Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Nigeliui Hayesui netrūksta iššūkių. Vieną, vos atvykęs į Lietuvą, jis išsikėlė sau pats. Kitą, puikiai matomą visiems krepšinio gerbėjams, jis kiekvieną dieną turi treniruotėse.

Nigel Hayes

Nigel  Hayes
Nigel  Hayes
MIN: 18.79
PTS: 6.8 (48.65%)
REB: 2.6
AS: 0.8
ST: 0.8
BS: 0
TO: 0.8
GM: 5

Ir abu juos, Hayesas yra tikras, jis įveiks.

Pirmiausia, 24 metų Kauno „Žalgirio“ naujokas stengiasi perkąsti naujosios komandos žaidimo schemas. Šarūno Jasikevičiaus sistema, ypač puolime, yra tokia sudėtinga, kad Hayesui tai yra gal net didesnis iššūkis nei lietuvių kalbos taisyklės, kurias amerikietis kremta laisvu laiku po treniruočių.

Per dvejas rungtynes Eurolygoje Hayesas pataikė tik 2 metimus iš 12 ir iš viso pelnė 5 taškus. Jo komanda abu mačus, Vitorijos „Baskonia“ ir Milano „AX Armani Exchange“ komandoms, pralaimėjo, todėl Hayesas jaučia, kad pasitempti turi tiek jis, tiek jo ekipa.

Ir visgi krepšinis nėra vienintelis dalykas, kuris okupuoja Hayeso mintis. Kai palieka „Žalgirio“ areną, 203 cm ūgio puolėjas laiką dalija tarp krepšinio peržiūrų kompiuterio ekrane ir lietuvių kalbos knygų bei pamokų lankymo. Šia veikla jis užsiėmė taip rimtai, kad kaip studentas net ruošia namų darbus.

„Tai – labai sunki kalba, bet manau, kad visai neblogai judu į priekį“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Hayesas.

Vos atvykęs į Lietuvą, jis garsiai visiems pareiškė, kad išmoks kalbą. Jeigu su mokytoja, jam tai truks mėnesį, jeigu be – du, tuomet sakė Hayesas.

Praėjus beveik dviem mėnesiams, Hayesas lietuviškai dar nekalba, bet galite būti tikri, kad stengiasi.

„Turiu mokytoją Rūtą, ji iš Vilniaus, buvome kartą susitikę ir dabar susirašinėjame el. paštu. Taip pat lankausi „Kalbos“ klasėse, jos vyksta du kartus per savaitę, šį vakarą kaip tik turiu pamoką, – kalbėdamas trečiadienį, mačo su Madrido „Real“ išvakarėse, sakė Hayesas. – Nusipirkau knygą iš „Pegaso“, ji man taip pat padeda. Ir turiu kelias programėles, kurias taip pat naudoju. Taigi turiu keturis skirtingus mokymosi metodus.“

Nigel Hayes

Nigel  Hayes
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: PF
Amžius: 24
Ūgis: 203 cm
Svoris: 115 kg
Gimimo vieta: Viskonsinas, JAV

– Kai prieš sezoną pareiškėte, kad išmoksite lietuvių kalbos, daug kas tai priėmė kaip pokštą. Ar dabar į jus žiūri rimčiau? – „BasketNews.lt“ paklausė Hayeso.
– Nemanau, kad kas nors mane priima rimtai. Manau, visi galvoja, kad kai aš kalbu, tik juokauju. Tokia mano asmenybė. Man patinka juokauti, patinka, kai viskas nėra taip rimta. Juk tai gyvenimas. Žaidžiu krepšinį, bet galų gale, tai tik žaidimas. Taip, jis labai rimtas, yra fanai ir dideli pinigai, bet tai tik žaidimas. Gyvenimas yra trumpas ir reikia juo mėgautis kaip įmanoma labiau.

Manau, daug žmonių galvoja, kad tai, ką sakau, yra tik pokštai, ir mane priima kaip pokštininką, kas yra gerai. Bet kai po poros mėnesių dalinsiu interviu lietuviškai, visi sakys: „O Dieve, jis kalbėjo rimtai“.

Nuotr. BNS
– Ar bandote kalbėti lietuviškai su komandos draugais?
– O taip! Kartais juos tai erzina, nes dabar mano lietuvių kalbos žinios yra tikrai prastos, tai jie sako, kad tiesiog kalbėčiau angliškai. Bet vienintelis būdas kažką išmokti yra tai praktikuojantis. Bandau ja kalbėti kiek įmanoma daugiau.

– Kas sunkiausia mokantis lietuvių kalbos?
– Šiemet kalbos mokausi priešingai, nei pernai tai dariau Turkijoje. Kad išmokčiau turkų kalbą, tada naudojausi „Duo Lingo“, beje, nuostabi programėlė! Išmokau labai daug žodžių, o tik po to mokiausi, kaip juos sujungti. Visi būdavo nustebę, kad žinau tiek daug žodžių, bet aš nežinojau kalbos pagrindų.

