Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ skambia pergale prieš Madrido „Real“ atidarė laimėjimų sąskaitą 2019-2020 metų Eurolygos sezone.

Fotogalerija

Žalgiriečių pergalę nulėmė idealiai sužaistas ketvirtasis kėlinys, kurį šeimininkai laimėjo 29:13.

Kauniečius į pergalę vedė fantastiškai rungtyniavęs Zachas LeDay. Amerikietis aikštėje praleido 27 minutes ir per jas pelnė 26 taškus (9/12 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą pirmąja pergale Eurolygoje pasibaigusiose rungtynėse.

Zachas LeDay – 10 balų
27 min., 26 tšk. (9/12 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), 9 atk. kam., 5 išpr. praž., 35 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Tai, ką aukštaūgis išdarinėjo ketvirtajame kėlinyje, yra fenomenalu. 16 taškų per lemiamą ketvirtį įmetęs LeDay savo energija užkūrė kitus komandos draugus ir su Jordanu Mickey puolime darė, ką norėjo. Zachui už tokį pasirodymą puolime galima atleisti ir tuos Walterio Tavareso neatitvėrimus gynyboje po pramestų metimų, ir gautą Gabrielio Decko backdorą.

Edgaras Ulanovas – 9 balai
34 min., 10 tšk. (1/4 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 5 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Edgaras rungtynėse pataikė po vieną dvitaškį ir tritaškį ir abu jie buvo įmesti paskutinę atakos sekundę, o tolimas metimas 39-ąją mačo minutę tapo kertiniu momentu dvikovoje. Nors Ulanovui ir nekrito puskabliai puolime, jis atliko daug juodo darbo gynyboje prižiūrėdamas Facundo Campazzo. Prie įvykusio lūžio rungtynėse galime prisiminti ataką, kai puolėjas gynyboje visiškai uždarė Anthony Randolphą ir šis perdavė kamuolį tiesiog Mariui Grigoniui į rankas.

Marius Grigonis – 8,5 balo
32 min., 13 tšk. (4/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 4 išpr. praž., 19 naud. balų.

Būtent Grigonis su LeDay ir Ulanovu ketvirtajame kėlinyje tapo „Žalgirio“ vedliais. Nepaisant to, jog porą kartų perlaikė kamuolį, Marius užtikrintai draskė varžovų gynybą prasiveržimais bei skirstė kamuolius komandos draugams. Gynėjo svarbą komandai atspindi ir didžiausias +/- rodiklis (+18).

Nigelas Hayesas – 8 balai
24 min., 15 tšk. (3/6 dvit., 3/5 trit.), 2 atk. kam., 11 naud. balų.

26
35
9
75%
9/12

Pablo Laso nusprendė mačo pradžioje prie Nigelo pastatyti Walterį Tavaresą ir už tai brangiai sumokėjo. Hayesas dvikovą pradėjo 10 taškų paeiliui ir uždavė gerą tonusą rungtynėms. Nors vėliau krepšininkas porą kartų atakuodamas sudvejojo ir pasislinko į kitų krepšininkų šešėlį, rungtynės amerikiečiui buvo solidžios.

Paulius Jankūnas – 7,5 balo
15 min., 6 tšk. (2/2 dvit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Antros paeiliui geros kapitono rungtynės. Jankūnui buvo idealu pradėti rungtynes gynyboje prieš Felipe Reyesą ir nors vėliau kartą per giliai atsitraukė nuo Randolpho, aukštaūgis daugiau varžovus nubaudė nei buvo nubaustas. Paulius pataikė tiek iš pikenpopo situacijos, tiek itin svarbų metimą iš vidutinio nuotolio, o būtent šis veterano ginklas pastaruoju metu buvo nusimušęs.

Thomasas Walkupas – 6,5 balo
21 min., 6 tšk. (3/6 dvit., 0/1 trit.), 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 kld., 5 praž., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Walkupas greitai pakeitė pražangų prisirinkusį Lekavičių, tačiau ir pats netrukus du sykius pažeidė taisykles. Gynėjas ketvirtajame kėlinyje pataikė svarbų metimą iš vidutinio nuotolio, tačiau momentais, jam būnant aikštėje, „Žalgirio“ puolimas tapdavo statiškas. Gynyboje amerikietis padarė neįprastų sau klaidų, kai porą sykių į stipriąją pusę praleido Fabieną Causeur.

Alexas Perezas – 5,5 balo
18 min., 5 tšk. (1/5 dvit., 1/1 trit.), 3 rez. perd., 1 per. kam., 2 naud. balai.

107-ąją „Žalgirio“ minutę 2019-2020 metų sezono Eurolygoje Perezas pelnė pirmuosius savo taškus, o po jų, atrodė, jog krepšininkui išaugo sparnai. Vėliau meksikietis dar pataikė tritaškį, tačiau atliko kelis skubotus metimus ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas raminti savo įžaidėją. Iki pirmųjų taškų puolime gynėjas neatrodė užtikrintas ir dažnai nerasdavo atakos tęsinio, tačiau tai atpirko kibia gynyba nuo galinės linijos. Taip, įžaidėjas praleido Jaycee Carrollo tris taškus su pražanga bei Campazzo tolimą metimą, tačiau tai lėmė varžovų meistriškumas, o ne klaidos gynyboje.

Jockas Landale'as – 5 balai
15 min., 5 tšk. (1/3 dvit., 1/2 trit.), 2 atk. kam., 4 naud. balai.

Australas dvikovą pradėjo netaikliu metimu, tačiau vėliau reabilitavosi pataikydamas iš toli bei įspūdingai įgrūsdamas kamuolį iš viršaus ore. Vis dėlto Landale'as sunkiai įsipaišė į ketvirtadieninį „Žalgirio“ paveikslą.

Lukas Lekavičius – 4 balai
7 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/1 trit.), 4 rez. perd., 4 praž., -2 naud. balai.

Lukas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau jam jos nesusiklostė. Greitai dvi pražangas užsidirbęs įžaidėjas pasirodė antrajame kėlinyje, tačiau iškart dar sykį prasižengė nereikalingoje vietoje ir vėl atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Po pertraukos gynėjo pasirodymas neužsitęsė ir, gavęs ketvirtąją asmeninę pražangą, lietuvis visam laikui atsisėdo į suolo galą. Vis dėlto, kad ir kaip rungtynėse nesisekė Lekavičiui, jis per trumpą laiką spėjo atlikti 4 rezultatyvius perdavimus.

Artūras Milaknis – 2 balai
9 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 3 praž., -5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknis dvikovą pradėjo nuo antrojo kėlinio pradžios ir porą minučių rungtyniavo atakuojančio gynėjo pozicijoje. Vis dėlto šioje vietoje lietuvis nespėjo prieš Sergio Lullą ir greitai užsidirbo dvi pražangas. Snaiperis buvo itin prižiūrimas „Real“ gynybos ir neturėjo net pusprogės atakuoti iš toli.