Nuotr.: BasketNews.lt
Nuotr. BasketNews.lt

Dešimt geriausiai apmokamų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe – LKL“) krepšininkų šį sezoną rungtyniauja Kauno „Žalgiryje“. Tai rodo tinklalapio „BasketNews.lt“ surinkti duomenys apie žaidėjų uždarbius šį sezoną.

Nors krepšinio klubai oficialiai neskelbia krepšininkų atlyginimų, bendradarbiaujant su rinką išmanančiais specialistais buvo surinkta informacija apie 30 solidžiausius atlyginimus LKL gaunančius žaidėjus.

Trisdešimtuke yra 11 „Žalgirio“ žaidėjų, 9 Vilniaus „Ryto“ krepšininkai, 5 – Klaipėdos „Neptūno“, 3 – Panevėžio „Lietkabelio“ ir po 1 – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ bei Utenos „Juventus“.

19 žaidėjų LKL uždirba bent po 100 tūkst. eurų per sezoną. Būtų 20, tačiau į trisdešimtuką neįtrauktas solidų atlyginimą (virš 100 tūkst. eurų) uždirbantis „Neptūno“ puolėjas Tadas Sedekerskis, kadangi jam uostamiesčio klubas moka tik dalį algos, o likusią dengia Vitorijos „Baskonia“.

Atlyginimai nurodyti be mokesčių – tokias sumas žaidėjai gauna į rankas. Mokesčius papildomai sumoka klubai. Sumos yra apytikslės ir gali nežymiai skirtis nuo realių.

28-30. Tomas Delininkaitis (Klaipėdos „Neptūnas“),
Željko Šakičius (Panevėžio „Lietkabelis“),
Deividas Sirvydis (Vilniaus „Rytas“):
apie 70 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Skirtingų kartų ir komandų žaidėjai dalijasi tris vietas trečiojo dešimtuko pabaigoje. 37 metų Delininkaitis vasarą su „Neptūnu“ pasirašė naują dvejų metų sutartį, pagal kurią kiekvieną sezoną turėtų uždirbti maždaug po 70 tūkst. eurų.

Karjeros pike esantis 31 metų Šakičius yra trečias geriausiai apmokamas „Lietkabelio“ žaidėjas. Kol kas jis savo kontraktą pateisina – LKL rinkdamas po 16,4 naudingumo balų yra efektyviausias komandos žaidėjas.

Tuo metu kylančiam Lietuvos talentui, 19-mečiui Sirvydžiui, tai yra veikiausiai paskutinis sezonas Vilniaus „Ryte“ prieš pakeliant sparnus į NBA ir jis šį sezoną yra geriausiai apmokamas jaunas krepšininkas Lietuvoje.

25-27. Julius Jucikas (Utenos „Juventus“),
Andre Williamsonas (Klaipėdos „Neptūnas“),
Johnas Gillonas (Pasvalio „Pieno žvaigždės“):
apie 72 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Iš Japonijos antrosios lygos į Lietuvą grįžęs Julius Jucikas šį sezoną yra brangiausiai apmokamas Utenos komandos krepšininkas. Jo, kaip ir Andre Williamsono bei Johno Gillono alga per sezoną siekia apie 80 tūkst. JAV dolerių, kas pavertus į eurus būtų apie 72 tūkst. Gillonas savo ruožtu yra brangiausias „Pieno žvaigždžių“ žaidėjas.

Šių krepšininkų sezono startai kol kas yra skirtingi. Jeigu po 15 taškų LKL pirmenybėse renkantis Gillonas yra rezultatyviausias savo ekipoje, tai Jucikas ir Williamsonas stipriai nepateisina vilčių.

22-24. Žygimantas Janavičius (Klaipėdos „Neptūnas“),
Evaldas Kairys (Vilniaus „Rytas“),
Vytenis Lipkevičius (Panevėžio „Lietkabelis“):
apie 75 tūkst. eurų.

Nuotr. FIBA
Pagrindiniu „Neptūno“ įžaidėju tapęs Janavičius šią vasarą su Klaipėdos ekipa pasirašė dvejų metų kontraktą ir yra trečias geriausiai apmokamas komandos žaidėjas, neskaičiuojant Tado Sedekerskio.

