Antrąją pergalę iš eilės Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) iškovojo namuose žaidusi šio sezono autsaiderė LCC tarptautinio universiteto komanda, netikėtai įveikusi MRU krepšininkus. Tuo tarpu kitas trejas rungtynes laimėjo svečiuose žaidusios ekipos.

KTU studentai po dviejų pratęsimų įveikė LŽŪU krepšininkus

Sudėtingą pergalę tik po dviejų pratęsimų iškovojo varžovų aikštelėje žaidę Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai, kurie 93:87 (27:17, 13:14, 11:20, 20:20, 7:7, 15:9) nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) studentus.

Abi ekipos žaidė ne pilnų sudėčių, o profesionalių krepšininkų buvo tik vienas – į antrąją rungtynių dalį atvyko KTU ekipos įžaidėjas Vygantas Metelica.

Rungtynės prasidėjo dideliu tempu, tačiau rizikingus perdavimus atiduoti bandę šeimininkai dažnai klydo, o KTU kontratakos buvo tikslios ir sužaidus pusę kėlinuko svečiai pirmavo 12 taškų skirtumu 17:5. Du tolimus metimus pataikė Domas Dijokas, bet įsibėgėjusių KTU krepšininkų tai nesustabdė ir jie išlaikė dviženklį pranašumą iki pirmojo kėlinuko pabaigos – 27:17.

Antrajame kėlinuke vėl iniciatyvos ėmėsi tritaškį ir dvitaškį su pražanga pataikęs D.Dijokas, tačiau nesugebėdami apsiginti LŽŪU studentai nemažinti atsilikimo. Šeimininkai daug kartų atakavo iš toli, tačiau metimai skriejo pro šalį. Po dviejų kėlinukų KTU buvo priekyje 40:31.

Po didžiosios pertraukos du tolimus metimus pataikė Vygintas Grinis, vieną – Andrius Čižikas ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 4 taškų (40:44). KTU ekipą į priekį tempė tik trečiajame kėlinuke prie ekipos prisijungęs Vygantas Metelica, bet pabudo toliašaudė LŽŪU artilerija: V.Grinis pataikė dar du tolimus metimus, o  tritaškį įmetęs Simas Skužinskas ištirpdė atsilikimą iki minimumo (49:50). Po trijų kėlinukų rezultatas buvo lygus – 51:51.

Lemiamą kėlinuką pradėjo dar vienas V.Griniaus tritaškis, po kurio LŽŪU krepšininkai pirmą sykį įgijo persvarą (54:51).

Aikštelėje įsivyravo chaotiškas žaidimas. Abi komandos norėjo kuo greičiau laimėti, todėl daug klydo ir metė po šalį. Aistros kilo ir dėl teisėjavimo, krepšininkai ir treneriai nuolat ginčijosi bei diskutavo. Likus žaisti 4 minutes po V.Metelicos dvitaškio KTU susigrąžino persvarą (60:58).

Užtikrintai žaidęs V.Grinis likus 20 sekundžių padidino LŽŪU persvarą iki 3 taškų (71:68), bet paskutinės atakos metu Mantas Šateika pataikė tritaškį ir paskelbė pratęsimą – 71:71.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo KTU auklėtiniai, o šeimininkai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus tris minutes. Intriga ir vėl didėjo, o tris sėkmingas atakas iš eilės surengę LŽŪU studentai susigrąžino pranašumą (77:76). Likus žaisti 5 sekundes tik vieną baudos metimą pataikė S.Skužinskas, o staigią ataką surengęs E.Stanionis vėl išlygino rezultatą ir pratęsė rungtynes dar 5 minutėms – 78:78.

Antrąjį pratęsimą vėl sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po kelių sėkmingų atakų pabėgo į priekį (82:78). V.Grinis ką metė – tą pataikė, todėl likus žaisti minutę LŽŪU atsilikimas siekė tik 2 taškus (86:88), o netrukus sumažėjo iki minimumo. Vis dėlto KTU neleido varžovams priartėti ir šventė pergalę rezultatu 93:87.

