Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Pastarosiomis savaitėmis solidžiu žaidimu į Dainiaus Adomaičio pasitikėjimą atsakantis Marekas Blaževičius LKL grandų dvikovą su Kauno „Žalgiriu“ pradėjo startinėje sudėtyje, ant suolo palikdamas tos pačios pozicijos žaidėjus Evaldą Kairį ir Martyną Echodą.

Fotogalerija

18-metis sostinės talentas nuo pat pirmųjų minučių demonstravo drąsą: laimėjęs ginčo kamuolį, jis taškais iš baudos aikštelės tiksliai užbaigė pirmąsias dvi „Ryto“ atakas.

Iš viso vilnietis aikštėje praleido 22 minutes, į „Ryto“ sąskaitą įnešė 10 taškų (3/8 dvitaškiai, 4/4 baudos), sugriebė 5 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, 3 sykius suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Startas nuo pirmųjų minučių su „Žalgiriu“ Blaževičių dar prieš mačą nukėlė į praėjusių metų LKL derbį, tuomet vykusį „Žalgirio“ arenoje. Joje „Ryto“ jaunuolis taip pat startavo nuo pradžios, bet tada krikštas 11,3 tūkst. žiūrovų akivaizdoje jam nebuvo malonus: per 7 minutes pramesti abu metimai, gautos 2 pražangos ir surinkti -7 naudingumo balai.

Šį kartą šansu pavyko pasinaudoti kur kas geriau.

„Kada startavau „Žalgirio“ arenoje, buvo labai daug jaudulio, – prisiminė Blaževičius. – Šiais metais šiek tiek ramiau, antras startas, prieš tai buvo dvejos neblogos rungtynės, kuriose gavau trenerio pasitikėjimo. Vėliau „Žalgiris“ tiesiog užakcentavo gynybą, spaudėsi baudos aikštelėje, aš nenuskaičiau (situacijų), nenumečiau metikams, kas yra mano klaida, ir mečiau blogus metimus.

Treneris duoda to pasitikėjimo, aš jam grąžinu geru žaidimu. Aišku, nebuvo viskas gerai, bet stengiuosi, vis dar mokausi. Tikiuosi gauti daugiau šansų, įeiti į rotaciją ir būti vienu iš pagrindinių žaidėjų.“

Rungtynių žaidėjas

Taškai
12
Naudingumas
20
Baudų metimai
90%
9/10
Rezultatyvūs perdavimai
2

Eurolygos komandos testą laikęs Blaževičius turėjo šansą save išmėginti prieš aukščiausiame Europos lygyje besivaržančius priekinės žaidėjus, kurie dar šią savaitę „Žalgirio“ arenoje ant menčių paguldė karališkąjį Madrido „Real“ klubą.

„Ryto“ krepšininkas teigė ypatingai vertinantis galimybę pasitikrinti jėgas prieš kauniečių aukštaūgius, tačiau didžiausią įspūdį palikusio žaidėjo neišskyrė.

„Belekiek, – į klausimą, kiek pamokų suteikia tokia patirtis, „BasketNews.lt“ atsakė Blaževičius. – Nerealiai daug. Kiekviena minutė yra vertinama labai daug, ypač man, būnant aštuoniolikos metų, ateinant ir žaidžiant sugrįžus po traumos. Negalėčiau išskirti vieno (krepšininko). Visi yra neblogi ir nėra taip, kad kažkuris vienas būtų geriausias.“

– Marekai, kas labiausiai nesuveikė gynyboje?
– Gynyboje pasimetėme ties tuo, kas yra metikas, o kas ne. Būna daug padaryta klaidų, pavyzdžiui, einant dengti Thomasą Walkupą, kuris nėra metikas. Tos mažos klaidelės susidėjo į didelį „Žalgirio“ pliusą. Mums padarant klaidą, jie mus bausdavo dviem taškais arba du plius vienas. Kaip treneris minėjo, jei neklystu, trečiajame kėlinyje buvo aštuonios pražangos, kai jie nuo baudų metimų linijos įmetė 19 lengvų taškų, ko negali būti ir taip neįmanoma laimėti.

– Rungtynių metu buvo incidentas tarp sirgalių. Ar matėte?
– Mačiau, buvo malonu, kad ir sirgaliai kovoja už mus. Tikrai buvo malonu. Aišku, gaila, kad nebuvo „B tribūnos“, bet yra kaip yra. Jie irgi žmonės, jie turi savo taisykles. Labai jautėsi, kad jų nebuvo, bet buvo malonu, kad sirgaliai vis tiek palaikė mus, kad be „B tribūnos“ vis tiek kovojo už mus, netgi susimušė. Labai didelis ačiū jiems.

– Kiek jūs pats domėjotės situacija tarp „Ryto“ ultrų ir policijos?
– Kiek kalbėjau, yra situacija, kad kyla didelis nesusitarimas dėl to, kaip su jais elgiasi policija. Manau, turi būti lygios taisyklės ir „Žalgirio“, ir „Ryto“ ultroms. Vis tiek LKL kenčia, kadangi su „B tribūna“ būtų buvusi visai kitokia atmosfera, ir būtų žymiai smagiau žaisti abiem klubams.