Tuo metu Kairys šiemet uždirba maždaug dvigubai mažiau nei pernai, tačiau per sezoną gali pasididinti atlyginimą, jeigu išvengs traumų – jo kontrakte numatyta premija už tam tikrą kiekį sužaistų rungtynių.

Antrą sezoną „Lietkabelyje“ žaisiantis Lipkevičius raško 2018 metų vaisius – tada jis su Aukštaitijos komanda sudarė dvejų metų sutartį, kurioje buvo numatytas atlyginimo augimas.

21. Gytis Masiulis (Klaipėdos „Neptūnas“): apie 90 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
„Žalgiriui“ priklausančio puolėjo algą dengia „Neptūnas“ ir jis yra antras geriausiai apmokamas šios ekipos krepšininkas. Antrą sezoną Klaipėdoje rungtyniaujantis 21 metų krepšininkas, tikimasi, taps vienu ryškiausių ekipos veidų aikštėje.

20. Kendrickas Brownas (Panevėžio „Lietkabelis“): apie 92 tūkst. eurų.

Nuotr. „BasketNews.lt“
Brangiausiai apmokamo „Lietkabelio“ žaidėjo alga siekia apie 100 tūkst. JAV dolerių – sutartys su amerikiečiais Lietuvoje sudaromos šia valiuta. 29 metų krepšininkui tai yra jau trečiasis sezonas Lietuvoje.

17-19. Martynas Echodas,
Mindaugas Girdžiūnas (abu Vilniaus „Rytas“),
Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“):
apie 120 tūkst.

Nuotr. BNS
Už aikštės ribų gerais draugais esantys Echodas ir Birutis šį sezoną uždirba vienodą pinigų sumą, tačiau vienas iš jų yra svarbus „Ryto“ rotacijos žaidėjas, o kitas gydosi traumą po praėjusio sezono. Tuo metu Girdžiūnas vasarą su „Rytu“ persirašė kontraktą, kuris ženkliai sumažino ankstesnę uždirbtą pinigų sumą, tačiau galios metais ilgiau.

16. Deividas Gailius (Klaipėdos „Neptūnas“): apie 130 tūkst. eurų.

Nuotr. FIBA
Gailius turėjo solidesnį pasiūlymą išvykti į Permės „Parma“ komandą, tačiau nusprendė likti gimtajame mieste ir pasirašė dvejų metų kontraktą, pagal kurį šiemet uždirbs 130 tūkst. eurų, kitąmet – 150 tūkst. Šį sezoną jis yra geriausiai apmokamas „Neptūno“ krepšininkas.

14-15. Cameronas Bairstow,
Francisco Cruzas (abu Vilniaus „Rytas“): apie 135 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Trisdešimtmetis Cruzas ir 28 metų Bairstow su „Rytu“ sudarė vienų metų kontraktus, pagal kuriuos per sezoną turėtų uždirbti apie 150 tūkst. JAV dolerių.

13. Tu Holloway (Vilniaus „Rytas“): apie 180 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Trisdešimtmetis įžaidėjas yra brangiausias „Ryto“ legionierius šį sezoną, pasirašęs maždaug 200 tūkst. JAV dolerių vertės kontraktą. Tiesa, sezono pradžioje jo žaidimas klubo vadovų ir sirgalių negali tenkinti, o tai pripažino ir treneris Dainius Adomaitis: „Jis nėra geležinis, žaidė 11 mėnesių, žinojome, kad mėnesį skyrė poilsiui ir kūnui atsigauti. Holloway atvyko tikrai be formos. Esame kantrūs ir jis tikrai įdeda maksimaliai pastangų ir treniruotėse ima informaciją. Paprasčiausiai turime būti kantrūs.“

12. Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“): apie 210 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Šią vasarą pasaulio čempionate su Lietuvos rinktine debiutavęs Arnas Butkevičius yra antras geriausiai apmokamas „Ryto“ žaidėjas. 2017 metų pabaigoje jis su Vilniaus komanda sudarė 3,5 metų sutartį, kurioje buvo numatytas atlyginimo augimas pamečiui. Kartu su atlyginimu augo ir Butkevičiaus indėlis – dabar jis matomas kaip vienas pagrindinių ekipos žaidėjų.