LŽŪU: Vygintas Grinis 36 (50 min., tritaškiai 7/11, 10 atk.kam., 6 rez.perd., 7 kld.), Simas Skužinskas 17 (4 rez.perd.), Domas Dijokas 12, Marius Giedraitis 10 (13 atk.kam.), Andrius Čižikas 8 (8 atk.kam., 6 kld.).

KTU: Edgaras Stanionis 20 (11 atk.kam., 4 rez.perd.), Algimantas Liutkus 16 (6 atk.kam.), Artūras Pelš 15 (8 atk.kam., 4 rez.perd., 4 per.kam.), Vygantas Metelica 14 (8 atk.kam.), Mantas Mateika 10 (7 atk.kam.), Kęstutis Petrauskas 7, Mykolas Mankevičius 6.

LCC krepšininkai iškovojo antrąją pergalę iš eilės

Šio sezono LSKL autsaiderė LCC tarptautinio universiteto komanda iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Klaipėdiečiai savo aikštelėje rezultatu 99:90 (19:18, 32:18, 16:27, 32:27) įveikė Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentus iš Vilniaus.

Vis dėlto turėdami savo sąskaitoje dvi pergales LCC auklėtiniai nepakilo iš paskutinės turnyro lentelės pozicijos. Taip nutiko todėl, kad klaipėdiečiai dalyvavo turnyre JAV ir dėl neatvykimo į dvejas LSKL rungtynes LCC komandai buvo įskaityti techniniai pralaimėjimai, kurie nesuteikia ekipai taškų bendroje įskaitoje.

Aistringai savo sirgalių palaikomi klaipėdiečiai spurtavo antrajame kėlinuke, kai įgijo dviženklį pranašumą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 51:36. Vis dėlto po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę vilniečiai nekėlė baltos vėliavos. Svečiai sėkmingai atakavo krepšį, kur kas geriau gynėsi ir prieš lemiamą susitikimo dalį sumažino atsilikimą tik 4 taškų skirtumu (63:67). Ketvirtajame kėlinuke ir vėl dominavo greitas, atakuojantis krepšinis, o LCC krepšininkai išlaikė persvarą ir iškovojo antrąją pergalę šį sezoną – 99:90.

LCC: Mohammad Seck 27 (dvitaškiai 10/14, tritaškiai 1/7, 6 atk.kam.), Evaldas Lengvinas 26 (tritaškiai 6/10), Lukas Mineika 17 (15 atk.kam., 6 rez.perd., 9 kld.), Oumar Seck 10 (15 atk.kam., 3 blk.), Ibou Fallas 9 (9 atk.kam.)

MRU: Deividas Zoruba 20, Tomas Ambrasas 17 (9 atk.kam.), Šarūnas Žala 15, Marius Pociukonis 14 (7 rez.perd.), Alanas Dzeranovas 12 (12 atk.kam.).

VDU svečiuose sutriuškino VTGU ekipą

Dviejų nesėkmių seriją nutraukė praėjusių metų čempionė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri svečiuose 96:74 (23:16, 27:19, 19:19, 27:20) sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkus.

Svečiai jau susitikimo pradžioje perėmė iniciatyvą ir trečiąją minutę po Povilo Butkevičiaus dėjimo pirmavo 10:2. Įpusėjus ketvirčiui du tolimus metimus iš eilės pridėjo Ridas Globys ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 16:6. Po pirmųjų dešimties minučių VDU priekyje - 23:16.

Antrąjį ketvirtį spurtu 6:1 pradėjo VGTU krepšininkai, kurie gerokai priartėjo - 22:24. Visgi po Aido Viskonto metimų kėlinio viduryje VDU susigrąžino turėtą persvarą - 35:26. Likus porai minučių iki didžiosios pertraukos dar vienu dėjimu susirinkusius žiūrovus pamalonino P.Butkevičius, dvitaškį su bauda pridėjo Marius Valukonis (43:30), o kėlinį septyniais taškais iš eilės baigė Mantas Kalnietis. Įpusėjus rungtynėms VDU priekyje – 50:35.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai vėl priartėjo (43:52), bet čempionai nutolo 63:43, o po trijų kėlinių turėjo tą pačią penkiolikos taškų persvarą – 69:54.