Čia pradėjau su mokytoju ir pamokomis, todėl pirmiausia mokausi lietuvių kalbos pagrindus, kaip naudoti veiksmažodžius ir pan., bet dar nemoku daug žodžių. Kai manęs paklausia, ar žinau, kaip tariasi vienas ar kitas žodis, tai greičiausiai ne, bet skaitydamas iš popieriaus, jau galėčiau tam tikrus dalykus perskaityti ir taisyklingai ištarti. Procesas atvirkštinis (nei buvo Turkijoje), bet, manau, būtent taip ir turi mokytis kalbos. Kaip ir sakiau, po kelių mėnesių, manau, pamatysite progresą.

– Kalbant apie krepšinį, sužaidėte dvejas Eurolygos rungtynes. Ar žaidimo stilius Eurolygoje yra toks, kokio tikėjotės, ar kiek kitoks?
– Tai be abejonės yra puikus krepšinis. Man sakė, kad taip ir bus. Labai kietas krepšinis, vaikinai labai talentingi, jie visas 40 minučių kaunasi iš visų jėgų. Po rungtynių tai jauti. Manau, kad pradedu suprasti, kaip būti efektyviam. Už tai turiu dėkoti treneriams, kurie per vaizdo peržiūras mums paaiškina, kaip būti efektyviems.

Prieš 3-4 dienas turėjome vaizdo peržiūrą ir tai buvo vienas pirmųjų kartų, kai treneris aiškiai pasakė: „Nigelai, štai kaip noriu, kad žaistumei. Tu čia esi dėl to. Čia esi tam, kad būtumei puikus, efektyvus, padėtumei komandai“. Tikrąja žodžio prasme, jis tiesiog tai išdėstė ekrane. Pradedu tai geriau suprasti ir, manau, būsiu efektyvesnis žaidėjas ne tik Eurolygoje, bet ir LKL. Padėsiu ne tik pelnydamas taškus, bet ir kurdamas progas kitiems. Treneris manyje tai mato ir nori, kad puolime ne tik atakuočiau, bet ir sukurčiau progas kitiems bei prisidėčiau prie žaidimo įsukimo. Manau, kad žiūrėdamas įrašus čia, arenoje, ir namie, aš pradedu matyti žaidimą ir būsiu efektyvesnis perduodamas kamuolį.

– Teko girdėti, kad jūs mėgstate žiūrėti rungtynių įrašus. Ar tiesa?
– Taip, žiūriu daug įrašų. Šiemet yra pirmi metai, kada tikrai panirau į įrašų stebėjimą. Skamba kaip nuvalkiota frazė, bet tai tikrai padeda.

Prieš atvykstant į Europą, agentas sakė, kad reikės žiūrėti daugiau savo žaidimo, nes čia yra kitaip nei NBA. Mačai čia yra kas 3-4 dienas, todėl yra laiko peržiūrėti ankstesnes rungtynes, pasimokyti iš jų, ir tada studijuoti būsimus varžovus. Tam kasdien skiriu maždaug pusantros valandos. Vieną vakarą žiūriu varžovų komandą apskritai, kitą – savo tiesioginius oponentus, vaikinus, prieš kuriuos reikės gintis. Tuomet stebiu ir kitų pozicijų žaidėjus. Kaip komanda, akivaizdu, mes irgi žiūrime daug vaizdo medžiagos.

Tikrai matau, kad tai padeda: akyse žaidimas sulėtėja, matai derinius prieš jiems įvykstant, matai, kaip jie bus pradėti, žinai, ką tavo varžovas mėgsta daryti, ir matai, kaip jis stengiasi tai padaryti, o tu bandai užkirsti tam kelią. Vaizdo peržiūros man tikrai padėjo gynyboje, manau, toje aikštės pusėje man sekėsi visai neblogai. O puolime irgi stebiu savo žaidimą, žiūriu, kur treneris nori mane matyti, kad būčiau efektyvus. Čia esu tam, kad žaisčiau trečioje-ketvirtoje pozicijose, plėsčiau aikštę kaip ketvirtasis numeris.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
– Treneris Jasikevičius garsėja kaip žmogus, akcentuojantis vaizdo peržiūrų svarbą. Kiek jums svarbu turėti tokį trenerį, kuris kas kartą parodys, kas buvo gerai ir negerai?
– Svarbu. Kalbėdamas su tavimi, jis gali būti labai išraiškingas. Tačiau bendraujant su juo svarbiausia yra priimti žinutę, o ne toną, kuriuo tai pasakoma. Ir nereikia priimti žodžių, kurie yra įterpiami prieš, po arba per tai, ką jis bando tau pasakyti. Jeigu gali pasiimti žinutę, tai tikrai tau padės. Jis puikiai paaiškina, kurie dalykai padės ne tik man, kaip žaidėjui, bet ir visai komandai. Mūsų ir yra toks tikslas – tapti geresne komanda.