11. Eimantas Bendžius (Vilniaus „Rytas“): apie 230 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Vilniaus „Ryto“ kapitonas šį sezoną yra geriausiai apmokamas komandos žaidėjas. Pernai į sostinės ekipą grįžęs klaipėdietis sudarė ilgalaikę sutartį, kurios vertė šį sezoną Lietuvoje nusileidžia tik „Žalgirio“ žaidėjams.

10. Jockas Landale'as (Kauno „Žalgiris“): apie 250 tūkst. eurų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Australas „Žalgiriui“ kainavo daugiau nei 250 tūkst. – Belgrado „Partizan“ komandai, skirtingų šaltinių duomenimis, buvo sumokėta nuo 100 iki 150 tūkst. eurų siekusi išpirka, tačiau net ir tokie pinigai, mesti šiam krepšininkui, jau dabar atrodo kaip vasaros turgaus laimėjimas. Neabejojama, kad jeigu „Žalgiris“ būtų išreiškęs susidomėjimą puolėju po NBA vasaros lygos, jo kaina būtų buvusi žymiai aukštesnė.

9. Artūras Milaknis (Kauno „Žalgiris“): apie 280 tūkst. eurų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Vienuoliktą sezoną Kaune žaidžiantis Milaknis praėjusį sezoną anksti pratęsė kontraktą su „Žalgiriu“ ir jau yra tapęs neatsiejama šios komandos dalimi tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

7-8. Thomasas Walkupas ir Alexas Perezas (Kauno „Žalgiris“): apie 320 tūkst. eurų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Antrą sezoną Kaune rungtyniaujantis Walkupas šiemet uždirba daugiau nei pernai ir jo alga yra maždaug tokia pati, kaip ir meksikiečio Alexo Perezo, su kuriuo buvo sudaryta trejų metų sutartis pagal formulę 1+1+1. Anot šaltinių, Perezas Turkijoje netgi būtų galėjęs uždirbti daugiau, tačiau pasirinko galimybę žaisti aukštesniame lygyje už mažesnius pinigus.

6. Nigelis Hayesas (Kauno „Žalgiris“): apie 370 tūkst. eurų.

Nuotr. D.Lukšta
Dar vienas žaidėjas, kurio nesuviliojo Turkijos pinigai. Stambulo „Galatasaray“ komandoje rungtyniavęs amerikietis atsisakė pelningesnių pasiūlymų, bet vis tiek tapo antru brangiausiu šio tarpsezonio „Žalgirio“ naujoku.

5. Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“): apie 300-400 tūkst. eurų.

Nuotr. D.Lukšta
Praėjusį sezoną Atėnų „Panathinaikos“ komandoje uždirbęs apie 450 tūkst. eurų, į Lietuvą Lekavičius grįžo atsisakęs pelningesnių kontraktų užsienyje. Nors oficialiai sutartis su juo buvo paskelbta birželio viduryje, abi puses gana anksti buvo sukirtusios rankomis. Skirtingų šaltinių duomenimis jo alga siekia nuo 300 iki 400 tūkst. eurų. Po šio sezono Lekavičius turi galimybę kontraktą nutraukti.

4. Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris“): apie 400 tūkst. eurų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
2018 metų vasarą su „Žalgiriu“ trejų metų 1 mln. eurų sutartį sudaręs gynėjas Kaune debiutavo taip gerai, kad praėjusio sezono eigoje persirašė kontraktą. Tai padidino jo metines pajamas iki maždaug 400 tūkst. eurų. Gynėjo kontrakte numatytos išpirkos po kiekvieno sezono ir, jeigu jo žaidimo kreivė toliau kils, kitą vasarą jis gali būti itin trokštamas vasaros turguje.

3. Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“): apie 425 tūkst. eurų.

Nuotr. D.Lukšta
„Žalgirio“ veteranas praėjusį sezoną tyliai ramiai pratęsė kontraktą iki pat 2021 metų ir vis dar išlieka vienu geriausiai apmokamų žaidėjų Lietuvoje. 2003 metais pradėjęs karjerą „Žalgiryje“, nuo tada Jankūnas tik vieną sezoną nežaidė šioje komandoje ir yra tapęs tikru jos simboliu.