Ketvirtąjį ketvirtį VDU pradėjo atkarpa 5:0 ir pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų persvarą – 74:54. Per likusį laiką aikštėje intrigos nebuvo. VDU pirmavo triuškinančia persvara (84:58). Pačioje susitikimo pabaigoje svečiai iš Kauno šiek tiek atsipalaidavo, todėl VGTU ekipai pavyko truputį priartėti. Susitikimas baigėsi VDU pergale – 96:74.

VGTU: Rimvydas Stankevičius 16, Saulius Žurauskis, 14, Andrius Fiodorovas 13, Mindaugas Norkus 12.

VDU: Marius Valukonis 19 (9 atk.kam.), Mantas Kalnietis 17, Povilas Butkevičius ir Ridas Globys – po 13, Povilas Šakinis ir Tomas Rakauskas - po 10.

KU nesunkiai laimėjo Vilniuje

Pelnytą pergalę iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, svečiuose įtikinamu rezultatu 96:78 (18:16, 23:21, 33:15, 22:26) nugalėję Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komandą.

Klaipėdiečiams nesutrukdė ir tai, jog į rungtynes jie atvyko tik aštuoniese, o koją pasitempęs Vaidotas Pridotkas rungtyniavo tik 2 minutes.

Rungtynes komandos pradėjo atkakliai. Sužaidus 5 minutes šiek tiek atitrūkti (12:7) po taiklių Justo Sinicos ir Nerijaus Stazdausko tritaškių metimų sugebėjo VPU komanda. Svečiai neleido varžovams įsižaisti ir netrukus Deivido Gailiaus tolimas metimas rezultatą išlygino – 14:14. Pasibaigus pirmojo kėlinio laikui KU krepšininkai turėjo 2 taškų pranašumą - 18:16.

Antrajame ketvirtyje nė vienai komandai nesisekė atitrūkti. Rezultatas buvo apylygis. Artėjant didžiajai pertraukai iniciatyvą perėmė Klaipėdos komanda. Svečiai įgijo didžiausią persvarą – 35:29. Tačiau tris rezultatyvias atakas surengė šeimininkai, atstatę pusiausvyrą (35:35). Kėlinį geriau užbaigė uostamiesčio krepšininkai, susigrąžinę nežymų pranašumą - 41:37.

Po pertraukos techninę pražangą už ginčus su teisėjais užsidirbo KU vidurio puolėjas Remigijus Trakimas. Ja sėkmingai pasinaudojo šeimininkai, po taiklių Justo Kaziliūno baudos metimų išlyginę rezultatą (44:44). Tačiau svečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmąjį kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą – 54:44. Taisyti situacijos VPU komandai nepadėjo ir paprašyta minutės pertraukėlė – po jos KU be atsako pelnė dar 5 taškus (59:44). Pedagogų gynyba ėmė visiškai byrėti, o svečiai lengvus taškus rinko greitomis atakomis. Likus žaisti 3 minutes KU jau turėjo 22 taškų persvarą (68:46). Prieš lemiamą mačo dalį klaipėdiečiai pirmavo tuo pačiu skirtumu (74:52).

Paskutinėmis minutėmis mažinti deficitą VPU dar mėgino pavienėmis pastangomis, tačiau grubios klaidos prie savojo krepšio net neleido pagalvoti apie rungtynių eigos pokyčius. Svečiams atsipalaidavus J.Sinica nedengiamas pataikė penkis tritaškius metimus, leidusius sumažinti atsilikimą. Tačiau mačo baigčiai įtakos tai nebeturėjo ir svečiai iš Klaipėdos šventė užtikrintą pergalę - 96:78.

VPU: Justas Sinica 28 (tritaškiai 6/17), Nerijus Strazdauskas 21 (11 atk. kam.), Justas Kaziliūnas 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Janas Jurgo 5.

KU: Evaldas Dainys (7 atk. kam., 10 rez. perd.) ir Rolandas Žilevičius (12 atk. kam.) – po 28, Deividas Gailius 16 (13 atk. kam., 5 rez. perd.), Remigijus Trakimas 15 (13 atk. kam.), Mindaugas Valaitis 9.