– Iš ankstesnių metų žinome, kad naujokams reikia laiko įprasti prie Šaro sistemos. Kur yra didžiausi iššūkiai – puolime ar gynyboje?
– Puolime, be abejonės. Kaip ir sakiau, žiūrėjome vaizdo įrašą, ir jis man aiškiai parodė, kaip galiu būti naudingas, kaip galiu padėti komandai. Žaidimas puolime čia yra sudėtingiausias dalykas.

– Komanda pralaimėjo pirmas dvejas rungtynes Eurolygoje. Tai neramina, ar tiesiog ilgo sezono pradžia?
– Laukia ilgas sezonas. Tai tik du pralaimėjimai. Aišku, nori laimėti, bet tai tik dvi nesėkmės. Liko daug krepšinio, daug rungtynių, kad patobulėtume. Reikia dirbti iš visų jėgų, mokytis ir tobulėti.

– Milane praktiškai panaikinote 16 taškų deficitą. Ar tas geras žaidimas per paskutinius tris kėlinius įkvepia?
– Taip, bet tuo pačiu ir kelia klausimą, kodėl taip negalėjome žaisti nuo pat pradžių. Žinome, kaip galime žaisti, tiesiog reikia daugiau laiko atlikti teisingus dalykus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
Anonimas
potencialo turi ko gero daugiausiai is visu naujoku, uztenka prisimint 27 taskus kuriuos sukrate efesui. gynyboj irgi geras. isivaziuos
2019-10-17
+7
Atsakyti
.
kam jis vargsta su ta Lietuviu kalba, va mokėsi turkiškai, tai jei kita sezoną į kitą valstybę, tai ką vel mokytis? kalba toks dalykas, kad ja nuolat reikia kalbeti, skaityti ir t.t. kitaip tiesiog pamirši, todėl jis visiškai gaišta laiką ir geriau daugiau gilintusi į derinius, schemas ir taiklumą treniruotų.
2019-10-17
-6
Atsakyti
Nediela.
Devyni amatai-dešimtas badas.Kol išmoksi kalbą,nuo pusės sezono atsirasi Lenkijoj ar dar ten kur ir vėl iš naujo.Krepšinis ir kaip kirviu nukirsta.
2019-10-17
-10
Atsakyti
Anonimas
Reikia pirkt krepsininkus o ne mokslu daktarus ir baigt vaidint ir sneket apie kazkokias mitines supertrenerio supersunkias sistemas kurias gali suprast tik turintys dideli IQ zaidejai.
2019-10-17
-9
Atsakyti
Pizokas
Kretine, kada būsi daugkartinis Eurolygos čempionas, Europos čempionas, tada galėsi pražiot nasrus. Dabar sėdėk ir tylėk šikną suraukęs.
2019-10-17
+13
Atsakyti
Jau geriau tegul šneka angliškai, bet pataiko į krepšį. Dar sutikčiau , kad Milaknis šnekėtų ispaniškai, bet tikrai būtų snaiperis :D
2019-10-17
+12
Atsakyti
djgaffer
Patinka tas Hayeso užtikrintumas.Užsibrėžė tikslą ir jo siekia.Sunkiai dar kol kas sekasi ir aikštelėje,bet esi užsispyręs,anksčiau ar vėliau pradės sektis.Dar parodys,ką gali Hayesas,mldc.
2019-10-17
+27
Atsakyti
Kilo kkausimu
Ar Lukas nusimes kamuoli besiverzdamas? Ar Grigonis mes trajaka? Ar Jankunas provokuis prazangas? Ar Jasikevicius sauks ant zaideju? Ar Zalgiris duos kovos?
2019-10-17
-2
Atsakyti
boom shaka laka
Galetu geriau ismokti geriau gintis ir pataikyti i krepsi, didesne nauda butu. Nes pakolkas totalus nulis :(
2019-10-17
-9
Atsakyti
Cipsas
Pizdelina daugiau nei naudos nesa. Kad mokosi kalbos mldc, bet kaip sake kolega, demesio auka jis ir su savo vaipymusi tikrai uzknisa ir lindimu visur i kamera. Kolkas lygio netempia, o ta mistine sistema - bullshit
2019-10-17
-15
Atsakyti
Dhb
Fuck you
2019-10-17
+9
Atsakyti
kunigas
Zmogelis istroskes demesio, klausimas butu toks - ar krepsinis yra jo pasaukimas...
2019-10-17
-16
Atsakyti
Anonimas
vis ta Saro sistema akcentuojama,kiek dar laiko dievinsit ta jo sistema,geriausia sistema tai geri zaidejai aiksteje,kai buvo Serbijos,Prancuzijos,Kanados rinktines zaidejai plius Davies ir Aaron Vhite buvo ir ketvertas eurolygos,nes buvo isties geru zaideju samburis
2019-10-17
-26
Atsakyti
Racio
Tai po tokių savo žodžių tikriausiai numesi papildomus 10 milijonų komandai? Pagarba tau tada bus.
2019-10-17
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Šį sezoną metamos baudos

78%
14,5
Pataiko: 14,5
Taiklumas: 78,4%
Vieta lygoje: 7
Geriausias pasiekimas: 21
Blogiausias pasiekimas: 8
Daugiausia pataiko: Paulius Jankūnas