2. Zachas LeDay (Kauno „Žalgiris“): apie 525 tūkst. eurų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Didesnio atlyginimo ir vaidmens nei Pirėjo „Olympiakos“ komandoje troškęs LeDay, šaltinių duomenimis, šią vasarą galėjo rinktis iš kur kas pelningesnių pasiūlymų, tačiau nugalėjo „Žalgirio“ ir asmeninis Šarūno Jasikevičiaus dėmesys. LeDay su „Žalgiriu“ sudarė sutartį pagal formulę 1+1 ir, jeigu liks Kaune, kitąmet uždirbs 50 tūkst. eurų daugiau.

1. Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“): apie 550 tūkst. eurų.

Nuotr. BNS
Edgaras Ulanovas antrą sezoną iš eilės yra geriausiai apmokamas krepšininkas Lietuvoje. Praėjusį sezoną jo atlyginimas siekė 500 tūkst. eurų per sezoną, o šiemet pakilo dešimčia procentų. 27 metų puolėjas po šio sezono taps laisvuoju agentu ir gali susivilioti galimybėmis išbandyti legionieriaus karjerą.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (124)
Is Ryto per daug tikisi visi . Paziurejus i sudeti ir finansus realiai nera ko tiketis ir ta pergale pries Loko sakyciau JAU pasiekimas kokio Neptunui ar pan butu istorinis ... Lieka tiketis kad pagaliau Vilniui atsiras zmoniu , kurie pades surinkti bent 6-7 mln biudzeta reikia atgaivinti Ryta . Pasiilgau normaliu finalu LKL ir budavo smagu kai Lietuva gerai atstovaudavo 2 klubai . Jei Belgrade 2 komandos surenka didesnius biudzetus as galvoju Lietuva kaip salis turtingesne , tuo labiau krepsinis cia antra religija
2019-10-18
+10
Atsakyti
Pro
na ryte bezdzionius kolkas gan neblogai varo neskaitant ginybos uz tus pinigus atidirba
2019-10-17
+5
Atsakyti
a
3metus zalgiris eurolygos topinia komanda. kaip galit sakyt apie blogus kontraktus, jankuno darbas ne tik aiksteleje ,bet ir uz jos ribu. Jis komandos jungiamasis audinys kaip javtokas buvo rinktineje. Ulei dar didesnius kontraktus siulo tai manot liktu uz maziau? Milaknis gal ir permoketas ,bet pataikyt kai reikia sugeba
2019-10-17
+11
Atsakyti
dd
ble, kokie genijai su Jankunu tokia sutarti pasirase. Milas kaip Milas, per daug gauna, bet jisai vienas is retu zaideju eurolygoje kol kas suloses gerai, tad net ir negaila taip jau stipriai. O dar pagalvoji, kad Jankunas ir kita sezona uz panasia alga varys. Nu nekazka.
2019-10-17
+6
Atsakyti
jska
del to kad kazkada atsisake pike karjeros solidesniu saibu
2019-10-17
+6
Atsakyti
varinis kabelis
tai,kad sake Paco Cruz gauna 170tkst,o cia pasirodo tik 135tkst. tai,kur tiesa?
2019-10-17
Atsakyti
gg
Tiesa kad si straipsni sukure rytfanis.
2019-10-17
-1
Atsakyti
R
Jo , cia jau Zalgiris perspjove patys save. Jankuno ir Milaknio algos vos ne dvigubos nuo to kiek jie rinkoje verti.
2019-10-17
+21
Atsakyti
dd
jei Milo verte butu tik 140k eur tai zinok niekas jam 280k eur nemoketu. Nuvertini Milo verte. Jankunas tai joo, ziauriai permoketa. Bet sutartis rasyta po puikaus jo sezono. Visgi zalgiris turejo daugiau mastyti ir nesiulyt tiek daug vis tiek.
2019-10-17
+2
Atsakyti
Anon
Zalgirio fanams manau turetu buti geda net uzsiminti diskusijose su kitu LKL komandu sirgaliais kokie jie kieti ir kad mes jus 4-0 ir t.t Cia tas pats kaip isvaziavo tankas, o pries ji civiliai be ginklu.
2019-10-17
-2
Atsakyti
Dzo
tas tankas tik lietuvos kaime tankas, isvaziuoja uz sienos ribu ir pavirsta I apgailetinus klaunus
2019-10-17
Atsakyti
Išrinktasis