– Ar jūs pateisinate „B tribūnos“ poziciją?
– Jo, visiškai pateisinu. Jie mus palaiko bet kokiais momentais, todėl ir mums reikia juos palaikyti, bet kokius jų sprendimus. Turi būti abipusis ryšys.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (28)
Vytis
Jam patiko kad susimušę😳 reiktu jam biški susimastyt? O gal jis iš krasnuhos? Man apskritai už kaikuriuos vilniečius gėda,labai jau daug musu mieste gariunu treninginiu panetkiu.
2019-10-21
+7
Atsakyti
Nežinai rasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - http://srt.lt/F1z7
2019-10-21
-2
Atsakyti
Mama
Gėda klausyti tokių nebrandžių minčių ... Visas pasaulis smerlia smurtą. Kas tokio jauno vaikio galvoje vyksta ? Smurtas, muštynės, nepagarba - gėris ? Mamai reikia labai rimtai su vaikinu pakalbėti, nuvesti pas psichologą. Jis turi rimtų psichologinių problemų. Jaunas žmogau - vertybės gyvenime yra kitokios ! Ryto Ultros - tai banditų grupelė. Agresija jų veiksmuose neturi būti toleruotina ypač sporto renginiuose. Koks tu sportininkas jei po rungtynių lenkiesi BANDITAMS ? Vaikeli, tu negerbi nei savęs, nei savo šeimos. Manau jiems tikrai labai gėda už tave.....
2019-10-21
+12
Atsakyti
Jam malonu kad susimušė... apgailėtinas..
2019-10-21
+13
Atsakyti
Anonimas
Net truputeli liūdna žiūrėti, kažkokie nevykėliai vaidina hoolus, ko pasekoje gauna į galvą, ir verkdami eina palei šonine linija, laistomi alum, dar gauna į galvą prie tunelio, ir šlapi nuo ašarų ir alaus važiuoja į komisariatą.
2019-10-21
-9
Atsakyti
nekaip
Daug žmonių palaiko "rytą" - senų, jaunų, vyrai, moterys, vaikiukai, šeimos. bet po rugtynių ryto žaidėjai kaip sekatantai (ar veršiai) lenkiasi tik „b" tribūnai. ir ypač jaunosios "žvaigždės" Sirvydis, Blaževič atrodo kaip stabmeldžiai. o po tokio interviu, kai atviru tekstu palaiko smurtą, gal kitą dieną bus paneigimas, tipo, mane ne taip žurnalistas suprato. pilusas btv žurnalistams, kad ši kartą nebešnekino "antro galo" jumoristo Jankevičiaus.
2019-10-21
+20
Atsakyti
kam patinka boksas kam patinka krepsinis, nieko blogo nematau.
2019-10-21
-1
Atsakyti
My
Daug diskusijų čia nereikia. Pirmiausia, Lietuvos sporto karalius - Kauno Žalgiris atvažiavo į Vilnių eilinį kartą nusivalyti kojas į nekenčiamą, istorinį statybos klubą sunaikinusį ir nuolat pavadinimus keičiantį vilniaus red bullį. Tik šįkart buvo pažeminimas visomis prasmėmis - aikštelėje ir už jos ribų. O vyšnia ant torto buvo GWB dešimt bachūrų, kurie tiesiog nusivalė kojas į verksnių iš LGBTribūnos sektorių. Tai, kaip tai skaudžiai užgavo dėmesio trūkumo problemų turinčius pseudoultras iš vilniaus galim pamatyti jų eilinėje ašarų pakalnėje feisbuke :))) kur džiaugiamasi, jog vilniečiai jų sektorių apgynė :) nors patys supranta, jog gavo spjūvį totalų - dešimt vaikinukų ramiai valėsi kojas į verksnių sektorių ir taip pat ramiai pražygiavo atgal. To pižono smūgis iš nugaros tai jokia sektoriaus gynyba, ir tą visi puikiai supranta. Pagarba kauniečiams, kurie sukūrė nuostabų palaikymą, pasiuntė velniop įstatymų kūrėjus dėl banų ir išsityčiojo iš red bullio. Vieni vartai
2019-10-21
-3
Atsakyti
Anonimas
kokios cia mustynes,tada kas pas graikus ,serbus buna karas 3 pasaulinis,juokingas apsistumdymas,bet butinai reikia ispust nes derbis didysis vyko oi kaip cia baisu buvo,tos intrigos senai nera,dirbtinai banfo daryt LKZl susidomejima,juokinga
2019-10-21
-1
Atsakyti
rytas padarytas
Kaip ir Kavaliauskas,jei kada nors tiks Žalgiriui atbėgs žaisti ir kalbės kokianuostabi atmosfera Žalgirio arenoje
2019-10-21
+3
Atsakyti
Valera
vieni pasakė kaip reikia pgl etikėta pasakyti, šitas dar jaunas tai pasakė tą ką galvoja. Normalu.
2019-10-20
-10
Atsakyti
