiaip politikuoja. Būtų įdomu paskaityti rašinėlį šia tema iš tokio galvočiaus kaip James. Argumentai jaučiu būtų 4-oko lygio.
2019-10-15
+15
Atsakyti
Martinas Lutheris Kingas
Atejo laikas pasivartyti karste .
2019-10-15
+15
Atsakyti
Songokas
Čia kažkas šneka apie kaip PINIGŲ VERGAS pasisako apie Honkongą. Prisiminkime, kas yra Honkongas. Buvusi britų kolonija. Realiai PINIGŲ VERGAI jį ir sukūrė. Ir šiandien, tai yra PINIGŲ VERGŲ kraštas" "Hong Kong hosts the largest concentration of ultra high-net-worth individuals of any city in the world". Ten tarpusavyje kariauja Kinijos ir Honkongo piniguočiai. O laido riteriai atsiraitoję rankoves kovoja už laisvę. :D
2019-10-15
-10
Atsakyti
Tu kazka cia
Tu kazka cia puliuoji , apie kokiu tu cia pinigu vergus kalbi . Kokius piniguocius , net neisigilines i situacija triedi . Nors zinai , del ko visa tai prasidejo? Apie kolonijas isviso kazka suspiegei , tu taip visa pasauli pinigu vergais isvadinsi , taip ir svedus ir airius ir visas kitas salis galima apibudinti , vienu zodziu nera zodziu .
2019-10-15
+22
Atsakyti
realus
pranyko planuotos saibos? ajaijaijai, beda beda.
2019-10-15
+31
Atsakyti
Dar vienas Pilypas
Dar vienas trysciojantis money hunteris , visi juk puikiai supranta ,kad jo nuomone niekam neidomi , zodzio laisve gali tureti neigiamu pasekmiu? Taip , gali , bet tai ura vertybes , o vertybes isduodantis zmogus yra kakashka .
2019-10-15
+5
Atsakyti
LeBitch strike again! Ne tik, kad komunistam rudaja laizo tai dar ir nusisneka. Morey nezino apie ka kalba? O kinu kale zino, kas dedasi HonKonge su zmonem? Juodis turbut nori rimbu per sonus gaut ir atgal y plantacijas gryst.
2019-10-15
+24
Atsakyti
Songokas
Priminkite, kokiomis priemonėmis TRUMPAS spaudžia Kiniją dėl HONKONGO. O gi JOKIOMIS. Pakartojam garsiai: TRUMPAS JOKIOMIS PRIEMONĖMIS NESPAUDŽIA KINIJOS HONKONGO KLAUSIMU. Kodėl? Nes NEAPSIMOKA.
2019-10-15
-12
Atsakyti
Anonimas
ar suteltki lebronai ar pinigus tik pasimti vykdavai i kinija?
2019-10-15
-12
Atsakyti
S
Gerbiau ji laikiau geriausiu dabar krito akyse dar save vadina more then athlete... Žina kad jai kas uzdraus batus kokius jo ar da ka pirkt ir kris i minusa
2019-10-15
+12
Atsakyti
Kl
Klauni jūs, net nesupratot, ką jis tuo norėjo pasakyti. Jis neprieštarauja Morey "žodžio laisvei“, o visų pirma, kad ši nuomonė buvo išsakyta NBA komandoms keliaujant po Kiniją. Dėl ko nukentėjo daug žmonių, o šis niekšas tuo metu sau sėdėjo minkštame krėsle. Šį avigalvį išmesti iš darbo vertėtų ne už pasakytus žodžius, o kada jie buvo pasakyti. LeBron šioje situacijoje pasielgė taktiškai, nesivėlė į pačią situaciją, nes kiekvienas pasakytas žodis dabar, gali atsiliepti ateityje. O čia jūsų, apsimyžusių verkšlenimai prie telefonų niekam neįdomūs. Geriau rūpinkitės savo gyvenimu ir mažiau gyvenkit kitų.
2019-10-15
+6
Atsakyti
Anonimas
Pardon seniuk tu ką tik paprieštaravai pats sau. Sakai niekam neįdomūs bet dėmesį kreipi
2019-10-15
+14
Atsakyti
zalsudis
ooooohh lebitch palaize komunistam sikna, kaip miela
2019-10-15
+21
Atsakyti
x
atrodo pinigų vergai kuo toliau tuo labiau krenta veidu į purvą. anksčiau juo nesižavėjau bet dabar visiškas parsidavimas. teisingai pastebėta , jei ne žodžio laisvė kas gi tu būtum Broniau?
2019-10-15
+26
Atsakyti
Tomas
Lopas buvo, yra ir bus. Ne kaip zaidejas, bet kaip asmenybe.
2019-10-15
+30
Atsakyti
Gėjus ambrazevičius
Va tokiose situacijose ir pamatai, kokie skystimai yra tie, kurie varo ant Trumpo. Kaip gerbiamas JAV prezidentas pasake, visi tokie kerrai ir lebronai yra kaip spiegiantys į kelnes pridėję šunyčiai, kai reikia šiuo atveju aiškiai pasiųsti kiniečius nx.
2019-10-15
+48
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.