Jei žmonės turėtų proto, tai pamatę tokią kaip Jankūno algą atsibustų iš to "žalio kraujo" sapno ir arena aptuštėtų kaip reikiant ir atlyginimai pamažėtų. Bet visa problema, kad masė niekada nepasižymėjo dideliu intelektu.
2019-10-17
+16
Atsakyti
Anonimas
manau daugiau tokios info siam portale nematysim, o zalgiris neigs ja
2019-10-17
-3
Atsakyti
zvengeu koke valanda
nosis po 300k virina :DDDDDD krw krw koks pasaulis neteisingas :DDD
2019-10-17
+3
Atsakyti
Prasymas
Ziauriai geras straipsnis. Apsiverkt norisi pamacius Jankio alga. Bet butu nuostabu (jeigu turite informacijos) kad dar ir mazesnes algas gaunanciu zaideju algas pateiktumete. Nes kartais mes putojames, kad vienas zaidejas daug geresnis uz kita, bet svarbu ir zinoti kiek jis gauna ir tada vertinti ar vertas buti komandoje
2019-10-17
+23
Atsakyti
2good
ble reikejo eit krepsininku.
2019-10-17
-4
Atsakyti
Antanas
sekmadienį ryto asai pazemins zalmarges princeses,o snd tai vapse laukia totalus porno zaliu at.matu
2019-10-17
-19
Atsakyti
jv
kruvos pinigu, rezultatai nuliniai.. draugeliai pamokejo vienas kitam ir gyvena visi linksmi.
2019-10-17
+5
Atsakyti
juodas anekdotas
Jankūnui - 425 000 eurų !!! Tur būt už tai, kad gražiai susišukavęs, ir nesikeikia ;(((
2019-10-17
+27
Atsakyti
Ceska
modelinis kirpimas daug kainuoja ir labai greit brangsta tad nera ko cia stebetis
2019-10-17
+4
Atsakyti
krebsinio_egzpertas
o jus pamenat kiek Jucikas ar koks ten molis Ryte gavo euru? :DD isvis protu nesuvokiama
2019-10-17
+11
Atsakyti
Ruberoidas
negrazu svetimus pinigus skaiciuoti, nu bet commmon as uz 280k eur tai tikrai drasiai galiu palakstyt aikstej vietoj nosies
2019-10-17
+15
Atsakyti
:DDD its a f*cking joke taip sakant...jankunas puse limo sau ramiai varto su lazdele pasiramsciuodamas, ule virs puse limo :DD visiskas pravalas, bent isivaizduojat ka galima butu paimti uz lema, turint eurolygos ir jaskos koziri? kosmosas kazkoks, gal atkatus gauna motiejunas nuo tokiu konktraktu, kitaip nesuprantama
2019-10-17
+31
Atsakyti
Alfonsas
patikėk, ir dar kokį
2019-10-17
+11
Atsakyti
2020
girdziunas tikrai tiek negauna, del echodo irgi abejoju, bendzius taip pat
2019-10-17
-7
Atsakyti
Anonimas
Bet zalgirio legionas atsisake didesniu algu,kad zaisti uz zalgiri ir dabar juos atleistu tai koks pravalas jiems,rankas galima nusigrauzt is nevilties
2019-10-17
+2
Atsakyti
Anonimas
ulanovas pagal zaidima tikrai nebaisiai lenkia butkeviciu,bet alga skiriasi vos ne 3 kartus.uz tuos pinigus iseitu nesveikas amerikietis kuris naudos duotu nepalyginamai daugiau nei ule.ir nereikia pasakot kad ule kazkur pabegs,niekam jis toks perdaug nereikalingas,o gandai apie el grandus yra paskleisti jo agentu tam kad sukelt kaina.apie ispusta jankuno alga net geda butu rasyt,cia akivaizdus korupcijos pavyzdys nes niekur kitur jis net puses to negautu,o cia sedi namie ir dar kosminius pinigus semia.kas del gyneju,tai noriu primint kad savo laiku dentmon ar anderson buvo paimti uz ~200-250k per metus,ir palyginkit su sitais nubais walkup ar perez?o beveik 300k snaiperiui veteranui?jokioj normalioj imonej antraeliai darbuotojai negauna didziausiu algu,o Zalgiryje pasirodo viskas kitaip,cia uz nosies krapstyma gali but vienas brangiausiu zaideju.
2019-10-17
+9
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 124

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.