Pats tikriausiai to nesuvokia bet šiuo interviu dėjo didelį brukšnį savo karjeroje. Profesionalus sportinikai turi smerkti ir atsiriboti nuo tokių pseudo fanų kurie reikalus aiškinasi kumščiais. Pagal Mareka nieko blogo mojuoti kumčiais tai galbūt kitą kartą savo kovojimą pademons oponentui smugiuodamas. Rytas tiek daug dabar šneka me šeima bet tai kertasi su šeimos įvaidžiu. Jaunas dar nesuvokia bet jau aiškus kas per tipas ir kokia jo aplinka
2019-10-20
+35
Atsakyti
Kaunas
Nu matosi, kad lenkas, tikras marekas, šaunuoliai sako... Svetima gėda už jį...
2019-10-20
+26
Atsakyti
Dilmah
gražiai sudubasino kawianskus! gaila, kad negalėjau šiandien rungtynėse būt! Kokius penkioliko kowno sutrių būčiau iškirtes!
2019-10-20
-18
Atsakyti
Aš to dilmah
Anga siknos jau uzgijo raudonas urode viel islyndai balvone o tam super talentui gėriau patylėti reikia 🏀🏀
2019-10-20
+2
Atsakyti
Realus
gaus per pakausi kada, baigsis.
2019-10-20
+11
Atsakyti
djgaffer
Matosi,kad dar jaunas.Palaiko muštynes,jam tai normalu.Žaidė gerai,bet mąstymą turi keisti.Reikia ir savo sirgalius palaikyti,bet pateisinti muštynes ir dar jas palaikyti jau yra negerai.Atleist galima tik todėl,kad jaunas.Pakeis gal dar mąstyseną.
2019-10-20
+39
Atsakyti
Aha
O vaikeli, tau reikia labai daug koses valgyt, kad uzaugtum pirmiausia padoriu zmogum... Del tokios sito vaiko issakytos pozicijos turetu labai susirupint pirmiausia jo tevai, o paskui ir klubo vadovai, nes tokias jo kalbas galima laisvai traktuot kaip smurto ir neapykantos skatinima. Visi kiti pasmerke sitas nesamones, o jam, matai, viskas OK. Reikia suvokti, kad bet kokios smurto apraiskos ir bet koks palaikymas tam turi buti grieztai pasmerktas, nes kitaip galim prisizaist iki labai rimtu dalyku.
2019-10-20
+43
Atsakyti
zalgirio fanai debilai
visiskai pateisinu veiksmus. Kaip Ryto fanas uztariu vilniecius. Pats kiausu tikrai neturiu eiti i 20 zmoniu grupe kumsciais, todel jauciu pagarba tokiems kas kiausus turi. Patys zalgirio fanai atejo i b tribunos vieta nusifotkint, parodydami pazeminima, normalu, kad ryto fanai uzstojo toki issisokima. Palaikau Zalgiri tarptautiam fronte, bet tokie sirgaliai, patys suvoke, kad uzsitrauks nemalone ir labai juokinga stebeti, kaip kai kurie apsimeta ir nesupranta uz ka cia gavo pora zuvu. Visu antra, jeigu Ryto fanai ta pati padarytu Zalgirio arenoj, laukciau kas duoda pizdi, nes suprasciau, kad parodau nepagarba. Taip kad gavo ko nusipelne ir tiek
2019-10-20
-35
Atsakyti
mmm
Bernužėli, suprantu, kad esi savo miesto fanatas, bet jei nori kašėj ką nors pasiekti, tai nespjaudyk į Žalgirio pusę...
2019-10-20
+23
Atsakyti
jis jau nekarta spjovė i žk kai jam sutarti siūlė. jam nereikia kažkam šiknos laižyt, kad kažka gyvenime pasiekt :)
2019-10-20
-4
Atsakyti
Nu
sitam kai kazkas negerai.. jaucias kad 18 metu ir koses truksta.. visiems absoliusciai cia buvo negrazu, ir visi sako kad taip neturetu vykti, o jis dziaugiasi ir jam malonu kad susimuse :DDD tikras gatves vaikis turbut nieko ir nepasieks
2019-10-20
+34
Atsakyti
Anonimas
visa nba is gatves vaikiu. tik tikie labiausiai ir prasimusa. 🤡
2019-10-21
-8
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Vilniaus Rytas
Kauno Žalgiris
40%
23/57
Metimai iš žaidimo
54%
26/48
26
Atkovoti kamuoliai
33
12
Rezultatyvūs perdavimai
18
3
Perimti kamuoliai
5
76%
19/25
Baudų metimai
94%
29/31
13
Prarasti kamuoliai
15

Rungtynių žaidėjai

Cameron  Bairstow
12 PTS
5/6 FG
1/2 FT
Nigel  Hayes
15 PTS
5/7 FG
4/4 FT
Marek  Blaževič
5 REB
4 DREB
1 OREB
Nigel  Hayes
5 REB
4 DREB
1 OREB
Terrell  Holloway
3 AS
0 TO
25 MIN
Thomas  Walkup
5 AS
2 TO
17 MIN
Cameron  Bairstow
12 EFF
100% 2P%
50% 3P%
Edgaras  Ulanovas
20 EFF
- 2P%
50% 3P%